» »

Problem z računalnikom (corrupted files)

Problem z računalnikom (corrupted files)

RHonda ::

Živjo, imam težavo z računalnikom in sicer pri vsaki inštalaciji (igre) mi nekje vmes napiše ''the files are corrupted''. Te igre so prej vse delale. Tudi pri inštalaciji windowsov7 je napisalo isto, pa mi jih je en mojster uspel namestiti. Drugače windowsi delajo normalno. Ker so igre prej delale mislim, da z softwarom ni nič narobe, zanima pa me kaj bi lahko bilo narobe-
trdi disk (tu sem imel težave, da ga ni hotelo formatirat, a je mojster uredil), RAM, kaj drugega, mogoče matična plošča?
Ker je računalnik sorazmerno sodoben, drugega si ne morem privoščiti, servis pa je baje kar drag in zamuden me zanima, kej lahko še storim? Če bi vedel kaj je, bi pač kupil drug disk ali RAM, tako pa sploh ne vem pri čem sem.
Mogoče ve kdo za koga v Ljubljani, ki bi bil pripravljen to popraviti (samo da ne bi bilo dražje kot da menjam kak del hardware-a)?

V upanju na dober odgovor, lep pozdrav vsem!

Hayabusa ::

Testiraj hdd z diagnostičnim orodjem proizvajalca, narediš full scan.Model diska ? Imaš za FS ntfs ?
Cene so odvisne od modela (ide, sata, scsi, sas), velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RHonda ::

Sem testiral HDD z orodjem proizvajalca, samo mi je nekje na sredi vrglo ven iz windowsov, ob ponovnem zagonu pa plav ekran. Tudi pri windows defragment tool je isto naredilo. Trdi tisk je WD green 1000gb. File system je ntfs.

Ampak zdaj me skrbi, ko sem dal en drugi trdi disk not, z windows7- mi tudi pri tem napiše isto ob inštalaciji vseh iger
(CRC failed, files are corrupt..).
Torej verjetno ni kriv trdi disk sam. Ali je tudi RAM sposoben takšnih napak? Ali pa matična plošča? Kako bi to lahko še diagnosticiral? Hvala.

dzinks63 ::

Preglej disk za bad sektorji, pretestiraj rame,

Ampak zdaj me skrbi, ko sem dal en drugi trdi disk not, z windows7 mi tudi pri tem napiše isto ob inštalaciji vseh iger


Drug 100% brezhiben disk najprej preformatiraj in na sveže naloži OS in vse ostalo kar rabiš.

Sicer, kje imaš posnete te igre in programe, so to originali, ali neke kopije na DVDjih. Če je to drugo, so se DVDji porisali in ti pri instalaciji ne gre skozi, rabiš na sveže vse skupaj posneti na nove DVDje ali USB ključke.

BorutK-73 ::

Defragmentiraj trdi disk!
Sem imel podobne probleme z STO, prestavil igro na SSD in dela že 3 mesece bp

Hayabusa ::

RHonda je izjavil:

Sem testiral HDD z orodjem proizvajalca, samo mi je nekje na sredi vrglo ven iz windowsov, ob ponovnem zagonu pa plav ekran. Tudi pri windows defragment tool je isto naredilo. Trdi tisk je WD green 1000gb. File system je ntfs.

Ampak zdaj me skrbi, ko sem dal en drugi trdi disk not, z windows7- mi tudi pri tem napiše isto ob inštalaciji vseh iger
(CRC failed, files are corrupt..).
Torej verjetno ni kriv trdi disk sam. Ali je tudi RAM sposoben takšnih napak? Ali pa matična plošča? Kako bi to lahko še diagnosticiral? Hvala.

Testiraj iz dosa (boot cd), očitno je tvoj hdd kandidat za odstrel 8-).

Lahko je tudi sata kabel ali zanič napajalnik, ki občasno spušča previsoke napetosti dalje, kar lahko učinkoviti pokvari os. ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RHonda ::

Zdaj sem testiral tudi RAM (v dos-u) in mi je javil tri zaporedne napake (test #5 not passed). Potem pa sem probal en RAM vzeti ven (ker imam 2 ploščici) in obratno in je še zmeraj javilo isto napako pri inštalacijah. Ker sem mislil, da je pokvarjen pač en RAM od dveh. Kaj je možno, da sta pokvarjena oba? Ali je možno, da javi napako RAMa zaradi pokvarjene osnovne plošče?

Predvsem zdaj sumim RAM, ker ni prestal testiranja in zato, ker sem za te napake pregledal še precej drugih forumov.
Drugače pa so bile vse tiste igre in so še na izmenljivem trdem disku, tako da to nebi smel biti problem.

Mogoče še kakšna ideja?

Hayabusa ::

Daj bios na default nastatve.
Preveri kondenzatorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

papak ::

Joj ne Green diska za sistem! K se mu glava parkira na 8 sekund idlanja. Treba je uporabit program WDIDLE3 (na Hirens boot cd je) pa spremenit čas na 300 sekund. Sem z enim poskusil ugasnit parkiranje glave, pa je bilo se slabse, z nastavitvijo na 5 minut pa je bilo vse ok (je odvisno od modela)! Ampak ti mas zdej na disku ze kar precej slabih sektorjev pomoje tako da nujno chkdisk /r /f pognat. Load cycle count mas ziher ze ces 200k.

link na community WD forumu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papak ()

papak ::

Aja ups, če ga pa RAM tako "serje" je pa potem prvi krivec to. Ampak preveri vseeno LoadCycleCount v SMART tabeli, da vidis kako je z diskom, ker GREEN res ni za sistemskega.

Hayabusa ::

Daj še sliko stanja iz CrystalDiskInfo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RHonda ::

Zdaj se je nekako rešilo, imam pa drug problem.

Računalnik se po recimo pol ure, uri delovanja zablokira in pokaže črn ekran (kjer monitor kaže ''no signal''), ampak se ne resetira. Ko ga potem resetiram pa pri vstopu v windows pokaže moder ali pa črn ekran in se ponovno zažene. Potem v drugo ali v tretje pride normalno v windows in spet deluje nekaj časa.
Ugotovil sem, da bi disk moral biti v redu, ker je to delal z dvema različnima, pa ram isto (ker sem ga testiral pa je ena ploščica v redu, sem probal samo s tisto), kaj to ponavadi zarad matične plošče nardi al pa zarad napajalnika??? Ker virusa sigurno ni nobenga gor.

Ker se mi podobne stvari dogajajo že kar leto, dve, potem je nekaj časa v redu, potem pa spet- po že nevem koliko različnih windows inštalacijah sumim, da mi nagaja hardware?

solatko ::

Če so rami v garanciji menjaj. Poženi vse skupaj z enim Ram-om, potem še z drugim, boš videl kateri je zanič. Lahko pa poizkusiš vzeti rame ven, jim očistiš kontakte (malo vate, namočene v alkohol) in s fenom (mrzli zrak) spihaj ležišča ramov. Morda se je na kontaktih nabrala svinjarija in ti enostavno ne prepušča vseh signalov. Velikokrat to pomaga.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282923 (2063) ngc2392
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312298 (1545) btzajla
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183237 (2861) daBunks23
»

Težave z windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
293004 (2410) mrsofa
»

Napaka računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323510 (2780) 333333

Več podobnih tem