» »

Kdo bi se hotel priklopit na sosedovo brezžično omrežje?

Kdo bi se hotel priklopit na sosedovo brezžično omrežje?

shock ::

A ste se kdaj vprašali, da bi se priklopili na sosedovo omrežje, ampak tega niste mogli, ker niste vedeli kater vaš sosed ponuja brezžično omrežje in bi si tako delili stroške? A ne bi bilo dobro, naredit na tem forumu en oddelek, ki bi nekdo ponujal brezžično omrežje in istočasno še drugi, ki iščejo nekoga da bi si priklopili gor? Dober primer take analogne ponudbe dobiš na strani http://prevoz.org, kjer iščejo ponudniki in iskalce prevoza. Kaj pravite vi na to?

Bakunin ::

Problem je v tem, da je to krsitev pogodbe, ki jo ima lastnik prikljucka s svojim ISP, ker NE SME omogocati dostop do Interneta tretjim osebam. Zaradi tega ga lahko ISP najmanj izklopi iz Omrezja ali pa celo tozi zaradi krsitve pogodbe.....

Previdno torej.

Pri prevoz.org gre za oddajanje lastnine voznika oz. je on neke vrste "ISP" v tem primeru.

tomaz 06 ::

Hm, malo me je sram, sam ko sem bival v Parizu sem vsem sosedom kradel internet, zastonj pa dost zlo hitr (glede na to da je Pariz prekleto drag mi je prav prisla ta souporaba signala). In to ni nobenega soseda motilo!
Tvoja ideja pa se mi zdi super.

Bakunin ::

a ne bi bilo bolje zgraditi WiFi omrezje kot medij oz. kot nekaksen metro-intranet ?

WiFi.lan
irc

shock ::

Lahko pa si sam svoj ISP in s tem nobene pogodbe ne kršiš.

shock ::

Saj ni nujno da uradno izkoriščaš internet, je čist dovolj da se sheramo "razne razne podatke":D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje uporabnika preko IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658343 (7367) kunigunda
»

Legalnost povezovanja v odprta WiFi omrežja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12627953 (25384) BlueRunner
»

Alternativa T-2ju/ privatna iniciativa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5112472 (11247) Brane2
»

Nemčija: lastniki morajo zaščititi svoja omrežja Wi-Fi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7115416 (13214) BlueRunner
»

Nov napad na domača omrežja: Drive-By Pharming

Oddelek: Novice / Varnost
335773 (4409) Azrael

Več podobnih tem