» »

brezžični internet

brezžični internet

Medea ::

Pozdravljeni
Mam eno vprašanje, pa mi nihče ne zna svetovat: pred kratkim sem kupila prenosni računalnik, zdaj bi pa rada usposobila še internet.
Ali potrebujem kakšno dodatno opremo? (nekaj sem brala o ti. usmerjevalnikih; ali je to za "hišna" omrežja ali tudi za internet?) Kaj pa naročniško razmerje ipd.?
LP, Medea

bastadu ::

Usmerjevalnik pride v poštev če že imaš obstoječi internet priključek in bi ga rada razdelila med več računalnikov...

indijanc ::

Če prav zastopim, še nimaš povezave v internet npr. preko Arnesa, SiOLa, Volje, Telemacha, T2,...karkoli????

Če nimaš, je nekaj ponudnikov, ki nimajo naročnine in plačuješ toliko kolikor porabiš (preko modema), pri "hitri" povezavi pa plačuješ naročnino, ki je odvisna od hitrosti same povezave.

Primer pri ADSL..torej ponudnik SiOL:
V paketu dobiš vse potrebno z navodili vred.
Če imaš prenosnik samo za internet in nimaš "notranjega" (LAN) omrežja lahko priklopiš modem direktno na notebook s klicno povezavo
(samo poskrbi za zaščito, recimo softwerski firewall), če pa je PCjev več pa je najboljša rešitev router (usmerjevalnik), ker ima že firewall ter nastaviš WAN (PPPoE), tako je vsak računalnik, ki je v tem omrežju avtomatsko povezan.

lp
Prišel, videl in odšel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

INNBOX V60U omejevanje dostopov

Oddelek: Strojna oprema
364869 (2249) filip007
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198276 (4169) kihc
»

Ipad za gospodinjo

Oddelek: Kaj kupiti
171359 (701) dhouswife
»

kateri internet?

Oddelek: Omrežja in internet
172556 (2171) Hux
»

Telemachov nateg ali kako ukrasti naročnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
535763 (4593) Tigorsami

Več podobnih tem