» »

Pomoč pri izbiri kodeka

Pomoč pri izbiri kodeka

Eki ::

Tresenje slike !!!
Čao,
zanima me kaj mi manjka,recimo,ko gledam kakšne filme mi trese sliko,imam pa namreč
divx kodek 5.1,x-vid,ogg,AC3 filter,in to gledam v BS playerju.A obstaja že kak najnovejši kodek,ali je problem v čem drugem.Imam par filmov,slika zelo lepa,samo jih še nisem zbrisal,ker ne vem v čem je problem,kodek ali........??????
Eki

harvey ::

Za začetek lahko poskusiš s programom MediaPlayer Classic. Dobiš ga tule. Samo preneseš, odpakiraš in zaženeš. Nič inštalicije.

Kebab ::

ffdshow, ac3 in ogg, nič drugega. Aja, pa mpeg2codec.

Za gledanje pa uporabljam samo še jetaudio (www.jetaudio.com).

Nič tresenja slike, kaj šele prolemi z kakšnimi podnapisi etc., predvaja pa (skoraj) vse (razen quick time). Res vsem za priporočat.

iskra ::

k-lite codec pack te reši vseh zagat. Samo pred tem moraš vse ostale kodeke odstranit.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Eki ::

Kako bo pa to vse skupaj predvajalo na divx, ko bi ga zapekel film na cd in ga hotel gledati na dvd predvajalniku belagio, ki sem ga pred kratkim nabavil v anniju. Mislite, da bo vse normalno predvajal al bo tam tud vse skupaj treslo.
Eki

iskra ::

Če ti inštaliraš kodeke na računalnik, nima to nobene veze s podatki, ki jih ti zapečeš na CD :\ Kodeke inštaliraš na računalnik samo zato, da računalnik ve kaj narediti s tisto .avi datoteko. Predvajanje DivXviD filmov na TV komponenti pa je v celoti odvisno od komponente in firmwarea inštaliranega na njej. Za to pa nisem preveč usposobljen - oglej si tole temo.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ql000 ::

ACE Mega CoDeCs pack (file od 45Mb) ampak pokriva pa vse možne formate! Pride skupaj z MediaPlayer classic.

schurda ::

Dej gor čim manj, samo tisto kar rabiš. testiraš s programom GSPOT, ki ti pove, kateri kodek rabiš. In samo tega namestiš.

Meni je dovolj divx 52, xvid in ac3. Nobenih packov, izogibaj se jih, se samo tepejo med sabo.

Sorry, sem zgrešil temo. POjma nimam zaka ti trese sliko.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

zlabo ::

Imam isti problem, najprej sem mislu da to pač dobim slabe filme ne. Ker kakšni čist ok delajo...

Je pa tko, žmrka no, k stroboskop:D

LP, zlabo

zlabo ::

Zdej sem zrihtal.
Vse video kodeke dol (jao sploh nisem vedel kdaj sem si naredu tako zmešnjavo!!!!) in pa ffdshow gor. Sam morš pr ffdshow izklopit audio kodeke, ker se drgač tepe z AC3.

In zdej dela BP.

LP, zlabo

jos69 ::

meni pa zvok pri v mpeg formatu (video spoti ...) zaostaja (oz.zamuja) .Z programom Gspot
sem pregledal pa nisem mogel ugotoviti kaj točno manjka,verjtno kakšen kodek.

schurda ::

Mislim, da gspot mpeg-a ne bo mogel pogledati.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

largie ::

gspot verzije 2.5x alpha/beta/karkoli pač je zna pokazati informacije tudi za mpeg(2).

Tomcater ::

Stari najboljš da si daš gor ACE mega codecs. Je FREE. Pa vsebuje vse kodeke ki jih nucaš. Nobenih problemov. Saj pr men.

Quikee ::

Sej so vsi codec packi free =P

Tomcater ::

To pa ni res

Quikee ::

keri pa te ni ?

Malner ::

Tresenje sm jest opazu pr filmih zakodiranih u OGM-ju. Vse mogoče sm probaval pa ni nč pomagal. Ko sem pa posnel na disk, pa kar naenkrat ni bilo več problemov, pa sm probal u treh CD-ROMih.

jRk0 ::

jaz mam:

divx, xvid, ac3 filter, ogm

pa misli mda je to to, delajo vsi filmi:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Quikee ::

Jaz uporabljam media player classic 6.4.8.3 CVS, ffdshow za mpeg 4 + za rezervo xvid pa divx, pol MKV pa OGG spliter, CoreAAC za AAC, CoreVorbis za Ogg Vorbis, VobSub za podnapise, Real Alternative za RM, QuickTime Alternative za QT, AC3Filter za AC3 in za matrix mixer.
Do zdaj se nisn mel problemov da kaj ne bi spilalo. =)

jos69 ::

Sem pregledal z najnovejšim GSpotom pa mi sporoči da so kodeki inštalirani.
Zvok v video spotih (mpeg) pa mi še vedno zamuja(prehiteva),kar ni najbolj prijetno za gledat.
Inštaliran imam xvid,divx,ac3,ffdshow


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158465 (13613) BaRtMaN
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412164 (10019) Jst
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271669 (1287) SasoS
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122618 (2316) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223755 (3489) ferjan

Več podobnih tem