» »

Zasedenost CPE?

Zasedenost CPE?

gapi000 ::

zanima me, kaj naj bi bil tako imenovan: sistemski nedejavni proces?
saj ne, da mi že ime pove da je proces sistemski - to je OK. kolikor razumem mi rudi pove, da je ne dejaven - to pa ni niti približno OK!!
sistem naj bi bil nedejaven, zakaj mi potem vedno kaže, da ime porabo CPE-ja 80% in pa tja do 100% ???
vendar mi tako kaže samo v upravitelju opravil programa windows pod zavihkom procesi.
pod zavihkom učinkovitost delovanja pa mi take porabe ne kaže.

kako naj si to razlagam??

in pa še nekaj:

včasih, med delovanjem računalnika in vedo ob zagonu, se mi požene proces vsmon.exe, ki za uporabniško ime uporablja: system
problem je v tem, ker mi ta proces porabi veliko CPE-ja 40% - 70%.

rečem lahko, da sem v 95% prepričan da ni virus, saj sem PC pregledal z: NOD32, Kaspersky, ter preko interneta povezanem Panda active scan (pando si lahko ogledate: tu)
v 90% pa bi lahko rekel, da ni črv, ali kaka druga golazen (oprostite izrazu) saj sem PC pregledal z: SWdoctor, ad-awerom ter anti-spy werom, ki ga vsebuje požarni zid ZoneAlarm.

no ko sem se ravno ogrel pa še to:

ob zagonu PC-ja se mi NOD32 (edini antivirusni program na PC-ju) zelo "zamisli". to se zgodi samo na mojem PC-ju, na ostalih pa ne.
razlika je samo v konfiguraciji PC-ja (s tem, da je moj najnovejši, ter najmočnejši) in v tem, da imajo ostali "direkten" dostop do interneta, jaz pa moram klikniti za povezavo z internetom.

razlaga za to dejanje??


resnično hvala za vse odgovore, ter pomoči

lp,
Večna bo Slovencev čast!
  • spremenil: gapi000 ()

muzičar ::

Hmm berem berem. Rečem virus... ne. Rečem črv... ne. Rečem čudno... DA. Na novo naložen sistem? Povej nam malo o sistemu. : cough : Original Windows? :cough :

gapi000 ::

he he, muzičar, glede original Windowsov nom, govoru preveč, d nov za kšne preveč zanimiv postal, drgač pa ne, niso original.
no, seveda odvisno kako na to gledaš....
niso licenčni, so namenjeni preizkušanju PC-jev....naložil so mi jih v firm, kjer sm kupu PC. nom povedu kje, ker tega nebi smel nardit, pa neb rd, d bi kšn grdo gledu..

in pa še to: glede NOD32, ta je preizkušna verzija, ki jo je treba ponovno naložit vsakoh 30 dni
Večna bo Slovencev čast!

jurre ::

lej, ta proces naj te nic ne skrbi, ker je ok tako kot je. Kaze ti pac % procesorja, ki ni zaseden, se pravi kaze ravno obratno kot drugi - recimo ti kaze 80% nedejavnosti, ostali procesi skupaj pa za 20% obremenjujejo procesor. Tako da ne skrbi.
glede NODa pa ne bi vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

gapi000 ::

hvala za odgovor jurre
Večna bo Slovencev čast!

muzičar ::

Imaš mogoče ZoneAlarm?

gapi000 ::

ja, imam zone alarm
he he, maš tud ti mogoče "mal" slabe izkušne z nemu?
Večna bo Slovencev čast!

pingec ::

:D :D :D Jst bom crknu od smeha, tisto ti kaze kolk procesorja je nezasedenega :)

klik

Ce se nisi opazil, bolj kot obremenis procesor, manj proca ti "zaseda".

Aja vsmon pa ti Zonealarm nabija, tud se ne sekirat :)
Probaj izklopit ZA pa bos videl...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

gapi000 ::

no, hvala vsem, ki ste mi do sedaj odgovorili.
imam pa še eno vprašanje: kateri požarni zid je najbolši, ter katerega uporabljate. kakšno mnejne imate o požarnem zidu, ki ga uporabljate?

lp
Večna bo Slovencev čast!

muzičar ::

No zato sem prašal. Ker ZoneAlarm uporablja tale file. Sicer je lahko tudi virus samo glede na to da nisi nič našel. Bi pa vseeno na tvojem mestu pazil na to.

Kar se tiče zastonjskih firewall-ov je ZoneAlarm še najboljši.

jurre ::

jaz uporabljam sygate personal firewall, pa se mi zdi ok. Drugace imam pa se fw od linux ruterja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130108 (19595) Qushaak
»

Kaj uporabljate za zaščito in čistost vašega sistema?

Oddelek: Programska oprema
151643 (1408) pivo
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619375 (8171) fitipaldi
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292075 (1543) Jst
»

Firevall in antivirusni program kateri?

Oddelek: Programska oprema
91432 (1257) jurre

Več podobnih tem