» »

Disk Cloning - ghost image

Disk Cloning - ghost image

«
1
2

Jst ::

Pozdrav.

Disk velik 80GB bi rad razdelil na dva enaka kosa (particije). Na Prvem bi bil sistem, na drugem pa ghost.

Kateri software mi to omogoča? Oziroma, kateri software deluje na principu hidden partition, na katerem leži ghost. Jaz sem namreč naletel samo na programe, ki image naredijo v datoteke. Ali pa sem jaz kaj zamuštral.

Torej, če ima kdo kakšne izkušnje s tem, ga prosim za nasvet.

Hvala,
-./M
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

David1994 ::

Lahko uporabis Partition Magic Sicer ni freeware... pa se lagalno ga lahko piratsko dobis zaradi novega zakona :D :D

urban99 ::

Freeware zadeva za razdelitev particij, ki menda deluje ok (sam še nisem imel potrebe po testiranju) je GParted - za vse, ki ne posežete takoj po rožicah :)

Sicer pa ne vem, če sem vprašanje povsem pravilno razumel. Ti najbrž ne iščeš samo programa za razdelitev particij, ampak nekaj podobnega RAIDu? (da imaš na eni particiji sistem, na drugem pa konstantno identično kopijo sistema?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

jamiroq ::

acronis trueimage to omogoča. je pa, vsaj verzija 7, obupno počasna pri obnovitvi podatkov iz datoteke. če obnovitev zaženem z restore cdjem in 17gb particijo obnavljam iz datoteke na drugi particiji traja privzeto ~7-8h, z nekimi tweaki iz uradnega foruma traja ~4h in ko sem probal sliko obnoviti iz zunanjega usb2 diska je pisalo, da bo obnovitev trajala ~14-15h :/.

Jst ::

Jaz bi rad naredil ghost image sistema. In na nekaj open ter ne open (nortona ne maram in ga tudi nisem gledal), ki sem naletel, naredi image sistema v datoteko, tako, da jo lahko posnameš na DVD.

Razumete? Ghost Image, oziroma tukaj imate nekaj podobnega: Disk Cloning. To nima nobene veze z particioniranjem (fdisk, Partition Magic) ali pa z RAID.

Jaz bi pa rad naredil ghost image sistema, ki sem ga ravno postavil, v (enako veliko) hidden particijo. In ko bi sistem dobil tisoč in eno vrsto spyware-a, bi samo uporabil ghost.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Eden od takšnih programov je: DriveImage XML.

The program allows you to:
-Backup logical drives and partitions to image files
-Browse these images, view and extract files
-Restore these images to the same or a different drive
-Copy directly from drive to drive
-Schedule automatic backups with your Task Scheduler


Kot vidite, ta program naredi image sistema v datoteko. Jaz bi rad, da naredi image v particijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jan01 ::

Priporočam acronis true image workstation. Po mojih izkušnjah bolji od sysmantekovega ghosta..

neres ::

TrueImage je fajn program, ampak mislim da ne more naredit tega kar hoče Jst v enem koraku. Lahko pa bi v dveh korakih skopiral sistem še na drugo particijo (s TrueImage). Samo potem se najbrž pojavi problem katera particija naj boota. Ne moreš določit v BIOSu, ker sta na istem disku... Tukaj bi lahko prišel v poštev [spet od Acronisa] Disk Director, ki baje omogoča da izbereš sistem ob zagonu, ampak tega še nisem preizkusil.

Sicer pa jamiroq, ne vem kaj tebi toliko traja za obnovitev. Morda v7, ker meni verzija 9 TrueImage obnovi sistemsko particijo v 15min (z drugega diska). Sicer res da je manjša, ene 5GB skompresirana, ampak vseeno.

jamiroq ::

> TrueImage je fajn program, ampak mislim da ne more naredit tega kar hoče Jst v enem koraku

trueimage (vsaj verzija 7 in verjetno novejše) ima t.i. securezone v katero lahko shranjuješ backup particij. kolikor razumem gre enostavno za skrito particijo, ki si jo trueimage ustvari in nato nanjo shranjuje backupe. s to razliko, da pri ustvarjanju slike namesto pogona izbereš acronis securezone in ne vpišeš imena datoteke, ker pač ni potrebno. vse skupaj se da tudi avtomatizirati z vgrajenim schedulerjem.

neres ::

Jst ::

Care!!! Dolžan sem ti virtualno pivo. No, če bi te poznal fizično, bi ti dal za dve.

Točno to funkcijo sem iskal.



Najlepša hvala, gospoda, za vaš trud; neres, tebi sem pa še posebej hvaležen!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Cokolesnik ::

Tisti, ki zagovarjate True Image in ne Ghosta...

Stranka mi totalno sesuje sistem z Winsi, v katere niti vstopiti ne morete. Kako boste celovito rešili celoten disk, če ne bolj elegantno, kot vstaviti Boot CD z DOS oper. sistemom, pognati Ghost za DOS in izdelati image, ki ga lahko stranka po novi namestitvi OS-ja elegantno pregleduje z Ghost Explorerjem (ena EXE datoteka)?

Kot sem imel možnost preizkusiti, niti TrueImage niti najnovejši Ghost ne omogočata izdelave image-ov v DOS-u neodvisno od stanja obstoječega OSja.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

@Cokolesnik
Acronis izdela tudi boot cd.
Kako narediti restore? Preprosto ali vstaviš acronisov boot cd ali pa nastaviš, da ob zagonu računalnika pritisneš F11(recovery manager). Ni nobenega dosa, le "lep" čarovnik(misllim, da bazira na linuxu...).
Sprobaj in se sam prepričaj...

Daedalus ::

Stranka mi totalno sesuje sistem z Winsi, v katere niti vstopiti ne morete. Kako boste celovito rešili celoten disk, če ne bolj elegantno, kot vstaviti Boot CD z DOS oper. sistemom, pognati Ghost za DOS in izdelati image, ki ga lahko stranka po novi namestitvi OS-ja elegantno pregleduje z Ghost Explorerjem (ena EXE datoteka)?

Lepo vzameš Slax live CD, z dd-jem narediš image diska na drug (mrežni)disk, ga tam mountaš in veselo preglejuješ/kopiraš/brišeš, karkoli želiš. Na originalni disk pa medtem nameščaš OS po izbiri. Je pa res, da rabiš za to počet znati malo več, kot pa klikat po menijih. Je pa vse warezfree, to pa.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cokolesnik ::

jan01: nisem še videl, da lahko s True Image narediš backup - NAREDIŠ, ne da restavriraš neko obstoječo image datoteko.

Daedalus: hvala za predlog, ki rešuje problem, kako iz DOSa narediti neodvisni backup.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Na tistem boot cdju je čisto pravi program kot tak, ki ga posnameš. Lahko narediš backup in tudi obnoviš iz njega. Image diska pa lahko shraniš na cd/dvd, trdi disk(secure zone-nevidna particija), prek mreže(smb protokol) na drug računalnik, ftp ali pa na poseben server.

Edit: Ah, kaj bi sploh prepričeval. Vsak naj uporablja kar se mu zdi prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Jst ::

Ah :/

Z Acronis True Image lahko cloniraš samo cel disk na drug disk.

Čeprav imam v računalniku dva diska, bi rad opcijo, da na enem disku naredim particijo size/2, na ostali unallocated prostor bi pa dal image sistema.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Hm... Mogoče bi to mojo željo lahko izpolnil SelfImage?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

Lej, če uporabljaš winse, narediš eno fat/ntfs particijo za sistem. Drugo particijo sformatiraš v ext3/reiser in na njo z linux live cd-jem in programčkom dd narediš image datoteko prve particije. Winsi itak niso sposobni prepoznat karkoli drugega, kot M$ file systeme in tak maš backup na "skriti" partciji. Vse skrito, free in kul. Če te zanima, kako to skup spravit, ti lahko pa tud navodila napišem. IMO je to najmanj kompliciran način.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Oziroma, glete na ta link (na Acronis True Image 10 Home), jaz te funkcije ne najdem v programu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Se opravičujem, sem našel tole zadevo v Acronis-u. Čeprav SelfImage zgleda bolj privlačno.


---

Nisem še nikoli delal ghost image, zato se opravičujem, če sem spraševal kakšna lame/noobie vprašanja.

Eni kolegici postavljam sistem, za katerega vem, da bo po dveh mesecih spet več spyware-a, kot sektorjev na disku.


---

Daedalus: ja, sem kreten, lahko bi se to sam spomnil. Navodila bi lahko tudi jaz napisal. Jao!!! Na prenosniku imam openSuse, v katerem v virualnih račinalih poganjam še več *nix ter BSD sistemov, a da bi se pa spomnil najlažje rešitve, kot jo je opisal Daedalus, pa ne. (Jezen sam nase!!! GRRRR)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

imagodei ::

@Daedalus:

Ravno iščem nekaj tipa freeware za izdelavo "ghost" imiđa, pa sem naletel na tole temo. Sem videl, da si se ponudil za izdelavo navodil, pa me zanima, če bi bil res tolk prijazen, pa bi napisal? :8)

Glede Linux sistemov sem bolj n00b, pa bi bilo res fajn, če bi to vrgel sem gor...

TNX
- Hoc est qui sumus -

jan01 ::

Če imaš seagate ali maxtor disk imaš brezplačno odličen acronsi true image(oz preimenovani Seagates DiscWzard ali maxtor MaxBlast)
link

Jst ::

imagodei: bom ti jaz napisal. Ti mi samo povej globino: koliko podrobno želiš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

imagodei ::

Jah, tko - v Polknih sem kar l33t :)) za linux pa precejšen n00b, tako da bi glede zadev, ki se delajo z linuxom prosil za malo bolj podrobna navodila. Tudi se še nisem ukvarjal s postavljanjem MS in nonMS particij skupaj na en disk. A to lahko narediš tudi s programom GParted, pa potem z DD-jem narediš image?

Enihau, prosil bi za en delujoč postopek od A do Ž, ni ti pa treba ravno razlagat, kaj naredi ukaz cd, kaj je bash, ali pa kaj je particija :)) Tolk že znam.

TNX very much. Sem dolžan eno virtualno pivo! ;) :)
- Hoc est qui sumus -

'FireSTORM' ::

Jaz sem do zdaj vedno delal takole:
Ko sem nameščal windowse sem pustil par giga unpartitioned space za image.
Dal v pogon slax, ustvaril particijo z fdisk in jo formatiral z mkfs.ext3 /dev/hda< stevilka > (Če je sata disk nadomestiš hda z sda ali sbd ali kaj koli je pač tvoj disk, to moraš vedet že ob zagonu fdisk ker ga zaženeš fdisk /dev/hda)
In recimo da so winsi na /dev/hda1 ta particija je pa /dev/hda5
sem najprej unmountal /dev/hda1 z umount /dev/hda1
ustvaril direktorij:
mkdir /mnt/hda5
mountal particijo za image
mount /dev/hda5 /mnt/hda5
in zagnal naslednji ukaz:
dd if=/dev/hda1 | gzip > /mnt/hda5/ime_fajla.img.gz
S tem sem ustvaril sliko in jo stisnil z gzip. Potem ko bi pa moral image dobit spet nazaj na particijo pa:
gzip -cd /mnt/hda5/ime_fajla.img.gz | dd of=/dev/hda1
z d opcijo poveš gzipu naj razširi oz decompress z c pa da izpiše rezultate na stdout oz. display ki so potem posredovani dd-ju preko pipe-a (|)

In voila, image narejen

edit: aja, fdisk je malo zakompliciran, bolj preprost je cfdik zaženeš ga z cfdisk in ti ni treba nič vpisovat kateri disk je ali kaj drugega, razen če imaš več diskov.(Diskov, ne particij)
Je lepše za začetnika ker je "konzolno grafični" vmesnik.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

TNX FireStorm... Zdej sem ti pa dolžan že najmanj dva pira :8)

Kako pa je z Live CD-jem? A so orodja, ki jih rabiš za izdelavo particije in imagea standardni del katerekoli Linux distribucije in se najdejo na kateremkoli Live CD-ju, ali moram posebej uporabit Slax?
- Hoc est qui sumus -

'FireSTORM' ::

Za druge nevem
GParted je zelo dober za ustvarjanje particije, ampak nima dd
SLAX pa moraš tekstovno ustvarit particio in ima dd
za druge pa nažalost nevem.
Those penguins.... They sure aint normal....

Jst ::

Sorry za pozen reply, imam namreč st poštarja in se je mail o ogdovoru kar nekako izgubil.

To kar je firestorm napisal je zelo enostavna metoda.

Tukaj so zbrani vsi progrmai ter vmes kakšna namenska distribucija.

Ker je vse lepo opisano, sicer v angleščini, a verjamem, da ti to ne dela težav, ne bi prevajal.

Jaz sem se prvo mučil z Acronisom, kar sem nato tudi uspel, a naslednjič sem pa uporabil PartImage. Jaz sem uporabil Suse Live, a najbrž je tudi v Knoppixu zadeva že vklučena. Če ni, apt-get, in si ready to use. Zadeva ima poleg tekstovne uporabe tudi enostaven tekstovni GUI, s katerim lahko vse urediš.


Pa veselo kloniranje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

'FireSTORM' ::

Enostavno, zakomplicirano, nima veze.
Backup image je, pa še gunzipan da zajame manj placa na zunanjem disku recimu ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Jst ::

PartImage ima tudi možnost 1:1, gunziano ali pa .bz2, ki če se ne motim, ponuja največji kompres.

LiveCd + kreacija particije za sliko, ter en ukaz?

Zakaj misiš, da je kaj bolj zakomplicirano?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

'FireSTORM' ::

Meni ni zakomplicirano.
Ampak nekemu nestrokovnjaku računalnikov oz. Linux sistema v tem primeru je lahko to še kar zakomplicirano. Saj veš da so M$ uporabniki večinoma navajeni na klik klik metode.

edit: Mam pa eno vprašanje glede dd in "moje" metode backupa.
Lahko naredim sliko particije, recimo / particije pod linuxom, brez da bi unmountal to particijo? Bo kaj narobe če to storim tako? Nisem še pobal in raje nebi če je že kdo slučajno probal ali pa če ve.
Za snemanje nazaj iz image-a na particijo mi je nekako bolj logično da prej unmountaš, ampak morda tudi tu ni potrebno? Ker potem lahko delam slike diska kar iz Linuxa in mi ni treba vtaknit LiveCDja v pogon. :)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Quikee ::

dd mountane particije je nevarno. Programi imajo lahko odprte datoteke na sistemu in lahko celo noter sproti kaj pišejo.. prav tako obstaja možnost, da nekateri podatki še niso zapisani na disk in se nahajajo v RAM cache-u. Drugače pa če maš LVM2 ali EVMS recimo lahko narediš "snapshot" stanja aktivne (mountane) particije in jo lahko mountaš (ali backupiraš) posebej medtem ko se aktivna particija nemoteno spreminja naprej.

Drugače pa kot alternativa partimage obstaja še mondo rescue, ki je bolj aktiven projekt kot partimage. Prednost partimage in mondo rescue pred dd metodo je, da ne delata backupa praznega prostora ampak le zasedenega prostora na disku (poznata datotečni sistem).

Jst ::

Spet pozen reply. Počitniški čas, pa sem večino prostega časa na Kolpi... S-T poštar mi pa zagotavlja, da nič ne zgrešim.


--

Poleg tega, kar je Quikee povedal, me zanima, če bi v tvojem primeru kaj vplival tip File System-a. (mogoče Journaling)


Plus, mogoče si razlagam narobe, pa vseeno:

Ko imaš mountano particijo, z nje bereš podatke - imaš dostop do podatkov. Ko pa delaš sliko, pa ne bereš podatke na particiji, ampak celotno sliko particije. Te v bistvu ne zanima kateri FS ima. Prebereš vse.


--

To je zanimivo vprašanje. Če ima kdo first-hand izkušnje, bi nas zelo zanimalo. Poleg teorije predvsem praksa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

'FireSTORM' ::

Drugače pa kot alternativa partimage obstaja še mondo rescue, ki je bolj aktiven projekt kot partimage. Prednost partimage in mondo rescue pred dd metodo je, da ne delata backupa praznega prostora ampak le zasedenega prostora na disku (poznata datotečni sistem).

Ja ampak noben od njiju ne pozna NTFS particije. Obtaja še kakšen tak ki bi bil zmožen delati z NTFS particijo?
Those penguins.... They sure aint normal....

Quikee ::

Partimage podpira NTFS eksperimentalno. Če gre naredit backup gre, če ne gre pa še vedno lahko dd uporabiš. Druge variante pa jaz ne poznam.

Daedalus ::

CloneZilla - podpira _vse_0:) Kloniranje na 1001 način, preko SMB-ja, NFS-ja, ssh-ja, na 100 mašin naenkrat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

'FireSTORM' ::

Sem spacal en LiveCD ki bazira na SLAX.
In sicer je običen SLAX + NTFS-3g za podporo pisanja po NTFS particiji, GNU Parted za CLI particioniranje diska, GParted za GUI particioniranje diska, dodal sem tudi ClamAV anti-virus ter KlamAV GUI program za upravljanje z ClamAV v KDE.
Če komu ne paše KDE sem dodal še Xfce 4.4.0, ostalo je pa "stock" SLAX 5.

http://www.x-shells.org/slax/slax-5.1.8...

edit:
Pozabil omenit da sem spraskal še gor Partition Image. Sicer je NTFS samo experimentalno ampak sem probal arhivirat NTFS particijo na dveh različnih mašinah plus na eni virtualni mašini, tako da mislim da nebo nekih pretiranih problemov.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Quikee ::

Dodaj še te ntfsprogs, ki vsebuje ntfsclone za kloniranje ntfs particij - tega uporablja (polek partimage in dd) tudi ta Clonezilla, ki jo je omenil Daedalus (drugače tak ne bi vedel za ntfsclone, če ne bi videl pri Clonezilli).

'FireSTORM' ::

Po opazkih se je ntfsprogs prikradel z enim izmed paketkov zraven, le da nekaj programčkov ni. Bom moral ročno skompajlat in dodat zraven.
Those penguins.... They sure aint normal....

thebaloh ::

Priporočam acronis true image workstation. Po mojih izkušnjah bolji od sysmantekovega ghosta..



Lp
Prosim če mi pomagaš-te kaj naj tukaj kliknem da bo ok ali bi moral biti v dosu?
ker mam problem da nemorem prit v dos ker mam sata disk in formatirano v ntfsju in mi nikakor noče it v dos!







rpvi problem sem napisal že drugje vendar sem ptem našel to temo in prašal tukaj!
image in NTFS

Jst ::

Mogoče bi bilo dobro, da v BIOSU spremeniš DIsk mode iz AHCI v IDE, ko kloniraš, po operaciji pa potem nazaj na AHCI.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

thebaloh ::

Ja to sem naredu ampak vseeno se mi ni hotel startat iz cdja da bi su v dos!
Ali bi moral pritisnit kako drugo tipko....nevem men sicer začne cd ampak pol kr preskoč in se začnejo startat windovsi!
na prejsnje vprasanje me se zanima naj kilknem volume snapsot ali uno drugo force lock

poweroff ::

V BIOSu si nastavi boot iz CD-ja.
sudo poweroff

Mr.B ::

Jaz uporabljam wim, pa še free je
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thebaloh ::

ja sm si nastimal boot iz cdja sam nevem a je narobe zapečen al zakaj noče bootat iz cdja, sej avtorun je not ampak štartat pa noče!
Že z samim navadnim cdjem booteble ali disketo noče v dos!!

poweroff ::

Autorun nima veze z bootanjem.
sudo poweroff

thebaloh ::

Ja ampak kaj naj če noče bootat pokaže se tiska stran k prižgeš računalnik naslovna(logo-asus) stran in pol začne vrtet cd in čez nekaj sekund preskoč v logo win xp in naloži xpje.
No da razložim kako sm speku cd, odraral sem iso file zagnal ren reg tako kot je pisalo in to sm potem šeenkrat odraral in zapekel na cd to je to!??

postopek ki je napisan
Step 1
Extract all three files(KEYB.DAT, KEYB.SYS, PATCH.BAT) to Desktop
Step 2
Copy "Hiren's.BootCD.9.6.iso" to Desktop
Step 3
Dubble click on "patch.bat"
Step 4
Burn The new file called "XX Patched Hiren's.BootCD.9.6.iso"

Največji hec je al neznam al kaj ali pa kaj zgrešim, ampak da bi saj v dos pršu, nevem kaj v biosu nastavt poleg boot from cd in da je sata disk nastavljen na ide in Enhanced ...

Nekdo mi je svetoval še tole pa tut ne pomaga...(SATA diske, zato v biosu nastavi "Sata mode:COMPATIBLE,.. druga možnost je Enhanced", nato pa iz interneta potegni Hyrens BOOT CD(torrent) na katerem je ghost)

JOJ KJE JE ZANKA ... :( res noben neve al kaj že 14dni bo k se s tem ubadam pa nč:(....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

poweroff ::

.iso je image in ga moraš zapeči kot image, ne kot file.

Je to problem?
sudo poweroff

thebaloh ::

.iso je image in ga moraš zapeči kot image, ne kot file.

Je to problem?

o tenx good ja to je biu prvi probem...zdej k je cd prov zapečen mi sicer pride do menija ampak naprej pa noče!!
Probal sem na drugmu kompu k ma se stare diske not ne sata pa je delal, pa na mojem pa ne dela ne pridem v dos...Težava je al v biosu najverjetneje al pa NTFS formatiranje ampak ...nevem povejte vi??
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Kako v WinPe (vista pe) uspešno klonirati linux (programi ipd)

Oddelek: Operacijski sistemi
151578 (1276) Daedalus
»

Kateri program za system backup

Oddelek: Programska oprema
81460 (1172) neres
»

Image diska - norton ghost problem!!!

Oddelek: Programska oprema
51251 (1182) fahrenGONE
»

Kako narediti image XP

Oddelek: Programska oprema
93361 (3153) poweroff

Več podobnih tem