» »

SUSE 10.0 Inštalacija programov

SUSE 10.0 Inštalacija programov

will_smith ::

Lep pozdrav vsem skupaj.

Kot je sem že v naslovu napisol zanima me kako inštaliraš kak program vLinuxu: SUSE 10.0. Rad bi inštalrov gEDA in Xcircuit, pa se mi tudi sana ne kako.
Če kdo ve kako naj mi prosim pove.

Hvala za odgovore.

roli ::

Bo treba pa še kak podatek.Če imaš .rpm datoteko jo enostavno zaženeš,vpišeš root geslo in yast bo poskrbel za namestitev.Če pa imaš source ( .tar.bz2 )bo treba pa najprej paket odpakirat ( desni klik ter dejanja in izvleci v... ).Po tistem pa greš v konzolo ( terminal ) in vpišeš:
/...pot do mape/ ( najbrž /home/username/ime programa/še enkrat ime programa/ ).Jaz bom vpisal navodila kot,da se program imenuje blaCC.Torej:

1. /home/username/blaCC/blaCC_1.0/ configure
2. make
3. make install ( ponavadi se rabiš prijavit kot root ( ukaz su ( to storiš preden vpišeš make install )))

Najbrž pa si poleg dobil tudi navodila za namestitev ( datoteka INSTALL ali readme ).
http://www.r00li.com

will_smith ::

Hvala za nasvet, vendar vse pakete ki so na CD-eju že odsajajo razširjeni. Ko pa kliknem na datoteko installer.exe pa mi da na možnost s katerim programom naj odpre datoteko.
Zanima me ker program naj uporabim za to datoteko, da jo bom lahko odpru.
Hval za odgovore

kriko1 ::

.exe so windows binary, v linuxu jih ne moreš direktno poganjat, zato rabirš najprej wine:
www.winehq.com/

balocom ::

.exe v Linuxu>:D (upam da sem narobe razumu).
Če je to to uporabi wine.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

ql000 ::

Za gEDA so boš kar našvicu! Jaz sem staknil na eni Nizozemski fakulteti CD z komplet knjižnjicami, sam preden je zadeva res zlaufala gor sem moral še dve externi knjižnjici gor naložit. Jutri postam kaj sem moral narest!

will_smith ::

Hvala za program
LP

Nostradamus ::

Bom kar tuki vprašal, da ne odpiram nove teme.
Imam Linux Suse 10.0(KDE) in ko hočem namestit kak program mi javi ta eror:
checking for C++ compiler default output file name... configure: error: C++ compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.


:'( :'( :'(

Mogoče kdo ve kaj je narobe???

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

verjetno nimaš c kompilerja, ali nimaš pravic za pisanje v trenutni mapi. Poglej Yast->Software management->(filter: selections): C/C++ compiler and tools


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323059 (12674) Brane2
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536328 (4551) kriko1
»

Inštalacija programov v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
282340 (1850) BladE_
»

board editor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151633 (1326) Brane2
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089248 (6699) kriko1

Več podobnih tem