» »

Crysis

Crysis

««
30 / 53
»»

_Prince_ ::

zgleda ful hudo:D:D tnx

IVo ::

Edin kar lahk rečem: omfg! S tem configom pa je crysis svetlobna leta pred čemerkol kar pride še naslednje pol leta. K sm pršu v špil8-O kwa d faaaak. Ma ne morm bl izzrazit začudenja. Ni mi jasn kako crytek ni že na začetku uvedel teh nastavitev:\, ker tole je...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

_Prince_ ::

jp, tole je odf.....!!>:D >:D

m.i.h.a. ::

meni igro sesuje ("nvlddmkm stopped responding") takoj ko vstavim kakšen config, ampak vzrok za tole so verjetno dokaj stari nvidia driverji (163.69)...sicer pa bodo v kratkem novi zunaj
ne dolgo nazaj so izšli beta 169.13, ki popravijo SLI performance in so delani prav za crysis z inštaliranim popravkom (očitno tudi patch več ni tako daleč ;) ), ampak potem so te gonilnike umaknili in servirali nove - 169.17

še quote userja na guru3d forumu glede novih driverjev

I did some SLI Crysis benchies (169.09 vs 169.17):

1440x900 high
40.51 => 44.87
+11%

1440x900 very high
24.20 => 33.30
+38%

1680x1050 high
36.79 => 42.16
+15%

1680x1050 very high
19.15 => 26.19
+37%

1920x1200 high
30.52 => 35.99
+18%

1920x1200 very high
13.38 => 17.43
+30%

...kar kul, glede na to, da v opisu gonilnikov piše, da se naj uporabljajo le z inštaliranim popravkom za crysis

Shagrath ::

Še moja malenkost na high detajlih(20-30FPS):


P4 3,2Ghz HT
2Gb DDR2
Saphire ATI Radeon HD3850

dzinks63 ::

:)) @Shagrath
V nastavitvah si daj shaderje na medium , pa boš veliko FPS pridobil , slika bo pa skoraj enaka.

Shagrath ::

Shaderji so že na medium :))

PINki ::

Čemu služi pri puški "tactical attachment"?

Saladin ::

Laserpoint
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PINki ::

Ni res.8-O

destroyer2k ::

PINki

tactical attachment=uspavalni metek.

PINki ::

Ko imam tactical attachment ga samo 1x ustrelim in zaspi?

strictom ::

Uspavalne puščice streljaš. Spi pa kake pol minutke. V spancu ga lahko pa mirne volje fentaš ali pa pustiš na miru.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Saladin ::

Torej sem ves cajt imel gor puščice, ki jih nikoli nisem uporabljal namesto metalca granat, ki sem si ga tako želel?

Damn!
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

strictom ::

Metalc granat je najbol uporaben če maš hight advantage.

Drugače sem ga pa le redko uporablja.

Ne kapiram tega pri igri... Z dušilcem dela orožje presneto manj škoda, saj moraš skoraj cel saržer v sovraga spustit, napram enem v glavo. Whats the point? Skozi celo igro sem se skrival v grmovjih in jih šical v glavo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

destroyer2k ::

strictom

Malo se nauči fiziko in ali pa pojdi brati pdcov hitosti metka zaradi dušilca. Ker tudi v resnici potem pištola ni močna z dušilcem.

Mavrik ::

Sam pa še vseeno dvomim da je potrebno več kot par nabojev da nasprotnik škripne.
The truth is rarely pure and never simple.

destroyer2k ::

Mavrik

Sej lahko z 1 metkom vbiješ nasprtonika samo vediti moreš ki so šibke točke ne pa da greš mu cilati v čelado.

M-XXXX ::

Sam igram na Delta in je en metek v glavo dovolj (z ali brez dušilca), natepavanje v telo pa se itak ne splača!

Horsechoker ::

Tej Heleni bi z tac canonom najraj pičko odtrgu;( ;(( Po vstopu v goro gre špil strmo navzdol...
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Gr0unD Zer0 ::

kaj niste nikoli CSa špilali?

križec na vrat pa rafal:D

Horsechoker ::

Ne res, kako lockaš tac gun? To ali pa kako sklatit VTOL, ker me prime da jo zakoljem.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

strictom ::

destroyer2k, preveč si pameten. Kje spiš da te ne ukradejo? Imaš dve vrsti dušilcev. Taki ki samo zadušijo izhajajoč plin in take ki naredijo to kar prejšni in metek še upočasnijo na podzvočno hitrost. Slednji skoraj čisto zadušijo zvok.

In glede na to v Crysisu imaš ta prve, ker je pok še vedno glasen.

In to da morš 30+ metkov v telo nasprotnika spustit je čisti bullshit.

FYI.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Jst ::

Performance v 32bit Visti suck napram XPjem. 64 bitna Vista neprimerno bolje - bolj smooth - poganja Crysis napram 32bitni Visti. Mislim celo, da Vista 64, če odmislim malo manjši avg fps napram XPjem, igra delujo bolj gladko. Baje da uporablja drugačen način streamanja.

Obstaja pa ena fora, ki na 32bitni Visti malenkost izboljša delovanje. Manj kolcanja.

Naredite datoteko Start_Crysis.bat, kjer je "Crysis.exe" in vstavite:

START /ABOVENORMAL CRYSIS.exe
EXIT

Tako bo imela igra malo višjo prioriteto. Lahko probate tudi na High, vendar pri meni ni razlike.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

destroyer2k ::

strictom

Ok če tako meniš ti bom pa dav nekaj kar mislim da nisi spremljav dobro.
1. Igra se dogaja v bodočnosti in takrat bojo mel vojaki bolši zaščito ane že sedaj je narejeno dosti stvari glede neprobojnega jopičev kateri nobeden metek ne gre skozi (tudi od najmočnejše snajperke ne)
2. To kr tak za foro bom omeniv ampak ameriška raziskavni inštitut dela res nano suit. Saveda ne delajo na cloak in ta šit ampak delajo pa da bo človek močnejši in neprobojni jopič hkrati.

Pa še nekaj vsi dušilci metke upočasnijo ni nobedem dušilec na svetu brez izgube hitrosti metkov in hrati s tem izgubi na moči.

Pa najbol zanimico dejstvo je to da crytek je rekel da se je zanimal za bodoča orožja in vojaška oprema in bodo to dali v igro. In kolikor sem gledal prototipe v resnici in v igri so kar približni zadeli.

Zgodovina sprememb…

Gr0unD Zer0 ::

ja in alieni bojo tudi uleteli ne?

Sodck ::

Jst a ni Vista 64 nasplošno slabša v performancu za vse igre?

Jst ::

V primeru Crysis-a očitno ne. 64 bitna verzija ima boljše performanse kot 32 bitna verzija Vista. In 64bitna Vista se najbolj približa performansam XPjev.

Če to velja za vse igre pa žal ne morem potrditi. Najbrž ne. Verjetno delajo na 64bitni Visti tisti špili, kateri so from ground up zasnovani na 64bit.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

strictom ::

Eh destroyer, malo pogoogli glede dušilcev. Tistle možiclji v kater sem spustil 30 metkov so imeli gor en navadn plašč.

Kako lahko človek še hodi ko ga 5x v nogo ustreliš?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Jst ::

Evo, en link, ki potrjuje mojo trditev:

Vista 64 Bit gives a 18% boost in Crysis performance
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Aggressor ::

Destroyer, noben telesni oklep danes ne ustavi krogel jurišnih pušk na kratkih razdaljah in jih tudi še dolgo ne bo, če pa, bomo pa takoj imeli boljše puške/strelivo. :D Tko da Korejci dejansko pogoltnejo odločno preveč ognja.

Drugič, dušilec te vrste te bi smel toliko poslabšati učinka, ampak to je pač game balance prijem, ne realnost.

Tretjič, nabor orožij v Crysisu je smešen, tko da jaz se na mestu Crytekovcev ne bi hvalil, da so se poglabljali v sodobno oborožitev. Mislim, potezna šibrenica?! Danes v ZDA v štacuni kupiš avtomatsko. Kje vraga so puškomitraljezi, kje so airburst bombometi, metal storm, laserski zaslepljevalniki, mikrovalovna orožja itd.?
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

def0r ::

kakor jaz vem bi kevlar ustavil tudi rafal samo problem ko umres potem zaradi zlomov reber in notranjih poskodb:D

_Enterprise_ ::

@dzinks63: shaderji ravno toliko, kot znižajo performanso, zvišajo tudi kakovost slike.

@destroyer2k: meh, mislim da si šel predaleč s temi dolgovezenji glede metkov in tega... če si daš jekleno plato na trebuh, ti je niti barret ne prebije, kevlar pa je bolj kot ne samo za pištole.

Pa nehi s temi nano-suiti, lol. Exoskeleti so že dolgo časa v izdelavi, ampak to je eno veliko kovinsko ogrodje in je daleč od posameznih "tkiv", kot v Cryisis.

Calligulla ::

Cisto tko by the way, sem na 8800GT dobil obcutek, da je grafika pri vsem na high boljsa pri COD4 kot pri Crysisu.

Me je COD4 bolj na rit vrgel.

_Prince_ ::

za tak problem si je pa treba nabavit drugacno vrsto "strojne opreme"...in sicer OCALA!!!!!>:D

Izi ::

ROTFL @ lindemann
:D
Dobro povedano.

g. Oden ::

Lepota je stvar osebnega videnja. Tud meni se zdi CoD4 lepša, samo jaz še vedno uporabljam 6600GT. Kaj, dela pa.

Calligula ::

Lindemann, raje primerjaj oba spila pri max nastavitvah. Se vsak, ki sem mu namignil in je gledal je prisel do enakega zakljucka. Crysisi je sicer zelo hud ampak COD4 je mimo vseh mojih prejsnjih pricakovanj (ker ni blo takega hypa) celo "lepsi".

macgajver ::

Vrjemi če bi cod4 uporabljal vse te napredne grafične nastavitve ki jih crysis ga ti nebi igral tekoče na tvoji mašini maxedout. na oko zgleda call of duty 4 zelo zelo lep mapak to so grafične varke kar sploh ni slabo za špil saj če hoče bit uspešen mora večini vsaj delat tekoče zaradi multiplayerja.

CoD4 was started with the CoD2 engine, which was a wonderful place to start. We had a running game from day one. Our programmers finally had some time to flesh out our rather rudimentary toolbase. We could add in all those technologies that add flair but not necessarily core gameplay, like a robust physics engine, texture streaming and a pile of new shader effects. If anything went wrong or broke, there were dozens of people around who knew how to fix it.

Nekaj slikc sem se naredil crysis s tistim configom ki moram rečt je naravnost briljanten grafika je najhujša in špil deluje veliko bolje kot z original nastavitvami kaj je tipu ratal to je nevrjetno.
Tole je cfg+ ostale natavitve maxedout brez AA 1680-1050




tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Horsechoker ::

Je omenjen kakšen datum glede patcha?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Codename_47 ::

Lol macgajver, nisi ti nekoč rekel, da ti fps nikoli ne pade pod 35?

Calligulla ::

Ma koga brigajo vse "napredne" nastavitve in tehnologije, ce v praksi ni boljse in se hudo pozresno je? COD4 je veliko bolj zoptimiziran spil ocitno.

Jst ::

Kaj pa je pri Crysisu pri grafičnem delu tako narobe?

Jaz lahko naštejem nekaj stvari pri multithreadingu, ki bi lahko bile bolje narejene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Calligulla ::

Ni, da je narobe. Ampak zanimivo je, da je zhypan v nulo pri COD 4 pa si potem presenecen, ker nic slabse, kje celo morda boljse in se manj pozresno obenem.

m.i.h.a. ::



COD4 ima svojo temo in nima smisla delat zdrah po ostalih temah o tem kako oh in sploh odličen je cod....RAZUMEMO, COD je Božje delo! :\ Now GTFO!

PS: sicer bo tale post po vsej verjetnosti kmalu editan iz strani moderatorja, ampak me pogreje ker se šisto v vsaki temi na katerem koli forumu pojavi en cod4 fanboy in v onemoglost pljuva in primerja dotična špila, žalostno če ne vidite prednosti enega in drugega špila

macgajver ::

Codename_47 beri Tole je cfg+ ostale natavitve maxedout brez AA 1680-1050 osredotoči se na (maxedout) se pravi že v samih configih so vsiljene very high nastavitve na dx9 za ostalo poskrbi tistile cfg.
tu pa je ta cfg link katerega je dau ze nekdo prej
CFG

Calligulla bedno je primerjat ta dva špila ker sta popolnoma drugačna za različne okuse gameplaya sploh grafične pogone je bedno primerjat vsak sta za svojj način narejena odlično zamisli si vso to filmsko grafiko iz coda v džungli mivka morje plaža palme ja pomoje bi res bedno izpadlo. pri cod imaš pač filmsko grafiko in vzdušje , popolnoma linearen singleplayer in podpovprečno zgodbo. Multiplayer seka. crysis obratna zadeva predvsem usmerjen na singleplayer solidno zgodbo in poizkusili so naredit tak špil da si vsak prilagodi zase gameplay s nanosutom in raznimi predelavami orožja kombinacij je veliko vsak lahko igro odigra popolnoma drugače. Pristopov je več in vrjamem da od 10ljudi se niti dva nista lotila poplnoma enako nekega tabora korejcev razbit. Zato ne primerjaj teh špilov.
tenstan krompir je pa zakon

frudi ::

8800 Ultra 3-way SLI - 1920x1200 @ very high, brez FSAA in AF patetičnih 38 fps. Z minimumom pri 14 fps. :\
Očitno tega na max nastavitvah ne bomo igrali niti na naslednjih dveh generacijah grafičnih kartic; bo treba čakat vsaj do 2010...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Echelon ::

Mah zakaj ste tolk nestrpni pa hočete igrat na very high, če že na high s pošteno resolucijo igra zgleda fenomenalno, da ne govorim o performancah.
MSI Z87-G43 GAMING, Intel Core i5 4670K @ 3.40GHz,
16GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz, Sapphire 4096MB ATI AMD Radeon R9 380
1GB WD Blue, 232GB Samsung SSD 850 EVO 250GB, 2GB WD Green

Calligulla ::

Igral bos ze na very high vendar ne na SLI pa tudi vrossfire ne. Od februarja dalje, ko bodo novi cipi zunaj pa se nekatere nove dvojedrne zverince se bo verjetno ze dalo.

Saladin ::

Ne vem če je kdo omenil, ampak edino ubitačni grafiki se imate za zahvalit, da igra ni namenjena konzolam.

Kar je za PC-jevce vedno dobra stvar. Vedno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
««
30 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23842571 (25717) kajetan
»

Far cry 2 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Igre
564127135 (80947) Assass1n
»

Radeon 4870 in Crysis

Oddelek: Strojna oprema
482277 (1604) SebaR
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008373 (8369) Senitel
»

DX 9 vs. DX 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
926756 (5794) kobilica

Več podobnih tem