» »

[+/-]Kritika NOVIC

[+/-]Kritika NOVIC

««
4 / 10
»»

CaqKa ::

micrsofot roko na srce, anti ms novice so se nekak umirile. mislim da se je ta stvar prav lepo umirila in da tistih preveč linux freaki piscev nekak več ni tukaj.

čeprav bi se verjetno bilo zelo pametno osredotočit na to, zakaj tvoja novica ni bila objavljena, ter zakaj ti to ni razloženo (v kolikor je res tako, in ti dejansko niso razložli kako in kaj)

Road Runner ::

[Objavo te novice je potrdil MadManMato dne 06.01.2006 ob 23:34:29.]
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Microsoft ::

V novici Microsoft @ CES je napaka.

Zaključil se je s porazom Ballmerja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Road Runner ::

fixed...
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Alexius Heristalski ::

Spielbergov film ...
Spielbergu tole sigurno ni bilo všeč.

No, saj niste z A kanala, da bi pisali tako. Gotovo ni dovolj dobro? Preseneča me, da takšne cvetke pridejo skozi sito ...:\
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Road Runner ::

hm, glede na to da je to v poševnem tisku, kar pomeni nekako subjektivni komentar avtorja je vprašanje kolk tam tud gledamo na te stvari. pisuni?
sem pa popravil ker se mi zdi da vseeno bolje da je tudi tam slovensko ;)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

CaqKa ::

>>> Samo eno enostavno vprašanje: Zakaj uporaba okrajšave DRM v naslovu novice? A DVD regije so DRM?


zakaj pa je v naslovu novice drm v vsebini pa ne duha ne sluha o njem?

Microsoft ::

To je pac paranoja, ki je zdanje case popularna. Pac, reces DRM, pa si ze kar car.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

DVD regije so DRM. A kdaj niso bile?

CaqKa ::

načeloma so to neke vrste pravice, samo nevem če ravno spadajo k DRMju.

V-i-p ::

NOVICA: Ameriški patentni urad je Microsoftu odobril patent za FAT datotečni sistem (07:02)
NAPAKA: ...ker je bil v uporabi že preden so ga začeli uporabljati tudi oni...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MrStein ::

V "IE sux" novici tega tedna :

"Firefox, ki je bil znano ranljiv kar 56 dni"

Ne bi bilo boljše "_le_ 56 dni" ?

Pa tudi sicer se je treba trudit, da razumeš, kaj tam piše.
Vem le, da je Opera druga. Kdo je prvi, tretji oz. zadnji pa lahko le ugibam.

PS: A ta tema ni "sticky" ? Če bo odtavala s prve strani, bomo spet pisali direkt v komentarje novice in bo spet križ ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Tam bi moglo bit le, ja. SIcer je pa prvi firefox, saj je bil ranljiv le 7% dni (na windows platformi). IE je zadnji, saj je bil najbolj ranljiv, s tem pa se je seveda odrezal najslabše.

Ziga Dolhar ::

Glede na to, da se nam Firefox predstavlja kot tako zelo varen browser, je objavljeni podatek kar presenetljivo velik. "Kar" imho ustreza :).

[Bo pa treba vprašat pisca novice, kaj je želel poudarit.]
https://dolhar.si/

Primoz ::

56 dni je skoraj dva meseca ... kar ni "LE". Je bistveno preveč.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

PrimozR ::

V primerjavi z IEjem?

MrStein ::

Danes mineva 20 let od kar so odkrili prvi računalniški virus :

"Sliši se precej romantično, ampak tale "virusek"" je bil v primerjavi z današnjimi zalegami precej nedolžen."

Kaj se sliši romantično ?
Zakaj "ampak" , saj nobenega nasprotja ni ?

"... ime disketne particije".
Kaj je "disketna particija" ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Microsoft ::

Če bo šlo bivšemu guvernerju Severne Dakote vse po kot maslu, ...

Zadnje tri besede bi mogoce morale biti kot po maslu.

+ Pricakujem objavo novice, ki sem jo prejle spisal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

Miha ...

Ne zacni s 'Tako je.', ker je to zelo slab zacetek. Pristopi takoj k stvari, ne pa da masis tekst.

Kaj pomeni 'nadoknaditi konkurenco'?

mani->meni?
prikza->prikaz?

Ne povezave dajat loceno od besedila, ampak jo vpleti vanj.

Novica je svoh, ker ne pove kaj je novega. Sicer nekaj govori o novostih, ampak nic kaj konkretno pa je novega pa ne pove.

Dodaj kaksno slikco, saj je Microsoft dal polno lepih fotkic ven, dodaj povezane novice.

Aja, umakni podpis, ker to ne pase k novici, saj si že naveden kot avtor pod novico.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

MrStein ::

Robot enryu

Komentar avtorja ni v kurzivi.

(ja, tam sem tudi to napisal, sorry)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

OwcA ::

Skopirano iz teme kjer je bila prvotna pritožba:
Zato ker jih [konetarjev] ni. Je le besedilo, ki na malo manj resen način združuje povezave na zanimive strani.

Svinjam biserje!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

veteran ::

če že ravno šinfamo ;)

Svinjam biserje!

bisere, brez j

OwcA ::

bíserje -a s () knjiž. dragoceni kamni, biseri: biserje, zlato in srebro se je lesketalo; ogrlica iz biserja; pren. biserje deževnih kapljic.

Vir. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

veteran ::

Owca,

fraza "svinjam biserje" je hrvatizem. :(

bíser -a m () 1. okroglasta tvorba iz školjk, rabljena za nakit: biser se lesketa; iskati bisere; bleščeči biseri; ogrlica iz biserov; pren., pesn. nebo je posejano z biseri; solzni biseri; biseri rose ∙ bibl. metati bisere svinjam dajati, dati komu duhovno ali materialno dobrino, ki je ne zna ceniti... (SSKJ;)

slovenski prevod biblije:

"Svetega ne dajajte psom, in svojih biserov ne mečite svinjam..."

po hrvaško:

"Ne dajte svetinje psima! Ne bacajte biserje pred svinje!"


primeri:

"Bisere imaš v očeh"

"Tudi če daš svinjam bisere, imajo raje blato."

"S sladko koreninico je ozdravil še tisti dan bolno mater, bisere in drage kamenčke pa je prodal in si kupil gosposko pristavo in veliko kmetijo."

OwcA ::

Dvomim, da je hrvatizem, glede na to, da ima biserje tudi v slovenščini svoj pomen (in hkrati še kopico drugih besed, ki jih tvorimo s končnico -je. Recimo vodovje, satovje, jagodičevje, ...). Ni bibljisko, to priznam, ampak potem se pa "nepravilnosti" počasi zaklučijo.

P.S. tole je bolj za svojo temo ali ZS
Otroška radovednost - gonilo napredka.

hruske ::

Biserje lahko jemljes tudi kot mnozinski samostalnik, kot npr. drevje.
Rad imam tole državico. <3

MrStein ::

Google, ki upravlja z najbolj razširjenim spletnim iskalnikom na svetu

Najbolj uporabljanim spletnim iskalnikom ?

(novica o BMW in Google)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nejc Pintar ::

Pravilno je tudi razširjenim. Razširjen je zato ker ga veliko spletnih strani uporablja za iskanje. Poleg tega je razširjen tudi z raznim svojim sw - tudi tam imamo iskalnik.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Container ::

Tole res ne vem kam nej napišem, ampak glede na to da sem precej časa posvetil iskanju KAM to vendar paše, si lahko privoščim tudi pomoto in objavim kjerkoli že je najbolj smiselno.

Skratka. Napisal sm eno novico in jo "poslal". Zadeva na žalost ni bila objavljena, kar ne morem objektivno komentirat (subjektivno se mi je zdela precej up-to-date in dovolj zanimiva). Zdej pa me zanima:
- zakaj moja novica ni bila objavljena - rad bi vsaj 3 besede objektivne razlage (če sm se že potrudu pa zadevo napisu, bi bil vesel kakršnekoli kritike)
- kako neobljavljeno novico odstranim s prve streni slo-techa. Tam se namreč pojavi vsakič ko se prijavim v Slo-tech.


Hvala za odgovore.

Primoz ::

Novica ni bila objavljena, ker bi jo bilo potrebno še _PRECEJ_ obdelati (pred objavo). Sem te pa odrešil tega, da jo vidiš na vrhu.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Container ::

ok, hvala za tole.

ČE torej si sploh želite novic od mene, me pa vseen zanima, kaj je blo narobe. Oziroma, kje so naptki, kako se novice napiše in kako ne. Kje so nastavitve, da mi ne bo moja novica vsakič skakala na prvo stran in KAJ SPLOH POMENIJO NOVICE NA SLO-TECH.

Če je zadeva odprta in si želite da bi ljudje pisal, potem bi blo fajn, da se nardi nek dokument z napotki o tem. Če pa si tega ne želite, tud prov, zadeva samo mora bit JASNA.


lp

PrimozR ::

COntainer če novica ni objalvjena, je drugi ne vidijo. Če ti kaka tvoja novica 'skače' na prvo stran, še ni tako hudo. Huje je, če ti vse neobjavljene novice 'skačejo' :>

Stepni Volk ::

Container - nisem sicer "valpet", ki potrjuje objave novic, a ti lahko iz subjektivnega opažanja občasnega pisca novic, povem, da tudi moje novice niso vedno objavljene.
In ja, preden je bila prva objavljena, sem jih spisal vsaj 10.

Dokopal sem se do sledečega recepta za " uspešno" novico:
- spremljati ostale novice in komentarje uporabnikov
- pomisliti ali neka novica ustreza Slo-techu
- najti več virov, ki govori o novici, jih prebrati in s svojimi besedami povedati kaj in kako
- paziti na pravopis in tipkanje (osebno imam viso typing error rate)
- imeti srečo, da imajo valpeti čas, da popravijo oz. opazijo tvojo novico (včasih se v poplavi kakšna tudi izgubi. Žal.]

Zavrnitev naj te ne vrže iz tira. Vaja dela mojstra. In slednji sam še nism, da ne bo pomote. :)

Zgodovina sprememb…

Container ::

Hvala stepnemu.


In en velik "boh pomagi":( administratorjem, da sem na tak način dobil svoj odgovor.

... s katerim nisem zadovoljen.

hruske ::

Po mojem (skromnem) mnenju je bila novica precej senzacionalisticna in pa nekoliko premalo objektivna.

Nekako ciljaj na to, da boš zgolj obveščal o nečem novem. Tudi če so stvari revolucinarne za pisca ali pa če gre za popularno zadevo, npr. AJAX, ne pretiravaj z občudovanjem nečesa, ker bo večina stvari v roku enega leta pozabljena in propadla ali pa se je bomo navadili do te mere, da bomo samo še čakali kdaj pride v srednjo Evropo ali pa že kar posvojili v vsakdanjo rabo.

Novice so (glede na število, ki jih prebere) v življenju posameznika relativno nepomembne, tako da ponavadi nočeš brat o tem, kako bo nekaj, kar še več let ne bo bistveno vplivalo na tvoje delo, postavilo svet na glavo.

Manjse slovnicne napake ponavadi niso problem, zaradi katerega bi bila novica zavrnjena. Je pa dobro, da si pogledas kako in kje so ti popravljali, ker vidis kje delas napake.

Sedaj pa pojdi čez tekst, ki si ga spisal, pa poglej kako bi ga spisal, da bi bil objektiven, skoraj mrtvo hladen oz. kot ledeno pivo poleti, oz. da bi lahko prebral novico in po njej ostal v stanju ali "eh, to me ne zanima" ali "hmm, to moram pogledat" in nič več.
Rad imam tole državico. <3

Container ::

Evo! Super, to je več kot sem hotu.

Zdej vidim, v čem je fora - ves problem je bil v bistvu samo v tem, ker ker nisem vedel, kaj se je z mojo novico zgodilo - problem sistemske narave in ne vsebine moje novice. Če neko zadevo namreč objaviš, lahko pričakuješ vsaj nek sistemski odgovor v smislu "vaša novica sucks, poglej si 'za pisanje novic' in ne piši več tega, vseeno pa hvala". To je pomoje minimum. Jest pa sem dobu sistemsko napako začinjeno z mislijo, da je bila novica objavljena - najslabša možnost.

Kar torej sklepam iz tele debate je torej še enkrat poziv po boljšem objavnem sistemu z dokumentom o politiki in napotki objave novic.


(hruske-tu hvala za izčrpnost!)
Dejansko je moj tokratni kos preveč senzacijonalističen (kar se mi rado zalomi). Errare humanum est.

Še bom pisun

MrStein ::

Moderator(ji), abi lahko prosim poskrbeli, da komentarji pri novici Delujoč model hiperprostorskega pogona ne postanejo "remake" niti "Tri sobe" ?

Hvala!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

V novici Evolucija mrežnega in revolucija brezžičnega piše :
omenjenih 200Mbps


Omenjenih kje ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Microsoft ::

En zelo velik + za zadnjo novico (Code Room). Koncno nekaj pametnega po dolgem casu.


by Miah
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

SebaR ::

Tiskarska napaka v novici Novi Apple-ovi izdelki


Ostale specifikacije so enake, v sistemu je 512MB DDR2 667 pomnilnika, Intelovo vezno čipovje 945G z vgrajenim grafičnim čipom GMA 950, gigabitni mrežni vmesniko, brezžična...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

MrStein ::

Zakaj je novica o novih grafičnih karticah razbita na tri novice ?

Po ponovnem šteju vidim, da so kar 4 novice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sid911 ::

Ker gre za novosti, ki so resda vsi s področja grafičnih kartic, vendar se le toliko razlikujejo med sabo da bi po moje njihova predstavitev v eni sami novici bila s stališča debate o posameznih novostih v eni sami temi na forumu neracionalna. Zato sem se odločil da uvrstim vsako v svojo novico. Poleg tega pa če pogledaš vsebino novic bi bila ena sama novica za vse štiri stvari preveč nepregledna in obširna.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

SebaR ::

Manjša napakica pri novici Dual GeForce 7600GT:


čipoma na eni kartici, povezanima v SLI. način Za osnovo so

Piko bo treba prestavit :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

CaqKa ::

Odkrita resna varnostna pomankljivost v GPG

1. kot je cwizo povedal, se naj v komentarju novice ne spodbuja k flamewaru. kolkor vem so sprva bili komentarji namenjeni temu, da se je bralca malenkostno napotilo k razmišljanju

2. zakaj je komentar dolg za polovico novice? (nebi bilo lažje samo dva komentarja spisat pa to kot novico objavit?)
a niso v onem oddelku napisana pravila za pisanje novic? da more imet novica tolikšno in tolikšno dolžino?

MrStein ::

Diskete prihodnosti ?

1.44" diskete niso nikoli obstajale.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

V bistvu tudi 1.44 ne :))

1440 KiB so bile velike, torej ~1.47 MB, ali ~1.41 MiB
I am NaN, I am a free man!

CaqKa ::

novica kot je Prvič izmerjen učinek umetne (inducirane) gravitacije!, ki bi lahko imela zelo dober razmišljujoč kurzivni komentar ga nima.. a važno da ga imajo vse linux in ms novice, tako da se naredi dobra iztočnica za flamewar :>

Ziga Dolhar ::

Komu je namenjen ta sestavljen učitek -- lukaniumu?
https://dolhar.si/

CaqKa ::

vsem piscem novic.
oziroma bolj tistim ki bdijo nad novicami (valpetu) in dopuščajo da se nek neumesten komentar pojavi drugje pa ga sploh ni.

OmegaBlue ::

Kurzivni komentar je popolnoma odvisen od pisca novice, če ga ne želi napisati ga pač ne bo in NI obvezen.

Komenterje piscev se seveda po potrebi tudi zavrne, če so neprimerni kako pa se odzovejo uporabniki na komentar pa je odvisno od njih. Tisti "trolovske" narave jih seveda uporabijo v svoj prid za podžiganje in nadlegovanje ostalih uporabnikov, bolj razgledani in kulturni uporabniki pa jih lahko ignorirajo ali argumentirano ovržejo ali utrdijo.

In seveda občasni bralci foruma si lahko oblikujejo svoje mnenje glede na komentar in jim ga ni potrebno deliti z ostalimi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikrivanje politične opredelitve strokovnjakov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
584818 (3588) Maria

Več podobnih tem