» »

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

1 2
3
4 5

podtalje ::

Uporabi ffdshow za podnapise in ti delajo v vseh playerjih (tudi v Windows media player), podnapisi z istim imenom pa se nalagajo avtomatsko.

Ashrack ::

podtale
"Option -> Settings in izberi Exper mode. Potem boš lahko dal unregister."
dobim isto napako kot sem jo ze v prejsnem postu omenil
....

Ashrack ::

PICNIK
"Start -> Programs -> FFDShow -> Configuration ->Codecs ->
XviD
DivX 3
DivX 4
DivX 5
Other MPEG4
vse nastavi na "libavcodec"
(klikni na stolpec Decoder in izberi iz seznama v vsaki vrstici "libavcodec")"
Sem naredil to pa mi nič ne pomaga. Imam še kar iste probleme.


btw. Vse te problemi ki jih imam se mi dogajajo na dveh masinah. In edina skupna stvar teh dveh masin je da sta obe imeli prej instaliran KLITE CODEC. Da ne bo pomote, sm jih uninstaliral in tudi REGSUPREME zagnal preden sm su FFDSHOW notr dajat
....

BaRtMaN ::

Hm, jaz imam pa probleme z audio dekoderji ffdshowa. Natančneje z AC3 dekoderjem. Nekako mi spremeni glasnost kanalov, da je glasnost spremljevalne glasbe veliko višja od glasnosti govora in tako se zdi, kakor da poslušam soundtrack in gledam film brez govora.

A morda kdo ve, kako bi se to poštimalo?

BlackHole ::

Mi lahko kdo svetuje, kako odpravit zelene črte, ki se mi včasih pojavijo na spodnjem in zg. robu filma.
LP Marko

BaRtMaN ::

Zadevo z zvokom sem resil, tako da sem namestil AC3 Filter.

Audio config od ffdshowa nima nobenih takih transparentnih nastavitev, na Celeronu 700 pa tud ne mislim se igrackat z equalizerjem, ker prevec traja.

Ashrack ::

Zadevo sem rešil stem da sem ponovno naložil KLITE 229 in zatem v FFDSHOW nastavitvah spremenil DIVX,XVID,3IVX v FFDSHOWov filter!!

Zj mi deluje dobor. Samo KLITE morm met gor pa tud če se ne uporabljajo njihovi kodeki
....

BlackHole ::

Zelenih črt občasno se še vedno nisem rešil (razen da povečam okno preko ekrana) - tipka 8 na numeričnem delu (MPC). Hecno pa je, da tudi zgornje težave s podnapisi nisem odpravil z deinštalacijo Vobsuba. Še vedno se mi na zgornjem robu ekrana pojavljajo bele pike, vendar samo takrat kadar so podnapisi dolgi več kot eno vrstico. Pa mislim, da tega ni, če film gledam na monitorju, ampak samo na Tv z Tvtool-om, tak da lahko da je tu problem.
LP Marko

zile ::

Zelena črta izgine če inštaliraš BSplayer. Ne vem v čem je fora...

n3jcj3car ::

ja, ffdshow je uporabna zadeva.

angello ::

men ni jasno kako se spremeni v Gsspot prioriteto enga kodeka na nizjo prioriteto....

podtalje ::

Options->Settings Izberi Expert mode
System->List codecs... Desni klik na kodek -> Set filter merit

NIč lažjega in odpujsala sta jo domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

El Jefe ::

Mene pa zanima, ca bi lahko FFDShow uporabu na Yamadi, ker mam namrec sledec problem. Mel sem en kup filmov, ki so mi trokiral al pa sploh ne delal na racunalniku, kaj sele na Yamadi. Zdej sm pa s FFDShowom odpravu motnje pri predvajanju na racunalniku, medtem ko je na Yamadi seveda se vedno problem. Koristnega nasveta bi bil zelo vesel.

podtalje ::

Ne.

iro ::

Nova verzija je zuna. LINK
sprobal sem jo in ne dela vredu, čakam na vaše rezultate.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()

Predator ::

Serije mi delajo, animeji, vsaj kar sem jih poklikal, tudi. Kaj pa naj bi bilo narobe?
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

iro ::

Bs player mijavi napako in vse skupaj se zapre, pa še explorer.exe se reštarta.

drummerboy75 ::

Fantje jaz pa grem v ffdshow-u v picture configuration da bi štimal sliko in karkoli spreminjam mi slika še vedno ostane ista. Nič se ne dogaja s sliko.

mali tapravi ::

Da ne bom odpiral nove teme.

Kako v ffdshow spraviti podnapise v črni rob??
Za možne odgovore vnaprej hvala.:D

BaRtMaN ::

To je pa ponavadi odpisno od predvajalnika, ne od dekodirnika.

mali tapravi ::

Nastavitev je bila v ffdshowu, ker mi je drugače črni rob prekrival podnapise.Rabil sem za peko podnapisov v vcd.Drugače pa je to stvar predvajalnika.

c0dehunter ::



Kaj storiti? Noben film mi ne dela zarad tega zdej ;((
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Predator ::

Mogoče ti media preview uporablja datoteko ( regsvr32 /u shmedia.dll ) .
Probaš lahko tudi z process explorerjem pogledat, kater program uporablja codec.

V najslabšem primeru boot from xp cd, repair console, pa brišeš tam ročno
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

BlackHole ::

Primky, ponovno zaženi računalnik in poženi setup, brez da bi prej kak video odpiral. Meni vedno deluje, kadar mi to javi.
LP Marko

d_streets ::

En Problem.

Pri posameznih DIVX-ih mi slika cuka. Vsake tolko se ustavi, stagnira, medtem ko zvok teče nemoteno. Recimo da se mi vsake pol minute za ca. 3 s ustavi. Neprijetna zadeva.
To se mi dogaja pri recimo 10% filmov.
Mam bs player in ffdshow.

Kak nasvet?

[MYTiX] ::

Podpira h264?
podpis

largie ::

podpira, vsaj najnovejše "neuradne" (ampak preizkušene, predvsem od uporabnikov doom9 foruma) izdaje ki jih najdeš tukaj.

zile ::

Primky: Zakaj pa daješ vrzijo iz leta 2002 gor ?
d_streets: A je takrat ko ti šteka film CPU zasedenost 100%. Problem je najbrž pri filmih z ac3 zvokom. Pojdi v audio konfiguracijo in izklopi lib audio kodek in namesti ac3 filter...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

[MYTiX] ::

Sem že ugotovu. Vseeno hvala. Sm hotu predvajat ta nove trailerje od Appla, ki so HD. Sam vseeno ne gre. Mi pokaze prvo slikco in pol se video vstavi, zvok pa dela. Bo treba pocakat na QT7, zgleda.
podpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [MYTiX] ()

Quikee ::

[MYTiX]: Sej podpira h264. Predvsem tiste zakodirane z x264 (podpora za h264 se ni popolna.. sicer pa se ni niti encoderja, ki bi podpiral vse funkcije/profile h264 oz Mpeg4 AVC). Aja pa mas splitter za container, ki ga uporabljajo ti applovi sample-i ?

EDIT: Lahko postas se link do samplov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

[MYTiX] ::

Pa ves kje bi to (splitter za .mov) dobil?
podpis

Quikee ::

Ja splitter za QT (.mov) dobis ce instaliras QuickTime al pa QuickTime Alternative. Samo ne vem ce ma QuickTime 7 mogoce novejso verzijo containerja .. ki bi bla nekompatibilna s tema dvema. Kar se pa predvajanja Mpeg4 AVC tice.. si probal tudi z Nero showtime codecom.. ta podpira tudi AVC dekodiranje.. mislim da je celo bolj dodelan kot ta v FFDShow (samo pravijo da pozre vec CPU). Daj link do samplov da probam usposobit.

EDIT: HD 1080 video zakodiran z AVC je trenutno overkill za danasnje procesorje... vsaj z trenutnimi implementacijami dekoderjev (casi hardwareskih namenskih dekoderskih kartic se vraca =) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

[MYTiX] ::

Tukej so vsi encodani z h264.
podpis

Quikee ::

[MYTiX]: sem probal in brez uspehov.. najboljsi rezultat sem dobil z MPlayerjem, ki je sicer kazal sliko ampak je bila polna napak in prakticno negledljiva. Ocitno bo treba res pocakat na QuickTime 7.. pa se te dvomim, da bo stvar delala kot je treba. Kot sem ze rekel HD 1080 video zakodiran z Mpeg4 AVC je trenutno overkill za danasnje procesorje.

LordWorm ::

Mene pa zanima katira "deineterlacing" metoda v video options od ffdshowa je najbolsa?
Ker men se zdi da ne dela cist gladko ko gre recimo kak avto mimo, tako da bom vklucu to zadevo.Masina je mocna in ne pregreva.

Drgac pa z 08-22 verzijo vse dela ok.

cris ::

Kadar hočem zagnati(make Avis) mi javi napako(Failed to initialize AviSynth) naj mi nekdo pomaga, ker sem bolj novi v tem!
Hvala!

Quikee ::

Ocitno ti manjka AviSynth. =)

cris ::

ko v TMPGenc kodiram v mpeg-2 ni v predogledu podnapisov(so pa v formatu .sub)

urosz ::

Na novo sem namestil operacijski sistem in ker nocem spet vse zasrat y nepotrebnimi kodeki, vas prosim, ce mi poveste katere naj nalozim, po moznosti bi vas prosil tudi za linke do teh datotek :D
kateri je najnovejsi ffdshow in kaj moram razen njega se instalirat, da bodo vsi filmi delovali.
upam da ne zahtevam prevec.
pa lep pozdrav

podtalje ::

Zadnji build dobiš na:

http://www.afterdawn.com/software/video_software/codecs_and_filters/ffdshow.cfm

Zaenkrat bi jaz instaliral samo to, ostalo pa samo po potrebi.

BaRtMaN ::

Tole plus ac3filter.

podtalje ::

AC3 filter si rabil pred kakšnim letom, ko je imel ffdshow še nekaj težav z AC3,
sedaj je pa že za razred boljši od AC3 filter (normalizacija zvoka, ojačanje samo
govora in še kaj)

BaRtMaN ::

Hvala, očitno nisem več na tekočem...

laguna ::

Ja tale ffdshow je res uporabna stvar, mene pa vseeno moti, da ko dam ffdshow v kompresijo v MJPEG, pa na 100%, mi na končnem izdelku ostane na desni strani ostane 16 pikslov širok rob, ki je kompresiran bolj svetlo. Kaj je tu narobe? Ko pa kompresiram v kak drug kodek, pa tega "roba" ni, torej je kartica za zajem vredu. Ali imate kako idejo, kako to odpraviti oz. mi lahko kdo predlaga kak drug MJPEG kodek, ki bi bil prav tako hiter, kot je tale v ffdshow. Druga stvar pa me zanima, kako to, da v mojem ffdshow ni prikazan kodek xvid, ali se to kje nastavi, ali nimam dobrega ffdshow,.. mislim, da je moja verzija z letošnjega leta 10 mesec. Torej ali ga je potrebno kje vključit??? Drugače pa imam še eno vprašanje glede kodekov. Recimo, kakšna je razlika v kvaliteti zajetega videa z MJPEG (maksimalna kvaliteta) in HUFFY kodekom, na oko ni nič kaj razlike? Ali je mogoče DV kodek boljši kot MJPEG kodek (maksimalna kvaliteta), saj kot sem nekje prebral je DV kodek v bistvu MJPEG kodek s konstantno širino (bitrate). Torej če ima kdo predlog ali link za freever kodek, ki bi najmanj izgubil na kvaliteti zajemanja in je precej hiter (imam athol barton 2500+), da bi lahko zajemal v ločljivosti 720*576 brez izgube slike, mi prosim naj javi, pa ne da bi bil HUFFY kodek, ampak kak drug kodek, saj je huffy precej požrešen npr. za ločljivost 720*576 porabi huffy ccca 12mbajtov na sekundo, med tem ko MJPEF cca 3 mbajte na sekundo, pa na oko ni razlike v kvaliteti.

Lep pozdrav
lagunaaaa

simon1980 ::

moj problem pa je sledeči. Skolegom imava iste kodeke;
-Xvid 1.0-Final
-DivX521XP2K
-ac3filter_1_01a_rc5

in BsPlayer

kolega normalno gleda vse med tem ko meni ni slike oz sploh ne more odpreti(Can`t open file) nekaterih WMV datotek(samo nekaterih wmv2/8). Pred formatiranjem računalnika sem lahko gledal pa čisto vse, tudi te ki zdaj ne gre! V Media playerju pa gre.
V G-Spotu sem odpiraj fajle in konkretnih problemiv ni! Manjkajo kao samo neki spliterji....nero digital video decoder....

Zna kdo kaj pomagat??

HVALA LEPA IN LP

BaRtMaN ::

Si pri namestitvi ffdshowa obkljukal WMV 2 podporo?

Ikar ::

Jst imam problem pri predvajanju divxov. Prvi problem je ta, da imam star računalnik (PII 350 s precej RAMA na zalogi) - ampak zaenkrat mi menjava računalnika ni v dosegu.

Problem se pojavi pri predvajanju raznih filmov in sicer slika zaostaja (slika se predvaja zelo počasi) medtem ko pa zvok normalno predvaja naprej. Istočano pa v task managerju vidim da mi procesor dela 100%.
Nekatere starejše filme mi pa predvaja brez problemov. Imel sm že naložene vse možne kodeke, najdlje sem imel Nimo Codec Packs, na zadnje ko sem na novo nalozil sistem na racunalnik sem pa poskusil samo FFDSHOW in en AC3 filter. Pa spet nisem zadovoljen, nekatere filme mi predvaja b.p., večinoma pa ne! Celo to se je zgodilo, da mi zdaj nekaterih starejših filmov noče več predvajati kot mi jih je preden sem na novo naložil sistem.

Mi lahko kdo priporoča kaj naj naredim? Ravnokar sem naložil FFDSHOW decembersko verzijo in mi pri zagonu filma potem samodejno izključi predvajalnik oz. se program zapre. A moram naložiti še kakšen kodek? Kot sem rekel, naložen imam trenutno samo FFDSHOW.

podtalje ::

Preveri, katere nastavitve imaš vklopljene pri ffdshow in probaj čim več izklopiti.

Za boljše predvajanje pomaga tudi, če daš predvajalniku višjo prioriteto.

pivmik ::

Izklopi Postprocessing v FFDShow-u.
Poskusi še predvajat z VideoLAN-om.
In kot je bilo receno nastavi procesu tvojega predvjalnika višjo prioriteto.
LP, Gregor GRE^

Tear_DR0P ::

kaj pa če mi slika trese ne glede na predvajalnik? OK razen v WMPju je normalna slika, če pa poskušam "previjat" naprej ali nazaj, se slika najprej povsem razpaca (to sevda tud na WMP ne dela, samo na ostalih predvajalnikih), potem pa po par sekundah delovanja flma postane slika čista. uporabljam pa samo ffdshow in AC3, za predvajanje pa sem probal VLC, BSP, WinAmp in WMP.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201760 (1465) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271672 (1290) SasoS
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112448 (2293) msmiha
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122622 (2320) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223762 (3496) ferjan

Več podobnih tem