» »

esej na maturi 2002

esej na maturi 2002

webcreator ::

ma kdo kako idejo kaj se bo pisal v pondelk? kaki dobro obveščeni dijaki? >:D share ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

NoUse4AName ::

ja kak naj vemo kaj bomo pisali ce nevemo kaj bo noter :)
Je pa pri interpretativnem eseju cel kup takih standardnih vprasanj kot, razlozi razloge za nastalo situacijo osebe v odlomku, umesti odlomek v celoten roman, kraj/cas dogajanja, povej zivljenjsko usodo te osebe, tri glavne slogovne znacilnosti.. Skoraj vse so v zvezi z tem kak dobro poznas dogajanje, kar pa ni taki problem.
Una knjiga esej na maturi ko so opisana vsa 3 dela not je ful vredu, k mas skor vse not.

webcreator ::

to ja, sam vsako leto krožjo govorice, da so eni vedl zakaj se je šlo. Zdej lahko, da so samo govorice, lahko je pa res kej na tem. In če je res kej na tem, bi blo fer, da dotična oseba razširi tako ali drugače pridobljene informacije ... ali pač?8-)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

perci ::

Nam so pred tremi leti povedal, da so na Ledini zvedel teme za zgodovino in so nam tut povedal, katere naj bi bile (na žalost šele par dni pred testom). Seveda sem se ti dve temi bolj pripravil (lih nevemkolk bolj pa tut ne, ker nisem zares verjel, da bodo teme iste) in glej ga zlomka: dobim test in je prva tema prava, si mislim to bo simpl, druga tema pa žal ni bila ista a vseeno sem drugo bolj znal kot prvo; v glavnem, če kaj slište, da so kake teme in naslove kaki osebki po čudežu izvedel, jemljite take stvari z rezervo, saj so običajno brezveze. Tut jst sem skor prepričan, da je bila moja prva tema zgolj naklučje.

Prjatu ::

Perci: tvoja prva tema ni bila ravno naključje, tastr za zgodovino na tej šoli jer mel (ne vem če je še tm) precej dobr nos oz. je uspešno predvidel kaj bo not, skliceval se je pa na verjetnost, ko sem jaz delal maturo na tej šoli, je zadel obe temi (sam men ni to nič pomagal :D )
Something else is controlling me!

Tomi ::

Pri nas je pa razrednik, sicer zgodovinar, prav napovedal obe, samo jih ni vedel.
To pa vem zato, ker dela moj sorodnik za RIC-u, in mi je malo razložil politiko, in ni šanse, da bi se kaj izvedelo.
Tako da kar lepo se učite, saj preživeli boste vsi. Naj vas prav nič ne skrbi matura.
metrodusa.blogspot.com

SkIDiver ::

In jz sm tole ugotovu pred 2 urcama nazaj, da pišem v pondelk:D Sicr pa kar lahko nardim je to da preberem kako obnovo pa zadeve mal obnovim. Huh velik dela:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

webcreator ::

Danes se mi je sanjalo, da bo jutr interpretativni esej VONJAVE (iz Smeha za ...), razpravljalni pa BOG in VERA (iz Ljubezni in Prišlekov) ...;)

... if you wouldn't wake up from that dream, how would you tell the difference from the real world and your dreams?
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Sergio ::

sicer ne vem, koliko smisla je v postavitvi "vere" kot teme v ljubezni...

dosti več je teh vprašanj v smehu ter prišlekih.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

webcreator ::

mogoče sm zajebu glede knjig, sam mislim, da so ble sanje jasne glede vere in pa vonjav ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Tomi ::

Ja, vsem veliko sreče danes:D
(saj boste priživeli, ni panike)
metrodusa.blogspot.com

migič ::

Fantje men se že full noge tresejo!:D
Še 2h >:D 8min!
Vsem veliko sreče in znanja, znanja!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Predator ::

zdele pišejo.. veliko sreče fantje in dekleta ( pa upajmo da niste dobili prišlekov >:D ker sux )

migič ::

Nažalost so bili špehnati Prišleki v obeh dveh esejih!;(
Tk, da sm se kljub temu odloču za razpravljanega, ker je bil saj tolk lažji:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

DrSergioDJ ::

jst sm pa ta druzga pisu..prvi je bil kr neki :D
...

migič ::

Ma drugi je bil totalno,....Saj sploh ne vem ! Že prve točke nisem vedu, ma rk neki!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

webcreator ::

Moje sanje so ble totalne mim ;(( ! Pisu pa razpravlalnga k je bil sigurn lažji, sam qrc k nism prischlekov prebral ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Sergio ::

interpretativni all the way. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

trillian ::

razpravljalni.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Cosmo ::

jaz sem tud razpravljalnega pisal:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Bajo1 ::

Tudi jaz sem pisal razpravljalnega. čeprav sem ves čas mislil, da se bom odločil za interpretativnega. Predvsem zato, ker je bla ena glupa tema za poskusni esej - igra, čeprav se Marjan v bistvu razen fuzbala sploh ni igral... Pričakoval sem zato kako podobno butasto temo na "tapravem" razpravljalnem eseju - če bi bla vera, bi bla kr kriza ker sem ljubezen prebral sam 1x pa še to že pol leta nazaj. Ampak naslov je bil dokaj ql, zajebal sem edinole, ker sem napisal mal preveč zaktualiziran zaključek pa nič sinteze (se mi je že mudilo nakonc). Kako vam je kej šlo in kolk pik pričakujete? Jst minimalno 30, verjetno bo ene 35, v najboljšem primeru 40.

TESKAn ::

Hehe, se je že začel...ma nč se sekirat, raj uživat:D . Resno, brez skrbi, pa velik sreče in znanja na nadalnjih testih:) .
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bajo1 ::

Hvala (enako?)!:D V šoli se raj sploh nismo menl več o eseju, da ne bi še bolj zabediral. Srečo bom pa rabu predvsem na ustnem delu, kjer je ogromno književnosti pol pa žrebaš kero temo boš dobu.:P

NoUse4AName ::

ja ustni del mature iz slovenscine je cisto v pizdi. Mislim skoraj celotno knjizevnost srednje sole, prinasa pa ti skor nic tock

Bajo1 ::

Ja, esej je ful precenjen pomoje - kar 50%.
Pa bojda še neke dodatne pike dobiš h končni oceni samo zaradi dobrega eseja al neki takega- tole nisem šur če sem dobro razumel ker noben ne ve nič konkretnega v šoli. Tista 2 pola je v bistvu izi ko pasulj v primerjavi z ustnim delom mature... Pa ta esej je itak ena glupost ker moraš točno po navodilih pisat, ki so včasih takšna, da ne veš kam v esej bi umestil neko zadevo, ker po vrsti po navodilih itak ne smeš pisat, ker ti v tem primeru odbijejo točke zaradi klišejskega uvoda... Pa še precej subjektivna stvar je ocenjevanje le-tega.:\ Nič, bomo vidli, kaj bo.

Tomi ::

Pri nas je bil pa ustni del mature čisto kul, samo sem imel slovenski realizem, tako da je bilo lahko.
Tako da sedaj ne boste imeli kaj težjega.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alamut, Krasni novi svet - Matura 2003 SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šola
25033876 (13833) Machete
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459287 (8168) [D]emon
»

Esej 2006

Oddelek: Šola
273192 (2585) Tear_DR0P
»

Matura

Oddelek: Novice / Obvestila
382974 (2974) Ziga Dolhar
»

Slovenščina na maturi/zaključnih HELP

Oddelek: Loža
142938 (2769) Trdi

Več podobnih tem