» »

Codeki-PROBLEM!!!

Codeki-PROBLEM!!!

dejanlam ::

Kupil sem nov računalnik-AMD Athlon 2400 Za gledanje filmov sem si nalozil kodeke AC3 in ffdshow. Sedaj ko gledam filme bilokaterega formata v bilokaterem predvajalniku
(BSplayer,VMP,RealPlayer,...) mi na priblizno vsakih 10 sekund zatrese zvok in slika obstoji za kaksno sekundo. Prav tako zvok zatrese pri poslušanju glasbe v WinAmpu!! To je zelo moteče.
Zanima me kaj je vzrok temu?
Kateri kodek moram naloziti da bom pojav izničil?
In zanima me ce je dovolj da stare kodeke samo odstranim in nalozim nove ali bom moral disk formatirati? Namrec poskusil sem ze namescati druge kodeke in ta dva zbrisati pa ni bilo boljsega rezultata.


Prosim za pomoc!!!! Hvala

Slowenc ::

Ne vem če je to ravno zaradi codecov.

Se ti to dogaja samo pri gledanju filmov, ali tudi pri igranju igric?

Ali poganjaš filme iz CD-ROMa ali z diska?

Uglavnem pa, odinštaliraj vse druge kodeke razen ACEMegaCodecPack in ffdshow in xvid.

Nikjer nisi napisal da imaš inštalirane xvid codece. V AceMegaCodecPacku imaš program GSpot, kateri ti pove katere codece rabi določen fajl.


Veliko uspeha.
Skiny gate.

Lio ::

Gspot laže. Reku ti bo da je kodek naložen, ampak to ti bo javu če boš mel kakeršen koli divx kodek gor. Isti problem sem mev jst. Gspot je akzu da o vsi kodeki naloženi, pa sem naložu najnovejši divx kodek in je film delu.

dejanlam ::

Na igrci še res nisem poskusil. Bom v četrtek, ker trenutno nisem doma.

Filme poganjam z diska

xvid codece nimam inštalirane

Gspot mam in mi pokaze da mam vse kodeke ok.
Gola učenost je za svet kaj slaba pomoč...

dejanlam ::

Tako, poskusil sem na igrcah in NI nobenega motenja zvoka ali slike!
Torej sklepam, da so krivi kodeki!?

gumby ::

podobne probleme sem imel sam (ne z kodeki ampak z zmrzovanjem zvoka)... in ti so izginili ob zamenjavi mrežne kartice... ne sprašujte me, zakaj:)

Lio ::

nameč gor najnovejše verzije vseh božjih kodekov in poročaj.

none ::

Ma meni delajo vsi filmi z Xvid in Divx kodekom. Ce gledas filme s CD-ja, jih provej dat na racunalnik, lahko bo boljse.

dejanlam ::

Ne ne poganjam filmov z CD-ja, ampak jih mam na disku. No inštaliral sem tudi program e.JaY(z njim lahko delaš elektronsko glasbo) in tudi ta nemoteno dela!!!

KAtere kodeke mi potem svetujete in slučajno če lahko kdo naslov napiše kje jih najdem!

HVALA

Lio ::

Ma jebemti- vrž gor enga novejšga Nimota (Nimo Pack - google it), čene pa magari z te strani potegen posamezne kodeke, al pa poglej na uradne strani- začuda imajo tud kodeki svojo uradno stran rečmo tale

P.S. pa brez zamere, ampak lohk bi sam na netu poisku kodeke pa jih zdownloadu.

dejanlam ::

Po dolgih mukah sem ugotovil kaj je narobe. Samo v toliko povem, če bo še kater imel podobne težave. NA PROIZVAJALČEVEM CD-ju Z DRIVERJI ZA MATIČNO PLOŠČO SO BILI NAPAČNI ZVOČNI DRIVERJI!!!!!

gumby ::

cdji, ki jih dobiš poleg hardvera so dobri samo za rezanje pice... potegni raje z neta driverje - nove, seveda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158505 (13653) BaRtMaN
»

Težave z divx filmi

Oddelek: Programska oprema
71266 (1185) podtalje
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201760 (1465) jos69
»

Ultimativni Codec Pack?

Oddelek: Zvok in slika
262204 (1661) gkovac
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271673 (1291) SasoS

Več podobnih tem