» »

Resna kritika piscem novic, člankov in testov

Resna kritika piscem novic, člankov in testov

1
2
»

gabl136 ::

@Primož

Pa da ti nebi začel naštevat uporabniških imen ljudi, ki prodajajo na slo-techu v isti namen kot jaz...da se ga grejo lahko v petek zvečer na kako fešto...

Primoz ::

Ti kar ... bomo vsaj videli, kaj so moderatorji spustili (in napako odpravili).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

gabl136 ::

Primož jest imam en predlog (pa ne mi zdej posta brisat, ker to paše med predloge, ker se precej nanaša na to temo). Veš kako majo v nekaterih oddajah na televiziji in radiu nekaj minut zamika, če slučajno kdo reče kaj takega kar nebi smel da ga skenslajo (dajo umes reklame)...to moreš uvest na slo-techu - da ne boš mel tok problemov z mano in meni podobnimi. Pa še noben ne bo mogu prebrat kaj si ''taki kot sem jest (čupavi mulci z velikim gobcem) mislijo o tebi. Kaj veš, mogoče s pomočjo tega na svojo stran dobiš še kakega ''ritoliznika'', ker ne bojo imeli možnosti videt, kaj si nekateri mislimo o tebi...

Aja, slo-tech.com bi morali spremeniti v tiranija.com

Zdej pa hit zbrisat moj post, da ne bo sličajno kdo prebral...

gabl136 ::

Problem je pa v tem, da ti niti NOČEŠ razumet, kaj ti hočemo nekateri povedat...drgač pa je, nej bojo ''ritolizniki še mal bolj pazljivi pa nej brišejo čimveč oglasov, da se bom mel na slo-compu s kom pogovarjat o tebi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

gabl136 ::

Zdej pa hitr pobrisat...:D

CCfly ::

Nisi niti prepričljiv niti smešen, kvečjemu žaljiv.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

gabl136 ::

@CCfly: preberi si malo druge teme, boš videl, kdo je bil žaljiv...pa moja zasebna sporočila bi pa tut moral videt...

Lucifix ::

Mal se je potrebno skomercializirat pa "zaposlit" pisce novic in člankov ;)

BigWhale ::

Bos sponzoriral? ;>

poweroff ::

Ja, sponzoriranje je problem, drug problem je pa motivacija. Jaz recimo nimam finančne motivacije. Sicer bi denar z veseljem sprejel če bi ga kdo že ponujal, samo če bi se novice plačevale, bi jih verjetno napisal manj. Ne verjetno - skoraj gotovo.
sudo poweroff

Lucifix ::

@BigWhale: bi, seveda bi še najraje oglaševal na slo-techu če bi imel dovoljšno finančno podporo. Škoda, ker ST je zlata jama, do katere se bi bilo potrebno dokopati.

To pa je seveda samo moje mnenje, ki pa se verjetno razlikuje od administracije.

@Matthai: ti jo mogoče res nimaš, ima pa jo mnogo najstnikov, ki bi si lahko na takšen način zaslužili denar ali pa mogoče tudi kakšno materialno dobrino.

Boeing ::

Sponzoriranje kot tako sploh ni problem. Problem zopet vidim v miselnosti vodstva.

Najprej pohvale prejšnjemu in zdajšnjemu vodstvu, ker so uspeli portal kot tak ohraniti praktično brez reklam, kar je zelo pohvalno in lep dosežek.
Kot drugo, kritika prejšnjega in zdajšnjega vodstva, ker niso na slotech nabutali več reklam. Problem je, ker je vse skupaj že od začetka bilo mišljeno totalno add-free, zato sedaj ni nekega pametnega prostora za reklamne pasice, razen nad sredinskim delom pod glavno sliko.

Dve ali tri velike reklamne pasice (cca 400-500 pixlov ali koliko so že dolge, ne vem) niso prav nič moteče kar se tiče samega pregledovanja strani, prinašajo pa 3x več denarja kot ena sama. Sploh zdaj, ko je večina populacije na broadband-u in teh par kB ni omembe vredno.

V čem je problem: z velikostjo in kompleksnostjo strani naraščajo potrebe po denarju, ki pa ga ni. Včasih je šlo, ko je bilo dosti ljudi, ki s(m)o vso stvar opravljali prostovoljno (večina še danes), danes pa jih ni. Zakaj, je bilo zadnje dni že prevečkrat povedano).
Očitno je treba torej za sodelovanje ljudi drugače motivirati, trenutno pa ne vidim druge alternative kot denar. Simbolične vsote sicer, pa vseeno.

Dosti strani je, ki imajo veliko reklam in te nameščene na tak način, da niso prav nič moteče. Mogoče bi se morali na slotechu prilagoditi temu dejstvu, več prostora žrtvovati za reklame (na račun glavne naslovne grafike) in problem bi bil v veliki meri rešen.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gandalfar ::

Kako mas lahko efektivno reklamo, ki ne odvraca pozornosti od vsebine?

Tic ::

Sej te efektivnost ne zanima.
persona civitas ;>

Boeing ::

Pravzaprav res, Tic. :)

Kakorkoli, recimo Anand ali pa /. imajo to lepo izvedeno. Ne vas bit sram skopirat dobre ideje, včasih je to še najboljši način za dosego cilja.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Poldi112 ::

Seveda te zanima efektivnost. Ce nihce ne klikne na banner je vseeno ce ga nimas. Oz. je to s strani oglasevalca bolj sponzoriranje kot reklamiranje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

meatwaad ::

Boeing wrote:
Kakorkoli, recimo Anand ali pa /. imajo to lepo izvedeno. Ne vas bit sram skopirat dobre ideje, včasih je to še najboljši način za dosego cilja.


Seveda! To delajo tudi najvecje korporacije. Na primer za Nike je bilo enkrat "razkrito" da imajo cele teame ki samo hodijo okoli in opazujejo kako drugi prodajalci pritegnejo ljudi k nakupu in kaj je kdo novega naredil na njihovem podrocju. Sem pred kratkim zasledil eno knjigo, ki to opise zelo dobro: William Duggan - The Art of What Works: How Success Really Happens. Ne se bat, ni to kaksna tipicna 'think positive' knjiga, ampak zelo dobro opisuje konkretne primere in marsikaj se lahko naucite.

Slo-tech potrebuje par novih ljudi s smislom za strategijo in marketing. Ni nujno da se prvo stran 'okrasi' s 5 bannerji. So tudi druge metode. Ampak lahko tudi ostane kot je z nekaj spremembami, na primer drug izgled, vec novic, lokalne novice, bolj fleksibilni admini in manj kreganja. Ce na primer kljub veliko prosnjam ni mogoce doseci sprememb, potem pomeni da je morda cas da se admin(e) zamenja. Pa brez zamere, to je samo kritika v upanju da bo kdaj stran spet uspesna. Sedaj ste malo zaspali in obisk imate bolj ali manj zaradi preteklega dela in foruma.

Gandalfar ::

meatwaad: ja, lahko bi naredili tako kot Tom .. bi vam bilo to bolj vsec? :>

CaqKa ::

>>> Bos sponzoriral? ;>

mislim da je to še najmanjši problem ;>2

nejc_ ::

Še moje (skromno) mnenje.

Sicer slo-techa nisem poznal v časih, za katere pravite, da je bila to ena boljših in vodilnih na svojem področju, zato bom komentiral le obdobje slabega leta, odkar stran redno obiskujem.

Kar se tiče novic: menim, da je vseeno preveč usmerjeno na opensource - glede na razmerje z zaprtokodnimi rešitvami ter še vsem drugim. Tudi sam sem sicer pristaš odprte kode, a svet ni le to - sploh pa v nekih zahtevnih pogojih, pod veliko obremenitvijo, se marsikatere zaprtokodne rešitve bolje obnesejo. Prva stran ima pomembne pluse in minuse, pred katerimi si zagrizeni pristaši druge zatiskajo oči in trdno zagovarjajo le "svojo" plat. In obratno.

In res, nisem delal nobene resne analize, da bi svoj argument o razmerju potrdil ali ovrgel, to je moje subjektivno mnenje: "izšel je firefox 1.0.1, 1.0.2, 1.0.3...". Kam bi prišlo, če bi za vsako varnostno luknjo za vsak program objavili novico?

Da tema "mirrors.playboy.com" pride na prvo stran, je pa definitivno preveč. Na katero populacijo sploh ciljate na slo-techu?!? Imate kakšno perspektivo? In ne narobe razumeti - ne dvomim v strokovnost adminov, članov, sploh ne. Menim, da ste nekateri res "glavce", ki si zaslužijo spoštovanje.

O afnanju z raznimi "dolpotegi", pa raje ne bi zgubljal besed. Saj ste strokovni in dobri na svojem področju, zato uporabljajte izraze, ki so uveljavljeni. Zame ne bo nihče izpadel pametnejši s takšnimi poskusi - ravno obratno.

----
Pozabil sem dokončati stavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejc_ ()

BigWhale ::

> menim, da je vseeno preveč usmerjeno na opensource - glede na
> razmerje z zaprtokodnimi rešitvami ter še vsem drugim.

A krucefix, da grem danes naprej delat statistiko, ceprav me cajt daje... UGH!

jype ::

Zarad mene lahko slo-tech objavlja samo se opensource novice. Znam anglesko in berem slashdot.

Sem pridem izkljucno izgubljat cas.

BigWhale ::

Tudi jaz, tudi jaz!

Sploh takrat, ko sem stuck. S kako bizarno stvarjo, ki bi po vseh pravilih morala delovati ampak ne, na koncu pa ugotovis, da je nek zaprtokodni compiler tako butasto retardiran, da se ti zrola... ;)

Boeing ::

No fantje, zadnje par dni vam gre kar solidno z novicami.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SavoS ::

Tole z novicami sem pa tud jaz opazil in kaj naj rečem....LE TAKO NAPREJ!!! ČESTITKE...

Zgleda da malo kritike more biti....saj če mački stopiš na rep, tudi zamijavka.....>:D


BTW dva dni nazaj sem tri krat hotel poslati eno novico, pa zgleda, da mi je sploh ni poslalo, ker je nisem nikjer videl......kako se to lahko zgodi, da pritisneš tipko pošlji, pa se nič ne zgodi, pa pritisneš še enkrat, da je ja ziher, ampak nič!!!!, kasneje sem spet ponovil, a spet nič...drugi dan spet isto.......a imam slučajno blokirano pošiljanje novic al ka??
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

V-i-p ::

Jep, res je bolje. In s to temo, pa še s kakšno sem dobil potrditev, da le nisem imel vse narobe, kar sem v preteklosti gobcal. Čeprav me je jezik stal marsičesa (na slo-techu). Ampak jebat ga, pustimo to :). Sedaj bom, enkrat v bližnji prihodnosti najbrž, veliko boljše volje zapustil slo-tech in moj nick tu gor, kot bi ga drugače.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

M-man ::

Ja no sej tisti, ki je najbolj pritožujejo, verjetno še niso nobene poslali.>:D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Myth ::

Vidim da je tudi veliko novih piscev. Čestitam! Me pa vseeno še jezi /skrbi /čudi tole , da za OS OS (open source operacijske sisteme) imajo posebej novico. O MS-u pa imajo raje v eni več? Nočem zdaj načet neke kregarije. Ampak a ste res tak proti MS-u usmerjeni tukaj taglavni ali kaj??? In če samo pripomnim o tisti temi o keri browser je najbolši, kjer je nekdo omenil da smo kao mazohisti.... TP je rekla naj se umirim in ne pizdim za vsako stvar... a sem prvič sploh vzdignil glas (če se lahko tak izrazim). S takimi bedarijami samo dokazujejo nekateri dejstvo kako so "zreli in pametni". Jaz ne pljuvam čez nič. Osebno mnenje, če koga zanima, mu povem kaj mi ni všeč. Drugače sem tiho.

Lahko si preberete moj podpis pa se vi končno nekaj naučite. :)

p.s.:Če seveda sploh hočete.

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

Nerad kritiziram , a sem se spet nečesa spomnil. Enkrat (nevemkdaj) ste/so imeli idejo objavlati novice iz Igričarskih tem... (zdaj točno dvomim da o vsaki novi igrici, ker bi blo teh novic preveč). Zanima me, kam se je to zanimanje izgubilo?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

CCfly ::

Tja kamor so se izgubili morebitni pisci novic.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Daedalus ::

Hja, tole me spominja na moje klubovske čase - ko je blo vedno polno ljudi s krasnimi idejami o še bolj krasnih projektih naokoli. Ko si pa vprašal, kdo pa bo te krasne ideje/projekte izvedel, pa ni blo več nikjer nobenga.

Tako da mam za kritike en predlog (ki ne leti na tiste, ki so že kdaj kaj naredli) - malo manj meditirat, pa malo več delat. Pa bomo skupaj uživali v pestrejši ponudi strani - od novic, do člankov, pa še kaj se da narest. Recimo S-T pywo in wyno pogrešam0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

frenk ::

ja še pohvale z moje strani...še več takih novic kot jih je blo včasih pa bo dost bol...pol pa še forum malenkost popravmo pa bo;)

opensource mam sicer rad ampak ga bom zgleda začel sovražt zarad s-tja:D

Stepni Volk ::

"Ask not what Slo-tech can do for you, ask what YOU can do for Slo-tech."

Objavljajte novice. Popravljajte novice in avtorje le teh. Novice so raznovrstne, od veselih, žalostnih, pametnih in neumnih... novih in starih.

Open source vs. pay source: Slo-tech je open source - prebirate ga zastonj.

Računalniške revije, ki jih plačate prav tako vsebujejo ogromno napak. Nekatere objavijo, druge ne. Kadar bodo testirali zadeve, ki jih dobro poznate oz. uporabljate, boste hitro ugotovili kako šlampasti so novinarji teh revij. Za svoje delo prejemajo plačo in od tega na nek način živjo. Človek bi pričakoval, da potem tudi zadeve preverijo. Toda ne...
Mnogokrat so trdili, da določene grafične kartice niso sposobne tega in tega... in seveda sem doma uporabljal točno tisto grafično kartico, ki je točno tisto znala. :)
Podobno pri Divx predvajalnikih, v testih trdijo, da Yamada 6600 in 6700 ne podpira SLO/HR podnapisov...
Seveda sem jim poslal email z linki do uradnih firmware-ov. So napako popravili oz. objavili?
Niso.
Problem plačljivih virov informacij: neradi priznajo, da se motijo.

Novice in oblike bodo takšne vsebine, kot jo boste prispevali vi. Če bo več novic open-source, pač pomeni, da je skupnost "odprtežev" bolj dejavna.

Pri tem imejte v vidu, da določeni fetišizmi odpadejo. Če bi bilo po mojem, bi namreč vsak dan bila kakšna novica o Bose zvočnikih ali vsaj o Dr. Amar Bose-u.
Zato nad vsem bdi še kakšno oko, ki mi ne bo dovoljevalo vsak dan o Bose-ju razpredati. In to oko se bo prav tako motilio, kot vsa ostala človeška.

In še lastna kritika: namesto, da se grem v tej temi slovenceljna, bi lahko spisal eno novico.
Verjetno je to bil tudi izvirni namen?

CCfly ::

Open source vs. pay source: Slo-tech je open source - prebirate ga zastonj.
Pravzaprav je samo zastonj ni pa odprtokoden (še).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

> Pravzaprav je samo zastonj ni pa odprtokoden (še).

Tko kot opera s svojim ad barom? Samo se narocnino uvedete za ukinitev reklam, pa je :)
I am NaN, I am a free man!

Stepni Volk ::

CCfly, 64202 - preberita še enkrat. Tema je o Novicah. Te lahko piše vsak. Open source.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU proti Microsoftu - zopet točka za EU.

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314099 (3115) V-i-p
»

Pobeg gravitaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
655274 (5274) HAM

Več podobnih tem