» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

luckeyluk ::

mi lahko kdo prosim pove kako nastimati hotmail racun na outlok 2003 prosim!

Oven-2k ::

Hm... tok je govora o tem The Bat, da ga moram še jaz zdej preizkusit :) Sicer pa prisegam na Firefoxa za internet in... no ja na Outlook Express za email, vendar zato, ker še nisem našel zadovoljive alternative. Navaden outlook mi je nepregleden, Thunderbird mi je bil še kar simpatičen, vendar me par stvari moti. Let's try the Bat :)

madmitch ::

TheBAt je sicer dokaj špartanski (in meni ravno zato dober) obenem pa ima ogromno nastavitev. Ne bo ti všeč, če se ti ne bo dalo malo poigrati z njim. Sicer je pa na netu ogromno rešitev za netopirčka.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ynos ::

TheBat je ZAKON!

Probal že dost programov in ta mi je daleč najboljši. Res pa je veliko nastavitev.

OOTBOXZY ::

Tudi jaz pravim: TheBat je ZAKON!!! Nastaviti ga moras po svojih zeljah, pa dela kot raketa. Ga ni boljsega, ceprv zgleda malo bolj zastarel kot ostali. Ena bolj uporabnih stvari je "Mail dispatcher" v katerm dolocis kaj se ti downloada na masino in kaj ne. Predvsem dobro za ljudi z dial up linijami. Ob vsakem prispelem mailu se ti Mail dispatcher pojavi na ekranu s podatki o mailu (posiljatelj, subject...), ti pa samo odkljukas kaj naj se z mailom zgodi. Dobra zadeva je tudi spam filter, ki dala tudi z Mail dispatcherjem, tako da ti ze sam filter oznaci naj se spam zbrise ze na serverju in se sploh ne nalaga na tvojo masino. To sta smo dve dobri lastnosto netopircka.
LP

OOTBO XZY

jancko ::

mi lahko kdo pove za outluk serverja za prigod in odhod poste od siolove poste
jancko

Matej_K ::

pop.siol.net
mail.siol.net
... .. .

Gogo ::

Čeprav moj problem ni direktno vezan z tem postom, bom vprašal in upam, da ostanem živ.:D Uporabljam Mozillo 1.7 in njem poštni klient. Vse poštne račune imam speljane preko localhosta in vse dela OK.
Dokler nisem hotel naštimat localhost tudi za Gmail račun. In kaj se zgodi? Ne dela in ne dela. Javi mi, da se ne more povezat z localhostom.
Ima kdo kako idejo, nasvet ipd?

Thx.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

MasterMind ::

Mislm, d se bo za gmail mogu kar direktno povezat... (čeprov ne vem kva je vse s tem localhostom..) Na GMailu piše kako..
Gentoo, KDE uporabnik.

jancko ::

Matej_K hvala hvala
jancko

Reanimated ::

outlook ex ;)
im freakZ

STASI ::

Sem si danes naložu BliskoPtico. In me zanima kje se naštima podpis in ali je opcija tako kot v Outlook expressu kjer imaš identitete? Outlookexspres mi ne sede. Outlooka pa na službenem PC ni.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

R33D3M33R ::

Uporabljam Thunderbird. A kdo ve za kak extension, da bi lahko mail zavrnil, da bi zgledalo kot da moj račun ne obstaja? To bi bilo zabavno ;)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

veteran ::

In me zanima kje se naštima podpis

http://kb.mozillazine.org/Signatures_(Thunderbird)

largie ::

|GeNeRaToR|: dvomim da to kaj pomaga, ker ti avtomatizirani spam sistemi verjetno ne "berejo" odgovorov. kakršenkoli odgovor je za njega potrdilo da naslov obstaja. poznam sicer en samostojni programček ki počne natanko to kar želiš, imenuje se Bounce Spam Mail.

mkonci ::

Jst bi pa rad, da ko prižgem net, da bi imel microsoft outlook spodaj poleg ure, tko da bi bil skoz odprt, in mi prejemal pošto in me z okenčki obveščal o dospeli posti. Do sedaj mi tega še ni uspelo. POMOČ?

Damjan Jagar ::

A ni to že v Outlooku neka možnost? Drugače pa zna to HideOtl.
http://jagar.si

mkonci ::

Ja lahko da je, sam jst je sploh ne morem najdet

Kater odjemalec pa bi mi priporočal, če bi hotel katerga druzga?

mkonci ::

Cyb3r tnx sem najdu :D

BladE_ ::

Outlook vec kot to ne rabm ker use ostalo je krama :D
Akcija - Reakcija

krho ::

A si probal mojega si.Mail-a.
0.7 beta 2 mogoče?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

urosh ::

mkonci: kje si to našel??? tudi jaz to ful pogrešam.

zanima pa me še nekaj. Kje se da nastaviti (seveda govorimo o ptičku), da bi mi spodaj pri sestavi nogeva sporočila zraven "za" in "cc" bilo tudi "bcc" ali pa kar namesto cc. To je tista funkcija, da ko pošlješ večim, ne vidijo komu vse je bilo poslano. Sem že vse premetal, pa nikjer našel...


Tnx

urosh ::

pa še to me zanima. Kje ima ta zadevo možnost izvoziti vse mejle vključno z direktoriji? to ma outlook tan fajn poštimano... Nekak nikjer ne najdem...

tnx again

urosh ::

pa še nekaj m zanima. Mi lhako kdo pove, kako izvoziti adresar iz thunderbirda tako, da bi deloval tudi v Outlooku? Mi je namreč med sinhronizacijo z telefonom prišlo do te stopnje, da ga enostavno ni... mi ga očitno nekam je uvozil, saj mi ga je TB uvozil - le če grem v sam adresar, potem je prazen... kako ga dobiti nazaj?

tnx

Vesoljc ::

se (kje) da dobit slovenski tbird klient? ker tukaj ga ni...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

urosh ::

halo.

Ja, da se. Na tem naslovu... in sicer odvisno od tvojega sistema je ena izmed:
[ ] thunderbird-1.5.sl.linux-i686.mar 07-Dec-2005 18:51 9.2M
[ ] thunderbird-1.5.sl.linux-i686.tar.gz 07-Dec-2005 18:51 10M
[ ] thunderbird-1.5.sl.mac.dmg 07-Dec-2005 19:09 11M
[ ] thunderbird-1.5.sl.mac.mar 07-Dec-2005 19:09 9.5M
[ ] thunderbird-1.5.sl.win32.installer.exe 06-Dec-2005 19:15 6.1M
[ ] thunderbird-1.5.sl.win32.mar 06-Dec-2005 19:15 7.3M
[ ] thunderbird-1.5.sl.win32.zip 06-Dec-2005 19:15 8.0M

Lp

PS: dodatke za TB in mozillo na pajdeš na tem naslovu...

Vesoljc ::

halo tnx
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

FRAN ::

Imam težavo: v Outlook 2003 mi v mapi Poslano zraven ikone za pismo napiše moje ime (pošiljatelj) namesto, da bi napisalo komu sem poslal. Še pred dvema dnevoma mi je delalo tako kot je treba. Sedaj mi je za vsa sporočila, ki sem jih kdaj poslal napiše tako. Sam ne morem najti nastavitve, da bi to spremenil nazaj.
Ko pa odprem posamezno poslano pošto mi zgoraj najprej napiše Od koga je bilo poslano in pod tem Za koga je bilo poslano-ne vem ali je bilo tudi to pred dvema dnevoma obrnjeno in ali ima to kaj zveze z tem, da mi v mapi Prejeto kaže narobe?

Prosim za pomoč. Hvala
FRAN

FRAN ::

Ko pa odprem posamezno poslano pošto mi zgoraj najprej napiše Od koga je bilo poslano in pod tem Za koga je bilo poslano-ne vem ali je bilo tudi to pred dvema dnevoma obrnjeno in ali ima to kaj zveze z tem, da mi v mapi POSLANO kaže narobe?

Prosim za pomoč. Hvala
FRAN

Damjan Jagar ::

Sicer ga ne uporabljam se pa megleno spomnim. Desni klik na vrstico kjer imaš napisano From (Pošiljatelj) in tu lahko izbiraš kateri stolpci se ti prikažejo.
http://jagar.si

FRAN ::

Cyb3r, hvala lepa. To je ta pravo. Stolpci se dajo lepo premikat.
FRAN

Chronoz ::

mutt :)

pobcc ::

Jaz uporabljam Mozilla Thunderbird... sam me nekaj moti vedno ko ga odprem in mi sprejema nove meile mi tko za trenutek zmrzne vse tudi muska (govorim tko o par sekundah) in potem spet vse deluje brezhibno, ko pa hočem ta nov meil odpret se pa spet isto ponovi za par sekund zmrzne in potem je vse spet vredu.... Mogoče kdo ve kje je težava! Danes sm si tudi staro verzi uninstalov in naložu novo verzijo pa je spet isto :S

LP

mikko ::

Jaz imam problem v Mozilla Thunderbird 1.5
Imam GMAIL, po navodilih si lepo naštimam
pop.gmail.com
smtp.gmail.com
naštimam zahtevane porte, SSL in TSL itd.
Za user dam ime.priimek , tako kot če grem na www.gmail.com pač...
Potem dam, naj mi importa maile, pa mi napiše, da ni mogel posalt passworda,
pa da se nekaj pass in user ne ujemata...

Do sedaj mi je to delalo brezhibno, po današnjem formatiranju sistema in
na novo naloženih XPjih in thunderbirdu, pa zafrkava...

Se komu sanja v čem je point ?

mmaestro ::

naštimaj
pop.googlemail.com
smtp.googlemail.com
username@googlemail.com

meni prej ni delalo ko pa sem spremenil to pa mi dela.

mikko ::

najlepša ti dala :)

mmaestro ::

Tudi pri meni se je tokrat pojavil en problem po inštalaciji TB.

Zadeva je taka da lahko prejemam in pošiljam pošto, zatakne pa se pri pregledovanju pošte. Pod nastavitve računa mam pod nastavitve strežnika naštimano, da mam local folder pod eno npr D:\Mail, potem pa maš v nastavitvah možnost še enkrat nastavljat lokalne imenike (tu mam nastavljeno D:\Mail2), sam mapi ne moreta biti isti. In ko meni prejme pošto in ko jo hočem pogledat mi pravi: Datoteke /D|Mail2/Sent?number=469 ni mogoče najti. Preverite lokacijo in poskusite ponovno.

Sploh ne vem kaj išče pod mail2 če pa bi mogel gledat pod mail. Se komu sanja kaj spremenit da bo delalo normalno???

SkIDiver ::

Imam dva e-mail predala. Eden je oseben drugi pa služben. Je mogoče in kako bi dosegel, da mi v Microsoft Outlook-u prejeto pošto razvrsti za vsak e-mail račun v svoj inbox predal.
Torej uporabljal bi dva računa in vsak račun ma svoj inbox predal.

Hvala

jurre ::

@SkIDiver
nastavi si filter - izberes nov filter in nastavis ce posta pride na osebni naslov naj leti v to mapo, ce leti na sluzbenega pa v drugo mapo.

SkIDiver ::

Vrjel, vrjeli ali ne. Men s temi filtri nikakor ne uspe! Uporabljam pa Office 2003.

Sem prejadral pomoč počez in podolgem pa nič! In ko storim desn klik na mapo ter grem v lastnosti, da bom ustvaril filter sploh nimam zavihka filtriranje kot to narekuje pomoč.

Tema od teme. Zadevo bi pa nujno nucal met uštimano.

nosk8fx ::

pozdrav!
prosil bi (če ni odveč), da bi nekdo strnil prednosti/slabosti e-mail klientov: Thunderbird, The Bat, Eudora, si.Mail.
problem je, da vsak zagovarja nekaj, mene pa zanimajo primerjave med temi - na kratko. klienta bom uporabljal čist standardno, nič "advanced".
npr. prebral sem, da ima The Bat dosti nastavitev...
že v naprej najlepša hvala za odgovore!
lp, sašo

krho ::

The Bat in Eudora sta plačljiva. No pri Eudori lahko tudi oglase gledaš.

Thunderbird vs. Si.Mail.
Vem, da bom sedajle hvalil sebe. (Primerjavo bom delal s tb 1.5 in si.Mail 0.7 RC4)
Ampak se mi precej stvari pri mojem bolje dopade. Prevod v slovenščino je tb recimo dobil šele s zadnjo različico, si.Mail, ga ima že skoraj od začetka.

Imata oba. (malce bolj napredne stvari)
-find as you type (filtriranje sporočil, med tipkanjem)
-filtri nad trenutnim predalom, (nekaj predpripravljeni, lahko dodaš tudi svoje)
-shranjevanje iskanja
-spreminjanje ikon
-za tb nisem siguren, vendar v si.Mailu lahko sporočila združiš po večini stolpcev, Recimo po datumu, pošiljatelju

Kaj si.Mail nima:
črkovalnika (včasih ne deluje pravilno), pisanje html sporočil >- delam na tem
ldap adresarjev (za 1x)

kaj si.Mail ima:
- watch funkcionalnost pri RSS, določiš filtre, (besede v telesu, avtorja,..) in ti potem vsa ta sporočila pristanejo v tistem predalu, da ti ni treba vsak dan recimo brati ne vem koliko rss-jev, da bi izvedel določen podatek
- živ predal Nova pošta, tam se nahaja vsa pošta zadnjih 24h
- absolutna varnost, html sporočila se prefiltrirajo, še preden pridejo do prikaza, odstrani se vse, kar bi lahko bilo nevarno (iframe, object, embedd, script, vse slike, ki niso pripete sporočilu)
- barvanje priponk, glede na stopnjo nevarnosti, (zelo dolga imena, dvojne končnice ipd. .. so recimo rdeče ker je velika nevarnost, da gre za škodljivo vsebino)
- avtomatsko stiskanje (zip) priponk, katere se stisnejo lahko določiš preko splošnega seznama, ali med pisanjem sporočila
- zaščita posameznega predala, ali celega računa s geslom
- Prejem, pošiljanje elektronske pošte točno vidiš, kaj se dogaja in koliko časa predvidoma bo še trajalo (16px široka orodna vrstica se pojavi med sprejemanjem pošiljanjem).
- Prikaz celotnega dnevnika dogodkov v napaki, brez popupov
- predogled pošte na strežniku
- dodaj uporabnike v skupino, ter pošlji celotni skupini e-mail (vpišeš samo ime skupine) (to ni isto kot mailing list)
- za gmail in večino slovenskih inet ponudnikov se po vpisu e-mail naslova sam nastavi

uf, upam, da je bilo tole vredno 20min pisat
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

si.Mail 0.7 serija je od včeraj naprej stable.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Blind ::

Imam vprašanje glede emaila, pa bom napisal kar sem.

Torej, mail imam narejen preko email.si. Dostopam preko njihove strani, kjer mi deluje normalno. Nato pa sem hotel za pošto uporabljati Outlook Express 6. Do sedaj (v prejšnjih letih) s tem nisem imel težav, sedaj pa. Ogledal sem si tudi siolo stran "pomoč in podpora", kjer je napisan potek nastavitev. Še enkrat sem vse pogledal, ter nastavitve so se ujemale. Vendar dobivam preko Outlooka le nekaj mailov (recimo manj kot 10%). Domene, mailov, katere dobivam pa so različne. Tudi če si sam pošljem mail iz Oulooka, ga v Outlooku ne vidim, čeprav naj bi bil "poslan".

Pa še to. Narejen imam mail v stilu "ime.priimek@email.si". Če pa si ga pošljem (sam sebi) preko email.si strani, na naslova "ime.priimek@email.si" in na "imepriimek@email.si" (brez pike), dobim oba. Narejen imam le 1. mail.

P.S.: Za ta 2. problem mi je praktično vseeno, le 1. bi rad razrešil.

SkIDiver ::

Microsoft Outlook 2003

Kako preklopim med dvema uporabniškima profiloma poleg tega, da ga izberem med zagonom?

Poleg tega me zanima kako bi kompletne nastavitve in vsebino iz MS Outlooka 03, ki se nahaja na PC-ju prenesel na laptopa. To pomeni, da bi rad imel na laptopu vse mape, vsebino map in nastavitve v MS Outlook 03 iz PC-ja. S tem, da ima MS Outlook 03 na laptopu dva uporabniška profila. Vse preneseno iz PC-ja bi rad imel samo na enem uporabniškem profilu na laptopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Matri[X] ::

mikko ::

S thunderbirdom sem do sedaj najbolj zadovoljen, dela kot šus ;)

LordWorm ::

"- zaščita posameznega predala, ali celega računa s geslom"

se pravi da nemores sploh inboxa vidit ce ne ves gesla? ker neki tazga iscem. pa da bi se v trayu laufal in me opozoril takoj ko dobim mail, da tudi spil prekine ce igram recimo.

thunderbird nima ne enga ne druzga zato raje uporabljam siol.net
ni podatka

krho ::

LordWorm, jep
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SkIDiver ::

Kako za frdamana narediš kompleten back up Outlooka (vsa pošta, dokumenti, addressar, nastavitve, .... vse od vsega) in kako potem to uvozš v drug Outlook?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292825 (849) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017447 (13835) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699792 (7217) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152788 (2286) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466785 (5025) krho

Več podobnih tem