» »

Težave pri menjavi SiOL modema?

Težave pri menjavi SiOL modema?

kuntek ::

Zaradi razvezanega dostopa sem bil primoran menjati stari SiOL-ov modem z novim Sagem modemom.

Modem je priključen na Netgear router (v WAN luknjo), ki vzpostavlja PPPOE povezavo. Vse dela lepo in prav razen Remote desktop (izven lokalne mreže) in eMule več ne dela. Na Netgearu je vse ostalo enako kot je bilo (port forwarding in podobno) in na Sagemu sem izklopil firewall.

Zakaj mi z novim modemom RD in eMule več ne funkcionira?

ToniT ::

Prestavi router na drugi eth izhod!

kuntek ::

Kaj pa naj bi to spremenilo?

Bom poizkusil in javil kako se je obneslo. Hvala.

ToniT ::

Na enem od eth izhodov (ne na tistih za TV) ima sagem vklopljen DHCP. Tega pa navadni routerji (tu mislim routerje za domačo uporabo) ne marajo!

'FireSTORM' ::

ti maš router
pa v modemu maš vnešene podatke v internet access ne?
tam briši vun, oz. pritisni stop v internet access
ker maš zdaj v bistvu router na router

v sagemu lahko izklaplaš firewall kolko ti paše pa nič nebo pomagalo
Those penguins.... They sure aint normal....

kuntek ::

FireSTORM ... v modemu nimam nobenih podatkov za internet access (jih nikoli nisem vnesel), ker so v routerju.

Verjetno bo res kaj z DHCP...

Yacksy ::

Najprej preberi navodila, ki si jih dobil zraven modema in se poveži na internet z Sagemom.
Ko boš prišel na net, se bomo pa naprej pogovarjali ...
Shit happens

PiPi FiLiPi ::

V konfiguraciji Sagema najprej izklopi DHCP, nastavi IP Sagema v isto klaso kot je router (192.168.x.x), vendar pazi da ne bo imel enakega IPja, potem pa router priklopi na ETH1 port in forwardi porte. Po moje bi moral delat.

kuntek ::

Menjal sem kabel na ETH2 in ni nobene razlike. Naslednji korak bo po predlogu, ki ga je napisal PiPi FiLiPi - porti na routerju so že nastavljeni, DHCP pa bom izklopil in spremenil modemu IP.

Yacksy... če bi prebral moj prvi post bi videl, da sem priključen na net in da lahko "srfam"... in to sem uspel celo brez navodil. 8-)

'FireSTORM' ::

jaz mam ganymede kateri tudi ima DHCP, pa nisem nič izklapljal pa mam odzadaj router gor pa dela vse ok
tak da 100% ni dhcp po moje
Those penguins.... They sure aint normal....

PiPi FiLiPi ::

ETH2 porti so po defaultu nastavljeni za video (Amino naprave), razen če si jih nastaviš na DATA v konfiguraciji modema.

'FireSTORM' ::

ampak tudi če ti povežeš na video port računalnik to dela normalno
smo meli tri računalnike povezane na sagemov modem preko utp kablov
eth1, eth2 in eth3
eth4 pa smo meli gor komunikator in je vse vredu laufalo
Those penguins.... They sure aint normal....

kuntek ::

Vse sem že probal pa nič ne pomaga... še malo pa bom popi****.

Kake veze ma sploh modem, če tako ali tako povezavo vzpostavlja router. Vse je izklopljeno na modemu, za vsak slučaj sem še porte forwardiral na modemu (kar pa nima veze), izklopil dhcp, probal z različnimi kabli,... kaj še naj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

kriko1 ::

Jaz pa sem sedaj dobil sagem za nadomestni router, kako pa se na temu forwardira porte? Bolj me zanima kaj je treba vpisat v polje sequnce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951165 (22915) simone
»

Sagem fast 3344 in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
196381 (3715) tilenn
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543310 (18850) imallears
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72490 (2398) atomc
»

SiOL TV in router se ne marata ?

Oddelek: Omrežja in internet
72396 (2192) ToniT

Več podobnih tem