» »

Brezplačna programska oprema

Brezplačna programska oprema

««
21 / 24
»»

BivšiUser2 ::

Saj pa nista za Windows. Ali se motim?

japol je izjavil:

Iščem IDE v katerem se piše koda HTML, CSS, JC,... da ima možnost dodatnega okna, kjer se sproti osvežuje kako bo stran izgledala v brskalniku. Da ni potrebnega osveževanja,... ampak da to program sam izvaja.

Kokretno ta video
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

SloSlayer ::

BivšiUser2 je izjavil:

Saj pa nista za Windows. Ali se motim?


Na Windowsih ju lahko uporabis z uporabo Cygwin okolja ali WSL.

BivšiUser2 ::

iščem bolj native zadeve
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

EQuiPeX ::

SanDisk RescuePRO DELUXE
Oddam kodo za RescuePRO DELUXE 1-letno naročnino, dobil ob nakupu USB, kdor rabi naj vzame, jaz ne :)
RPDLX-0600-63390-44743-80918
https://www.lc-tech.com/RESCUEPRO/

cryptozaver ::

Iščem free simpl tool za data recovery SD kartic (RAW file)...

Furbo ::

Recuva je dobra, ne vem pa če lahko presname celo kartico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cryptozaver ::

Recuva ne podpira RAW formata, sicer je dobra. Sem probal tudi Free SD card data recovery in najde fajle a jih lahko shranjuje le po nekaj na enkrat. Prevec dela za par GB slik...

Se kaj?

japol ::

Kaj pa antivirusnik, najboljše, da ni potrebno na speltu ustvarjat računa, ni reklam,... AVG? Ali kaj drugega? Po možnosti da je še kak antimalware zraven, firewall,... Zahtevam preveč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

gddr85 ::

npr. eset security, za aktivacijo in sprotne updejte pa nekje "poiščeš" serijske

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Ales ::

gddr85 je izjavil:

npr. eset security, za aktivacijo in sprotne updejte pa nekje "poiščeš" serijske

Od kod ti genijalna ideja, da za antivirusne programe svetuješ folku, da jih krade?? Najbolje, da kar si kar sam direktno namestiš zalego na komp ter si skrajšaš muke.

Za Windows je priloženi Windows Defender čisto dovolj. Pa zdrava pamet pri uporabi računalnika, da med ostalim ne počneš takih neumnosti, kot je crackanje antivirusnih programov...

gddr85 ::

ni treba nič crackat, folk vztrajno objavlja trial/full keys po spletu in lahko sprobaš za par mesecev/pol leta, itak potem poteče, naknadno še vedno lahko kupiš

BivšiUser2 ::

s čim imate boljše izkušnje: barrier ali mouse without buttons?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Sem izbral mouse without borders, niti nisem znal, da obsaja MS Garage.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

japol ::

Potrebujem program, ki omogoča hitro in enostavno komuniciranje med računalniki ki so v mreži. Da vsaj tekst lahko pošljem, linke,... če pa lahko še datoteko pa še toliko boljše. Gre za to da lahko lažje komuniciramo med sabo ker smo v različnih etažah. Je kaj free za poslovno rabo?

b3D_950 ::

japol je izjavil:

Potrebujem program, ki omogoča hitro in enostavno komuniciranje med računalniki ki so v mreži. Da vsaj tekst lahko pošljem, linke,... če pa lahko še datoteko pa še toliko boljše. Gre za to da lahko lažje komuniciramo med sabo ker smo v različnih etažah. Je kaj free za poslovno rabo?


https://windowsreport.com/local-messagi...

http://beebeep.sourceforge.net/

https://nextcloud.com/
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MrStein ::

Pidgin z bonjour protokolom bi tudi znal zadostiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HotBurek ::

Postavš irc server (lokalni PC, SBC, na VPS itn.)

Komunikacijo (lahko) imaš v celoti kriptirano in privat.

Primer: https://ngircd.barton.de/
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PrimozR ::

Defender je itak built-in v Windows in je splošno znano kot en redki antivirusov, ki ga je smiselno uporabljati. Kaj ima to veze z brezplačno programsko opremo? Tehnično gledano ni brezplačen, ker moraš kupiti licenco za Windows.

samanta666 ::

Kako se zbriše vse sledi naloženih programov, ki jih odinštaliraš?
Je dovolj regedit in brisanje le-teh v softwareu hkey_current_user, hkey_local_machine in hkey_users ali se briše še kje?
Hvala.

Ales ::

Verjetno boš dobila več odgovorov, če odpreš novo temo za to tvoje vprašanje. Razen če te zanima kaj konkretno z brezplačno programsko opremo in s tem v zvezi.

samanta666 ::

OK. Hvala

djabi ::

Čeprav star, ta programček še vedno deluje (tudi na najnovejši verziji Windows 10):
Little Registry Cleaner
https://sourceforge.net/projects/little...


OK.d ::

Iščem oz. ali obstaja kakšen widget creator - bližnjica za namizje, da recimo lahko nastaviš vklop/izklop monitorja da preide v spanje?
LPOK.d

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

OK.d ::

Hvala bom pogledal.
LPOK.d

Markus55 ::

Ali obstaja program, ki je podoben kot Ccleaner, pa da za inštalacijo ne potrebuje administratorskih pravic.

Če želim inštalirati Ccleaner, vedno zahteva da sem prijavljen kot administrator.

Lp.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markus55 ::

Sem preizkusil in dela.

Hvala.

opeter ::

Odprtokodna alternative je BleachBit.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Triglav19 ::

Zdravo,

zelo amatersko se ukvarjam z urejevanjem videov, pa me zanima, če poznate kakšen zastonj program s katerim lahko snemam screen? se pravi lahko posnamem kar delam na računalniku + to, da se da snemati samo del zaslona, oziroma ta del potem izrezati ven.

In še eno vprašanje. S katerim programom bi lahko več teh posnetkov zaslona združil v en video, da se predvajajo istočasno, vsak na svoje polovici ali četrtini?

Do sedaj sem uporabljal le windows movie maker, pa mislim da nima teh možnosti.

Lp

DamijanD ::

zajem: obs studio, screenpresso
monitranje: shotcut

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Triglav19 ::

Hvala, bom poizkusil s tem.

Lp

SmeskoSnezak ::

Brezplacna oprema za postavitev sistema prenosnika, ki je brez baterije, v hibernacijo?
Ali pa je bolje dat napihnjeno baterijo v prenosnik, da se vsaj hibernacija lahk vklopi... koliko bi sistem s tem unicila?
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

PrimozR ::

Vsak računalnik gre lahko v hibernacijo, tudi namizni, ki nima možnosti baterije. Samo nastaviti je treba Windows tako. Brez dodatnih programov.
https://www.pcworld.com/article/3078533...

Newholland ::

Živjo!

Zanima me s katerim programom bi lahko zajel sliko ekrana (print screen) v večih delih in da mi jo ta program potem sestavi v celoto. Sicer bi lahko to naredil s pomočjo slikarja, vendar bo zamudna zadeva.
Prilagam link spletnega arhiva, kjer so te "slike" LINK

na linku klikneš na Immagini, odpre se slika, v zgornjem desnem kotu pa jo lahko povečaš. Jaz bi povečal do kraja in potem zajemal screene, ročno je treba povečavo premikati, potem pa bi te screene zložil v celoto. Ali pa če obstaja opcija da sliko dowloadam.

Lep pozdrav

BorutK-73 ::

Če imaš windows 10, orodje za izrezovanje.

StephenGod ::

Kako namestiti brezplačno aplikacijo za ogled televizije za android?
Uporabljam pametno napravo samsung android in obupno potrebujem brezplačno aplikacijo za televizijo in filme.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

BorutK-73 ::

usb ključ in file explorer

cryptozaver ::

Iscem free tethering za android. Nastavljiv IP posrednika (telefona) ter DHCP in fiksni IP navzdol.

Hvala !

japol ::

Iščem program da lahko slide zmonitra z videom. Če ima pa možnost risanja po slidih in videih pa še tolk boljš. Trenutno se matrajo s powerpointom in vstavitvijo linka do YT videa, pa nikakor ne zgenerira/exportira videa oz. če že ga popači da nima smisla.

radmannsdorf ::

Iščem brezplačni program za skeniranje. Za Canon Pixma T3330 ne najdem uradnega.
Kaj uporabljate? Čimbolj enostavno. Sistem je Win 10.

broken/link ::

NAPS2 - not another pdf scanner.

opeter ::

Vem, da je tema "brezplačna" programska oprema, ampak v tem primeru priporočam, da poskusiš komercialni VueScan. Licenca tudi ni draga, če jo enkrat kupiš bo veljala dokler firma obstaja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

japol ::

NAPS2 +1

woman ::

Pozdravljeni, zanima me, če je v Google Play kakšna aplikacija, ki bi občasno sama in avtomatično merila hitrost wifi-ja, lahko tudi v ročno določenih intervalih/urah.
Hitrost mi namreč zelo niha in se občasno kar prekine in potrebujem dokaz za operaterja.
Hvala :)

PrimozR ::

Kaj ima pa operater veze s hitrostjo WiFi-ja? A je to nihanje kaj povezano z lokacijo meritve? :)

woman ::

Zakaj pa operater ne bi imel zveze s tem, kdo pa? Sončna uprava? Pa kaj ima s tem lokacija, če se to pojavlja šele zadnjih nekaj mesecev in so mi prav zato pred par meseci že zamenjali modem?
Sicer je pa moje zelo enostavno vprašanje bilo, če je na voljo kakšna aplikacija za merjenje hitrosi wifi-ja. ;)

GupeM ::

Bolj verjetno sončna uprava, kot pa operater. Ti na kablu dela konstantno? Če ja, potem zagotovo ni kriv operater.

Lahko je v zadnjih mesecih sosed ali več njih postavil novo WiFi omrežje, ali pa ga je le razširil, pa je zdaj težava v preveč zasedenih kanalih.

Imaš v zadnjih mesecih kakšno novo WiFi napravo? Lahko ti obremenjuje omrežje oz krade pasovno širino ...

Kakorkoli, povezavo v internet se testira na kablu, ne na wifiju.

PrimozR ::

Tako je. Zato tudi lokacija (po hiši/stanovanju), torej oddaljenost od access pointa. Menjava modema pomeni modem z vgrajenim WiFi-jem? Al je zadaj ločen router?

Kot ilustracija, zakaj operater nima veze, za Telemach temo sem preveril speedtest na telefonu in na 2,4 GHz na nekje 3 do 4 m oddaljenosti (z eno steno vmes) dobil pod 100 Mbit downloada, na 5 GHz pa mislim da slabih 150 Mbit. Linija je pa 600 Mbit, kar na kablu seveda lepo dosežem. Bottleneck je torej jasno na WiFi povezavi.

Podobno situacijo s preprostimi vprašanji smo že imeli, kjer je bilo potem očitano, zakaj ne moremo lepo odgovoriti (če odgovorim, ne vem, bi se pa verjetno dalo spisati kako skripto, ki bi 'pingala' nek speedtest servis), ampak je bila tudi tam podobna zgodba, da je precej bolj važen razlog za potrebo po nečem, kot obstoj tega, po čemer je potreba. Oz. se bistveno hitreje in lažje reši osnovni problem s pravilnim pristopom.

DamijanD ::

Edino v enem primeru je to problem operaterja, Če se za wifi uporablja modem z vgrajenim wifijem in bi le ta zaradi neke okvare začel čudno/počasi delovati...
««
21 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617755 (16493) mat xxl
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265012 (9943) Matko
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243462 (3923) A110

Več podobnih tem