» »

Divx na HDD ne delajo gladko

Divx na HDD ne delajo gladko

JurcaG ::

Mi kdo zna pomagat! Divx na trdem disku mi ne delajo gladko, se ustavljajo in podobno. Zanimivo pa je to da zadeva dela bp preko mreže iz drugega računalnika in preko cdroma. Računalnik imam P4, 1Gram, prof ASUS grafično 265m, hdd maxtor 160g...
Kodeke ki jih imam nameščene so vsi v paketu gordian knot (xvid, ffdshov, morgan stream switcher, divx brundle in ac3! Pred njimi sem imel že samo ffdshov, pa paket allinonecodecpack, pa konbinacijo brundle, xvid, ac3...

Prav tako sem testiral tudi disk z programom iz strani maxtorja, ki ni našel napake. HELP
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

podtalje ::

Sam ne vidim nobenega logičnega razloga zakaj bi ti iz CD-ROMa predvajalo normalno, z diska pa ne (seveda upam, da si poizkusil z istim filmom).
V tem primeru potem niso krivi kodeki. Če hočeš eliminirati možnost napake zaradi kodekov, si pretoči VideoLan player (VLC), ki že vsebuje vse potrebne kodeke in je eden izmed najbolj robustnih predvajalnikov.

Potem ostane samo možnost, da disk ni zmožen dostavljati dovolj podatkov predvajalniku. Ali mogoče sočasno uporabljaš še kakšen program?
Pri disku lahko v Device Settings preveriš, če imaš vklopljen UDMA, hitrosti diska pa lahko preveriš s programom HdTach.
Še to, ali se ti to dogaja pri vseh filmih ali samo pri določenih?

JurcaG ::

To se dogaja z vsemi filmi! HD tach sem že probal in mi je kazal hitrost branja 47,7 Mb/s, tudi prečekiral sem disk pa je vse ok! Filme sem gledal iste preko mreže, cdroma in hdd, težava pa je samo pri zadnjem. za gledanje uporabljam bsplayer. Ultra DMA je vklopljen!

Bi lahko bila napaka na povezovalnem kablu med matično in hdd?
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

JurcaG ::

Pretočil sem tudi VideoLan in zadeva je res kazala na bolje. Ko se je že skoraj videl nasmeh na mojem obrazu:D pa se je zopet začelo ustavljati:( . kodeke stare nisem odinštaliral.
Drugih programov takrat ko gledam film ne uporabljam!!
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JurcaG ()

podtalje ::

Če se ti je tudi v VLC-ju zatikalo, potem kodeki ne bi smeli biti problem, ker VLC uporablja svoje.

Daj poglej še v VLC-ju v Meniju View/Messages, če dobivaš takrat, ko se zatika, kakšna sporočila o napakah.

JurcaG ::

Sporočil ni!
Po moje ker imam računalnik še v garanciji je najbolj da ga dam na servis in naj ga zrihtajo. je pa zadeva vsaj meni ful čudna"
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

podtalje ::

Lahko ga daš sicer na servis, čeprav menim, da je vseeno to software-ska napaka.

Imaš probleme samo pri filmih ali ti nagaja tudi kaj drugega? Kako pa je takrat s CPUjem, ko se zatika?
Jaz bi še malo pregledal sistem z Sisoft Sandra, če kakšne vrednosti odstopajo od normalnih.

JurcaG ::

Na task managerju film laufa na cca 1-4%. Zanimivo pa je bilo tudi to ker sem računalnik formatiral avno zaradi tega misleč, da se je kaj narobe naložilo. In probal zadevo samo na sistemu - pa nič boljše! :'(
je pa res moteča zadeva!
Drugače dela računalnik solidno, nisem da zadovoljen z njim (oblikovalske programe (ukvarjam se z grafiko) mi ne odpira ekstremno hitro, enkat do dvakrat sem mi je zgodilo, da mi je resetiral kar iznenada (zalaufu igrco SH3)!
Na mejl ti bom poslal slikico hd tacha ker se sam ne spoznam najbolje na to zadevo - sumim pa da je kriv HDD!
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

JurcaG ::

Glede slikce hd tacha ne vem kako ti lahko pripem zadevo, ali vržem na forum. (ftp-ja nimam)
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Jan987 ::

dej jo na shrani.si

JurcaG ::

slikca


jani123 HVALA!!
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JurcaG ()

podtalje ::

HD Tach slika zgleda vredu tako da prenos ne bi smel biti problem, ker za predvajanje divx potrebuješ 100-200 KB prenosa.

Mogoče bi bilo smiselno za test probati s kakšnim drugim diskom?

TRIROG ::

ma dej pusti disk, odinstalired FFDshow, pa bos resu svoj problem, men se je isto dogajal, ko sm meu ta ffdshow , pa sm vse dol butnu pa samo divxtotalpack gor dau ... problem resen ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158505 (13653) BaRtMaN
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

ffdshow vs. K-lite

Oddelek: Programska oprema
101048 (958) #000000
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442980 (2033) strictom
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151806 (1525) Tr0n

Več podobnih tem