» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

Tilen ::

V Thunderbirdu imam nekje 25.000 mailov in deluje bp. Vsebine so ločene s filtri, ki se jih lahko exporta\importa in uporavlja tudi na UNIX sistemih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

madmitch ::

Tako sem zadovoljen, da ga ne zamenjam. 20K mailov mu ne bo delalo nobenega problema. Jaz moram službene maile hraniti 5 let in jih je zdajle okoli 46k na vseh računih skupaj. Nič ne šteka. Zelo dobre ima tudi filtre ter ostale zadeve.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Tilen, Thunderbird ne pride v poštev, saj ni možen export v kak drug odjemalec. Pa še nekaj drugih pomanjkljivosti je poročal kolega, ki je tudi moral menjati poštni odjemalec. S tem, da ta revež mora imeti še Thunderbird naložen, da lahko stare maile gleda.

The Bat sem že malo probal včeraj in me je res impresioniral import. Popolnoma brez problemov. Edino me moti prikazovanje html fileov v priponkah. Nisem še ugotovil kako se izklopi. Pravtako še iščem kje se nastavi signature...in podobno. Prvi vtisi so dobri.

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

CaqKa ::

Madmitch, kaj si prej uporabljal? Kako si zadovoljen z Bat-om?

Imam okoli 20000 mailov naloženih na OE in samo bojim se kdaj mi bo šteknilo vse skupaj, torej moram pod nujno preseliti maile nekam drugam. Ali je Bat vreden nakupa. Mail-e uporabljam večinoma službeno.

za začetek si najprej maile popredalčkaj po različnih mapah.
s tem boš za vsako mapo na disku naredil fizično novo datoteko. probaj tak naredit da boš imel inbox čimbolj prazen. recimo če nimaš kake druge razporeditve si narediš mapice po letnicah...

potem pa imaš v OE orodja > možnosti > vzdrževanje > mapa za shrambo
pa si lahko tudi tole mapo shraniš, to so namreč fizične datoteke mailov.
so pa tekstovne oblike.

ko si narediš backup teh datotek pa priporočam da greš na datoteka > mapa > strni vse mape.
namreč v tekstovni datoteki, ko nek mail izbrišeš, le ta fizično še vedno ostane. ko pa daš strni mape pa ga dejansko zbriše.
potem bodo tvoje datoteke dosti manjše in jih bo searcher lažje poiskal.
pač oe bo delal malo hitreje.

andraz1985 ::

jst mam pa outlook, pa thunderbird (za če mi kakšn pošlje kakšn html), drgač pa samo outlook, pa je the best vsaj 2003 in 2007.

in to je to.

AJ

Mati ::

caqKa,

hvala za nasvete, samo sem imel točno tako narejeno, kot si napisal, pa mi je OE kljub temu riknil. Zbrisalo mi je maile za kakšno leto in pol nazaj.
Hvala bogu, da mi je nekako uspelo maile obnovit in sem jih izgubil samo za dan ali dva nazaj.

Meni je bil Outlook zakon, vendar očitno je res, da začne štrajkat, ko dbx file-i dopolnijo 1GB. Enostavno si ne morem privoščiti, da bi brisal stare maile samo zaradi tega, da OE nebi riknil. Thunderbird pa odpade zaradi nekaterih ključnih funkcij, ki jih ne omogoča. To je vzrok zakaj sem začel iskati alternativo.
Mislim, da sem jo v The Bat našel, vsaj po prvih vtisih sodeč.

CaqKa ::

razlika je med OE in pa outlookom...

drugače pa je zame the client še vedno gmail.

opeter ::

jaz pa imam v Thunderbirdu nameščen dodatek SmartSave, s katerim tiste maile, ki jih ne potrebujem vsak dan, vendar pa želim, da ostanejo izvozim v txt oz. HTML datoteko. Tako imam garancijo, da bom lahko te maile odpiral tudi v naslednjih letih, četudi npr. Thunderbirda več ne bi razvijali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mati ::

Imam eno vprašanje glede "The Bat".
Nikakor si ne uspem nastaviti zadeve tako, da bi mi pri forward-u maila, vso korespondenco podalo pod nov mail, tako kot v OE. Sedaj mi vso korespondenco pripne v .eml file v priponki.
Tako mi je onemogočeno, da bi uporabil forward in, da bi lahko še spremenil izvorni mail.

madmitch ::

Imam eno vprašanje glede "The Bat".
Nikakor si ne uspem nastaviti zadeve tako, da bi mi pri forward-u maila, vso korespondenco podalo pod nov mail, tako kot v OE. Sedaj mi vso korespondenco pripne v .eml file v priponki.
Tako mi je onemogočeno, da bi uporabil forward in, da bi lahko še spremenil izvorni mail.


Account properties/Templates/dol je okvirček s kljukico za forward as attachment. Tistega odkljukaj.

Predloge za reply, forward... ti pa lahko pošljem, tuki jih ne dovoli prilepit, ker baje je mal kode notri. Doh:|
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Hvala madmitch, sem zadevo skapiral in netopir mi postaja čedalje bolj všeč. Mi pa nikakor ne uspe določene zadeve uredit.
Želim namreč pri pisanju novega maila fonte spremenit (npr. v Arial), vendar nikjer ne uspem najti funkcijo za spremembo fontov. Pravtako mi ne prikazuje bold, italic...
Ko mail reply-am imam prikazane vse ikone za urejanje fontov.

Why?


P.S.: Odkril skrivnost. V nastavitvah je bilo potrebno spremeniti v HTML + plain text.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

madmitch ::

Nobody is perfect, my name is Nob Ody

axee ::

živjo, zanima me čeje možno ugotoviti pošiljateljev IP naslov, uporabljam thunderbird

Mati ::

Po več, kot mesecu dni uporabe The Bat odjemalca, moram reči, da je zadevo dobra. Največja slabost je, da marsikateri firewall kategorizira pošto, kot spam, ker zazna neke neznane končnice.

Zadevo rešujem tako, da ko kakšna pošta ni dostavljena, jo še enkrat pošljem iz OE.

Madmitch, ali se tebi tudi to dogaja?

madmitch ::

Hmmm, dvomim, da je to problem Netopirčka, meni dostavi čisto vso pošto in je imam ogromno, pošiljam in dobivam jo po vsem svetu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Zavrača mi predvsem, ko pošiljam mail-e v ZDA.

Primer:

This is the mail system at host xxxxxxxx.si.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<chris@nolatek.com>: host mail.nolatek.com[206.41.33.131] said: 554 5.7.1
Message cannot be accepted, content filter rejection TB (in reply to end of
DATA command)

t3hn0 ::

živjo, zanima me čeje možno ugotoviti pošiljateljev IP naslov, uporabljam thunderbird


poiskusi z View > Headers > All

v headerju od maila mas sedaj mal vec informacij...naceloma tud ip
^.^

madmitch ::


<chris@nolatek.com>: host mail.nolatek.com[206.41.33.131] said: 554 5.7.1
Message cannot be accepted, content filter rejection TB (in reply to end of
DATA command)

Ja, Bata majo blacklistanega, ker naj bi kao bil spam mailer. Javi na Ritlabs.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Ja saj to je težava. Ritlabs pravi naj sam javim na to firmo, bla bla...
Problem je, da sem do sedaj na te težave naletel pri več ameriških podjetjih s katerimi sodelujem.

No, hvala bogu, da je to edina črna točka Bat-a.

madmitch ::

Jebiga, ameri so spet nekaj posebnega. Največ spama prileti od njih, blokirajo pa ISPeje od drugot za vsako malenkost. SiOL je bil že ničkolikokrat blokiran.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mati ::

Pismo,
danes mi javil poslovni partner iz Avstrije, na moje vprašanje zakaj mi ne odgovarja na maile, da mu Symantec meče vse moje maile poslane iz Bat-a v Spam folder.

Počasi obupavam nad netopirjem.

AmokRun ::

Mam eno vrašanje glede Bat-a, če morda kdo ve.

Imam eno virtualno mapo, v katero priletijo vsa neprebrana sporočila, iz vseh email računov. Zdaj jaz hočem, da se mail takoj odstrani iz te mape, ko ga označim kot prebranega. Mail se zdaj sicer označi kot prebran, vendar ostane v mapi dokler se ne prestavim v drugo mapo.
Hočem da zadeva deluje tako kot pri brisanju mailov, ko dam delete se mail takoj prestavi v koš.

madmitch ::

Sorting office/Filters za tisto mapo in tam določiš pravilo. Bi moralo delati, le vse je treba nastaviti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nejc91 ::

Pozdravljeni, mogoče kdo pozna kakšen email odjemalec, ki bi ti dal opcijo da naprimer, ko pošiljaš mail skupini ljudi, prejematelj ne vidi ostalih, ki jim je bil mail tudi poslan.

Za informacijo bi bil zelo hvaležen!

Lep dan

klemenSLO ::

nejc91: uporabi BCC

teddy81 ::

Pozdravljeni.

Zanima me, kako in če je mogoče spraviti nastavitve mail računa iz Microsoftovega Outlooka 2007 (ne Express), na drug računalnik v MS Outlook 2007? Gre se zaradi tega, ker je pozabljeno geslo za mail account.

Hvala.

DODAJAM:
Sem že našel na forumu, kateri programček prebere geslo mail računov: MailPV

Hvala Vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teddy81 ()

erik ::

Bom kar v to temo vskočil, ker imam vprašanje v tej smeri...
Potrebujem odjemalca pošte, ki bi deloval v vseh up. računih v XP.
Se pravi če bi pri enemu uporabniku nastavil poštni predal, bi se ta
pošta videla pri vseh uporabnikih in ravno tako bi lahko vsi pošiljali pošto.

V OE nastaviš in se ta profil prikaže samo trenutnemu uporabniku.
A ima kdo kakšno rešitev...?

Hvala vsem...

axee ::

Kako v tb nastaviti da ti zlovda vse razen attach-ov? Torej da zlovda vse, razen recimo dodanega .avi fajla. Kasneje bi se odločil če ga želim zlovdati. Btw to želim na imap povezavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

MISKO_GR ::

Pozdravljeni.
Zanima me kako v Thunderbird-u nastaviti filter, ali pa ce obstaja kakse add-on, ki bi mi vsak prispeli e-mail shranil na lokalni disk v neko mapo. Sedaj imam narejen filter za 15 podjetij in mi vse lepo sortira v mape znotraj TB. Jaz bi pa rad, da mi jih sprotoma shranjuje še na lokalni disk isto v podmape imenovane po podjetjih.
Sem si inštaliral SmartSave add-on, ki ročno naredi točno to kar rabim. Ali zna to delati tudi avtomatsko (npr. periodično vsako uro)?
Za vaše odgovore sa vam najlepše zahvaljujem.
P.S.
Ali imate kakšen nasvet kako najučinkoviteje izvesti deljenje prejetih e-mailov v podjetju med recimo 6 uporabniki. Da bi se prejeti e-mail samo enkrat potegnil iz poštnega serverja, nato bi ga pa lahko vsi ti uporabniki videli v svojih odjemalcih.

basist13 ::

v službi so nam zablokirali dostop do vseh možnih spletnih strani. Med njimi tudi do gmaila,yahoo maila. Kot kaže so vse strani, ki imajo v naslovu*mail* ne delajo. Drugače paje nekaj časa gmail deloval preko https://, sedaj tudi to ne več.

Zanima me ali kdo pozna,d a bi kljub tem omejitvam lahko dostopali do teh mail računov.

CaqKa ::

mogoče preko pop?
ali pa preko imap.
pa nadalje mogoče preko proxyja, ali pa tora, sicer nevem kako tor dela, ampak probaš lahko...

madmitch ::

Gmail za pop in imap ne uporablja standardnih portov (vsaj kolikor jaz vem, niso standardni), tko da zna bit problem.
smtp: 465, pop: 995
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

robotek87 ::

Pozdravljeni.. .

kateri odjemalec je trenutno top? Sedaj imam TheBat in mi ni prevec vsec, malce nepregledno vse skupaj (prav tako se mi ne dopade nic od Microsofta)

hvala

madmitch ::

Pozdravljeni.. .

kateri odjemalec je trenutno top? Sedaj imam TheBat in mi ni prevec vsec, malce nepregledno vse skupaj (prav tako se mi ne dopade nic od Microsofta)

hvala


Mislim, da bolj preglednega ne boš našel (povsem subjektivna ocena). Jaz ga imam že vrsto let, med tem probal marsikaj in se vedno vrnil k netopirčku. Le malo si ga moraš prilagoditi, to je vse.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

robotek87 ::

Torej mi lahko mogoce ti pomagas pri teh stvareh:

-kako izklopiti to, da vsakic ko preveri za nove mejle, prikaze v taskbaru nov task (sicer za sekundo ampak je resnicno moteče)
-kako dockat adresar nekam..

madmitch ::

Torej mi lahko mogoce ti pomagas pri teh stvareh:

-kako izklopiti to, da vsakic ko preveri za nove mejle, prikaze v taskbaru nov task (sicer za sekundo ampak je resnicno moteče)
-kako dockat adresar nekam..


Account properties Mail Management in izklopi Mail Dispacher.

V Options, Preferences vklopi Mail Ticker, nastavi velikost in kako naj se odpira. Jaz imam tako, da se odpre bolj na majhno desno zgoraj. Lahko pa ga tudi izklopiš in ti bo samo netopirček začel letali v ikonici, ko bo prišla pošta. Če ti to ni dovolj, si lahko še muziko naštelaš, da te opozori (emmm, to ne vem, če se še da).

Kako imenik kaj?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

robotek87 ::

Torej mi lahko mogoce ti pomagas pri teh stvareh:

-kako izklopiti to, da vsakic ko preveri za nove mejle, prikaze v taskbaru nov task (sicer za sekundo ampak je resnicno moteče)
-kako dockat adresar nekam..



EDIT:
connection centre sem uspel nastavit na skrito.

madmitch ::

Torej mi lahko mogoce ti pomagas pri teh stvareh:

-kako izklopiti to, da vsakic ko preveri za nove mejle, prikaze v taskbaru nov task (sicer za sekundo ampak je resnicno moteče)
-kako dockat adresar nekam..



EDIT:
connection centre sem uspel nastavit na skrito.


Kero verzijo pa imaš?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

robotek87 ::

The Bat Pro(v 4.2.9.1)

Imam preizkusno verzijo, ce mi uspe nastavit se address book kako, se bom vrjetno odlocil za nakup.

madmitch ::

The Bat Pro(v 4.2.9.1)

Imam preizkusno verzijo, ce mi uspe nastavit se address book kako, se bom vrjetno odlocil za nakup.


In kaj bi rad naredil z imenikom?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

robotek87 ::

Da bi bil nekje ob strani, viden skoz.

madmitch ::

Nima smisla, itak vpišeš prvih par črk in ti zmeče možnosti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

napi ::

A obstaja kakšen poštni odjemalec v katerega se je potrebno logirat? Kot naprimer v windowse ali je to možno samo tako da narediš račun v windowsah?

Maximus ::

The Bat omogoča funkcijo logiranja.

Maxl ::

Mene pa zanima, kako vse emaile v Thunderbirdu izvozit, da jih lahko kasneje (po naložitvi novega OSa) uvozim nazaj v Thunderbird in jih uporabljam naprej?

uio ::

Verjetno je najlažje kar mapo kjer so shranjeni skopirat na dva pa pol ko maš na novo nazaj prekopiraš Drugač pa lahko najdeš kak program na internetu. Thunderbird backup
A kdo ve zakaj se tolk zatika pri mozili z novejšim prevodom? A sploh kdo prevaja 3.

Hexx ::

mene zanima zakaj ni omogočeno da thunderbird in gmail sinhronizirata prebrano pošto. Ker ko grem na gmail vsake tolko jih pol imam 100+ neprebranih. Se da to kje omogočit?

Hvala,
Hexx

Highlag ::

Slučajno kdo ve kako naložit slovenski črkovalnik v Thunderbird? Črkovalnik, ki ga ponuja Mozilla, ni kompatibilen z najnovejšo verzijo TB in se noče naložit. TB 3.01, sem poizkušal tudi s temle: HowTo, ki opisuje spremembo na 3.0.0, vendar ob spremembi nakazane vrstice javi napako: because: Install script not found -204

:'(

Očitno se s črkovalniki nihče več ne ukvarja. Lugos je pa očitno mrtev.... Žalostno....
Never trust a computer you can't throw out a window

megy ::

A kdo ve, kako bi uvozil pošto iz Incredimail v Thunderbird?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292842 (866) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017520 (13908) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699819 (7244) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152797 (2295) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466795 (5035) krho

Več podobnih tem