» »

SiOL TV in router se ne marata ?

SiOL TV in router se ne marata ?

Cokolesnik ::

Za dostop do SiOL-ovega omrezja uporabljam SiOL-ov komunikator, ki je hkrati tudi stikalo (switch). Iz slednjega imam speljan Amino-ta za SiOL TV, drug mrezni kabel pa v Linksys-ov WIFI router. Ce najprej priklopim Amino-ta bo SiOL tv deloval nemoteno, a naknadno priklopljen Linksys ne more do interneta. Ce najprej priklopim Linksysa, bom prisel do interneta (ADSL), a SiOL tv bo mrtev.

Zadeva mi deluje, ce namesto routerja na komunikator (poleg Aminota) priklopim kakrsenkoli Switch in se na net povezujem prek PPOE povezave v WinXP - takrat mi deluje tako internet, kot tudi SiOL TV.

Jaz si zadevo razlagam tako, da je SiOL-ov komunikator hkrati tudi router, zato pride do konflikta z Linksysom. Edina resitev je torej zamenjava komunikatorja z drugo SiOL-ovo napravo, ki v sekundarni funkciji ne bo router?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

ToniT ::

Kateri komunikator pa imaš? Calisto ali Sagem ali onega tretjega...?

matotej ::

Noben modem od siola ne opravlja funkcije routerja, in da, SiLolTV in router
nea gre! Najprej switch(za priklop TV), potem router pa mreža!

lp

K0K0 ::

Probi izklopit DHCP na Linksysu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Cokolesnik ::

So mi tehniki (ne vsi) le znali pomagati... Stos je v tem, da ima komunikator 4 LAN porte, a ob tem ni vseeno, v katerega vtaknemo router in v katerega Aminota. Router bojda obvezno spada v LAN port (oznaka ETH2) ob strani (tam, kjer ne na komunikatorju vhod za PCMCIA kartico), Aminota za SiOL TV pa obvezno na zadnjo stran (kjer je vhod za napajalni kabel).

Komunikator je velik, crn, napisa pa nisem spomnil prebrati.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Po lastnih izkušnjah ti povem, da TV dela na obeh Eth2 priključkih. Je pa res, da določeni routerji za domačo uporabo ne delajo na Eth1 priključkih (ker je tam vklopljen DHCP server in ko dobijo IP adreso na WAN priključku, se nočejo preklopiti na PPPoE) in jih je potrebno priklopiti na Eth2 priključek.
To velja za Sagema (črna škatla).

Cokolesnik ::

ToniT: potrjujem pravilnost tvojih ugotovitev.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

ToniT ::

Mogoče še dopolnitev:
Na Siol-u so mi rekli, da DHCP server dela samo na stranskem Eth1 priključku in da je potrebno routerje za domačo rabo priklopiti na zadnji Eth1 priključek. (Nisem preverjal, ker se moj linux router poveže na internet preko vseh priključkov...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951167 (22917) simone
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105316 (21683) jurre
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427349 (5782) Pesimist
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st&#8482;3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears
»

Težave pri menjavi SiOL modema?

Oddelek: Omrežja in internet
132216 (1844) kriko1

Več podobnih tem