» »

Esej 2006

Esej 2006

Lethal-Angel ::

Pošlji to sporočilo vsem, ki opravljajo maturo letos in tistim ki bi lahko vedeli kakšna bosta naslova eseja na maturi 2006 - spomladanski rok. Če naslova kdo ve, naj jih sporoči na forumu LINK. Lani so jih uspeli izvedeti. Hvala.

Korenchek ::

Prosim za vse koristne povezave za jutrišnji esej. To so različni primeri esejov, nasveti,...
For those about to rock - we salute you!

Tic ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

McHusch ::

In kako vam je šlo kaj danes? Naslov je bil kar v redu, zahteve tudi niso bile pretežke ... po moje bo kar v redu. Edino odbitek za obseg me mal skrbi (1600 besed.press :D)

Zdej pa mal počivancije do 29.

|SNap| ::

Čaki, 1600 besed si napisal?

Pol maš pa resno mal problem z ocenjevanjem kok boš porabil, da boš kaj napisal...

archer ::

JSt sm napisu mal pod 1000, glih prov, seveda pa je tk kvaliteta važna... Sem pa seveda pisal prvi naslov... Kr ko sm druzga vidu sm kr črtu...

Dejcc ::

Js sm napisu ~ 800 besed, naslov je bil kr ugodn, lahk bi blo bolš, lahk pa slabš. Sploh bi blo pa dobr esej pisat 100% da lahk posles v K tisto slovnco pa ustn del:D

OldSkul ::

McHusch, čist preveč si napisal. Jst sm okoli 800-900 besed, kar je najbolj optimalno. 1600 :\

mmmato ::

Uf, 1600 besed 8-O

Jaz sem jih napisal slabih 700

Tilen ::

Jaz jih sploh preštel nisem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

root987 ::

Kakšne naslove ste pa imeli?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

celada ::

Napisu sm okol 800-900 besed in mi je slo precej bolje kot pa na poskusni maturi. Naslov je pa bil odgovornost v senci krivice se mi zdi.

Matek ::

Točnega naslova ne vem, je blo pa treba primerjat marmeladova in polikarpa - ju predstaviti, razložiti zakaj ju peče vest in kaj naredita, da bi popravila napake. Potem je bilo treba primerjati vpliv njunih dejanj na Izidorja in Sonjo, za zaključek pa ovrednotiti njuna dejanja in oceniti, ali se nam zdi, da smemo s svojimi dejanji zaznamovati življenja drugih. Interpretativnega se pa ne spomnem, odlomek je bil nekje s sredine, ko Dunja zavrne Lužina in začne z Razumihinom delati plane o tiskarni...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

archer ::

Razpravljalni je bil MED VESTJO IN ODGOVORNOSTJO, treba je blo pa napisat to kar je Maato reku...

|SNap| ::

Sploh bi blo pa dobr esej pisat 100% da lahk posles v K tisto slovnco pa ustn del:D


Se mi zdi da rabiš tudi ustn del pozitivn, da narediš :) Čeprav bi imel povprečje višje kot je potrebno za 2.
Zdi se mi tudi, da je enako pri španščini (verjetno vseh jezikih), zagotovo pa to ne drži za matematiko.

leinad ::

McHusch v primeru da še ne veš, 100 besed preveč minus ena pika. 6 pik minusa pa že nekaj je.

Tudi jaz sem jih napisal nekaj več tam nekje med 1000-1100, zato sem še posebej vprašal danes našo prfokso za slovenščino ali vedno to odbijajo, če je preveč, pa je rekla da samo v primeru če vidijo, da je res dosti več kot v povprečno, gredo štet besede. Tako da če pišeš bolj na malo in naletiš na bolj antimatematičnega ocenjevalca...:D]

leinad ::

Pa zanima me ali tudi ocenjevanje esejev prilagajajo po Gaussovi krivulji, torej nižajo kriterije po potrebi?

Tic ::

Bah, moj se je dobr začel, pol mi je pa dol padlo vse skup. Zaključu nekje pri 550 besedah :\

No napisan je blo, kar je blo treba povedat. Dokaj. :)

Tilen ::

A ce mas 100 premalo je tut ena tocka odbitka? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matek ::

Ja, žal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McHusch ::

Čakte mal, a potem imam jest -5 točk za cca 1500 besed (če smo optimistični, pa upoštevaje, da sem kak stavek vmes tudi prečrtal)? Huh, pa tko dobra vsebina je. ;)

Nič, računam potem na kakšno izmed tistih 4 točk, če še posebej očaraš ocenjevalca. :D

Tilen ::

Smesno pol za 300 besed dobis 3 tocke odbitka oz. 4. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OldSkul ::

Samo izgubiš še kr nekaj točn na drugih področjih. V 300 besedah poač ne moreš povedati vsega.

Tilen ::

Se mi je kr zdelo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mirage ::

Če imaš manj kot 600 besed se ti zmanjša maksimalno število točk (20), ki jih lahko dobiš za slog, zgradbo in jezikovno pravilnost.
Za vsebino še teoretično vedno lahko dobiš vse točke (30).
Še slika iz lanskega ocenjevalnega lista:

B_U_R_I ::

tole ocenjevanje je za primerjalni esej. Za interpretativnega je pa še mal drugačen točkovnik. To je točkovnik, če napišeš manj kot 600 besed. 600-1000 pa ne vem kako se točkuje, vem pa, da se tut za preveč besed odbijajo točke.

Število besed---- Jezik. p. --- Slog --- Zgradba --- Skupaj
- 600-450 ----------- 6 -------- 3 -------- 2 -------- 11
- 449-300 ----------- 4 -------- 2 -------- 2 --------- 9
- 399-150 ----------- 2 -------- 1 -------- 0 --------- 3
- pod 150 ----------- 1 -------- 1 -------- 0 --------- 2

Js sm napisal tam okol 800-900 besed. Ene štir strani pa pol. Upam na kakšne lepe točke

Pa zanima me ali tudi ocenjevanje esejev prilagajajo po Gaussovi krivulji, torej nižajo kriterije po potrebi?

Kolikor je meni znano, se po gaussovi krivulji prilagodi kriterij samo za skupne ocene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_U_R_I ()

mirage ::

S tem da pri interpretativnem lahko dobiš 35 točk za vsebino, pri razpravljanem pa samo 30.
Po guassovi krivulji se priredi potem, ko se seštejejo točke eseja, pisnega dela in ustnega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Tear_DR0P ::

mchush - moj sošolc je slovenščino pisal 2 - in zato ni imel vseh točk na maturi, drgač bi bil zlati maturant - ko je šel gledat rezultate, mu je samo na eseju zmanjkal tolk točk, eden izmed razlogov je bilo preveč ampak res preveč besed, je še več napisal kot ti :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alamut, Krasni novi svet - Matura 2003 SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šola
25033873 (13830) Machete
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459276 (8157) [D]emon
»

Ocenjevanje spisov

Oddelek: Problemi človeštva
345286 (4762) Thrivial
»

esej na maturi 2002

Oddelek: Loža
252557 (1938) Tomi
»

Matura

Oddelek: Novice / Obvestila
382972 (2972) Ziga Dolhar

Več podobnih tem