» »

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

«
1
2 3
...
5

TheJack ::

Zadnje čase stalno berem o tej zadevi in vsi pravijo, da gre za najboljšo reč po narezanem kruhu.

In kolikor mi je že nerodno vprašati:D, bom to vseeno naredil: kaj zaboga sploh je FFDSHOW?

Sem prebral nekaj o tem, pa mi še vedno ni jasno... Kaj gre za nek nadomestek DivX in XviD decoderja ali vmesnik med tema dvema in predvajalnikom ali kaj? Čemu služi? V čem si na boljšem, če imaš inštaliran ta ffdshow?? Je potem lepša slika ali kaj? Zakaj se v zvezi z njim omenjajo podnapisi?
  • preklical razglas: bluefish ()

jamiroq ::

FFDShow je kodek ki nadomesti DivX in XviD kodeke (in še ene par drugih); poleg tega lahko nastavljaš miljon stvari npr mehčanje/ostrenje slike, dodajanje šuma (super za nekvalitetne posnetke)...

še slikica nastavitvenega okna:


btw za kodiranje moraš imeti ffvfw (če prav vem; s kodiranjem se nisem nikoli posebno ukvarjal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

largie ::

malo bolj natančno, ffdshow je dekoder za različne mpeg-4 formate (divx, xvid, ...) in še par drugih, temelji pa na opensource xvid projektu + dodane ima še filtre za izboljševanje slike, nekatere od njih se dobi tudi v verziji za uporabo v virtualdubu (recimo xsharpen) ali pa so del drugih programov za gledanje filmov, če sem prav razumel.

nuclear ::

men pa nikakor noče odpreti "okna kjer se naštimajo nastavitve", mi vedno javlja napako!8-O
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

TheJack ::

Najlepša hvala za odgovore!

Še dve vprašanji... Ali lahko ffdshow prikazuje tudi podnapise (recimo v predvajalniku, ki podnapisov sicer ne podpira, npr. WMP ali pa PDVD)? Lahko podnapise prikazuje tudi v črnem prostoru pod filmom, ali morajo biti nujno v sliki, tako kot (baje) pri VobSubu?
Se ga splača inštalirati? Pri tem me zanima predvsem to, ali so opazne izboljšave pri kakovosti slike v primerjavi z DivXom in XviDom.

nuclear ::

of kurs da so opazne razlik... XviD so dobili boljše rezultate, sicer pa že mamo nekje tule povedano, ne vem mal poišč po forumu...:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Tiger ::

Pa da sploh ne omenjamo da je XVID open-source format, medtem ko je DiVX komercialen.

Tr0n ::

Sem probal zadevico in seka. Odstranite vse DivX, XviD kodeke in razne packe in instalirajte tole :).

joeblack ::

kaj pa če one ne odstranim in tega sam zraven inštaliram?
Talking on flat is easy!

Tr0n ::

Tudi laufa :). Ce encodas v Divx/XviDu potem tak rabis se originalne kodeke. Ker tale ffdshow je samo za dekodanje torej gledanje.

Penderecki ::

Odstranil sem vse divx in xvid kodeke in inštaliral najnovejši ffdshow-alpha.
Slika je super! Na hitro sem zagnal nekaj filmov in razen pri dveh filmih (Two towers, The ring) , nimam zvoka.
Kateri kodek za zvok je potrebno dodatno inštalirati ?

Prosim za odgovor.

pivmik ::

Za zvok rabiš AC3Filter
LP, Gregor GRE^

Paramedic ::

TheJack: če bi rad v WMP(9) izkoristil funkcijo Captions, potem je vse kar moraš naredit, da se ti tam prikazujejo podnapisi to, da jih daš v isto mapo z istim imenom, kot ga ima film. Pa ne sme bit .txt, zato končnico preimenuj v .sub. Mam js zdej same .sub-e in .srt-je, da lahko predvaja v kateremkoli programu - dela z VobSub v BSP in WMP, ali pa brez VobSub, samo malo drugače :)
End transmission.

groom ::

Meni pri inštalaciji ffdshowa napise da ni MSVCR70.dll faila, bi kdo vedu kako to popravit.

largie ::

znan problem, poišči ta MSVCR70.dll file na www.dll-files.com , ga odzipaj v windows\system oz. system32 če maš win2000 ali xp in še enkrat instaliraj ffdshow

TheJack ::

Kakšne nastavitve uporabljate? Pri tem bi rabil pomoč, kajti nastavitev je toliko, da se ti zmeša... Kaj vklopiti in kaj ne, da bo slika čim boljša?

BaRtMaN ::

Če vse pustiš, tako kot je, bo še najbolje.

TheJack ::

Dvomim, kajti zdi se mi, da je po defaultu še postprocessing izklopljen.

jamiroq ::

jaz imam vklopljen Postprocessing (dan na max) in zraven še Automatic Quality control; za filme nižje resolucije (ali slabše kvalitete) pa vklopim še Noise...

BaRtMaN ::

No ja, radikalnih sprememb e bi glih delal, kajti don't fix it if it's not broken.

goku :) ::

Mormam reči, da sem si pogledal zgornje odgovore in sem si šel dawnloadati ta program in je moram reči izredno dober. Je pa tudi res, da ima program veliko nastavitev.:))

Surfac ::

sam neki ! tale program mi ne podpira programa AVI Prewiev k je zravn Kazze! A sm kksno klukco spregledu al kaj? Drgac je pa kr uredu!

miha600 ::

Na računalnik 400MHz sem namestil Divx in Xvid. Filma nikakor ni predvajal kot bi moral(zelena slika ...). Ko sem inštaliral ffshow pa je zadeva začela delovati OK. Tako da priporočam ffshow v primeru težav.

Paramedic ::

Pol bi pa vprašal, katero verzijo je najbolje met, ker meni zvok preskakuje, pri filmih pa zraven še slika, torej mogoče bi blo bolje s kako drugo verzijo ffdshowa, ampak katero?
End transmission.

Laplace ::

Imam vprešanje:
Zakaj mi noče spreminjati barv na TV izhodu (radeon 9200), ko jih spreminjam z ffdshow-om. Na monitorju pa se vse lepo spreminja.
Ali je to sploh mozno spreminjati na TV izhodu.

Hvala

pivmik ::

Mislim da je treba barve spreminjati v nastavitvah Overlay-a.
Kje je to pa ne vem.
LP, Gregor GRE^

TallCezar ::

Oj. Meni pa v fimu (v Xvidu) slika za kratek čas popači;(. To se upazil predvsem pri robovih obraza oseb v filmu. Uporabljam ffdshow:)). Malo sem se poigral z nastavitvami pa ni sprememb. Kaj bi bil lahko vzrok? Ali pa je sam film slabe kvalitete:\? Lp

B_Marley ::

Jaz pa mam problem...downloadal sem film shanghai knights...

Slika je zelena, kljub temu da imam instaliran ffd show...dodatno sem instaliral se druge codece pa nic boljse...kaksna ideja?
She is electric. Can i be electric too?

Slowenc ::

AC3filter in pa ACEmegacodecapack
Skiny gate.

B_Marley ::

Tnx ampak deluje zdaj...vse codece sem odstranil in na novo instaliral ffd show pa deluje normalno...tnx anyway
She is electric. Can i be electric too?

iro ::

kater ffdshow kodek uporabljate-mislim na tiste cifre zraven imena ,ker meni tanajnovejša ni hotla delat.

TheJack ::

Še vedno onega iz iz 23.5.2003. Z novejšimi verzijami so se mi pri nekaterih filmih pojavljale anomalije.

CaqKa ::

kaj kdo ve zakaj se zadeva očitno več ne razvija naprej?

TheJack ::

Mislim, da se razvija naprej - http://athos.leffe.dnsalias.com/
Le na uradni strani (oz. nas Sourceforgu) ni nič. Ne vem zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

CaqKa ::

hmm eni ljudje so tak fajn...
nekaj delajo pa sploh več nič ne komentirajo..
no tukaj je changelog
in trenutno zadnja verzija

iro ::

pa je bolša od prejšnih verzij sam se vedno uporabljam staro verzijo maj 2003

largie ::

če ti verzija maj 2003 dela ok, nimaš razloga za menjavat. drugače pa so to pač razvojne CVS verzije, pa še athos malo eksperimentira s kompajlerji, tu pa tam kakšen filter ali kombinacija le teh zruši predvajalnik. tazadnje, aprilske verzije so precej stabilne. za predvajanje filmov kodiranih z xvid kodekom serije 1.0 so te novejše verzije skoraj obvezne.

Valentin ::

A nastavitev za svetlobo in kontrast pa ffdshow nima ?

Vesoljc ::

se kej vec ima...

ffdshow/configuration/image settings/picture properties/luminance, gamma correction
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Valentin ::

Hvala, na tole sploh nisem bil pozoren, iskal sem brightness in contrast :)

Pa je to povsem isto - brightness = gamma correction, contrast = luminance ?

tha_man ::

Brightness pa gama correction ni isto, za drugo pa ne vem.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tejc ::

Tolk da veste, ce boste instalirali tale ffdshow kodek morate vedeti da je kakovost slike opazno slabsa. Ne vem zakaj, vendar tako je;((

largie ::

zelo dvomim, meni se ne zdi nič slabša slika, pa še dnevno spremljam doom9 forum in bi po moje uporabniki tam to takoj opazili. si ziher da se ti ni premaknil postprocessing slider?

Tejc ::

Jep pa se to. Sem gledu sliko na dveh zaslonih hkrati!

kriko1 ::

Si gledu sliko na dveh zaslonih (torej predpostavljam računalnikih). Ali sta imela oba enaki grafični kartici?

CaqKa ::

IN ISTO nastavljene driverje IN ISTE monitorje z ISTIMI nastavitvami?

CaqKa ::

CaqKa ::

FFDShow | FileForum

spet nova verzija.

largie ::

zanimivo da je to po več kot enem letu prva verzija ki je objavljena na sourceforge strani projekta, se pravi ji lahko rečemo "uradna" :)).

JamesBond ::

Aha, ena stvar. Jaz sem ze odprl eno temo, ker sem imel zeleno sliko pri gledanju filmov.
Sedaj sem poizkusil eno stvar: odinštaliral sem vse kodeke (divx, xvid, ffdshow, 3ivx...) in poizkusil pognati film brez njih. In voila: slika je spet kul :D
Nato pogledam, kateri kodek je pri predvajanju v uporabi, in vidim, da kar nerotov!
Zdaj pa me zanima, če je ta kodek dovolj kul, al so ostali opazno boljši?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201750 (1455) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271659 (1277) SasoS
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112432 (2277) msmiha
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122610 (2308) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223738 (3472) ferjan

Več podobnih tem