» »

[+/-]Kritika NOVIC

[+/-]Kritika NOVIC

««
8 / 10
»»

CaqKa ::

arnesova nova hrbtenica se vam je tudi izmuznila
http://www.arnes.si/novice/2007_06_21_g...

roli ::

Čisto tako me zanima, če je kaj narobe z mojo novico o prihajajočem SP1 za Visto? Zato, ker tista o pocenitvi PS3 je bila objavljena ampak ta pa ne. Če je kaj narobe kar povejte, pa bom popravil.
http://www.r00li.com

roli ::

No očitno je šlo za zamudo pri objavi:D !
http://www.r00li.com

Osprey ::

Novica "Tiskalnik za ceste" je nejasna in premalo izčrpna. Dajte napisat vsaj nekaj osnovnih podatkov, ker se nam ne da oz. nimamo časa vsi brat virov novic. To pa več ni podobno novicam ampak bolj metanju linkov na stran.

Pohvala vseeno vsem piscem za njihov trud, ta kritika je pa izključno dobronamerna in bi bilo lepo če bi jo upoštevali, je pa res boljše nekaj kot nič. Ampak Slo-tech zasluži boljše.

imagodei ::

Novica: Še ena tragedija na račun video igre...

Matera... WTF? A se norca delate?
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Mogoče pa nekateri Jokerja posnemajo pri pisanju novic. :D
@ Pusti soncu v srce... @

CWIZO ::

Mene pa zanima v čem je point, da če je v novici slika, da je slika link, ki te odpelje na sliko iste dimenzije? Če bi sam na linku skrivala večja slika ok, drugače je pa totalno brezveze:\
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CaqKa ::

da vidiš sliko brez nadležnega st watermarka ;>:\

Road Runner ::

Slo-Tech | Firefox všeč vsakemu četrtemu

slab retention rate (pa ste se naučili še eno tujko)

nismo. samo prebrali smo jo.


Avtor tega prispevka pa uporablja Opero in žal ne prispeva k tej izvrstni statistki.

imho popolnoma nepotreben podatek.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

McHusch ::

Jao, v kaj se zapičite...

CaqKa ::

dovolj da je grenki priokus.

VolkD ::

In takega naredi meni tvoj komentar.

Se zavedaš tega ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

roli ::

No vidim, da se je ponovno začelo večati število novic na dan kar je super! Nekaj stvari je seveda prispevala moja malenkost ampak še vedno je sedaj še veliko več novih piscev.
http://www.r00li.com

kriko1 ::

@rolihandrej:
Nove konzole namreč še naprej uporabljajo 90 nm čipe. Nove konzole pa so dobile še dodatni hladilnik kar bo vsaj delno zmanjšalo gretje konzole.
Ta dva stavka bi lahko združil v eno poved. Malo nerodno da se začne 2x enako.

roli ::

Vem, da bi jih lahko združil samo bi potem izgledalo prekratko:D .

Hec - tega sploh nisem opazil! Se mi je mudilo pa nisem mogel dvakrat pregledat.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

kriko1 ::

Link pri novici za frisk kaže na:
http://slo-tech.com/script/forum/www.fr...

OmegaBlue ::

Hvala, popravljeno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

koyotee ::

Novica o Asusovih prenosnikih, pod sliko: Obenem naj Asustek sklenil pogodbe o prodaji omenjenih... (BI)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Alexius Heristalski ::

Microsoft predstavil animiran spletni iskalnik Tafiti
ki zajemajo množico večih iskalnih povpraševanj.

ki zajemajo množico več iskalnih povpraševanj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Matevžk ::

V novici Družbi SCO zmanjkalo denarja - a ne še za odvetnike je zapisana beseda dolžnikov, kjer je, če prav razumem iz konteksta, mišljeno upnikov. Poleg tega je prvi pomišljaj v novici uporabljen napačno; če se ga namreč uporablja za ločevanje vrinjenega stavka, bi morala biti pomišljaja dva (kjer je seveda potem nerodno, ker bi takoj za drugim pomišljajem morala biti vejica, zato bi se bilo morda pomišljaju bolje izogniti na kakšen drug način).
No, malo sem moral pojamrati. Saj ni tako zelo važno :D.
lp, Matevžk

Ziga Dolhar ::

Se strinjam. Hvala :)
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

Kritika novic = lektoriranje novic?

Dajte popravit tisto zbrkano novico, v kateri ne znate pravilno pisati številk.:\ Grozno. Kao pismeni, slavisti in ne vem kaj še vse. Pa napišejo, da je Apple prodal MILJARDO iPhoneov. My ass.
OM, F, G!

Bellzmet ::

To sem jih jaz lepo obvestil z temle postom in so ga zbrisali:

"
Hmm tele številke so malo zašuštrane...če piše 1.119 mio iPhonov, to pomeni 1.119.000.000 kar znese 1 miljardo 119 miljonov iPhonov!

No vsaj zdi se mi, da jim tako dobr spet ne gre:D

lp
"

Razlaga moderatorja za zbrisan post:
"edit - številke so čisto jasne in razumljive za >99.5% populacije. Za kritiko novic pa imamo posebno temo ([+/-]Kritika NOVIC)."

Mislim, kdo zdej spada med 0,5%?

Bellzmet ::

Evo še ena vrla razlaga od gzibret se navezuje na prejšni post:

"edit - a res moraš iskati dlako v jajcu? V vsaki novici enemu ni všeč sklanjatev, drugemu raba rodilnika, tretjemu slovenjenje tujk in obratno, četrtemu decimalna vejica, petemu neustrezna raba povedkovega določila....... A je to zato, da se delajo pametne, ali morda zato, da nekaj napišejo, pa nimajo nič drugega bolj pametnega za povedat ali pa je kakšen drug vzrok?

Saj je prav, da se opozori na nedoslednosti, samo ne na takšen način."

Halo?

Keyser Soze ::

Ma OK, sej je razumljivo če kolikor toliko poznaš ta segment. Problem nastane, ko to berejo ljudje, ki nekako ne spremljajo tega področja.

In zaradi tako butasto vzvišenega ravnanja se potem začnejo širit naokoli bedarije. Češ, saj je razumljivo za 99,5 populacije. Pa ne moreš imet takega odnosa. OK, razen če si rumeni tisk brez trohice profesionalnosti.

A to je zdaj postal SloTech?

Probajte ne bit leni in zaplankani pa popravite to novico, da jo bo razumel še tisti 0,5 % del populacije.:\
OM, F, G!

gzibret ::

Za vse užaljene - novica je popravljena, keyser, tebi pa se oproščam za rahlo grd komentar k izbrisu tvojega posta. Hvala za korektno opozorilo o napaki.
Vse je za neki dobr!

Bellzmet ::

@omegablue

Glede miljonov in miljard pri novici o poslovnih rezultatih Apple.

Vse lepo in prav, da moderator zbriše nekaj kar ni v skladu z novico. Vendar tukaj je šlo za dobronamerni popravek z namenom, da se na napako čim prej popravi. Če bi moderator lepo opozoril, da naj to napišem v temo kritike novic oz. bi to naredil on sam (ali pa bi seveda kar popravil novico) bi bilo vse prav. Čeprav se mi zdi bolj primerno to napisati kot komentar na članek, saj s tem tudi drugi bralci takoj vedo, da ima članek napako.

ZELO me moti pa to, da me je gzibret takoj ob zbrisu mojega posta zmerjal z idiotom "številke so čisto jasne in razumljive za >99.5% populacije." (kar zame pomeni, da sem butec in da spadam med 0,5%). Isto je naredil tudi s posti drugih, ki so opozorili na napako. Pa ne pozabiti, da smo imeli MI prav in ne moderator!

Človek hoče pomagat, s tem da opozori na napako, potem pa nekdo (gzibret) uleti in briše vse povprek, čeprav nima prav in nas pri tem še zmerja!

Ni korektno.

Mobidick ::

Res je bilo morda malo nejasno zaradi pik namesto vejic. Najprej sem mislil zaokrožit na 2 decimalki (bi verjetno bilo mnogo bolj razumljivo), potem sem pač zaradi podrobnosti dodal še 3. decimalko, in tako je nastalo kar je nastalo.
Se opravičujem vsem oškodovanim :\, sicer pa je to moja sploh prva novica.
The future is digital!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mobidick ()

Bellzmet ::

@mobidick

To kar mene moti sploh ne leti nate. Pač si se zmotu z vejcami oz. pikami. To se popravi in ni panike. Tako da upam, da zaradi tega ne boš nehal pisat novic:)

Mene je zmotila reakcija moderatorja.

lp

gzibret ::

Bellzemet - a je to pritožba? Spet napačna tema ;)

Mene pa je zmotilo to, da ste kar 4 uporabniki eden za drugim navalili na tiste decimalke. Saj je z uporabo zdrave kmečke pameti jasno, da avtor ni govoril o prodaji milijard iphonov. Upam vsaj. Od tod tistih >99.5%.

Sicer pa je bilo v novici očitno, da je šlo za napako (ker je avtor napisal tudi recimo 10.3 namesto 10,3), vi pa ste preštevali tele ipode in eure ter delali statistiko, koliko ipodov pride na enega američana, da je bilo kar veselje. Way offtopic z drugimi besedami. Poleg tega pa sem že malo ziritiran, ker se skoraj v vsaki novici najde heroj, ki mu nekaj ne paše.

"Eden naj v novici preveri rabo decimalne vejice" bi bilo več, kot dovolj in bi se lepo zahvalil za opozorilo. Tole pa... Sicer pa, kot si videl (če si), sem napisal vsem enaka pojasnila glede izbrisa in še vedno stojim za trditvijo, da se je za veliko večino populacije iz prvotne novice dalo _nedvoumno_ dognati, koliko igračk so prodali.

Iz tega stališča je bila moja reakcija IMO kar primerna.

> ZELO me moti pa to, da me je gzibret takoj ob zbrisu mojega posta zmerjal z idiotom

Malo si zmišljuješ.... Nikjer nisem napisal, da si idiot in tudi NE mislim, da si idiot. V vsej moji zgodovini postanja na ST-ju se ne spomnim, da sem kogarkoli kadarkoli zmerjal s kakršnimikoli pridevniki. Tudi tukaj nisem mislil nikogar žaliti in niti pod razno kogarkoli zmerjati in obžalujem, da je prišlo do nesporazuma.

PS - za nadaljnje replike prosim, uporabi(te) ZS ali temo pritožbe. Tukaj ne odgovarjam več, ker je offtopic.
Vse je za neki dobr!

Gregor P ::

Mene pa samo zanima na koliko časa se potrjujejo poslane novice?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Fave ::

Danes poteka tekmovanje DARPA Urban Challenge, o kateri ste v novicah že pisali. Ko bo tekmovanje zaključeno, bi bilo primerno o tem napisati novico.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

DixieFlatline ::

Sm že napisal o urbanen izivu.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

karafeka ::

Če kdo poimenuje svojo temo z recimo Pomagajte, Na pomoč itd., mu jo velikokrat kar zaklenete, z razlago, da naj da novo ime za temo oz. problem, da se bo vedelo o čem se gre, že iz naslova.

Sedaj pa poglejte naslov zadnje novice Samo za vas..
In kaj ime novice pove? Da je za nas? A niso vse novice za nas?

Bodite dosledni...

Roadkill ::

"Ušel" priročnik iz Guantanamo Baya

Kako je tole primerno za novičke slo-techa?
Pa podpiram YRO tip novic, sam tole je pa tumač.

Take stvari se objavlja v Loži.Pa ne mi rečt, da paše na slo-tech zato, ker je bil priročnik objavljen na internetu.
Ü

Road Runner ::

Je tole res objave vredna novica? Malo vec bi pa vseeno lahko napisali...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Izšli novi CATALYST 7.11

ATi-jevi inženirji tudi niso razveselili lastnike AGP kartic


... niso razveselili lastnikov AGP kartic
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bellzmet ::

Kritika na novico: Sodelovanje operaterjev komunikacij s tajnimi

Zdi se mi škoda, da slo-tech toliko prostora nameni novicam o big brotherju, nadzoru, vladni zaroti,... Vedno o tem piše Matthai, tako da res ne vem, ali imate tako malo predlogov za novico ali pač vse kar on pošlje nujno objavite ali prispeva 100 EUR na mesec za slo-tech. Ne vem.

Je pa tega res preveč. Nekaj časa nazaj je omenjeni avtor objavil šokantno novico, da se je manual stražarjev iz Guntanomo Baya znašel na netu. In to je bila novica za na slo-tech!? Kaj ima manual veze z računalniki!? Zakaj ni potem objavljeno tudi, da se da piratsko na netu dobiti priročnik za zamenjavo gume na avtomobilu - verjetno zaradi tega, ker je to objavljeno na avtomobilističnemu forumu? Zakaj Matthai ne ustanovi svojega foruma slo-zarota.com in tam objavlja vse vladne zarote, big brotherje, ipd.

Tukaj jih imam že polno glavo!

poweroff ::

Zakaj Matthai ne ustanovi svojega foruma slo-zarota.com in tam objavlja vse vladne zarote, big brotherje, ipd.

Zato, ker Zakon o obveznem vsakodnevnem branju Slo-Techa ter zaščiti lika in imena Branka Grimsa zahteva, da morajo vsi uporabniki interneta prebrati vse moje novice na Slo-Techu.
sudo poweroff

imagodei ::

Jih pa ne beri, kdo te sili...

IMO takšne novice zelo spadajo na slo-tech. Že samo ime ti pove, da se forum ne omejuje striktno na računalništvo (ja, imamo celo oddelke Znanost in tehnologija, Sedem umetnosti in Loža), sicer bi se verjetno imenoval slo-pc ali kaj podobnega.

IMO imajo pa teme, ki jih objavlja Matthai še kako zveze tako s tehnologijo, kot tudi z računalništvom. Pravzaprav z informacijsko tehnologijo.

Bellzmet> Vedno o tem piše Matthai, tako da res ne vem, ali imate tako malo predlogov za novico ali pač vse kar on pošlje nujno objavite ali prispeva 100 EUR na mesec za slo-tech. Ne vem.

Matthai o tem piše pač zato, ker se ukvarja s tem in ga to področje pač zanima. Novice pa lahko objavlja vsak registriran član slo-techa, tako da se tudi ti lahko angažiraš. Tako boš imel dvojno zadovoljstvo: relativno gledano se bo zmanjšalo število prispevkov tipa big brother, pa še kot avtor novice boš zapisan.
- Hoc est qui sumus -

kriko1 ::

@Bellzmet: ne bi ti raje napisal kake novice, tako da ne piše samo Matthai ;) ?
Meni se zdijo take novice fanj.

Kaj ima manual veze z računalniki!?
A piše da "slo-tech" je spletišče samo za debato o PCjih?

MrStein ::

Članek "Napadi iz virtualnih strojev" :
dokler zlonamerni programi ne znajo pobegniti na gostiteljski stroj.


Ampak v linkanem članku ni nič na to temo (OK razen enega stavka, ki pravi , da "bi bilo to zanimivo")

Članek : http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=296192
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, to sem jaz malo zabluzil, ker sem bral še neke druge stvari zraven...
sudo poweroff

Road Runner ::

Slo-Tech | iPhone ostal v prejšnjem letu

Kot sem ze razlozil v komentarju:
Novica je zavajajoca in nenatancna. Problem se je pojavil samo v aplikaciji, ki kaze ure razclinih delov sveta. Tam so bili problematicni deli sveta, ki niso imeli enakega datuma kot domaca lokacija.


Morda bi morala posiljatelj in tisti ki novico objavi prebrati vsaj povezave, ki so v novici? :)


p.s.: Tale parser url naslovov ne handla entityjev ;)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

ahac ::

Mene pa zanima zakaj je iPhone edini telefon, ki ga nonstop omenjate? Zakaj ni novic o ostalih telefonih? So Slo-Tech prevzel Apple fanboyi?

In kaj je z tisto novico z indijskem avtomobilu? Kako to paše na ST?

What's next? Članki o bio kmetovanju?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matek ::

Kar se tice iPhonea - nismo edini. Ne bi se na tem mestu prerekal o tem, kako dober/slab je ta telefon, ampak dejstvo je, da se na internetu pojavlja ogromno novic o njem. Mi kot majhna slovenska stran nimamo bistvenih lastnih virov za novice, ampak predvsem crpamo iz vecjih tujih strani, ki prve objavijo kaksno zadevo, zato ne moremo vec porocati o Nokiah in Motorolah, ce pa povsod porocajo o iPhoneu. Zagotavljam ti, da to nima nobene zveze z Apple fanboyi (tudi sam jih ne maram in se trudim, da so novice o Apple izdelkih uravnotezene).

Kot je bilo v tej temi ob podobnih pritozbah ze receno, se trudimo poleg racunalnistva v manjsi meri pokrivati tudi nasploh podrocje znanosti in tehnologije, zato se veckrat pojavljajo novice o raznih astronomskih dogodkih, odkritjih v znanosti, ipd, pa tudi ta indijski avtomobil je dovolj tehnoloska tema, da si zasluzi novico.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ahac ::

zato ne moremo vec porocati o Nokiah in Motorolah, ce pa povsod porocajo o iPhoneu


Obstaja ogromno strani, ki so posvečene mobilni telefoniji... če pač želite pokrivat to področje.

Kar se pa tiče avtomobila... prepričan sem, da so moderni traktorji dost bolj "tech" kot ta avto.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

imagodei ::

@ahac

for crying out loud... Ne boš verjel, ampak na slo-techu novic ne objavlja zgolj neka imaginarna entiteta ali pa skrivnostna skupina ljudi. Tudi ti si lahko avtor novic. Ko novico pošlješ, jo pred objavo nekdo potrdi in od tedaj naprej je vidna celi slo-tech srenji.

Tako da, če ti želiš pokrivat to področje je zunaj cel kup strani, iz katerih lahko črpaš. Boš dvojno zadovoljen, ker boš kaj novega izvedel in ker boš novice objavljal!
- Hoc est qui sumus -

ahac ::

Res? To je pa zame nekaj čisto novega, ker sam nisem nikoli delal nič takega. 8-O

Še vedno je vprašanje zakaj so potrdil novico o nekem avtu in zakaj potrdijo tudi čisto nepomembne enovrstične novice: recimo tisto glede buga z uro na iPhone in tisto o nekem notebooku... zdaj v barvah! Joj, kako luštkano.

Včasih so bile novice na ST res prave računalniške novice... zdaj so pa že skoraj na stopnji Slovenskih Novic.



ps. Sej jaz vem (verjetno boljš kot večina), da je težko dobit folk, ki bi pisal dobre in zanimive novice. Pa razumem tud, da je treba bolj v mainstream, če hočeš imet dost obiska. Samo, prosim... naj ST ostane računalniška stran.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

imagodei ::

Ja, pač odvisno od tega, ali novice pišejo Tech-wannabeji, ali pa takšni kot si ti, ki bi želeli predvsem novice s sveta tehnologije.

Skratka, najpreprostejša rešitev je, da kakšno novico prispevaš sam. Mogoče se bo pa za tabo vsul plaz tovrstnih novic, ker boš s kakšnim člankom koga navdušil. :)
- Hoc est qui sumus -
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikrivanje politične opredelitve strokovnjakov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
584882 (3652) Maria

Več podobnih tem