» »

Totalno nesposobna ekipa ST

Totalno nesposobna ekipa ST

«
1
2 3 4

Microsoft ::

8.12 - Posljem beta verzijo clanka na team ST.
9.12 - Dodam se zakljucek, tako da je clanek cel. Primoz tudi te dni da zadevo "lektorjem". Te sem dal v narekovaje, ker je zgledalo, kot da teh ljudi ni.
12.12 - Posljem mu mejl, in vprasam, kako kaj napreduje lektoriranje.
15.12 - Ker se nisem dobil ogovora, se enkrat vprasam, kako dalec so ze.

Ker nisem dobil odgovora, sem sel na mirc. Ja, mirc, ne irc. Zdej saj veste, zakaj tja gor hodim. Je prava muke, ker se najde kup prepotentnih n00b0v, ki te ves cas banajo in se izzivlajo nad tabo.
A vredu, poiscem Primoza in ga kontaktiram, da ga vprasam "Kdaj bo clanek?". V enem tednu bo. Ok, mine teden. Nic. "Kdaj bo?". "Jutri bo.". Mine dan, itak ni nic. Tu lahko sedaj naredim se samo copy/paste. Iz dneva v dan se vlece ista zgobda.
Nakar se v zadevo vkljuci Sergio in zacne v privat sporocilih neki sestavljat clanek. Ga vprasam, zakaj traja tako dolgo, ker je trajalo dva dni. Pa mi rece, da je dobil kar originalen rtf, katerega sem jst na zacetku poslal Primozu. Zdej ne stekam, cele tedne je blo potrebno cakat na "lektorje", zato da je Sergio dobil moj original?!
Ok. On v dveh dneh zadevo skupaj zmece. Samo ne popolno. Potrebno je se prenesti slike na server in popravit linke v clanku. Za kar pa je zadolzen Primoz.
Stara zgodba se je tu nadaljevala. Po dolgih dneh "Kdaj bo?", dobim odgovor, da so slike ze na serverju, linki pa popravljeni. In da je ta pravi clanek nekje drugje, da tist ki je v privat sprocil ni pravi.
Gremo se naprej. "Kdaj bo zdej objavljen?!" Postajam totalno razfukan. No vredu, zdej je res najdel nekoga, ki se spozna na stvari, katere pisem v clanku, on to pregleda in poda kritiko. Na mejl dobim vse kritike in se strinjam, da jih bodo popravili. Istocasno se posljem izvorno kodo, ki bi naj bila zraven clanka.
Tu pa se zgodba skoraj ustavi. Vse, kar se izvem od Primoza je to, da bo "jutri, ko odpise kolokvij, objavil clanek". Itak ze minevajo dnevi od tega. Te dni je sla zadeva se tolko naprej, da se niti ne javi. Sem mu napisal privat sporocilo, a ne odgovori.

In smo 6.1., skoraj en mesec po tistem, ko so prejeli clanek. Clovek se vprasa, kaki nesposobnezi stojijo za tem? Jst nevem, ker jih ne poznam, samo sem dobil namig, da so leni. Cisto mozno. Prav tako sem skepticen glede objave clanka, ker je totalno pro MS, ST je pa itak subjektiven na tem podrocju. Da je se nekaj narobe pri tem kaze to, da sem najprej dobil odgovor, da je clanek velik, potem da je majhen, na koncu ko ga je bilo treba postavit v zasebnih sporocilih, je bil spet velik.
Zdej nevem. A je tole en tak totalno luzerski tim, ki si ne zna razporedit taksnih nalog al kaj? Totalno slabo je ze to, da komuniciram samo preko Primoza. Sedaj, ko se on ne javi, vse skupaj stoji. Drugo spet, kot ze vedno, lahko da se izmikate ali zavlacujete zaradi vsebine, ki nima naslova "Linuks, PHP, Apache, Odprta Koda".

Skratka, nevem, kaj naj. Obesil se ne bo, brez skrbi.:P Bolj se sprasujem, kaj si naj mislim o vas in o vasem odnosu do tistih, ki kaj prispevajo? Napisati 24 strani (7.500 besed) ni tko malo, prav tako poslikati in obdelati 170 slike, ne.
Bi clovek pricakoval, da bo kdo tak trud jemal resno in tudi sam kaj prispeval k objavi clanka, a ocitno ne.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

WarMaker ::

huh..

Napisati 24 strani (7.500 besed) ni tko malo, prav tako poslikati in obdelati 170 slike, ne. Bi clovek pricakoval, da bo kdo tak trud jemal resno in tudi sam kaj prispeval k objavi clanka, a ocitno ne.


Glede truda se strinjam s tabo, glede ostalih zadev, pa je kakor je...jaz poznam veliko ST team memberjev in se mi zdijo zelo vredu ljudje :P Glede lenobe pa ne komentiram ^^

kopernik ::

Skuliraj se. Ti si naredil, kar je bilo potrebno, ostalo ni več v tvojih rokah. Če ne bo objavljeno, ga objavi drugje in daj link na forum (da bo kaj koristi od tvojega dela).

BluPhenix ::

Tako informativno o čemu je članek govoril?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Microsoft ::

Izdelava preproste strani v ASP.NET 1.1, Visual Studio 2003, SQL Server 2005.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

NavadniNimda ::

Glede na to, da je VisualStudio 2005 že zunaj in glede na to, da je Express Edition celo zastonj (do Oktobra 2006, pol bo pa 50$ za C# verzijo), tudi SQL Express Edition je zastonj, ni nobenega razloga, da ne upgradeaš vsega na VS 2005. S tem boš dal zadevi pridih aktualnosti. In ker so zadeve zastonj, se bo zbilo še marsikateri argument iz rok Linuxaških PHPjarjev & MySQLarjev.:)) >:D

glinik ::

Heh, tudi jaz sem imel eno neprijetno izkušnjo z moderatorji (ampak res malo) :D

Sicer bi tudi jaz bil slabe volje, če bi se to godilo meni ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jype ::

Zastonj? Glede na to da dela samo na natancno eni platformi, ki ni zastonj, pac ni zastonj.

Tudi zraven OS X dobis zastonj Xcode, ampak ker Xcode dela samo na OS X zato pac ni zastonj.

Mimogrede, tak clanek, ce hocemo, da je kvaliteten, mora biti temeljito pregledan. Tudi to ni zastonj, zato pac lahko nekaj casa traja, da si ustrezni ljudje vzamejo dovolj casa (ki potem ni njihov prosti cas).

Ce je clanek dober ti (Microsoft) priporocam, da ga razdelis med kolege, ki stvar obvladajo, da ti reci strokovno popravijo, potem pa se kaki kolegici, ki obvlada slovenski jezik. Potem pa das Primozu en lep(tm) clanek, pa bo ziher hitro objavljen.

Microsoft ::

Mogoce naslednjic, samo ta clanek tega ne rabi. So ga ze pregledali, popravili, uploadali, ... Vse, kar je se treba, je da se objavi. Vsaj tako so mi rekli.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

Moderatorji imajo čas samo za brisanje postov...
lp

Microsoft ::

Pa kaj to mene briga. Ce ti nekdo +10x rece, da bo, pol more bit. Moglo bi ze bit, ko ti prvic rece, samo dober. Sem bil potrpezljiv.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jackal ::

Moderatorji nimamo nič zraven pri objavi člankov.

Pa verjetno ne čakajo vsi samo tvojega članka.

BigWhale ::

Jebemtis, jaz sem enkrat napisal en clanek, pa ga nihce sploh objavil ni! Raja slotechovska... ;>

Baje nisem dost v redu napisal zadeve. Let's gang up on them!

:P

Damjan Jagar ::

Moderatorji imajo čas samo za brisanje postov...

Moderatorji nimamo nič pri tem. We are the little people.
http://jagar.si

strictom ::

Članek se napiše z SRCEM! Porkaduš!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BladE_ ::

LOL a v tej temi sodeluje ksn mod??
Akcija - Reakcija

WarMaker ::

So invisible :P

nokia6310 ::

Ja to pa res tele moderatorji znajo sam poste brisat.
Ne vem zakaj nebi nekaj prispeval k slotechu samo če se to briše res ne vem kaj mam jst od tega.
Men so danes že 3 poste zbrisali še dobro da jih nisem napisal tolk da sem to lahko ugotovil in nihče mi ni razložil zakaj jih je brisal niti da jih je brisal enostavno jih ni.
Po kakšni presoji se sploh posti brišejo?
Po osebni ali je to kje s kakimi pravili določeno?

R33D3M33R ::

Microsoft: ne sekiraj se. Naredi svoj homepage, vrži gor članek in nato objavi novico, da se tam pa tam nahaja en kul članek. Če narediš dosti reklame, si ga bo ogledalo precej več ljudi kot na slo-techu. Evo, zdaj v enem mesecu bi lahko že imel par tisoč ogledov :)
Če nočejo članka jim ga pač ne vsilljuj, ampak ga objavi na konkurenčni strani, kjer ga bodo mogoče bolj veseli :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Microsoft ::

Lej, slik je 170. Slika se na 32kb nalaga kako sekundo ali dve. Da pogledas vseh 170 slik, rabis celo vecnost. Prav tako mi zafila uploada, tko da je net zlo neuporaben.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jernej L ::

In ker so zadeve zastonj, se bo zbilo še marsikateri argument iz rok Linuxaških PHPjarjev & MySQLarjev.:))


argument? ARGUMENT? pa še to: php in mysql nista samo za linuks, tako da veš..

Utk ::

Microsoft, lahko ti samo priporočam, da drugič narediš 50 stranski članek namesto 24 in 300 slik namesto 170. Pa še bolj ga preglej in vse, da bo res dober. Pa seveda, ga niti ne pošlji na slo-tech, ampak nekam kjer bo tvoj trudi cenjen. Je še dost takih strani...če ne, pa v angleščini. Da bomo lahko tu čez 5 let jamrali kako ni več nobene stvari v slovenščini, zastonj, itd. Sej bo, ampak ne na tej strani. Če je tako.

BigWhale ::

170 slik?!?! Eh?

Fizikalko ::

Tole pregovarjanje glede slik in strani je brezpredmetno. Po mojem mnenju je v prvi vrsti pomembna kvaliteta, ne pa kvantiteta. Da se napravit odličen članek na par straneh in s par slikami. Tvojega članka nisem bral, seveda, a glede na tole debato sklepam, da preveč ciljaš na kvantiteto...

Je pa res, da se ne strinjam z odnosom ST-ja v tem primeru - tudi, če jim članek ni bil všeč, si (kot vsi) zaslužiš oz. si "upravičen" do normalnega odnosa, ne pa da moraš 100*pisat, da sploh dobiš odgovor. To pa je neprofesionalno, res. Je pa spet res, da smo slišali le tvoj del zgodbe - bilo bi pošteno, da pokomentira še Primož.

Bakunin ::

perci ::

nokia6310: Če so ti bili posti brez obrazložitve brisani, se pritoži v pritožbe - ampak dej konkretno link do teme. Sam hec je, da ti praviš, da ne vidiš več postov - ti bi poste moral vseeno še videti, čeprav so izbrisani - avtorju se samo pordečijo, ostali jih pa res ne vidijo.

BladE_ ::

A ze sodeluje ksn mod v tej temi?? :D
Akcija - Reakcija

MihaFirst ::

seveda ne :D
www.gamma.si

Uros!no ::

offtopic:

Ko smo že pri nesposobnosti. Edward odstrani si svoj homepage in ne delaj bedaka iz sebe. :\

Microsoft ::

Fizikalko, jst bi zveseljem slisal, kaj je narobe. Samo zadnje 3 dni se Primoz popolnoma nic ne javi. Ni mejlov, ni ga na mircu, ni PM sporocil na STju.

Drgace sem pa preprican, da clanek bo. Samo z nerazumljivo zakanitvijo. In kaj kmalu se zna zgodit, da bo outdated, glede na to, da smo ze zakorakali v .NET 2.0 in VS2005.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BluPhenix ::

Microsoft, kaj pa če ga ni, ker je bolan/na dopustu/karkoli drugega? NE verjetno ga ni, ker se ti izogiba. Če si čakal en mesec, potem lahko tudi še par dni.

Sicer pa 24 strani dolg članek z 170 slikami.... komu se da to brat. SIgurno bi se ga dalo stisniti na četrtino obsežnosti in bi še vedno ohranih vse potrebno. Se ti splača o tem premisliti. Tudi 170 slik gostovat ni najbolj easy stvar (čeprav mi še vedno ni jasno kaj ti bo 170 slik, al imaš pofotkan čisto vsak screen?)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Monster ::

... naredi svojo stran microsoft .. al pa daj vse skup na slogamedev.net ... tam je bol za programiranje, tule je bol HW stran ;) .. Vsaj na zacetku je BLA
Ka zaboga...

Microsoft ::

BluPhenix, pa naj mi sam nekdo sporoci, da je bolan, da je na dopustu ali kaj tretjega. Pa bom dal mir, ane. Samo teh informacij nisem dobil. Prav tako se spodobi, da ce ves recimo za dopust, lahko prej reces, da te recimo naslednja dva tedni ni. In je problem resen.

Glede vsebine in velikosti clanka se ne strinjam s tabo. Dobil sem informacije, da je clanek vredu in da ga bodo objavili. Konc debate.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Pa seveda, ga niti ne pošlji na slo-tech, ampak nekam kjer bo tvoj trudi cenjen. Je še dost takih strani...če ne, pa v angleščini.

Samo da ne bodo potem jokcali Janša, Kučko, Hubert Požarnik, Majda Potrata, SLO Pen klub, Društvo pisateljev Slovenije in tršice ki učijo slovo, da "smo se nepričakovano podvrgli asimiliraliranju".

Sej jest ne mislim, da je Miha-jev članek kej prida čez poprečje SAZU, samo tko to gre. Miha ve s kom mora kolaborirat (Madono in Bilijem) in koga puščati ob stani (luzerje ki govorijo o koncu disco musice leta 1980 in koncu leta Winsow 2006). Že samo zato zna biti njegov donesek vreden upoštevanja in objave, vendar nedosegljiv za too geeky Slotech in too out Slovenijo.

Ja ... tudi moja malenkost vam ne bo mogla pomagat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AndrejS ::

Zgleda da so moderatorji nad tvojim člankov tako navdušeni da so se odrekli linuxu in sedaj doma instalirajo windowse in SQL server, ter seveda VS studio. Zato jih razumi vendar!

Microsoft ::

Ok, se glede tega, da bi stvar objavil drugje. Men se to trenutno zdi totalno nesprejemljivo. Tu sem ze enih par let, pa me ljudje nekako poznajo. Me majo radi al ne, niti ni pomembno. In ta cas sem od te skupnosti, ce jo tko poimenujem, dobil neke informacije, ki so mi koristile. Zdej, da bi po teh letih v zameno za to objavil clanek na eni drugi strani, se mi ne zdi pravilno. Prav tako ne morem uletet na neko drugo stran "ej jov, kle mam en clanek". Mislim, what the heck, kdo si sploh ti?!
Tudi izsiljevanje, ces "ce danes do pol petih ni clanka, ga objavim drugje", se mi ne zdi sprejemljivo.

Prav tako se mi zdi cudno, kje je sploh ta ST tim? Sigurno je nekaj ljudi, ki se suce pri vrhu in je opazlo tale topik, pa se nobeden ne opogumi "bom jst kontaktiral kogarkoli ze, da vidim, kaj se dogaja". Kot da ni nikogar, ki bi lahko Primoza kontaktiral.
Hec je tudi, ko takole po razlicnih temah beres "moj novi forum". Vsak mu odgovori, kdo bo pa hodil tja gor, ce nimas vsebine. Zdej jst pa ponujam to vsebino (clanek), ki bi naj privabljala obiskovalce, pa dobis obcutek, kot da se ljude branijo tega. Prov cudno.

Pol je tudi zdej to, da recimo v 24 urah ni nikogar, ki bi opazil tole temo in hkrati kontaktiral osebe, ki delajo na podrocju clankov, in jih vsaj informiral o tem. Kaj sele, da bi kdo rekel "je v teku". Nic. Tisina.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nad 10 strani je že vodič :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

Ma dej zdej mi je pa ze bedno sprasvet ce ksn mod sodeluje pr tej temi :\ !!

A res ni noben tok da bi mu saj obrazložu stvar??
Akcija - Reakcija

Microsoft ::

Da stvar povzamem: clanek ne bo objavljen. Vzrok? Izisljevanje (nekje v tej temi).

Skoda.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Thomas ::

Izsiljevanje? Zato ne bo objavljen?

Podn, če mene vprašaš.

A je članek za objavo, al ni za objavo, samo to je vprašanje.

Duševne bolečine bwan, če si ti nestrpen, češ - kdaj pa bo?!, kdaj pa bo že, no!? - bi morale biti irelevantne.

Samo očitno niso. Egoti so spet prizadeti in tvojega članka ne bo. Slotech ekipa misli, da si lahko to privošči, očitno.

-----

Koliko boljš bi zgledalo, če bi namesto tega zagledali sporočilo kot:

"Sitnarjenje na eni in obiranje na drugi strani, se srečata nocoj ob 19:00 z objavo Mihčevega članka. Vabljeni, da ga raztrgate ali prehvalite do osladnosti, vsak po svojih zmožnostih dojemanja!"

No, vsaj jest mislim, da bi to blo ... simpatično, prijateljsko, puščalo bi trivialne zamere za seboj. Tko pa .. kot bi govoril Mihec s Kafkovo državo! Patetično, bljek!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Backup22 ::

Hm - kaj pa če bi big bwane tukaj objasnile zakaj nebo članek objavljen? Takih člankov/vodičev tukaj manjka! Microsoft vsaka ti čast, da si članek napisal in je res žalostno, da je potrebno 1 mesec, da se stvar premakne naprej!

Tako, kot je rekel Thomas - duševne bolečine bwan so irelevantne!
//

Jan987 ::

dej ga poil nekam vrš pa tukaj link prilimej

kopernik ::

Joj, pa vi veste, da so eni članki čakali tudi več mesecev, pol leta, da so bili objavljeni ? Pač, folk nima časa, ima druge prioritete, ipd., zato gre občasno počasneje.

jarre ::

Kopernik: Slab izgovor za moderatorje foruma, ki bi naj bil en redkih referenčnih v Sloveniji, vsaj kar se računalništva tiče. Sicer pa, preberi še enkrat celotno zgodovino članka by Microsoft. Nasprotna stran še ni uspela odgovoriti, čeprav je tema na forumu že nekaj dni in (zelo zanimivo), se je medtem tudi moderator (vsaj zdi se mi tako), ki je Microsofta "vlekel" za nos, že pojavil na forumu ST.

Če bi bil ST podjetje, bi "lastniki/nadzorni odbor" že zdavnaj postavil kar veliko vročih vprašanj moderatorju, ki se ne odzove na primeren način, ki posredno škodi ugledu "podjetja" in povečuje nezadovoljstvo "strank".

Prejšnji stavek je moje osebno, subjektivno in zelo posplošeno mnenje (ker nasprotna stran, do tega trenutka še ni zmogla odgovoriti).

kopernik ::

Saj to ni izgovor. To je resnično dejstvo.

EDIT : seveda ne mislim, da so take teme komu v čast ... ampak, žal je časa vedno premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Vikking ::

Pač nisem bral kar je napisal Microsoft, vendar da bi bili moderatorji slo-techa nesposobni se mi zdi trditev, ki je čist mimo. So ljubitelji računalništva, ki si vzamejo nekaj časa, da svetujejo in vzdržujejo forum.. včasih jih zanese... ampak nesposobni:\ mislim da se zelo dobro spoznajo na računalništvo, vsaj taškšen je moj vtis... ker pač nisem bral višjih postov sem mogoče "vžgal" čist offtopic.

Dr_M ::

kaj nej recem. sramota za vse vodilne in za cel slotech.

in pol takih prepotentnezi dobijo racunalnik v roke. dejmo jim se puske...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jarre ::

Kopernik: Verjamem, vseeno pa... ostajam pri svojem (ker se tudi ti posredno strinjaš), da bi fantje, ki skrbijo za ST, končno že lahko zmogli dovolj poguma, "jajc", mojo-ta,... da bi medtem že zmogli spisati primeren odgovor in predstaviti še svoj pogled na dogajanje. Do takrat pa... ?

BluPhenix ::

Uh, cel upor tukaj. Bo revolucija?

Vseeno se tudi meni zdi, zaradi enega, neobjavljenega članka (iz kakršnih koli razlogov) označiti celo slo-tech ekipo za nesposobno malo mimo. Lahko bi se malo lepše izražal. To je kot da bi rekel, da človek ki ne zna phpja nesposoben spletni programer...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Shadowman-x ::

Da je trenutno vodstvo Slo-Techa podn od podna je znano že vsem, ki količkaj obiskujejo to stran, posebej za nas, ki smo redni obiskovalci že od samega začetka in smo dali tudi posreden doprinos slavi Slo-Techa.
Verjetno je nekaterim že znano, da sem brezplačno ponudil v uporabo za test !odklenjen! procesor P-IV 3.8 GHz. Ne boste verjeli, niti odgovora nisem dobil kljub temu, da sem poslal kar nekaj e-mailov. Istočasno je neka tuja spletna stran objavila test z enakim procesorjem in doživela noro povečanje obiska samo zaradi tega članka.
Trenutno bi lahko ponudil v test workstation XW8200 z SCSI Raid kontrolerjem in 2 x 36 GB SCSI diska na 15k RPM ali dvojedernega P-IV 3.8 (ponovno z odklenjenim množilnikom). Morda ko se bo ponovno men jalo vodstvo.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[+/-]Kritika NOVIC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Slo-Tech
49145695 (20962) CaqKa

vodstvu ST!!!! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
16012078 (7849) perci
»

Pomanjkanje novic na S-T

Oddelek: Slo-Tech
462270 (1550) Nejc Pintar
»

Resna kritika piscem novic, člankov in testov (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
856507 (4211) Stepni Volk

Več podobnih tem