» »

Brezplačna programska oprema

Brezplačna programska oprema

««
22 / 24
»»

GupeM ::

DamijanD je izjavil:

Edino v enem primeru je to problem operaterja, Če se za wifi uporablja modem z vgrajenim wifijem in bi le ta zaradi neke okvare začel čudno/počasi delovati...

Kar se je z menjavo modema seveda že "preverilo."

PrimozR ::

Pa spet to ni nujno res, kot je rekel že prej GupeM, na WiFi kakovost lahko vplivajo tudi sosedi oz. nove naprave, ter, kot sem omenil, lokacija v hiši. Oz. skupek več naštetih razlogov.

Precej enostavno je (in je bilo prav tako že povedano), WiFi je težko osnova, na kateri se meri doseženo hitrost fzične linije.

Okapi ::

Ne samo da težko, ne more biti. Mene je monter od Telekoma 3x opozoril, naj ne pričakujem 300 mbit/s po zraku, očitno imajo težave s strankami, ki to pričakujejo.;)

PrimozR ::

Ma če pravilno postaviš WiFi omrežje (lokacija AP-ja in naprave, standard povezave, sosednja omrežja, itd.) ter če imaš linijo dovolj počasno, potem WiFi pač ni bottleneck :)

Sicer pa ni presenetljivo, koliko ljudi pa danes še ima desktop računalnike? Oz. prenosnike priklopljene na priklopno postajo z Ethernet priključkom?

BigBoss ::

Jst, na primer. Pa sem v IT že dobrih 35 let.

opeter ::

Tudi jaz sem na ethernet kablu, vzroki pa so čisto enostavni: zanesljivost/stabilno delovanje in hitrost.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

chort ::

+1, vse kar je za resno delo je na kablu (2 laptopa, 3 workstationi, NAS, server, multiroom speaker >:D)

PrimozR ::

Nisem mislil, da nihče več ni na ethernetu, niti nisem mislil šteti tiste ki smo (pri meni so na WiFi samo telefoni, občasno kak laptop, v kratkem pa prihaja en Chromecast, ostalo je vse na kablu)...

chort ::

no worries, itak smo brutalno off topic in bomo prej ali slej brisani/forkani ;) Vem kaj si hotel povedat in se strinjam, že zelo dolgo nisem nikomur od ljudi, ki jim božam računalnike, vklopil ethernet kabla, še tisti ki imajo kište si raje nabavijo usb wifi adapter. Je pa res tudi, da ethernet kabel vsakemu priporočam, še posebno v blokih/mestih.

woman ::

Hvala, fantje. 8-)
Moje vprašanje je bilo sicer povsem preprosto, a nekateri si pač vedno daste duška in razglabljate, da ne rečem kaj drugega.
Hitrost wi-fi zelo niha, tudi do 100 x, večkrat povsem prekine, merim jo na telefonu in prenosniku, vedno na istem mestu, zračne linije manj kot 2 m od modema z eno steno vmes.
Nisem strokovnjakinja, kot ste očitno vsi tukaj in res me ne zanima, koliko sosedov se po vašem šlepa, čeprav ne vem, zakaj bi se, živim v večstanovanjski hiši v centru mesta in vsi imamo optiko.
Operaterju plačujem veliko (preveč) in njegova dolžnost je, da to uredi. Pri prejšnjem modemu so 2 x prišli merit jakost signala, menjali kanale, na koncu našli kolikor toliko primeren kanal in mir je bil kar nekaj časa. Tudi po zadnji menjavi modema je bil mir mesec ali dva, zdaj pa spet jovo na novo.
Najbolj me jezi, ko mi kar tako prekine ali pa melje in melje ... In ko izmerim hitrost, je bilo nekajkrat malo več kot 1, enkrat pa celo 0.59 Mbps namesto min. 100 Mbps (velikokrat je tudi 150).
Iščem rešitev in aplikacijo za telebane, če veste kaj mislim, kabel pa ne pride v poštev.
Hvala za vaše potrpljenje. ;)

Ales ::

Noben sosed se ti ne šlepa. Kar ne razumeš je, da je lahko neka sosedova naprava slučajno kriva za to. Wi-fi dostopna točka, mikrovalovna, televizor, karkoli. Lahko je več stvari hkrati. Nenamerno. Lahko da sploh ni nič od soseda. Lahko je okvara nekje, pa ne pri operaterju.

In ne, ni kar apriori dolžnost tvojega operaterja, da to uredi. To, da so prišli merit in nastavljat kanale je bila njihova dobra volja, to je sicer tvoja odgovornost.

Kaj misliš, da se zgodi, ko nek sosed ali kdorkoli že, naslednji dan zamenja kanal na nekega, ki je blizu ali enak tvojemu? A je to spet tvoj operater kriv in jih boš jutri spet klicala?

Meri hitrost preko kabla direktno na modemu. Če je tam hitrost v redu, nima tvoj operater nič več s tem. Lahko pa vprašaš za nasvete kaj narediti v tem primeru in boš morda lahko kaj uredila.

Nočeš testirati s kablom? Tudi v redu, potem pa se nerviraj v prazno in kliči operaterja, ki pa te bo mirno ignoriral.

Okapi ::

No ja, ni čisto tako. Ni uporabnikova dolžnoat, da zna menjat kanale in iskati napake. Je kar ponudnik storirve tisti, ki ti mora pomagati, konec koncev tudi zato plačuješ naročnino. Je pa seveda tudi res, da za hitrost po zraku ne garantirajo, oziroma samo do neke razumne meje.

Ales ::

Za hitrost po zraku ne garantirajo, ne morejo.

Ni ji treba znat ničesar, niti menjat kanalov. Mirno lahko pusti na "Auto", v veliki večini primerov tako ali tako ne bo nobene razlike. Lahko pa se poduči o tem in si morda kaj pomaga, ker operater ji tega ne bo šel vsak dan 2x prestavljat. Čudno da so sploh enkrat prišli pomerit.

Meni se bolj dozdeva, da so prišli v živo pomerit hitrost s kablom na modemu, videli da je ok, zaprli delovni nalog, iz prijaznosti še pogledali kako je zaseden Wi-Fi spekter in potem po možnosti naredili še neumnost s tem, da so ročno nastavili nek kanal.

Sem bil presenečen ko sem nekajkrat zapored v praksi ugotovil, da nekateri tehniki, sploh mlajši, nimajo kaj dosti pojma o izbiri kanalov in intereferenci med njimi. V takih primerih je neprimerno bolje pustiti na "Auto".

Bolj je bil moj point v tem, da bi z daljšo meritvijo preko kabla takoj ugotovila, ali je problem v internetni povezavi do stanovanja ali ne. In če bi bila, je to očitna odgovornost operaterja in tudi zlahka preverljiva. In problem bi bil rešen...

...tako pa se bo lovilo duhove in to v situaciji, kjer nihče ne bo hotel biti odgovoren za karkoli.

GupeM ::

woman je izjavil:

Hvala, fantje. 8-)
Moje vprašanje je bilo sicer povsem preprosto, a nekateri si pač vedno daste duška in razglabljate, da ne rečem kaj drugega.
Hitrost wi-fi zelo niha, tudi do 100 x, večkrat povsem prekine, merim jo na telefonu in prenosniku, vedno na istem mestu, zračne linije manj kot 2 m od modema z eno steno vmes.
Nisem strokovnjakinja, kot ste očitno vsi tukaj in res me ne zanima, koliko sosedov se po vašem šlepa, čeprav ne vem, zakaj bi se, živim v večstanovanjski hiši v centru mesta in vsi imamo optiko.
Operaterju plačujem veliko (preveč) in njegova dolžnost je, da to uredi. Pri prejšnjem modemu so 2 x prišli merit jakost signala, menjali kanale, na koncu našli kolikor toliko primeren kanal in mir je bil kar nekaj časa. Tudi po zadnji menjavi modema je bil mir mesec ali dva, zdaj pa spet jovo na novo.
Najbolj me jezi, ko mi kar tako prekine ali pa melje in melje ... In ko izmerim hitrost, je bilo nekajkrat malo več kot 1, enkrat pa celo 0.59 Mbps namesto min. 100 Mbps (velikokrat je tudi 150).
Iščem rešitev in aplikacijo za telebane, če veste kaj mislim, kabel pa ne pride v poštev.
Hvala za vaše potrpljenje. ;)

Ne razumeš. Sosedje se ti ne priklapljajo nikamor. WiFi ima omejeno število kanalov na katerih lahko dela. Ti kanali so dostopni vsem. Če je v večstanovanjski hiši veliko WiFi točk, ti kanali postanejo zasedeni in naprave se motijo med sabo.

Predstavljaj si te kanale kot ceste, ki se občasno križajo med sabo. Na WiFiju obstaja 11 takšnih cest, od tega se nekatere ceste nikoli ne križajo. Prva se nikoli ne križa z vsemi, ki so višje od 3. Druga se nikoli ne križa z vsemi, ki so višje od 4 in tako naprej. Cesta 6 recimo, se nikoli ne križa s tistimi, ki so nižje od 4 in tistimi, ki so višje 8. Medtem ko se cesti 1 in 2 križata pogosteje kot cesti 1 in 3. Če imaš torej 3 voznike (WiFi točke), jih postaviš na ceste 1, 6 ter 11 in se ne bojo nikoli srečali. Če imaš voznike 4, se bosta vsaj dva že morala srečati nekje v križišču in bo mogoče eden že moral počakati drugega. Glede na to, da si v večstanovanjskem objektu, je verjetno zasednih veliko cest, zato je tudi srečevanja veliko in nastane gužva. Recimo, da je tvoj WiFi na cesti 1, kjer lepo voziš, ker na cestah 2 in 3 ni nikogar oz le redkokdaj kakšen avto pripelje. Nato pride sosed domov in začne po cesti 2 vozit težke kamione s torrent paketi. Kar enega za drugim. Ker se tvoja cesta 1 in cesta 2 velikokrat križata, te ti kamioni močno upočasnijo. Bog ne daj, da ta sosed začne vozit kamione po cesti 1. Takrat bo šele gužva.

Predlagam ti, da za en teden priklopiš eno napravo na kabel. Ko ti pade hitrost na WiFi-ju, preveri hitrost povezave na napravi, ki je povezana s kablom. Če je na tej napravi hitrost v redu, je težava samo v WiFi-ju, kar pa seveda ni problem operaterja. Če je hitrost na kablu tudi zmanjšana, pa je možno, da je težava pri operaterju, ni pa nujno.

Če ti od operaterja modem podpira 5GHz WiFi, in ga podpirajo tudi tvoje naprave, bi jaz na tvojem mestu preklopil na to. Še posebej ker praviš, da je do modema le 2 metra. Težavo v tem primeru predstavlja le stena. 5GHz WiFi je namreč veliko hitrejši in ima na voljo 45 kanalov, vendar ima tudi precej slabši domet. Poskusi, mogoče bo v redu.

Pimoz ::

Nisem strokovnjakinja, kot ste očitno vsi tukaj in res me ne zanima, koliko sosedov se po vašem šlepa, čeprav ne vem, zakaj bi se, živim v večstanovanjski hiši v centru mesta in vsi imamo optiko.

Nisi strokovnjakinja. Dobro začet stavek, slabo nadaljevanje.

Operaterju plačujem veliko (preveč) in njegova dolžnost je, da to uredi.

Operaterju plačuješ toliko kolikor je na pogodbi s katero si se strinjala in jo podpisala. Če te cena moti pojdi drugam. In ne ni njegova dolžnost, da to uredi. Primer A1:
Posebni pogoji za izvajanje širokopasovnih storitev:
58. ...
- Običajno razpoložljiva hitrost je hitrost, ki je dosegljiva 90% časa dneva in se meri
izven vršnih ur (tj. med 19:30 in 22:00 uro) in znaša vsaj 80% maksimalne hitrosti. V
primeru širokopasovnega dostopa do elektronskih komunikacijskih storitev na fiksni lokaciji
z uporabo brezžičnih tehnologij je običajno razpoložljiva hitrost dosegljiva 90% časa dneva
in se meri izven vršnih ur (tj. med 19:30 in 22:00 uro) in znaša vsaj 50% maksimalne
hitrosti.
- Minimalna hitrost širokopasovnega priključka je najnižja hitrost, ki jo A1 zagotavlja
Naročniku in praviloma znaša več kot 50% maksimalne hitrosti ter vsaj 25% maksimalne
pritočne in odtočne hitrosti v primeru širokopasovnega dostopa do elektronskih
komunikacijskih storitev na fiksni lokaciji z uporabo brezžičnih tehnologij.

62. Hitrost dostopa do interneta v primeru brezžičnega (WiFi) dostopa v lokalnem omrežju Naročnika
je odvisna od tehničnih karakteristik uporabljenih naprav (modem, usmerjevalnik, tablica,
računalnik ipd.), njihove kompatibilnosti, števila uporabljenih naprav, razdalje, ovir v prostoru,
radijskih motenj ter drugih okoliščin.

65. Naročnik lahko meritve internetne hitrosti med modemom naročnika (omrežno priključno točko)
in slovenskim stičiščem internetnih omrežij izvede z orodjem AKOS Test Net, ki je dostopen na
spletni strani https://www.akostest.net. Ob meritvi morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji:
1. Naprava oziroma računalnik, s katerim se izvaja meritev, mora biti z žično povezavo
neposredno povezan na omrežno priključno točko, ki jo zagotavlja ponudnik (Ethernet LAN port
modema oziroma usmerjevalnika). 2. V času trajanja merjenja na omrežno priključno točko
končnega uporabnika (modem/usmerjevalnik) ne sme biti drugih povezanih naprav ali
vzpostavljenih sej, razen merilne naprave ali računalnika s katerim se izvaja meritev. 3. V času
merjenja morajo biti na omrežni priključni točki in računalniku izključene vse brezžične (WiFi ali
Bluetooth) ali VPN povezave. 4. Na napravi oziroma računalniku se v času merjenja ne sme
izvajati nobena druga aplikacija ali storitev (vključno s požarno pregrado in protivirusnim
programom). 5. Naročnik lahko običajno razpoložljivo hitrost preverja tako, da izvede pet (5)
meritev znotraj petih (5) dni, ob različnih, med sabo vsaj eno (1) uro oddaljenih časih in izven
obdobja vršnih ur. 6. Naročnik lahko minimalno hitrost preverja tako, da izvede pet (5) meritev
znotraj petih (5) dni, ob različnih, med sabo vsaj eno (1) uro oddaljenih časih, ne glede na
obdobje vršnih ur.

Ostali operaterji imajo podobno. Preberi in sledi napisanemu s čimer si se tudi strinjala. In upoštevaj, kar si napisala: nisi strokovnjak.

PrimozR ::

V tej temi je sicer en kup predvidevanja, da je merjenje kanalov pomenilo analizo WiFi-ja, lahko pa je tudi kanal na fizičnem linku...

Pa en kup predvidevanja tukaj je tudi, da je težava izključno in samo na WiFi-ju.

S temle postom želim biti le glas razuma in mediator med obema ekstremoma, da ne bo prišlo do stopnjevanja (kot se na internetu rado zgodi), woman situacija je enostavna, ko bo hitrost zanič, pomeri hitrost na kablu. Z laptopom priključenim na kabel na router/modem, magari z USB adapterjem (bo vseeno bolj ziher, kot WiFi). Če je na kablu zadeva počasna, je situacija zrela za operaterja. Če je na kablu OK, na WiFi pa ne (sploh v primeru, da je WiFi NOK, kabel OK, WiFi pa potem spet NOK), potem je težava na WiFi-ju.

Nekaj več odgovornosti ima operater, če govorimo o modemu z WiFi-jem vgrajenim, če je router z WiFi-jem tvoj, ločen, potem operater nima nobene veze. Oni dobavijo X Mbit/s, ozko grlo pa je potem drugje.

Nihanje na 1 Mbit sicer ni pretirano zdravo, ampak res je težko soditi, od kje pride. Ker je vseeno lahko tudi WiFi težaven.

In ne, ne pravimo (vsaj jaz ne), da je težava brezpogojno na WiFi-ju, namen je, da se točno preveri, kje je, ker se tako prihrani ogromno časa in slabe volje, če se pravilno diagnosticira težavo. In to velja za vse, za ponudnika, serviserje in za uporabnika, navsezadnje pa je to načelo uporabno na vseh področjih v življenju. Če prideš do mehanika avtomobila z 'občasno nekaj zaropota', je to za mehanika daleč najljubša situacija, ko se mu niti sanja ne, kdaj ropota in kako ropota, kaj šele da bi vedel, kaj dejansko ropota. Če lahko težavo vsaj okvirno opišeš z obliko pojavljanja (pa spet, ne velja tole samo za avtomobile), je za vse reševanje bistveno lažje.

Še en primer faila pri reševanju težav, en majstr je posnel (pokajoče) kolo in spraševal, kaj je narobe (po tem, ko je bil baje že parkrat na servisu). V odgovor je dobil en kup nasvetov, to je bilo pa to. Par tednov kasneje je postal še enkrat, spet en kup vprašanj in odgovorov. Izkazalo se je, da ima doma dva identična bicikla. Svetovalo se mu je, naj z drugega vzame komponente in naj preveri, kaj ropota (torej s katero komponento gre ropot). Po tednu dni je na vprašanje, če je kaj novega, rekel, da je kolesa vlekel h prodajalcu in naj on rešuje. Sekiral se je ter težačil po FB grupah ~2 meseca, težavo pa bi verjetno lahko rešil v 5 minutah povsem osnovnega iskanja vzroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Ma za obične laike bo dolgoročno najbolj enostavno, da dobijo kar 5G oddajnik z dosegom ki je malo večji kot WiFi zraven internetnega priključka, pa ustrezne USB adapterje. Oziroma v roku 5 let bodo vsi laptopi SIM kartice že podpirali nativno.

WiFi bo pa za nas advanced uporabnike, ki si bomo to sami nastavljal in bomo hoteli imeti interno omrežja.

PrimozR ::

Zakaj bi jih podpirali nativno? Mobile link je dodaten radio, dodaten čip, dodatni elementi na BOM-u, ki stanejo. Velika večina uporabnikov tega ne potrebuje, ne potrebujejo niti naročnine na tak servis (ker so skoraj povsod pokriti z WiFi-jem, magari s hotspota telefona), niti ne potrebujejo dodatnih komponent v računalniku, torej je smiselno, da se bo večina laptopov še vedno prodala brez mobile interneta. Tako, kot večina tablic.

woman ::

@PrimozR
Hvala za odgovor, za moje pojme edini, ki ni pokroviteljski in poln nekega nepotrebnega ega drugih ter ponavljanja, kar sem sama napisala, da nisem strokovnjakinja. No, jaz to vsaj priznam. ;)
Prav tako je odgovor @Okapi tak, ki bi si ga želela in pričakovala, tudi tebi hvala.
Cel vihar sem sprožila s povsem preprostim vprašanjem, na katerega sicer sploh nisem dobila odgovora.
Tehnik, ki je takrat meril jakost wi-fi signala, ga je meril na večih mestih v stanovanju in potem nastavil na tedaj primeren kanal.
Operaterjev nov modem sicer vsebuje tudi wi-fi, tudi prejšnji ga je.
Vzela si bom čas in se lotila merjenja hitrosti s kablom.

Vseeno hvala vsem, ker ste si vzeli čas in posebna hvala @PrimozR tebi. :)
Ta debata v tej temi je zame zaključena.

PrimozR ::

Če bo težava na WiFi-ju, bi bilo verjetno smiselno kupiti boljši router. Še nikogar nisem slišal, da bi pohvalil modem z vgrajenim WiFi-jem, razen tega, da je pač zastonj.

Pimoz ::

Cel vihar sem sprožila s povsem preprostim vprašanjem, na katerega sicer sploh nisem dobila odgovora.

S svojo trmo. In vprašanjem, ki je postavljal napačne trditve na katerih si vztrajala.

Vzela si bom čas in se lotila merjenja hitrosti s kablom.

GupeM ti je t predlagal dve sporočili za tvojim vprašanjem.

PrimozR ::



Pa vsi skupaj smo že resno offtopic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

CaqKa ::

Obstaja kak program za windows, da mu odprem dva direktorija in jih bo posinhronizral? recimo usb ključek z mapo na disku?
Obstaja kaj s čimer lahko po LANu omejim da bo počasneje kopiralo, da rečem recimo da naj samo z enim megabajtom kopira nek fajl?

opeter ::

Lahko poskusiš recimo:

DirSync Pro
https://www.dirsyncpro.org/
https://alternativeto.net/software/dirs...

... je pa kar nekaj nastavljanja.

Ali spodnji je mali backup programček, mogoče ti bo uporaben:

Toucan:
https://github.com/PortableApps/Toucan/...
https://alternativeto.net/software/touc...

Jaz drugače uporabljam tole, ni pa brezplačen:

Bvckup 2
https://bvckup2.com/
https://alternativeto.net/software/bvck...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

chort ::

CaqKa, jaz uporabljam FreeFileSync ali TotalCommanderjev sync tool, oba omogočata omejevanje hitrosti in oba sta (TC do neke mere) free.

japol ::

A obstaja kak KALKULATOR namesto MSovega? Pa da je portable?

opeter ::

japol je izjavil:

A obstaja kak KALKULATOR namesto MSovega? Pa da je portable?


Pred leti je bil zanimiv recimo tale:
Moffsoft FreeCalc
http://www.moffsoft.com/freecalc.htm

Žal pa že dolgo ni bil osvežen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CaqKa ::

japol je izjavil:

A obstaja kak KALKULATOR namesto MSovega? Pa da je portable?


Speed crunch. Dela tudi v portable apps.

BorutK-73 ::

Jaz uporabljam Old calculator
https://winaero.com/get-calculator-from...

Vitamia ::

japol je izjavil:

A obstaja kak KALKULATOR namesto MSovega? Pa da je portable?

http://www.hexelon.com/en

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Vitamia ()

KraitPay ::

Obstaja kakšen program, ki spremlja UDP naslov/port in v primeru da je prednastavljeni string enak, zažene PC program.

Ne vem kako naj remotly ugasnem PC, ki je v isti mreži, ni pa priključen na internet. Edina možnost ki jo imam je preko UDPja, da pošljem PCju UDP paket, ki bo zagnal .bat datoteko, v kateri je zapis za izklop PCja.

Kakšna ideja?

Pimoz ::

Kar nekaj idej:
https://www.raymond.cc/blog/how-to-remo...

Sicer na gornjem linku ni omenjeno, ampak sam bi naredil s PsExec.

KraitPay ::

Pimoz hvala, sicer zelo uporabno. Pozabil sem omeniti, da "izklop" komanda ne bo iz PCja. Povedano po domače, noben program ki dela na windowsih nebo ustrezen.
Pc želim izklopiti Preko PLCja. PLC mi omogoča UDP povezavo.

Pimoz ::

Lahko uporabiš netcat. Bindaš na določen udp port in izvajaš ukaze v cmd.

nc -ulp 1337 -e cmd.exe


Quick and dirty. Ubistvu backdoor.

KraitPay ::

Super, preizkusim v ponedeljek.

Pimoz ::

Samo zavedaj se, da to varno NI SPLJOH.
Ne prevzemam nobene odgovornosti.

japol ::

Obstaja alternativa MS Wordu in Excelu z macroji?

japol ::

Kaj pa za urejanje PDFov, če je potrebeno npr. v pdf dodati datum, ki je vezan na datum sistema? Da se datum sam popravlja.

opeter ::

japol je izjavil:

Kaj pa za urejanje PDFov, če je potrebeno npr. v pdf dodati datum, ki je vezan na datum sistema? Da se datum sam popravlja.


To ročno popraviš s kakšnim Notepad++ ali s čim podobnim. Enostavno odpri pdf in poišči besede "date". Popraviš po želji.

Primer:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

japol ::

Mogoče nisem bil dovolj natančen. Gre za npr. obrazec v .pdf, kjer se podpišeš in vpišeš datum. Ta datum bi rad da je npr. kot nek field, ki se avtomatično osveži na trenutni datum. Podobno kot: http://khkonsulting.com/2017/01/new-for...
Kateri free ali pa online opcija omogoča da se to dodaja na list?

opeter je izjavil:

japol je izjavil:

Kaj pa za urejanje PDFov, če je potrebeno npr. v pdf dodati datum, ki je vezan na datum sistema? Da se datum sam popravlja.


To ročno popraviš s kakšnim Notepad++ ali s čim podobnim. Enostavno odpri pdf in poišči besede "date". Popraviš po želji.

Primer:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

PrimozR ::

A je to tvoj obrazec ali od nekoga drugega? Ker kak Word to verjetno zna, Excel pa definitivno - =today()

opeter ::

Aha, razumem. V tem primeru ti žal ne morem pomagati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

acookook ::

Je kakšna virtual wired router zadeva na voljo, ki je zastonj? Conectify to ni.
Rad bi usposobil router (namestil pakete idr.), preko ethenet kabla na wan portu, laptop pa bi bil na Wifiju. Probal sem z bridge mode, pa ne gre...

PrimozR ::

Čak, kaj želiš sploh narediti?

acookook ::

želim openwrt routerju dat net v svoji sobi, da povlečem pakete, brez da grem gor do modem+router napravce na ozki hodnik in vse to tam delam (alternativa je sicer, da skompilam build s temi paketi vključenimi)

PrimozR ::

WiFi AP na WiFi AP povezavo se rešuje z bridge mode, ja. Če pa misliš direktno na router nameščati paketke in imaš na laptopu ethernet port, ga pa pač priključi na en switch port routerja. To je to. Mogoče se prej odklopi z interneta, da ne bo kolizije z IP-ji in temu svojemu nastavi nek unikaten IP (192.168.0.200 npr.), da boš lahko brez težav dostopal do njega z laptopa, ki je priključen na internet (primarni router) in je to to.

Če gre za sekudnarni router (torej switch in/ali access point), potem WAN port ni aktiven. WAN port gre v modem, nič drugega.

acookook ::

aja šit, še third way je (upload) direkt s compa, pa da dol prenesem iz strani.....hvala

Mitjaa24 ::

Upam da pišem v pravo temo :) zanima me katero free orodje uporabljate za besedilo>zvok? Recimo IBM Watson je super,, ampak me zanima če ima kdo še kakšen predlog?

japol ::

A obstaja program za preimenovanje datotek? Npr. da je možno zajeti datoteke in da vrine na neko mesto v njihova imena željeno besedilo, peostali del pa pusti kot je? Imam kup datotek, pa bi jih rad preimenoval na način da vsem doda na prvo mesto neko besedilo pa številko, je preveč datotek da bi vsako preimenoval ločeno.

toro69 ::

advancedrenamer.com
««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617837 (16575) mat xxl
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265026 (9957) Matko
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243464 (3925) A110

Več podobnih tem