» »

Težave z bittorrentom

Težave z bittorrentom

«
1
2

acidos ::

Mam eno težavo ki mi ni čisto nič jasna.

Pred kratkim sen kupil nov kar zmogliv računalnik, na njem je nameščen windows 10, in dela brezhibno, lahko bi tudi rekel zelo odlično, vendar se pa težava pojavi na bittorrent ko nalagam večji fajl kot je 60GB in po kakšni uri računalnik postane neodziven-zmrzne. Na upravitelju naprav sem opazil da ssd disk v tem času preden je zamrznil skoči na 100%, CPE pa skače od 30 do 80% tudi polnilnik skoči gor in temperatura na core 1 in 2 se segreje na 50 stopinj.Ne preostane mi kot da ga resetiram oz. ponovno zaženem.

Zanimnjivo je da se to zgodi samo pri tej veliki datoteki, pri ostalih do 5GB ni nobenih težav. Probal sem tudi z Utorrent in tudi z zelo starimi verzijami, ampak se zgodba ponovi.

Internet imam 20/20 in mu uplovda do 2,5mb/s.

Računalnik odlično dela tudi pri novi gta igrci kar mislim da je težava pri dolgem prenosu velike datotke.

Zdaj sem si v nastavithah naštimal omejitev na 1mb/s da vidim če bo kaj drugače.

Excavator ::

Kaj pa če file downloadaš kot ne-torrent? npr nek iso v chromu?

acidos ::

Excavator je izjavil:

Kaj pa če file downloadaš kot ne-torrent? npr nek iso v chromu?

downloadam igrico zapakirano v rar datotekah z spletne strani kjer so torrenti

Excavator ::

Poskusi nekaj downloadat v NE-TORRENT obliki, da vidimo, če je težava v torrentu ali čem drugem

acidos ::

Excavator je izjavil:

Poskusi nekaj downloadat v NE-TORRENT obliki, da vidimo, če je težava v torrentu ali čem drugem

hm. kje bi ba dobil kakšno veliko datoteko na spletu pa da ni torrent

BorutK-73 ::

steam in downloadi eno od free2play iger.

Zgodovina sprememb…

acidos ::

BorutK-73 je izjavil:

steam in downloadi eno od free2play iger.

Na free2play sem si brez težav prenesel world of tanks

Spajky ::

Spremeni pot shranjevanja datotek na drugi disk v torrent klientu....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

acidos ::

Spajky je izjavil:

Spremeni pot shranjevanja datotek na drugi disk v torrent klientu....
Imam naštimano da mi shranjuje na HDD disc pod oznako D na SSD disc pa imam sistem in ni dovolj prostora za 60GB

Spajky ::

Zgleda, kot da ti swap file v win zaštopa (na SSD-ju) kompletno, to pa zato, ker ti WIN probajo v letu zDL-ati in hkrati sestavit dele fajla v Rar-u preko seveda temp mape v sistemu. Nekje bi moral imet neko nastavitev, da ti samo DL-a brez sestavljanja celotnega fajla ...

Probaj ali zDL-at posebej dele nekam na drugi disk, pa offline združit dele Rar-a ali pa premakni temp fajl sistema nekam na drugi disk (guglaj). Verjetno bo potrebno instalirat kakšno verzija Rar-a, če še nimaš ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

konspirator ::

btw, kdor rara torrente nima pojma kaj dela, kajti torrenti se itak že prenašajo po majhnih koščkih (ponavadi veliki 1/2 MB če je torrent v rangu 1-3 gb, pri majhnim velikostih večkratnik števila 2 16/32 .. kB).

mat11 ::

Mogoče imaš določen drug direktorij za končan torren, pa ko ga začne premikat vse zablokira. Podobno meni naredi ConvertXTtoDVD če mu dam da na koncu, ne zapiše DVDja ampak ISO,
mat

nikolahodin ::

Lahko da ima win 10 blokado za bittorrentom podomno temu kar je na linku http://www.b92.net/tehnopolis/internet....

acidos ::

Zanimnjivo je da se to zgodi šele po eni uri od šestih ur downloada. Tko da mi je uspelo potegnit celo datoteko da sem vmes naredil ponovni zagon računalnika, preden mi je zablokiral

Spajky ::

Možno, da ti hoče komp iti v spanje/hibernacijo po eni uri (naštimaj na never!), pa se mu zmeša, ker ne gre ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

acidos ::

Spajky je izjavil:

Možno, da ti hoče komp iti v spanje/hibernacijo po eni uri (naštimaj na never!), pa se mu zmeša, ker ne gre ...
Imam naštimano na nikoli, tko da imam spanje izklopljeno

acidos ::

No pa je spet zamrznil ko sem samo seedal.
Edino ne zamrzne ko je bittorrent izklopljen

hojnikb ::

naredi check diska (smart) in rama (memtest86)

konspirator je izjavil:

btw, kdor rara torrente nima pojma kaj dela, kajti torrenti se itak že prenašajo po majhnih koščkih (ponavadi veliki 1/2 MB če je torrent v rangu 1-3 gb, pri majhnim velikostih večkratnik števila 2 16/32 .. kB).

scensi relisi so rarani iz čist drugih razlogov :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

Že dolgo nisem videl torrenta z rar-i pri filmih in serijah.

next3steps ::

Je treba prvo prit do scenskih rilisov. Unih ta prvih, numero uno. Še zdaj naletim na kakšnega.

OP, stestiraj Qbittorrent.

acidos ::

BorutK-73 je izjavil:

Že dolgo nisem videl torrenta z rar-i pri filmih in serijah.
Saj nobeden ni omenjal filmov. Dol se je vlekla igrica

hojnikb je izjavil:

naredi check diska (smart) in rama (memtest86)

konspirator je izjavil:

btw, kdor rara torrente nima pojma kaj dela, kajti torrenti se itak že prenašajo po majhnih koščkih (ponavadi veliki 1/2 MB če je torrent v rangu 1-3 gb, pri majhnim velikostih večkratnik števila 2 16/32 .. kB).

scensi relisi so rarani iz čist drugih razlogov :)

naredil in vse je ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acidos ()

acidos ::

Probal sem še z programom Tixati in je še vedno isto. Zjutraj dobim računalnik čisto zmrznjen

111111111111 ::

Procesor, plata in SSD. Priklop na net? Wi-fi? Kabel? Poskusi zamenjat če imaš možnost, da vidiš če po drugi poti ne zmrzne.

Zgodovina sprememb…

acidos ::

111111111111 je izjavil:

Procesor, plata in SSD. Priklop na net? Wi-fi? Kabel? Poskusi zamenjat če imaš možnost, da vidiš če po drugi poti ne zmrzne.

Priklopleni ima preko mrežnega kabla na router tako kot sem imel vedno tudi pri starem računalniku ki sem ga imel deset let in nisem imel nobenih težav, dokler mi seveda ni računalnik crknil. Sedaj pa imam novi in kar zmogljivi računalnik ki sem zelo zadovoljen in mi dela lepo in čisto vse tudi zahtevne igrice delajo brez problema, edino se pa težava dogaja ko je vklopljen bittorrent. Probal sem tudi z drugimi programi pa je še vedno isti problem.

acidos ::

acidos je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Procesor, plata in SSD. Priklop na net? Wi-fi? Kabel? Poskusi zamenjat če imaš možnost, da vidiš če po drugi poti ne zmrzne.

Priklopleni ima preko mrežnega kabla na router tako kot sem imel vedno tudi pri starem računalniku ki sem ga imel deset let in nisem imel nobenih težav, dokler mi seveda ni računalnik crknil. Sedaj pa imam novi in kar zmogljivi računalnik ki sem zelo zadovoljen in mi dela lepo in čisto vse tudi zahtevne igrice delajo brez problema, edino se pa težava dogaja ko je vklopljen bittorrent. Probal sem tudi z drugimi programi pa je še vedno isti problem.

Procesor:Intel core i3-4350 cpu 3,60GHz
SSD-Samsung 120GB
HDD-1TB
NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Pomnilnik 8GB

smacker ::

Ko šteka, poglej keri resource je zaseden na 100%. ctrl + alt + del -> task manager -> performance ;)

acidos ::

smacker je izjavil:

Ko šteka, poglej keri resource je zaseden na 100%. ctrl + alt + del -> task manager -> performance ;)

pomnilnik in ssd disk na 100% po dveh urah delovanja bittorrenta in potem zamrzne

hojnikb ::

kateri proces ti žre ram in ssd ?
#brezpodpisa

acidos ::

hojnikb je izjavil:

kateri proces ti žre ram in ssd ?
bittorrent pred zamznitvijo

smacker ::

Ne bi smel žret niti blizu 1GB, kaj šele da 8GB poje :O Poglej če mu lahko kako omejitev cache-a nastaviš. Pa sprobaj kak drug client - utorrent, transmission.

111111111111 ::

acidos je izjavil:


Priklopleni ima preko mrežnega kabla na router tako kot sem imel vedno tudi pri starem računalniku ki sem ga imel deset let in nisem imel nobenih težav, dokler mi seveda ni računalnik crknil. Sedaj pa imam novi in kar zmogljivi računalnik ki sem zelo zadovoljen in mi dela lepo in čisto vse tudi zahtevne igrice delajo brez problema, edino se pa težava dogaja ko je vklopljen bittorrent. Probal sem tudi z drugimi programi pa je še vedno isti problem.


Briga me kako je delalo na starem kompu. Lahko da ti dela težave mrežni driver. Poskusi namestit Intel Rapid Storage in poročaj o rezutatih.

drzni86 ::

Predvidevam, da si stestiral SSD, HDD in rame...?

BorutK-73 ::

Menjaj torrent program? Micro torrent do verzije 3.1 je ok, novejše verzije so pa jajc.

acidos ::

BorutK-73 je izjavil:

Menjaj torrent program? Micro torrent do verzije 3.1 je ok, novejše verzije so pa jajc.

Sprobal utorrent, bittorrent, tixati, stare verzije in nove in je povsod isti problem.

drzni86 je izjavil:

Predvidevam, da si stestiral SSD, HDD in rame...?

Sem in vse je ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acidos ()

Riff ::

lahko poiskusiš še z Bitcomet ali Bitlord tud kar dobra odjemalca torentov

acidos ::

Evo pa sem za spremebo poskušal prenesti blueray film 30Gb in pustil čez noč in zjitraj spet ravunalnik v zmrznenjem stanju. Preneslo ga je 60% in kaže na napako tega torenta Insufficient system resources exist to complete the requested service. (WriteToDisk)
Z torenti majhnih velikosti pa ni težav kot so 2Gb ali 6GB

smacker ::

A tebi slučajno placa na disku zmanjka?

acidos ::

smacker je izjavil:

A tebi slučajno placa na disku zmanjka?
Placa je na voljo še ogromno

hojnikb ::

stegni en live linux pa probaj še tam
#brezpodpisa

acidos ::

sem pa tudi opazil da ko je bittorrent vklopljen in čeprav je internetna povezava vzpostavljena mi na brskalniku ne odpre spletne strani na firefoxu kot tudi na edge

Frenckie ::

Pravilno nastavi torent odjemalca(e), da ti ne zabaše linije.

acidos ::

No zdaj sem malo spremljal dogajanje.
Računalnik normalno deluje, vklopim upravitelj opravil in spremljam procese in vse laufa na minimumu. Vklopim bittorrent in mi začne loudat film 30GB. Po petih minutah začnejo procenti pomnilnika rasti in v roku dobre pol ure se povzpne na 95% 7,6/7,9GB. pri spremljanju procesov kaj mi vse laufa izgleda vse normalno in ce vse skupaj seštejem je ene 200MB v uporabi. Izklopim bittorrent, vendar procenti na pomnilniku ne padejo dol in ostanedo na 95%, če vklopim še brskalnik se za malenkos še obremeni vendar pa ostane pri 95%. Če bittorrenta nebi izklopil bi procenti še bolj zrasli in mi pri tem tudi počasi računalnik zmrznil. Rame sem stestiral in je vse ok.
Če pod upravitelje naprav pogledam še nadzornika sredstev/resource monitor mi kaže sledeče: Used physical memory skoraj 100%, comit charge 50%

konspirator ::

Si preveril hdd z orodjem proizvajalca/CrystalDiskInfo (predvidevam da imaš nastavljen hdd za storage torrentov) ?

Imaš pagefile nastavljen na vsaj 100 mb velikosti ?

Win10 je updejtan ?

Kateri router/ os plošča ?

Zgodovina sprememb…

s0m3thing ::

Možno je tudi, da imaš v BitTorrentu nastavitev v Directories->"Put new downloads in" nastavljen na SSD?

BorutK-73 ::

Da nimaš ti mogoče HDD formatiran v fat32?

acidos ::

konspirator je izjavil:

Si preveril hdd z orodjem proizvajalca/CrystalDiskInfo (predvidevam da imaš nastavljen hdd za storage torrentov) ?

Imaš pagefile nastavljen na vsaj 100 mb velikosti ?

Win10 je updejtan ?

Kateri router/ os plošča ?

Diski mi delajo normalno. Najprej pomnilnik nagaja potem pa šele ostalo ampak zaradi zamrznitve.
Win10 je updejtan.
os plošča:MSI B85-G43 Gaming
Mreža je pa direktno priklopljena na modem(siol)

s0m3thing je izjavil:

Možno je tudi, da imaš v BitTorrentu nastavitev v Directories->"Put new downloads in" nastavljen na SSD?

Nastavljeno imam na HDD. Na SSD pa imam samo sistem oz. windows

BorutK-73 je izjavil:

Da nimaš ti mogoče HDD formatiran v fat32?

V NTFS imam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: acidos ()

acidos ::

Sedaj ko sem znova zagnal računalnik in tokrat brez bittorrenta sem poskusil odpreti kar nekaj programov kot so:
pinnacle studio 19 (kar zahteven program)
Firefox
Office excel
Google earth
Upravitelj opravil
gasba groove
ter programi ki še v ozadju laufajo kot so avast....
ter sem tko pustil in še vedno so vsi odprti in brez problema računalnik dela na48%(pomnilnik)in se nič ne zvišuje. Če bi pa sedaj vklopil bittorrent da bi uploudu, bi mi začeli procenti rasti

BorutK-73 ::

Za primerjavo, meni kuri uTorrent 2% na C2D brez ssd-ja, sploh ne vem da teče v ozadju.

acidos ::

BorutK-73 je izjavil:

Za primerjavo, meni kuri uTorrent 2% na C2D brez ssd-ja, sploh ne vem da teče v ozadju.
Sej meni tudi ampak prvih pen minut, potem pa brez razloga začne se višati obremenitev pomnilnika in tamo ko hočem uplovdadi ali seedati na polno kolikor pač imam zmogljiv internet, se pravi 2,5Mb/s

smacker ::

Tu piše o podobnih težavah: http://www.torrent-invites.com/help/259...
Rešitve sicer ni, piše da se lahko pojavi če je download hitrejši od zmožnosti pisanja na disk, ampak ti nimaš tolk visoke linije da bi to bil problem. Probaj client zamenjat, transmission ali pa kaka stara verzija utorrenta (2.x).
Pa drivere od mrežne probaj posodobit/reinstalirat ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508196 (7117) MrStein
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163562 (2714) Wakiii
»

uTorrent namešča program za rudarjenje kriptovalut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
11646505 (33463) polpo
»

Kako najbolj "robustno" prenesti veliko podatkov?

Oddelek: Omrežja in internet
171597 (1017) b4d
»

Odjemalec uTorrent vendarle ne bo dobil oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6716610 (13732) BaToCarx

Več podobnih tem