» »

kontaktne leče - torične

kontaktne leče - torične

Phantomeye ::

torej, imam torične leče (trenutno še poskusne) in grem v kratkem k optiku, ker sem opazil, da je ena leča prešvoh in mi kvari overall vid.

Ko sem dal leče gor in se usedel za računalnik, je bila slika ukrivljena navznoter
(faking domači 3D monitor) in dejansko monitor deluje globinsko...
Je za to kriva leča ali je to le začetna težava, ki se pojavi pri prehodu iz očal na leče?

Potem sem pa želel brat kindla in dejansko zaslon ni bil pravokotne oblike --> |_|, ampak zgleda --> \_/ (predstavljajte si malo manjši kot pri slashu). Skratka pogled, ko da bi bil zaslon na vrhu širši in potem vedno bolj ozek. Spet, gre to za napako pri leči ali je kriv prehod?

Tretji problem se spet navezuje na zaslon, ful težje se fokusiram na zaslon, v smislu branja teksta, ko da bi bil kratkoviden..
Kaj je vzrok, je to kriva švohnej leča, kot sem omenil v uvodu ali kaj?

LP.

ali3n ::

1. poglej če je prav obrnjena; na prstu mora imeti obliko skledice,... če je obrnjena narobe je taka zvihana... ti bo jasno takoj. Samo vpršaanje če gre narobe obrnjena leča sploh v oko.

2. na obodu leče sta (verjetno) 2 črtici - vidni sta, če pogledaš proti svetlobi; ti dve črtici morata biti navpično ko vstavljaš lečo v oko; torej ni vseeno kako je leča zarotirana. (zato na škatli tudi piše pod kakšnim kotom je cilinder).
Bi te morali naučiti uporabljati leče, pa te očitno niso. Mene so matrali 1 uro.

verjetno 2.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Phantomeye ::

ali3n je izjavil:

1. poglej če je prav obrnjena; na prstu mora imeti obliko skledice,... če je obrnjena narobe je taka zvihana... ti bo jasno takoj. Samo vpršaanje če gre narobe obrnjena leča sploh v oko.

2. na obodu leče sta (verjetno) 2 črtici - vidni sta, če pogledaš proti svetlobi; ti dve črtici morata biti navpično ko vstavljaš lečo v oko; torej ni vseeno kako je leča zarotirana. (zato na škatli tudi piše pod kakšnim kotom je cilinder).
Bi te morali naučiti uporabljati leče, pa te očitno niso. Mene so matrali 1 uro.

verjetno 2.


narobe ni, to definitivno... sem iz svoje radovednosti probal... pa je zelo moteče...
in so me... sam očitno sem preslišal, to o cilindru, sem mislil, da se sama od sebe prav obrne...

mikko ::

Leče so nekako utežene in se kasneje same zasukajo, ampak nekaj časa to traja...vseeno je pametno spremljati te črtice in jih vstaviti tako, kot je napisal ali3n.

Katero znamko uporabljaš? Jaz sem jih poskusil že kar nekaj. Johnsons Oasis so kar cool, edino malo debele so.
Precej dobre so tudi Bausch&Lomb, imam dnevne, čakam na testne mesečne, ampak so malo dražje od Johnsona...
Imel sem tudi H20 extreme, ampak mi Johnson Oasis bolj odgovarjajo. Najslabše so pa Johnson Acuvue...te so se pa skos trgale...

Phantomeye ::

Nekako nisem bil pozoren, katere branže so. Vem samo to, da so mesečne (oh... jaz :C)

Potem se ni nobenemu to dogajalo?

Aja pa pozabil sem omenit, monitor je zdaj raven (po nekaj dneh uporabe leč)

Zlikovec ::

Pomoje je to normalno. možgani se ti morajo navadit, pa bo kul. Meni se je to zgodilo z očali in sem za nekaj časa izgubil občutek za globino, pa še vse je bilo nekam ukrivljeno. po nekaj dneh je bilo vse ok.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Silver ::

Pri toričnih lečah je zelo važno, da jih vstavimo pravilno glede na oznako, drugače se pojavi popačenje, kot ste nekateri že ugotovili. Kratkotrajna izguba občutka globine pa je za moje pojme normalna ob prehodu očala/leče, vsaj jaz imam par minut malce probleme, dokler se oko ne navadi.

Mene zanima kako ste kaj domači pri uporabi dnevnih toričnih leč, ki so postale kar ugodne v primerjavi s 14-dnevnimi. Potreboval bi jih predvsem za šport, po uporabi pa jih lahko enostavno zavržeš, torej nič več packanja s tekočinami in posodicami.
Za primer: Gledal sem malce po lecke.si, in sicer torične so tule, večji zneki so brez celo poštnine, skratka ugodno in hitro.
Ker ima že vsak proizvajalec več dnevnih leč, proizvajalcev pa je kar nekaj bi vas prosil za kakšne izkušnje iz prve roke glede udobja nošenja.
Kolikor so mi svetovali v optiki so mi najbolj priporočali "Focus Dailies Toric All Day Comfort :: Ciba Vision" in "Soflens Daily Disposable for Astigmatism :: Bausch & Lomb", cenovno pa so zelo ugodne "Safe-Gel 1 day Toric :: Safilens", vendar za proizvajalca še nisem slišal, zato nisem prepričan glede kakovosti nošenja.

Ste med proizvajalci oziroma med "modeli" leč opazili kakšne bistvene razlike pri udobju nošenja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silver ()

mikko ::

Soflens Daily Disposable for Astigmatism :: Bausch & Lomb

Te imam jaz, pa so tako-tako... Moram jih splakniti s tekočino, preden jih dam notri,
ker mi ta tekočina, ki je v embalaži ne odgovarja.
Sem pa od kolega optika slišal, da so iz zelo kvalitetnega materiala in jih dejansko lahko nosiš 2 dni.

Je pa trik pri dnevnih lečah. Notri je 10 leč, kar je za 5 dni in ni za 10 dni...

Naj bi bili pa narejeni neki izračuni, da če nosiš leče 3x tedensko ali manj, so dnevne cenejše.

Sicer pa Johnsonn Oasys lahko brez težav nosiš 1 mesec in ne samo 14 dni.

Silver ::

Za Focus Dailies Toric All Day Comfort od Ciba Vision večinoma kar pohvalijo udobnost, saj so precej tanke, minus pa naj bi bil, da se hitro strgajo ter zelo težko jih je odstraniti po uporabi.

Izračuni dvomim, da držijo, saj lahko tudi 14-dnevne leče skladiščiš dalj časa če jih ne uporabljaš. Torej imaš 14 dni nošenja (ne od odprtja), lahko pa podaljšaš na 1 mesec, večinoma tu ni problemov, če te dražijo pač zamenjaš prej. Dnevno lečo bistveno težje nosiš 2 dni kakor 14-dnevno en mesec.

Moj izračun je, da so dnevne leče pakiranje 30kom = 6kom 14-dnevne leče, cena za oboje (torične) je okoli 35EUR.
Torej za isto ceno dobimo 15 (30/2)dni nošenja dnevnih (2,33EUR/dan) ali pa 42 (3*14)dni 14-dnevnih (1,07EUR/dan) + tu upoštevajte možnost, da jih lahko uporabljate tudi dalj časa. Pri 14 dnevnih je potrebno nabaviti še tekočino za cca. 10EUR, kar je upoštevano pri izračunu. Torej so dnevne tudi pri občasni uporabi še enkrat dražje, saj se šteje za trše leče 14 dni nošenja in ne od odprtja embalaže ... strošek zavisi pa tudi od tega koliko tekočine porabimo.
To zgodbico, da je strošek enak so hoteli prodati tudi meni pri Marklju, vendar temu v praksi ni tako.

ali3n ::

nisem probal drugih kot Johnson Acuvue (eno oko navadna, drugo cilinder); imam 14-dnevne; mi zdržijo 20-25 vstavljanj; tekočina Optifree express; zaenkrat ok; strgale se mi še niso - pazim da so vedno mokre, tudi ko jih valjam po prstih;
bom pa probal it na dnevne; se tudi meni ne da ukvarjat s tekočino, posodicami,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mikko ::

http://www.opti-free.com/contact-soluti...

Ta tekočina je super, je boljša kot navadna opti free express.

Ali3n, probaj vsaj Oasys, ker so full boljše kot Acuvue...

ali3n ::

bom probal; mam glih še en set acuvuve za ponucat, potem pa naročim novi škatli.
glede tekočine - je pri tej treba leče zribat, al jih samo vložiš v posodico?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mikko ::

Pri kateri je pa treba leče zribat?
Jaz jih vedno dam samo v posodico.

Evo, danes imam Bausch&Lomb (dnevne), pa jih praktično ne čutim res... So res malo boljše kot
Oasys, ampak tekočina v embalaži je pa obupna!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290667 (2502) TheTrick
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122260 (1900) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161666 (1151) buttcrack
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205036 (4304) JanK
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213255 (11021) RobyRob

Več podobnih tem