» »

Težave z divx filmi

Težave z divx filmi

brezimni ::

Upam da sem v pravo temo to napisal.

Imam težavo z predvajanjem divx filmov, namreč noben program ne predvaja divx filmov. BSplayer se obesi, isto je z media playerjem, tudi Crystal player noče delati. Računalnik je 1000 MHz, z na novo naloženimi okni, ter vsemi pripadajočimi programi in gonilniki. Za kodeke pa sem dal najnovejšo verzijo ffdshova in na koncu še neke druge kodeke. Ne vem v čem je fora, ali bom mogel še 1x okna inštalirati. Grafična pa je Geforce mx 400. Kaj naj še poizkusim. Nisem še edino probal z winampom če bi tam mogoče kje delalo. Ali obstaja kje kaki predvajalnik filmov kateri si sam dol potegne ustrezne kodeke (razen Crystala), ki jih rabi.

podtalje ::

VLC že vsebuje vse potrebne kodeke in zna predvajati vse filme.

Problem pri tebi pa je verjetno v izjavi "in na koncu še neke druge kodeke". Katere pa?

brezimni ::

No ffdshow sem odstranil in potem naložil gor saj nevem kateri kodek pack (nisem več pri tistem pcju) in je stvar bila ista, bspayer napiše čas predvajanja ko pa bi mogel začet predvajat pa vrže ven napako in se zapre dol. Bom tistemu naročil naj vse kodeke dol da in poizkusi potem zagnati bsplyear, potem bi se mogel samo zvok slišati (ker ni kodekov gor seveda) in potem naj si ta vlc da gor, kaj pa v primeru če bo stanje isto, je to lahko napaka v sami inštalaciji oken.

podtalje ::

Kot sem že rekel, je problem samo v dodatnem kodek packu. Za prevajanje rabiš samo ffdshow in nič drugega.
Naj odstrani vse kodeke dol in naloži samo ffdshow.

brezimni ::

Na začetku je bil le ffdshow in pa bsplayer gor pa je isto zezal. Potem pa sem ffdja dol zbrisal in ta kodek pack gor dal pa je baje isto bilo. Sicer pa naj si sam porihta, saj je bilo včeraj dovolj, da sem mu celoten pc na novo naložil in dela vse kot mora, le da filmi nočejo iti.

Quikee ::

Probaj FFDShow verzijo, ki jo je nekdo drug "zgradil" z drugim compilerom. Avtor le redko sam zgradi FFDShow - vecinoma to pocnejo drugi in izvorno kodo vzamejo, ko je bilo kaj dodano v repozitorij - kar pa ni nujno, da je stabilno. Drugo je, da uporabljajo razne compilerje in se zna zgodit, da nekateri compilerji ne zgradijo binarne datoteke vredu zaradi bug-a v samem compileru (zelo znani so pri tem Intel compilerji).

Lahko probaj recimo tega. Meni ta dela vredu - narejen pa je bil z GCC in za procesorje s SSE podporo.

Mozno pa da je kaj druga narobe.. samo ne vem kaj bi bilo. Ce ne dela VLC potem je ziher nekaj druga.

rebro ::

Zdravo!

Mene pa zanima, zakaj meni prav tako pri vseh filmih ne odpre ali slike ali zvoka...poizkusil sem že vse mogoče kodeke, pa nič ne pomaga (ace pack, ffdshow, divx, xvid, divx total, nimo)...sedaj imam inštaliran ace mega codec pack, tako kot sosed, pa njemu špila vse filme, meni pa pri nekaterih slike ne ofne (zvok je)...Nekateri mi pravijo, da zaradi grafične (GeForce4 MX 440 8X), samo ne verjamem, da je to vzrok.

Pojma nimam, kaj bi bilo to...Help...Hvala...LP

Rebro

podtalje ::

Dajte si že enkrat dopovedat, da ni dobro instalirati kodek pack-e, ampak samo tisto kar rabite.

V vednost:
Za predvajanje divx filmov imaš lahko instalirano poljubno filtrov, ki znajo dekodirati divx kodek.
Za dekodiranje se najprej uporabi .avi splitter kodek, ki nato zvok in sliko posebej pošlje ustreznemu
kodeku za dekodiranje. Kateremu kodeku pošlje, je odvisno od prioritete (merit) instaliranih kodekov.

Problem pri instalacijah teh kodekov je, da instalirajo mnogo kodekov, ne znajo pa vsi dobro deinstalirati za sabo,
in na koncu pride do zmešnjave med kodeki, ker je več kodekov registriranih za dekodiranje istih stvari.

Prva stvar, ki jo je treba preveriti pri delujočem filmu, je, kateri kodek od instaliranih se sploh uporablja pri predvajanju.
Za ugotovitev le tega se uporabi program: Gspot.

V tem programu se da tudi nastavljati prioritete posameznim kodekom ( System/Set filter merit). Pred tem je potrebno
v nastavitvah vklopiti še Expert mode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158505 (13653) BaRtMaN
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412178 (10033) Jst
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201761 (1466) jos69
»

Codeki-PROBLEM!!!

Oddelek: Zvok in slika
111454 (1199) gumby

Več podobnih tem