» »

Izrael vs. Palestina

Izrael vs. Palestina

««
5 / 18
»»

Thomas ::

> ki pa se pokaže kot popolnoma zlagana ob vseh nadaljnih osvajalskih pohodih, najprej Mojzesa in njegovega brata Arona, ter kasneje Mojzesovega naslednika Juzue.

Zgodovina 2000 ali 3000 let nazaj je bila izredno kruta. Ne samo do Židov, tudi do Slovanov, do zatiralcev Židov in do tistih, ki so jih Židi zatrli. Do vseh. V času biblične selitve so bili naši vrli predniki najverjetneje še ljudožerci, občasno.

Face it!

Samo moderna Zahodna civilizacija daje neko odrešitev pred krutostjo naše biologije, s katero je naša zgodovina popolnoma zaznamovana.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Če bi ta tema bila v Z&T bi naštevali tudi nekaj drugačne razloge v prid Izraela kot sedaj...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Barakuda1 ::

Thomas

Jaz nič ne polemiziram glede okrutnosti zgodovine tistega časa.
Pravim le, da židje v tistem času niso bili nobena žrtev, ampak prej nasprotno.
Kaj, oziroma bolje rečeno, na kateri stopnji razvoja, so bili naši predniki tedaj, se pa tudi več ali manj ve.

Ob reki Nil, je bil nosilec civilizacije Egipt, v južni evropi Grki in na zahodu mogočni Rim.

Nobena od teh evropskih civilizacij, ni tudi približno zaostajala, ne za takratnim Egiptom, še manj pa za židovskimi (Mojzesovimi) krvoločnimi hordami.

Tko da ti svoje ljudožerske prednike kar kam drugam umesti (v zgodovo tistega časa) in ne v Evropo.

Barakuda1 ::

marko,

a vidiš kakšno oviro, da jih tu ne moreš8-O

Bolj se mi dozdeva, da pričakuješ, da bi v Z&T po tvojem okusu prevladovala samo Thomas & co verzija.

Če je temu tako, pol je kar prav, da je tema vse prej, kjerkoli drugje, samo ne v Z&T.

Sicer pa izvoli.
Ti sam navajaj dejstva njim v prid. Do sedaj ni bilo še nobeno brisano. Tud tvoje ne bo, če bo le v skladu s pravili ST.

Thomas ::

> Nobena od teh evropskih civilizacij, ni tudi približno zaostajala, ne za takratnim Egiptom, še manj pa za židovskimi (Mojzesovimi) krvoločnimi hordami.

Se strinjam, da Rim je bil naprednejši od Židov 2000 let nazaj. To sem sam zapisal v temle forumu, ne dolgo nazaj.

> Tko da ti svoje ljudožerske prednike kar kam drugam umesti (v zgodovo tistega časa) in ne v Evropo.

Rimljani so bili ljudožrci pa še kakšnih slabih 1000 let prej.

Seveda, so bili naši pradedki in prababice občasni ljudožrci še 5000 let nazaj. Najbrž še kasneje.

Nej ti ne bo preveč slabo ob tem podatku.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

->Bolj se mi dozdeva, da pričakuješ, da bi v Z&T po tvojem okusu prevladovala samo Thomas & co verzija.
->Če je temu tako, pol je kar prav, da je tema vse prej, kjerkoli drugje, samo ne v Z&T.

Sej se ti prav dozdeva. Gre se pač zato, da če pogledamo stvari malenkost bolj poglobljeno pridemo do drugačnih pravičnosti in do drugačnega željenega rezultata.
Gre se pač v bistvu za to, da je življenje znotraj Izraelskega zidu dobro, znosno, mogoče tudi odlično. Vse ostalo kar je ostalo zunaj pa je polomija, trplenje večine...
Statistično gledano so Izraelci veliko srečnejši -> naj bo def sreče(p/p -> lim max) in zaradi tega je potrebno to življenje ohranit, ostalo pa spremenit. To jaz hočem, ker sem egoist in nočem, da instance v Palestini, Libanonu in ostali arabiji trpimo!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Barakuda1 ::

Seveda, so bili naši pradedki in prababice občasni ljudožrci še 5000 let nazaj. Najbrž še kasneje.


Ja sej, kakšnih 10.000, pa sploh:D .

Ne se zdaj ven vlečt:| .

Govora je bilo v obdobju, ki mu pravimo "zlata doba Rima", ne pa o par 1000 letih prej.

Da se je pa kak ljudožerc našel tud takrat, pa tud ne dvomim.

Posamezni primeri so bili tud med I. in II. svetovno vojno, pa tud pozneje.

Ampak, to še ne dopušča sklepa, da smo v času 20. stoletja še zmeraj ljudožerci.

Barakuda1 ::

Sej se ti prav dozdeva. Gre se pač zato, da če pogledamo stvari malenkost bolj poglobljeno pridemo do drugačnih pravičnosti in do drugačnega željenega rezultata.


Še dober, da si se javno izjasnil, da smatraš sebe in svoje somišljeniki s svojim "gurujem" za edine, ki veste in se spoznate na pravičnost.

No, nekaj jih je na tem foromu, ki v pravilnost vaše vzvišane samzagledanosti, močno dvomijo. Verjetno, ne brez razloga.

_marko ::

->Še dober, da si se javno izjasnil, da smatraš sebe in svoje somišljeniki s svojim "gurujem" za edine, ki veste in se spoznate na pravičnost.

A sem rekel, da se edini spoznamo na pravičnost? wtf?
Še vedno trdim, da je ta pravičnost, ki jo pojmujemo mi nad vsemi ostali -> je pa jasno vsem, da nima realne opcije, da bi se po njej ravnali.

Kaj tebe sploh moti Barakuda!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

Je pa kar zanimivo, kako židje nikoli v zgodovini niso bili priljubljeni. Zamerili so se vsem, od babilona, egipta, španije, nemčije, arabcem, bogu... Vsak, ki je imel malo časa, jih je preganjal. V srednjem veku so nekateri celo krivili žide za kugo (vzrok je bil, ker so imeli več denarja, so živeli v boljših razmerah in je bilo zaradi tega pri njih manj kuge). Španska inkvizicija je bila ustanovljena zgolj zaradi židov. Tudi nemci so dobro vedeli, zakaj postavit Auschwitz v Poljsko, ker tudi Poljaki niso imeli nič proti eliminaciji židov (Krakow). Vilnius, prestolnica Latvije je bil pred 2. sv. vojno "drugi Jeruzalem" za žide. Sedaj tam ne živi en žid več, Latvijci pa tudi niso kazali pretirane simpatije do židov.

Da naštejem le nekaj takih primerov.
Vse je za neki dobr!

Barakuda1 ::

Kaj tebe sploh moti Barakuda!?


Meni???


Meni nič.
Svoj stavek poglej še enkrat

Še vedno trdim, da je ta pravičnost, ki jo pojmujemo mi nad vsemi ostali.


Tud CK in RKC nista tolk samozagledano in ortodoksno dajala takšnih izjav.

Dvomim, da si kdorkoli, res pri zdravi pameti, želi imeti družbo, kjer bi morali živeti skladno z vašimi načeli.

Takrat, ko bi se to zgodilo, bi absolutizem in dikatatura nedvoumno dobili svoj maksimalni pomen.

Veš marko ... že v naprej (kakor tudi sedaj) s havležnostjo odklanjam takšno tvojo vzvišano in pokroviteljsko "pravičnost".

Barakuda1 ::

Je pa kar zanimivo, kako židje nikoli v zgodovini niso bili priljubljeni.


Hja, res zanimivo, čeprav žalostno.

Bi se pa moral počas kdo vprašat za razlog s kom je nekaj narobe, da jih nihče ne mara.

_marko ::

Al se delaš norega ali pa podtikaš.
Napisal sem, da ni realne opcije, da bi se to udejanilo!

To kar si ti želiš ali razumeš je pa irelevantno.

->Dvomim, da si kdorkoli, res pri zdravi pameti, želi imeti družbo, kjer bi morali živeti skladno z vašimi načeli
Kapitalizma si tudi ogromnjo ljudi ne želi pa je najboljša trenutna opcija.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Azrael ::

Mogoče bom izpadel kot zoprnež, ampak bom postavil naslednje povsem hipotetično vprašanje:

Če bi 3. Reich po koncu vojne razdelili na 3 dele: zahodni, vzhodni in židovski del, mogoče še kateri del več in posledično sedanje države Izrael ne bi bilo. Mislite, da bi bil Bližnji Vzhod kaj bistveno drugačen, kot je sedaj?

Da/Ne

Moje mnenje je tako: Bistvenih razlik ne bi bilo, Arabci bi ziher našli novega (notranjega) sovražnika s katerim bi bilo treba obračunat in ga zradirat.

Prenaseljenost je huda reč, Evropa v srednjem vek je imela povsem enake probleme in jih je tudi reševala na enak problem, z vojno vseh proti vsem, kadar lakota ali bolezni niso zdesetkali prebivalstva. Arabske renesanse pa nikakor noče biti.
Nekoč je bil Slo-tech.

kunigunda ::

Halo ???

2000 let sploh ni vec irelevantno zdaj. v izraelu zdaj zivijo vecinoma Sabri, torej nimajo z nacizmom,fasizmom itd nic vec skupnega.
Vsak bi rad v miru zivel, vsak ima svoje metode.

Dejmo se pogovarjat o trenutni situaciji in ne vec vpletat vec kot 15 let nazaj zgodovine...

Thomas ::

> Arabske renesanse pa nikakor noče biti.

Niti arabske zime, ki bi jih zdesetkala, kot je kuga Evropejce. Dolgo suho in vroče arabsko poletje jih pa tudi ne bo, dokler bodo Evropejci/Američani/Japonci/Kitajci (Indijci IMO ne bi. Bi se jim čudežno nekaj pofižilo...) skrbeli za destilacijo morske vode v količini ene spodobne reke.

Al pa dokler Alkajda teh postrojenj v Saudiji vendarle ne razsuje.


Sicer pa ni skrbi. Če bi Izraela ne bilo, bi se bolj pobijali na fronti s črnci v Afriki. Čeprav se že zdaj tam precej bolj. Da iztrebijo Nube in vse krivoverce. Pa v Parizistanu bi lahko tudi bolj kazali svoje dejavnosti.

Ni bojazni!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Azrael: Tole z ˝podobnimi problemi˝ si pa malo debelo ustrelil, 73 miljo. za Evropo ni ravno prenaseljenost.

prenaseljenost v Evropi ??

IgorGrozni ::

V primerjavi z Japonskih cca. 30 miljo. v približno enakem obdobju

Tokugava-Edo period

Thomas ::

Če cepaš lakoto, potem to je prenaseljenost. Pa če je eden na milijon kvadratnih kilometrov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

klemen22 ::

Nekaj me zanima, predvsem to leti na tiste kateri so/so bili proti posredovanju Izraela v Libanonu in proti palestincem.
V tistih dneh ko so ugrabili izraelskega vojaka ter ko je pričelo deževati rakete iz rorov samega Hezbolaha.
Kakšno alternativo je sploh imel Izrael?
TO vprašanje leti predvsem na t.i. levičnjake, pacifiste ipd.
Torej podajte predlog do neke rešitve ne pa samo blodite in filozofirate na FDV-style.
Da vidimo..
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

kunigunda ::

Yamas.

IgorGrozni ::

...hjah, v krščanskem delu Evrope so očitno dobro skrbeli za pekel na zemlji ( ..by jype), medtem ko se je Vatikan boril za svoje ˝zemeljsko kraljestvo˝.

MadMicka ::

Neverjetno, kako zaničevalno gledajo nekateri na Arabce, češ, vse kar znajo je, da se koljejo med seboj. Kot da Evropejci nismo odgovorni za največje masakre v zadnjih 100 letih. Kot da so Arabci začeli I. in II. svetovno vojno. Kot da so Arabci izumili koncentracijska taborišča, genocid itd.

Pa bodo rekl, sej ne smemo gledat par deset let nazaj, glejmo kaj je tukaj in danes. No pa poglejmo. Če boš zapru par milijonov Evropejcev v geto, kjer ne bodo imeli nobene prihodnosti, nobenega upa na boljši jutri, boste vidl, kar je to krvoločnost. Jo imamo mi Evropejci precej bolj v genih kot Arabci.

username ::

Je pa kar zanimivo, kako židje nikoli v zgodovini niso bili priljubljeni. Zamerili so se vsem, od babilona, egipta, španije, nemčije, arabcem, bogu...
Najbrž pa glih zato ker so bili povsod. Saj itak vsak evropski narod je sem in tja imel (ima) probleme z vsemi svojimi sosedi. Ampak en Slovenec ali Litovec se ne more dosti poistovetiti s problemi, ki jih Ircu povzroča Anglež ali Francozu Flamec. Če pa se Žid zameri Špancu ali Nemcu, pa vsakdo reče "Žid - aha, tele capine imamo pa tudi v naši deželi, pa tudi pri nas so ga nekaj biksali oni dan".
Najbolj pa jim gre (nekaterim) v nos, da so Židje uspešni - pa je tukaj fovšija.. Eni so se sicer potihem začeli zgledovati po židih (recimo angleži, nizozemci, tudi skandinavci) in jim je kar dobro ratalo...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Z-lot ::

V premislek: kaj pa zgodovinski faktor? Če recimo zelo (zelo zelo) posplošeno predpostavimo, da je civilizacijska zavest (omejena na določen prostor dominantne kulture x) produkt lastne evolucije in iskanj optimalnih rešitev/prilagoditev zanjo (ob danih pogojih). "Zahodna" zavest je tako lahko nastala le po dolgih stoletjih omenjenega "trial and error" procesa...
Pomislite, kaj bi bilo, če bi naprimer imaginarna civilizacija v Evropo 16., 17. stoletja [anaalogija je morda nekoliko časovno zgrešena, morebiten popravek bi dobro del] poskušala uvoziti zahodne vrednote in družbeno ureditev, kot jo poznamo danes.
Kaj bi se zgodilo? Lahko se nam zdi, da bi "demokratični potencial" premagal vse ovire... a najbrž ni tako, "uvoz" bi najverjetneje spodletel in kvečjemu zanetil kako dodatno vojno. Če sedaj tvegam zamero marsikaterega bralca te teme in potegnem vzporednico z Bližnjim vzhodom (še posebej njegovim v Afriko razširjenim arabskim delom) - kako realna je hipoteza, da gre (upoštevajoč vse medsebojne razlike) dejansko za podobni situaciji?

Toda tudi v primeru, da bi zgornja hipoteza držala, bi bila verjetnost za demokratičen razplet neznansko majhna - kot je bilo namreč rečeno nekaj postov zgoraj, tudi Evropa je novim zmagam naproti zakorakala šele po dokončnem vojaškem porazu nsprotnega pola v 2. s.v., njen podaljšek pa po razpadu SZ. Kdo bo torej naslednji antagonist, sosedje Izraela? Verjetno ja, toda njegovega padca v sedanjih razmerah nikakor ne gre pričakovati. Imho :>

Azrael ::

@Z-lot:

Upal bi trditi, da se je podoben eksperiment resnično zgodil. Namreč spopad med relativno napredno na eni strani in zaostalo civilizacijo na drugi strani. V mislih imam civilizacijski konflikt med indijanci v S. Ameriki in naseljenci iz Evrope.

Indijanci so se že pred prihodom prvih naseljencev neusmiljeno pobijali med seboj, kadar jih bolezni in hude zime ter ostale neprilike niso zdesetkale. Neizpodbitno dejstvo je, da so zgodbe, ki jih je pisal Karl May, samo domišljijski spisi.

Naseljenci so uvedli nov red, tudi z ognjem in mečem, če je bilo treba. Niso bili vedno uspešni. Tudi raznih podlih trikov ni manjkalo.

Nekaterim, tudi tu na forumu izvedba ciliviziranja S. Amerike ni povseči, vendar rezultat še zdaleč ni slab: sedaj imamo močne in dominantne ZDA, v katerih živi več indijancev kot kadarkoli prej. Enako tudi Kanada ni neka zavožena država.
Nekoč je bil Slo-tech.

Barakuda1 ::

Z-lot

zanimiv in korekten način razmišljanja.

Meni se ob tem zastavlja še eno vprašanje.

Zakaj bi pa sploh morali imeti vsi na tem planetu enak, ali vsaj primerljivo kampatibilen družbeno - političen sistem.

Nenazadnje je zahodna civilizacija skozi zgodovino že pokazala, da ji okrutnost ni niti slučajno tuja.


Po drugi strani islamski Dubaj v ZAE (Združenih arabskih emiratih ki jih vodi šejk Zayed bin Sultan Al Nahayan) po BDP na prebivalca krepko prekaša kar večino zahodnih samovšečnežev, pa so daleč od demokracije.

In kako je Dubaj nastal. Enostavno - po umiku superiorne civilizacije (Velike Britanije), leta 1971 je sedem emiratov ustanovilo skupno državo. Čeprav so bila med posameznimi šejkati skozi vso zgodovino nesoglasja.

Dokler so jim pamete solili Britanci, pa je bila tam živa beda.


A je potem sistem potrebno spremeniti, da bodo lahko "demokratično" krvoločni, al kaj?

Barakuda1 ::

sedaj imamo močne in dominantne ZDA, v katerih živi več indijancev kot kadarkoli prej.



Če pa to ni cinizem brez primere, pa tud ne vem kaj je.

Da so sedaj indijanci drugo, če ne celo tretjerazredni državljani, si pa pozabil povedat, a ne.

Thomas ::

> Zakaj bi pa sploh morali imeti vsi na tem planetu enak, ali vsaj primerljivo kampatibilen družbeno - političen sistem.

Vprašaj Irance ali Arabce, ki bežijo na Zahod. Zakaj?

Ker demokracija in kapitalizem sta optimum.

Zakaj bi povsod po svetu se umivali in prali? Cepili otroke proti nalezljivim boleznim?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Da so sedaj indijanci drugo, če ne celo tretjerazredni državljani, si pa pozabil povedat, a ne.

Vsak državljan ZDA je prvorazreden. Lahko postane President ali pa Gates.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vajenc ::

Dubaj in podobno, je uspešno le zaradi velike, perverzne potrebe po nafti, vsega ostalega razvitega sveta. In dokler bo tako, se bodo ZN & Co. še pomalo razburjali nad Izraelskimi osvajalnimi pohodi, po izrabljenih resursih pa jim bo gladko vseeno in arabci se bodo preselili iz nebotičnikov nazaj v šotore.

Barakuda1 ::

Vsak državljan ZDA je prvorazreden. Lahko postane President ali pa Gates.


....in potem je svizec zavil....:D :D

kopernik ::

Ne, mislim, da nimaš prav. Čeprav morda zveni protislovno, je v ZDA več možnosti za vsakega posameznika kot npr. v Sloveniji. Tako je moje mnenje; res pa je, da je velika večina Slovencev prepričanih, kako Američani živijo v bedi (razen par procentov slavnih in bogatih).

Barakuda1 ::

koperni

a si že bil v ZDA?

Ja, večina amerov živi krepko slabše kot večina slovencev.

Lahko mi sicer rečeš, da mi ne vrjameš, to dokazuješ z BDP in kaj jaz vem s čem še. A tega dejstva ne boš mogel spremeniti.

Morda v ZDA bolj kot kjer koli na tem planetu, je razdalja med "nesramno" bogatimi, katerih je le peščica in revnimi, tako velika, da bi jo lahko "meril v svetlobnih letih."

Amerika ni reklama za coca-colo v živo, še manj pocukrani proizvodi industrije sanj. Njena realnost je prej bližja tistemo Springerjevemu šavu, kot pa reklami za coca-colo.

kopernik ::

Ja, sem že bil (kaj pa ti, a si bil ?) in na lastne oči videl, da ni res, kar nam trobijo že od rane mladosti naprej. Oziroma, imam zelo močan občutek, da večina Slovencev dejansko ne ve, kako se živi v ZDA. Večno ponavljanje istih puhlic - blišč in beda, revščina, itd. Pač, očitno vsak po svoje dojema "The american way".

Barakuda1 ::

Ja kopernik, sem že bil.

Vse kar lahko rečem je le to, da nisem bil inpresioniran, niti najmnj.

Odin ::

Barakuda ti pa tvoje dogme ala:

>Lahko mi sicer rečeš, da mi ne vrjameš, to dokazuješ z BDP in kaj jaz vem s čem še.
>A tega dejstva ne boš mogel spremeniti.

S takimi izjavami se clovek se bolj sramoti, kot pa ce javno razglasi kako so posnetki pristanka na luni lazni (na podlagi oddaje, ki je sploh ne razume).
Kot kaksen majhen ipicen otrok.

> a si že bil v ZDA?

ja. Sem ze tri leta mojega zivljenja prezivel v ZDA in na zalost te moram razsvetliti, da je zivljenje tam boljse, navkljub vsem samooklicanim "avtoritetam" (ki so med drugimi tudi strokovni poznavalci Amerike, ceprav so jo videli samo iz TVja), ki trdijo nasprotno.

Odin ::

>Ja kopernik, sem že bil.

Pa sma si vseeno podobna v nekaterih stvareh. Ti ne verjames, da so Ameri bili na Luni in jaz ne verjamem, da si ti bil v ZDA.

T-h-o-r ::

riiight..... pa doslej še niti 1kandidata ni bilo, ki bi bil črnc ali pa indijanec

sebastjan v ::

Barakuda 1

> Ja, večina amerov živi krepko slabše kot večina slovencev.

Ti zagotovo še nisi bil v Zda, če ne bi kvasil take naokoli

Ja Barakuda je bil v Ameriki, jaz pa na Luni ! :D
sebo

MadMicka ::

No, v Ameriki je gotovo bogastvo bolj neenakomerno razporejeno kot v Evropi. Druga zadeva je pa ta, da jih je več deset milijonov brez socialnega zavarovanja. To je tudi neki fenomen v razviti državi, ki jih gotovo ni v ponos. Drugače pa jasno, da ZDA že zgolj zaradi velikosti, pa tudi bolj konkurenčno naravnanega sistema daje "zagretemu" posamezniku več možnosti za uspeh, kot npr. Evropa. Govorimo seveda o uspehu v poklicnem življenju. Dejstvo pa je, da večina, ko ima nek spodoben standard, ima raje več prostega časa, kot pa več denarja.

T-h-o-r ::

Youtube video

//Skrajšal povezavo --Omy

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Sebastjan - Odin

Veš, tudi pod razno si ne domišljam, da je pa v SLO vse super. Daleč od tega.

A če naprimer živiš na Kosezah, al pa kje v elitnem delu Domžal, pol je v SLO vse super in cool.

Če pa hočeš videti pravo sliko SLO, moraš zaviti še kam drugam.

pa ne rabip na Rakovo Jelšo, al pa v barakarsko naselje Tomačevega.

Pejt malo v Haloze, pa Prekmurje, pa ti bo jasno o čem govorim.

Pravzaprav bo dost če greš v okolico Kočevja.

No zdaj pa nazaj v ZDA.
Če živiš v koliko toliko solidni četrti srednje (majhnega/velikega mesta) in imaš solidno zaposlitev, super.

A bog ne daj preveč hodit v predmestja. tam je barakarskih, pardon, prikoličarskih naselij, da se Tomačevo še dolgo ne bo moglo primerjat.

Zato mi ne slikat mavrične slike.

Ja videl sem mnogo lepega, a žal še več takšnega, da bi se človek zjokal.

Ja, bil in živel sem v prdelu mesta, kjer so za napad na Irak novačili rekrute. In lahko ti povem, da je Rakova jelša oh in sploh proti tistim delom mesta.

Dvomim, da bi užival v tisti četrti.
Jaz nisem.



In nobene veze nima to z luno.
Zaradi mene ste lahko vi še naprej propagand - maši za ZDA, me ne moti.

Vidim pa da vas moti, če komu stvari niso všeč tako kot vam.

T-h-o-r ::

kopernik ::

Madimicka, tam desitne milijonov ni zavarovanih zaradi lastne izbire in ne pomanjkanja denarja. Ker pač ni obvezno (kot pri nas) se pač veliko ljudi odloči, da bo denar porabilo drugače. Čudno ? Morda, ampak tako je.

MadMicka ::

kopernik, imaš kak link za tako trditev? Namreč zdrav razum pove, da če imaš vsaj malo denarja, si plačaš tisto osnovno zdravstveno in socialno zavarovanje. Ne plača si ga kvečjemu tak, ki nima nič ali pa skoraj nič.

Luka Percic ::

Namreč zdrav razum pove, da če imaš vsaj malo denarja, si plačaš tisto osnovno zdravstveno in socialno zavarovanje.


Zakaj pa je prinasobvezno, če si bi ga pa itak vsi plačali?

Barakuda1 ::

Zakaj pa je prinasobvezno, če si bi ga pa itak vsi plačali?


Zgleda, da ti ni povsem jasno kdo je pri nas dolžan plačati osnovno zavarovanje.

Dodatnega plačaš sam, amapka se malo pozanimaj, a ga res vsi plačujejo.
Ko boš dobil odgovor, pa se še pozanimaj, a so to marda ekonomsko šibki. ali tisti, ki bi si ga lahko, pa ga nočejo

root987 ::

MadMicka: Primerjava ameriškega in kanadskega sistema zdravstvenega zavarovanja - ameriški je skoraj popolnoma privatiziran, med tem ko je kanadski eden najbolj socialnih na tej obli.

Sicer pa, a ni to že precej off-topic?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

donfilipo ::

>>>Vsak državljan ZDA je prvorazreden. Lahko postane President ali pa Gates.

>>>>....in potem je svizec zavil....

Halo ne gre za laž! To je dejstvo. Samo Thomas je pozabil dodati, da je bolj verjetno da bo izbrisani revež brez državaljanstva na nemškem lotu zadel par miljonov evrov, če kupi listek seveda....(nisem čist ziher ampak upam da mu potem ne bi bilo treba plačati davka),kot pa da bodo američani za predsednika izvolili indijanca...Gates pa lahko postane tudi slovenec brez delovne vize v ZDA samo verjetnost...khm..ha...uh...zajebane zakonitosti težko dokazljive ampak rule of thumb včasih pomaga.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
««
5 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izraelska ofenziva v Gazi in Libanonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
795925 (2699) Longinus
»

Iran bi izbrisal Izrael (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
686865 (5502) Phil
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413669 (11122) jype
»

Izrael (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
625483 (4704) Barakuda1

Več podobnih tem