» »

board editor ?

board editor ?

pikimiki99 ::

board editor ?
Kje najti FREE program za risanje tiskanih vezij - board editor ali kaj podobnega ?

lp

[ne pretiravj z ločili, moderator]
THE BEST OFF !!
  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Za katero okolje ? Windows, DOS, Linux ali kaj bolj eksotičnega ?

Za Windows imaš Eagle. za ostale OS pa malo pobrskaj po forumu, saj so bili naslovii in linki že večkrat objavljeni.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

madboy ::

Maš pa tut sprint layout pa je tut kr ql:D
js pravm sam buh var da se slama uname!

Brane2 ::

Tazadnja gEDA na Gentooju je zakon.

Prej je bila ta zadeva samo uporabna, zdaj pa kar nekako dela. Tu mislim na gSchem, ki je del gEDA in PCB, ki je zraven.

Resda moraš bit Linus Thorwalds, da si nastaviš program tako kot ti paše, ampak vse za tem je rutina.
Tolk časa sem iskal zamenjav za legendarni DOS Tango in sedaj jo imam, le da dela 64-bitno, lahko jo hekam, ima zraven še simulator etc...

Od sedaj naprej moja prva izbira. :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Kami ::

Drugače pa obstaja tudi verzija eagla za linux :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Brane2 ::

Eagle je bil vsaj za moje pojme vedno crap.

V tistih časih neprimerljiv s Tnagom, danes pa, kot slišim od drugih, popularen predvsem zaradi obstoja free verzije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ql000 ::

@Brane2: Kaj si poštimal v gEDA-i? Jaz sem si dol potegnil kao inštalacijski CD in zadeva se je naložila "skoraj" brez telovadbe, samo, če pa primerjam gEDA in EAGLE pa se mi zdi EAGLE vseeno bolj doterana zadeva, vsaj za Linux.

Brane2 ::

Gre za ročno štimanje konfiguracijskih datotek.
Stvari, kot so knjižnice, njihova lokacija, lasnosti oken, barve, lastnosti elementov, sezname atributov itd.

Celo menije in druge stvari se da dodajat svoje. Saj pravim, moraš biti malce hekerja (oziroma ni ti treba, je pa fino) ampak s to zadevico lahko čaraš.

Tudi knjižnice so simpl, a posrečeno urejene. Vsaka knjižnica je mapa, v kateri j vsak element ena datoteka.
Vsa je posneto kot ascii in human readable.

Sam element je enostavno shema s končnico "sym", ki pa ima pine. Vseima lahko praktično kakršne hočeš atribute, ki jih lahko tudi izvoziš v netlisto.

Stvar ima vse kar rabim- mislim, kar res rabim. Pederizme si lahko dodam skozi menije sam...
On the journey of life, I chose the psycho path.

VolkD ::

Pri količini tiskanin, ki jih amaterji narišemo v svojem življenju je skoraj nepomembno kateri program imamo. Oziroma je porabljen čas tisti, ki narekuje izbiro. Nekoč nekdaj sem se naučil protel99 in sem v to vložil kar nekaj časa. Sedaj pa bi učenje novega programa vzelo več časa, kot pa prineslo koristi. Tako da....

Brane2 ::

Sploh ker si vložil tistih $5000 vanj.

Razen če propagiraš piratstvo, to pa tu ni sprejemljivo.

Protel je dober, a drag ko svinja, evaluation verzija pa dela samo en mesec.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Highlag ::

Jaz zanekrat tudi za Eagle navijam. Trenutno so še vsa vezja, ki sem jih narisal bila manjša od omejitev, ki jih ima brezplačna verzija. :D
Ima nekaj svojih fint, ko pa se jih navadiš gre enostavno. Tudi izdelava svojih elementov je enostavna.
Never trust a computer you can't throw out a window

VolkD ::

Protel ima 1 mesec trial.. in to je edina slaba lastnost. Pije mi živce.. No ja.. je pa tudi res, da imam zaradi njega vedno narejene backup-e na DVD in počiščen disk ( čitaj - nove instalacije winsov).
Dobim pa zato na netu tolko knjižnic, da se ne spominjam kdaj sem zadnje nekaj novega narisal v svoj lib.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Brane2 ()

ql000 ::

Jaz imam glede protela zgleda peh, ker sem moral za skoraj vsak projekt narest svoje knjižnjice. Samo na srečo je library editor res krasna zadeva v protelu, izdelava npr. knjižnjice z ustreznim footprintom ti vzame max. 10min. Zame osebno je protel referenca res dobrega programa, je pa res, da je svinjsko drag.

VolkD ::

Mogoče bo tole še komu drugemu v pomoč, ne le tebi !

http://www.altium.com/forms/libraries/p...

ql000 ::

ql! Sploh nisem vedel, da to obstaja!

Brane2 ::

Se opravičujem, ker sem zbrisal VolkuD zadnji post. Bilo je pomotoma. Post je odbrisan.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Risanje električnega vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101919 (1486) ameba
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33322986 (12601) Brane2
»

Programi za risanje TIV (DXP 2004)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122209 (2102) Brane2
»

program za risanje tiskanih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216377 (6132) madviper
»

tango za windowse

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121509 (1281) Lisko

Več podobnih tem