» »

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

1
2
3 4 5

largie ::

Ahead je v zadnjih mesecih naredil ogromen napredek na mpeg4 področju, koncentrirajo pa se če prav opažam predvsem na uradne mpeg4 specifikacije (AAC zvok, mp4 container), tako da ni presenetljivo da ti deluje ok. pri encodanju videa baje še ni na ravni xvida, ampak hitro napredujejo. za kaj več preglej to temo na doom9 forumu.
sam še vedno pri predvajanju dajem prednost ffdshowu, ker je preprosto daleč najhitrejši na mojem že rahlo starem hardveru, pa še vse te dodatne filtre ima.

JamesBond ::

Ne sranje...
Tisti film mi je zgledal lepo cist slucajno :((
Slika je se vedno nagravzno zelena in tega, verjamem, se ne da popraviti.
Ker sem probal že vse (odstranil in ponovno namestil vse kodeke v vseh različnih kombinacijah, preizkusil veliko predvajalnikov...)

Jok:'(

pivmik ::

Preizkusi že VideoLAN, ki imajo vgrajene svoje dekoderje in je neodvisen od sistema in kodekov nameščenih v sistemu.
ČE je tam zelena barva pol pa imaš res pokvarjene posnetke.
LP, Gregor GRE^

JamesBond ::

Zdaj sem komaj opazil da so barve v VideoLanu kul:D
Saj sem ga preizkusil že prej, samo mi ni bila všeč slika (mogoče ker ne gre vklopiti noisa?)
Tako da sploh nisem opazil, da je barva normalna, ker sem ga preizkusil v nekem temacnem filmu...
No, za prvo silo zdaj je:D
Še vedno pa me zanima, zakaj mi ne delujejo dobro z DivX, Xvid ali Ffdshow...

Wad@ ::

Hm..pri meni je slika z ffdshow-om v nekaterih filmih razpacana....recimo predmeti so vsi kvadratkasti, kot da bi kdo snemal z kamero z hitrimi potegi ko ostanejo taki kvadratki na sliki. a se da kaj popravt al ne. ker sem ga že davno zbrisal(kodek). torej ne vem ali ga dam nazaj gor ali ne.

pivmik ::

dej si najnovejšo verzijo ffdshowa (28.08.2004)
LP, Gregor GRE^

NiggerBob ::

Wad@, to se ti verjetno dogaja, ko gledaš .mpg? Odpri Ffdshow, klik zgoraj levo na Codecs, na desni boš videl, da MPEG1 in MPEG2 ni podprt. Kot je napisal Picnik, daj gor zadnjo verzijo (sicer alpha build), ki ima podporo za MPEG1 in MPEG2 in nastavi pri formatu MPEG1 in MPEG2 na Libmpeg2 decoder.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Wad@ ::

hm...ubistvu je tisti film, ki mi je delal preglavice .avi, toda vseeno hvala za pomoč.

pivmik ::

Ne poslušaj NiggerBob-a, jaz sem govoril za AVI (DivX/XviD) filme!
Inštaliraj najnovejši FFDShow!
LP, Gregor GRE^

Wad@ ::

ja inštaliral sem najnovejšo verzijo in dela ok. z nastavitvami se še nism igral veliko so pa dokaj obsežne...zaenkrat zgleda ql;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Wad@ ::

hm..spet me mika da ga bom zbrisal:|. namreč imam 2.1 zvočnike in pri fimih z ac3 zvokom govorjenja skoraj ne slišil. a sm kaj zajebal v nastavitvah?. kolikor jaz vem sem dal nazaj use kar sem premaknil z 'pravega' mesta.

BaRtMaN ::

To je nastavitev AC3 Filtra, ne ffdshowa.

zile ::

po moje kr ffdshowa. poglej pod audio config v mapi, ki je skreirana pod start--->all programs--->ffdshow. Zdej zadeva kr neko svojo umotvorino nastavi za dekodiranje ac3 zvoka. :| . Tisto izklopi in uporabljaj ac3 filter.

Wad@ ::

@zile: ja res tako kot praviš...dela . jaz sem dal kar pod Audio filter configuration->codecs->multiple ffdshow instances in dal none. :) samo drugače je tako bedno da use neki cvili in tolče ko govorijo pa kot da so gluhonemi+da govorijo iz soda>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

masterpsi ::

dečki ....

glede kodekov ... jst sm iskal kombinacije za P 166MHz in sm najdu:

DivX52XP2K.exe
ffdshow-20040629.exe
XviD-1.0.1-05062004.exe
ac3filter_0_70b.exe

in nič drugega. Raznih service packov in podobno sranje. To instaliraš in ni nobenih težav. Dela tekoče na 166MHz. Sam je blo treba vse procese zapret na tistem PCju :)

LP

pivmik ::

če ž imaš to: ffdshow-20040629.exe

Potem NE rabiš tega:
DivX52XP2K.exe
XviD-1.0.1-05062004.exe

(Razen če ne misliš zakodiravat/ripat DivX filme na tem bogem procesorju.)

A ti trdiš da ti delajo DivX in XviD filmi konkratnih resolucij (npr 576x288) tekoče na Pentium 1 166MHz procesorju?
LP, Gregor GRE^

masterpsi ::

aha ... ma n vem .. uglavnem jst sm instaliru te kodeke in je delalo.

tekoče ... ja .. po ene 20sekundah je res začelo tekoče :)

probu sm kake pol leta nazaj .. sam mislim da je bla manjša resolucija filma. Pol je blo pa na full screen 1024x768.

LP

PS:ne kodirat pa ne mislim :D

Tejc ::

Problem. Kako onesposobiti NEROve kodeke. Sedaj se mi sistema tepeta. Ce dam ffdshow pa pol instaliran Nero burning Rom se zvok sploh ne pojavi, slika pa "cuka" na vsakih 20 sec.. Pomagajte:\

NiggerBob ::

Odpri Ffdshow, idi levo zgoraj na Codecs, desno spodaj pa imaš Merit. Potegni drsnik skrajno desno, da dobi Fffdshow višjo prioriteto od Nerota.
Druga varianta pa je Gspot. Odpri program, klik na Sytem->List Codecs and Other Filters, da odpre seznam naloženih kodekov.
Klik z desno tipko na željen kodek, Set Filter Merit..., pa potegneš drsnik navzgor, da daš določenemu kodeku višjo prioriteto (ali pa kaj drugega, po potrebi:D )
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Tejc ::

Hvala, bom takoj probu pa porcal ce ta varianta deluje... Drzim pesti. :)

Tejc ::

Ok se neki. A je dovolj ce samo nalozim ffdshow ali je treba se kaksne druge kodeke (AC3, OGG ..) ker ko dam tale AC3 gor tut neki steka.;( ;( Ce je sam ffdshow je vse OK sam pol se mi zdi da majo filmi v AC3 zapisu cuden zvok.. ne vem no tko se mi zdi

NiggerBob ::

naloži še AC3 filter in idi na Start->Programs->Ffdshow->Audio Filter Configuration in spet levo zgoraj na Codecs, na desni pa pod AC3 daj Disabled.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Hux ::

Nevem zakaj hvalite tega tak. Meni kr dosti filmov nedela znjim kateri z ACE delajo normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

BaRtMaN ::

Nesrečnik, Jaz doslej še nisem imel filma, ki z njim nebi delal, je pa res, da se že par let ne zezam več z raznimi codec packi, ki za seboj pustijo sranje.

Hux ::

Stalag 17 ni delal. AVP v menda v eni .mpg obliki ni delal z ACE 6.x pa delalo vse.
Frend se ma slabse izkusnje ko vlece te screenere takoj.

Hux ::

Zgornjo je sicer blo preizkuseno z 20040808 verzijo mapak zaj sem tudi zadno probo in isto.
Plus ena napaka se TV mi je konstantno izklaplalo. Tudi do 20x na film tak da sem pri zadnih 3eh obupo in kr na monitoru gledo. To se mi z ACEjem ne dogaja.

Edino kaj mu v plus stejem je aspect ratijo modifikacije na Xvidu kaj ACE nima nikjer za nastavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Paramedic ::

Eh, ne vem zakaj eni rabite neke kodek megapake. A je sploh kdo poskusil, kaj bi se zgodilo, če bi dal gor le DivX 5.2 in AC3 filter 1.01 (ta zadnji)?
Meni s tema dvema dela vse, gledam pa v glavnem dvdripe in dvdscreenerje. Uporabljam pa BSPlayer, če koga zanima.
End transmission.

pivmik ::

Paramedic:
Rabiš tudi Ogg dekoder, ki dekodira Ogg zvok v filmih. Čeprav je filmov z Ogg zvokom malo.
Pa raje kot DivX daš FFDshow ki podpira XVID in DIVX, DIV3, pa še na tone drugih kodekov (DV, DSDV, MJPEG, HUFFYUV, MP4*,...). In menda je FFShow hitrejši in prizvede lepšo sliko. In FFDShow ni kr'nek', codec pack, ko t ACE, Nimo, K-LITE.... kateri samo vsebujejo kodeke prekopirane od drugih avtorjev.
LP, Gregor GRE^

HerrBaron ::

Npr. Futurama je v OGG formatu zvok.
Sicer pa se strinjam s tem, da je ffdshow super zadeva.
zraven edino še AC3 pa PowerDVD za DVD/DVCD pa je.

Valentin ::

pivmik ::

LP, Gregor GRE^

iro ::

S katero nisem zadovoljen, mi sesuva winse.

pivmik ::

Kako sesuva?
A računalnik ob predvajanju filma naekrat kar zamrzne?
LP, Gregor GRE^

iro ::

Ne,ene filme ne predvaja, pri drugih pa film kar dvakrat odpre.:\
Prejsnja verzija ( konc avgusta dela bp.)

BlackHole ::

Vprašanje. Imam WMP (classic) in Bs player. V WMPc ne morem normalno previjat MPEG datotek, kar nekaj preskakuje ali pa gre na konec videa, če pa isto datoteko predvajam v BSp, pa lahko lepo previjam (oz skačem nazaj in naprej po filmu). Je treba kaj nastavit, da bo WMPc tudi enako delal?
LP Marko

pivmik ::

Prvič ni Windows media player classic, ker Windows je zaščitena blagovna znamka Microsofta. Media Player Classic je pravo ime oz MPC.

Preveri če maš najnovejšo verzijo MPCja.
Poksusi v Možnostih pod Filters dodat ali odstranit kljukico pred "MPEG-1 Video Decoder" in "MPEG-2 Video Decoder" in "MPEG Splitter".
LP, Gregor GRE^

gregy ::

samo razmišljam na glas ...

instaliral sem novo verzijo ffdshow .. ko sem zalaufal film v MPC-ju ni bilo ne ac3 filtra ne vobsuba .. hmm AC3 je izginil iz Control PAnela ne pa tudi direktorij v Program Files .. prav tako vobsub ...

torej dam se enkrat install ac3 in vobsub .. in spet vse delalo ko šus ...

je kriv ffdshow?

Ashrack ::

Sm UNINSTALIRAL K-LITE codec in instaliral FFDSHOW! Ampak mi nič ne dela. Ko zazenem film v BSPLAYERJU mi napise FILE CORUPTED!SEEKING WILL BE SLOW!! in tud zvok mi noce delat če je v MPGEG1 LAYER3 formatu! AC3 zvok dela BP!!
Potlej sem probal instalirat FFDSHOW na drugo masino, ki je ravno bila na novo nalozena in tam mi pa dela super!!! In iz tega sklepam da so zaradi instalacije KLITE, codeci nekam zmesani, čeprau sm ga uninstaliral!! Za kakršnokolik pomoč bi bil zelo vesel!

In ker slika pove vec kot tisoc besed jo prilagam zravn, upam da bo kaj v pomoč:
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Ashrack ::

Al bo kdo kej pomagal pr tej težavci?
....

Tiger ::

reinstall directx

podtalje ::

Reinstalacija DirectX ne bo nič pomagala.

V GSpot izberi System/List codec and other filters in poglej, kaj imaš pod 3IVX.
Če ni ffdshow, ga odregistriraj.

Ashrack ::

To imam pod to funkcijo:

Imaš kako idejo kako to popravt?
....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

podtalje ::

Desnimiškin gumb in unregister filter.
ffdshow zna predvajat 3ivx in Divx.
Če še ne bo delal, probaj še enkrat ffdshow čez inštalirat.

Za Indeo pa najbolje da daš prav tako unregister in še enkrat naložiš Indeo codec
(potrebujejo ga nekatere starejše igrice)

Ashrack ::

Na voljo imam samo RE-REGISTER filter ostali 2opciji sta sivi. In ko kliknm RE-REGISTER dobim ta error:
[code]Function Failed: No path to driver file available.[/code]

Sem probu FFDShow ze veckrat na nov instalirat,uninstalirat.. Tudi različne verzije sem probu
....

podtalje ::

Option -> Settings in izberi Exper mode. Potem boš lahko dal unregister.

pivmik ::

Start -> Programs -> FFDShow -> Configuration ->Codecs ->
XviD
DivX 3
DivX 4
DivX 5
Other MPEG4
vse nastavi na "libavcodec"
(klikni na stolpec Decoder in izberi iz seznama v vsaki vrstici "libavcodec")
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

En problemček. Divx-e gledam preko Tv-out na Tv-ju. predvajalnik je MPc+ffdshow, za podnapise pa Vobsub. Zdi se mi, da vedno, ko se pokažejo podnapisi, se mi ob zgornjem robu pokažejo bele pikice, mogoče zgornji dve ali tri vrstice. Kot bi se hoteli podnapisi prikazovati tudi zgoraj, vendar samo delno. Razumljivo?:8)
LP Marko

podtalje ::

Odstrani VobSub in za podnapise uporabi ffdshow,

pivmik ::

Ali pa za podnapise uporabi kar sam Media Player Classic (seveda v nastavitvah moraš nastavit output na VMR9 renderless, sicer podnapisov ne bo).
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

Hmm, odstranil VobSub, nastavil output na WMR 9 renderless. Me pa zanima ali bom moral zdaj vedno podnapise še ročno naložit ali obstaja kakšna rešitev za avtomatsko nalaganje? Seveda imajo podnapisi enako ime kot film.
LP Marko
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201759 (1464) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271672 (1290) SasoS
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112448 (2293) msmiha
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122622 (2320) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223762 (3496) ferjan

Več podobnih tem