» »

Poltrda leča - nasvet

Poltrda leča - nasvet

pro549 ::

Živijo,
zaradi posebne bolezni oči, moram nostiti poltrda leča, ki mi niso nikakor prijetna, cel dan samo napol mižikam, kar mi je tudi zelo moteče. Pač ko sem bil pri oftamologu (okulist), so mi bile te še nekako najbolj "udobne". Zaradi tistega trdega in ostrega roba me kakšenkrat leča "reze". Rad bi vas povprašal a obstaja kakšna rešitev za to, da me ne reže. A mogoče obstajajo kaki dodatki, ki bi to oblažili ali da bi kupil posebne dodatne leče, ki bi enostavno dodal na te obsteječe leče in bi s tem nekako olajšalo nošenje leč. Za vaša mnenja in nasveti bi mi olajšali življenje s temi lečami.

P.S.: mimogred imam že razne razne viskozne tekočine, tako da nič ne pomaga. O operaciji niti ne mislim, ker je taka operacija ponavadi 80% uspešna in ne bi zarad tistih 20% oslepel.

Lp

monster-x ::

Hm. Včasih zna "rezati" zaradi tega, ker je leča narobe obrnjena in je pač rob tako obrnjen, da te reže. Poskusi jo obrniti. Sicer pa če si komaj dobil leče, potem se moraš mogoče še navaditi.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

perci ::

O operaciji niti ne mislim, ker je taka operacija ponavadi 80% uspešna in ne bi zarad tistih 20% oslepel.
Kdo ti je to naložil? Laser je bistveno zaneslivejši kot 80%. Je pa res, da je hudimano drag in da se ta operacija dela sele tam okoli 30ega leta.

pro549 ::

perci:

Ne obstaja samo laserska operacija. BTW a misliš da samo laserska operacija reši vse probleme. Drugače obstajajo bolezni kot so distrofija roženice, keratoconus, ..., ki se ne da kar tako rešit z operacijo.

64202 ::

> Hm. Včasih zna "rezati" zaradi tega, ker je leča narobe obrnjena in je pač rob tako obrnjen, da te reže. Poskusi jo obrniti. Sicer pa če si komaj dobil leče, potem se moraš mogoče še navaditi.

Poltrdih se ne da nic obracat, ali ne? Vsaj moje so bile kar fejst trde :). Drugace, jaz sem rabil vsaj kak mesec, da so ble cisto ok za nosit...
I am NaN, I am a free man!

Soniux ::

Jst sm se tud navadu, sam potem sm sel nazaj na ocala. Bolj komot.

pro549 ::

Saj bi šel tud nazaj na očala, če bi le kaj pomagala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398293320 (5155) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809272447 (24621) trancer01
»

kontaktne leče - torične

Oddelek: Loža
124792 (4543) mikko
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213410 (11176) RobyRob
»

očala... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709839 (8281) nevone

Več podobnih tem