» »

A je to normalno al je disk prepočasen?!

A je to normalno al je disk prepočasen?!

bastadu ::

Dol sem si potegnu program "HD Tach" za merjenje hitrosti diskov in glej ga zlomka naletim na naslednje rezultate. Zanima me, če mi nebi moglo malo več pokazati kot povprečno branje 10611,2kB/s (~10,4MB/s) in dostopni čas 13ms (teoretično bi mogel biti 8,5ms semizdi, ne da je za 53% večji?! Ne bi rekel da bi blo za kake 10 al pa 20% viška...:() A je to normalno al ne?!

Aja, pa še moje specifikacije:
ABit BE6-II & HPT366 controller
PIII 700MHz
IBM DTLA-307045 on HPT366 (UATA66)
.
.
.
OS: Windows 2000 Professional (NTFS)

Zanima me, če je kdo od vas kdaj testeral približno takšno konfiguracijo in kakšni so bili rezultati?

bastadu ::

Pazi zdej to foro! Grem pa v Windows Me (imam oba OSa na enem PCju) pa isto izmerim, pa dobim tele rezultate. Razlika je očitna. Nevem sicer zakaj, ampak mislim da zaradi FAT32 vs. NTFS. Sam da bi bil NTFS tako veliko počasnejši, si tudi nisem mislil... In vaše mnenje?

JLP ::

Ja to je nekam mal u Win2k. Dej kake nove gonilnike za kontroler probej dobit. Pa kake gonilnike za čipset pa podobn. Pa tud SP2 si gor dej ker se zadeva občutno pihitri.
Live long and prosper!

`DoC ::

Očitno je "varka" v NTFS particiji, ker men na fat32 dela disk okol 3000kb:))
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

bastadu ::

Gonilnike mam trenutno najnovejše za ta kontroler, sicer so še beta ampak prejšnji ne delajo OK s tem diskom, ker zadeva zmrzuje... Gonilnikov nč ne bom mogu spreminjat, kvečjemu, če si SP2 dam gor. A vsebuje SP2 tudi popravke, ki so v SP1 al si morem vsakega posebi dobit?

Han ::

Servisni popravki so kumulativni, kar pomeni, da SP2 vsebuje popravke iz SP1... :)

bastadu ::

A že lahko kdo zrihta SP2 na CDju za malo denarja? :\

Paramedic ::

Men da rezultat v hd tachu enak rezultat v ME, 98, 2000 (NTFS ali FAT32) vsi so enaki. Torej format v hd tachu ni importante!
End transmission.

bastadu ::

Čudno to... Se pravi da je pol pr men neki narobe, sam ko sam slo-tech neve kaj:D:'(
Prosim nadaljujte s svojimi predlogi, kako zadevo rešiti!

krneki ::

Jest mam en 75GB IBM na Athlon 700, MB KX-133, 256MB rama. Pa sm ga dal skoz mejhno serijo testov. Tle pa so rezultati. Zadeva je bla izvršena v win2k. Disk ma eno NTFS particijo in je zaseden 75%.

Aja še to...zadeva je na ATA66.

bastadu ::

Zanimivo kako se hitrost spreminja... Pr mojem testu je pa branje ful enakomerno (skoraj ravna črta), pri tvojem pa gre čedalje nižje... Zanimivi je tudi, da mi je v WinME naredilo test samo po prvih ~8GB in ne po celem disku, verjetno zato, ker ne prepozna NTFS... Sam nimam sam NTFS, mam še eno drugo, neki čez giga FAT32 particijo.
Še vedno nevem, kako bi jaz zadevo urihtu:'(:'(

Jinxy ::

Zanimivo....to, da hitrost branja pada proti koncu diska je logicno, ker ima disk konstantno kotno hitrost in je ze iz fizikalnih zakonov jasno, da je na zunanjem robu veliko hiztrejsi kot pa na notranjem.
Presenetilo me je pa to, da ima krneki izredno visoko porabo CPU-ja, pri meni je vedno okol 3-4%, imam pa DTLA 20 GB disk.

Muflon1 ::

Hehehe tlele je pa benchmark od mojga diska Western Digital 40GB na Abit SE6 ATA100 vodilo>:D


kr hitro a ne?
Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

bastadu ::

Lepo bi bilo, če bi se slika videla...:D Pa raje daj samo link do slike, ker se drugače cel forum raztegne... thnx

krneki ::

Ima kdo še kašne druge diske?
Zanimivo je da mi pri IBM DPTA 20GB 7200 rpm na ATA66 ornk poskakuje. Prvi del (15GB) je FAT32, drugi (5GB) pa NTFS.

Medved ::

Ene dve kapljici olivnega deviškega olja dej na osovinco od diska pa boš vidu kako bo zalaufu8-)

bastadu ::

bizi10, kok lahka daš tako sliko gor ko se točno vidi, da je ponaredek... če že ponarejuješ, se vsaj potrudi!
Pa lepo sem te prosu, če daš samo link do slike in ne celo sliko v forum, ker si zdej cel forum raztegnu...;((

Jinxy ::

Res lepe linije, men tud na IBM DTLA 20G 5400 obratov ful poskakuje zadeva, pa ne laufam nobenih takih programov zraven, ki bi med testom na disk pisali!

Evo, se SLIKCA!

Ce koga zanima, disk je na UDMA33 vodilu, za kej vec ni dnarja :O

Muflon1 ::

bastadu: Dej zdej mi pa še ti mojster povej kako ti to veš da je ponaredek js lepo slikam z hypersnapom moje rezultate pa ti kr odpraviš s tem da so ponaredek obrazloži to malo ne pa kr tko neki govorit
Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

bastadu ::

bizi10:
Read speed - maximum 26303.0kps, minimum 18323.0kps, average 24263.2kps

Mislim da to pove vse.... pa tudi na grafu se vidi!

Muflon1 ::

Lej js sm zagnal HD Tach poslal sliko in ti me obtožiš da sm ponaredil sliko? zdej pa praviš tole pove vse razloži mal kaj ti je sumljivo!

P.S. zdajle sm še enkrat zagnal HD Tach posebej za tebe in dobil tele rezultate:
Read speed - maximum 33101.0kps, minimum 15328.0kps, average 24169.2kps
imam Western Digital disk ATA 100 7200 obratov.
Kaj je narobe z mojimi rezultati
Stran za ljubitelje skuterjev http://runnerklub.20m.com

bastadu ::

Tisti graf pod "Read Burst Speed", mi ni logičen...

Picero ::

Jaz sem si tudi DLjal HD tach, pa lahko testiram samo CD, ZIP in 1,44 FDD. Kako si stestiram HDD?

lp! picero

bastadu ::

Jaz pa ne morem CDja (tudi če je CD vstavljen)... lahko sam disk pa floppy... Kero verzijo pa maš to?

bastadu ::

Sem dal SP2 gor pa je isti k*rac:(

asomrak ::

V Win 2k izklopi ACPI, boš imel takoj hitrejše prenose.


Andrej S.

Spajky ::

Tak slab rezultat! jest sem dal pred dnevi notr
QuantumFireBall+AS20g in mam na ATA33 31/19, poprecje 28Mb/sec s HDtachom; pa tih je in ne greje se prevec! 8-)

bastadu ::

Spajky, neki mi je samo krivo z gonilniki za win2k al neki takega, ker v winme je prenos nekaj več kot 40MB/s na ATA66...

Kje naj izklopim ACPI funkcijo?

asomrak ::

ACPI izklopiš takole:

Pojdi v Control Panel, System in tam na Hardware poženi Device Manager.

V spisku naprav priključenih na tvoj PC izberi prvo - Computer, in tu moraš imeti ACPI PC. Daj properties ter Update driver na Standard PC.

Potrdi in verjetno boš moral še nekajkrat resetirati računalnik (ker ti še enkrat konfigurira vse naprave), a potem bi moralo delati.

Vsaj meni so po tem prenosi zrasli iz 18000 kB/s na 43000 kB/s v Sandri. V HD Tachu pa imam average read speed okoli 38000 kB/s. Aja, imam pa dva diska v RAID 0 ter NTFS. Poročaj!

Jebiveter ::

Mi je Spajky enkrat govoru, da je ACPI zanic stvar sam se vedno ne vem, kaj je v bistvu tko slabega na tem ACPIju in zakaj?
Nej mi en po razlozi. Aja, pa kaj zgubim, ce izklopim ACPI? Prednosti (ce so) in slabosti?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bastadu ::

asomrak, nc ni pomagal, le dostopni čas se je zmanjšal za 1ms, prenos pa nč:'(. Zdej sem kr nazaj dau tak kot je blo...

Jebiveter, ko sem izklopu ACPI, nisem več imel opcije StandBy, pa še kej druga verjetno ni več...

glavic ::

bastadu: jaz mam tud na drugem compu BE6 II in IBM DTLA 7.200 ata 66.
ko dam to stvarco na udma66 mi naredi v sandri samo 8.ooo točk. ko pa dam na 33 pa mi jih naredi 18.ooo točk (to govorim za win2k FAT32 ali NTFS - oba sem probal). plata je upgrejdana z zadnjimi updejti, in driverji so najnovejsi.
v ME pa mi naredi z 66 okol 23.ooo točk. jaz tega problema se nisem rešil. dosti ljudi po svetu ima problem z win2k+ibm+abit be6II => kle je en link do enga foruma, kjer opisujejo ta problem .... link
Musselli bizi

Jebiveter ::

Sem izklopu ACPI sam sem ga po hitrem postopku nazaj vklopu! Sploh stvari nislo delale prav! Nobenega StandBy-ja, comp se ni izlucu sam, itd! Pa tudi rezultati v HDTach se niso izboljsali niti za 1%!

Ima se kdo kasno dugo idejo? BTW: Tudi jaz imam DTLA 15GB 7.200rpm.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bastadu ::

Galvic, sem dal na UDMA33 pa nč bolš, kvečjemu je bil pol dostopni čas 19,5ms (WTF8-O) pol sem dal pa nazaj in spet stestiral in spet 19,5ms:'(. Pol sem pa takoj zatem še enkrat, pol je pa padu access time na 12,5ms. Sem si kr oddahnu, da je vsaj toliko:D. Prenos pa ostajavedno nekje 10,5MB/s:(...

bastadu ::

No sedaj obnavljam temo z novim vprašanjem. Disk je sedaj WD800JB, kontroler Promise FastTrack100, zanima pa me (glede na spodnje slike) zakaj imam sedaj, ko sem disk dal na Promise-ov kontroler (na navadnih sem rabil prostor za CD-RW in CD-ROM) Read Burst Speed tako majhen, kaj je vzrok?

Before: WD800JB, ATA100 kontroler na plati


After: WD800JB, kontroler Promise FastTrack100

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: bastadu ()

Spajky ::

Mislim, da bi vklop DMA rešil marsikatero težavo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bastadu ::

V prejšnjem primeru je vklopljen DMA, mislim pa da je v drugem tudi, čeprav sploh ne vem kje se ga da vklopit/izklopit, ker ni nikjer kakšnih nastavitev...
Sicer pa mislim da bi prišlo do precej večjih razlik, če ne bil DMA vklopljen, vsaj pri CD-ROMih je tako:)

lepi joker ::

tudi jaz sem omenjal to težavo že neštetokrat.merim z hd tech2,61 kot ti ..
rezulat pa je naslednji:disk je ibm 40 gb ata100 7200
številk se sedaj točnih ne spomnim edino to lahko trdim zagotovo,kljub temu da je disk na ultra mode dma5 da dobim v win XP dosti slabše rezultate kot če naložim win ME ali win 98 se...
recimo: win ME povprečni čas branja 38,000 kps
win XP 26.000 KPS
tudi v dostopnem času je razlika....

do končnega rezultata zakaj taka razlika še vedno nisem prišel...
kljub temu uporabljam xp ,ker je res zakon..če ravno je vse malo počasnejše

bastadu ::

Pa mi lahko vsaj nekdo razloži, kaj Read Burst Speed sploh je in kako vpliva na hitrost delovanja?

bastadu ::

A še lahko kdo prilepi sliko od Hitachija, tako malo za primerjavo... Tukajle je moja:


Disk: Hitachi 160GB 7.200rpm SATA 8mb cache

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: bastadu ()

SkIDiver ::

Mene pa zanima, če bo vredu špilalo na tej plati 120GB 8MB ATA133 maxtorjev disk.
Plata je pa abit be6-II. Sedaj mam gor priklopljen maxtor 40gb na ultra ata-ATA66 kontroler in zadeva lepo deluje.

strictom ::

Meni je isto delalo... Maxtor 120 mi je bral z 4Mb/s... Pojdi v bios nastavi tam UDMA 6 potem pa pojdi v winse pa na novo naložo driverje za disk... Meni je potem delalo vredo pa mi je bral z 98Mb/s
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

DominusSLO ::

Strictom morda zamujaš ene par let :D

jest10 ::

Medved:
Strojno olje! Nikar ne jedilnega

strictom ::

DominusSLO: driverji so bli zjebani... saj veš... windows...;)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534257 (3611) Boky
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151798 (1517) Tr0n
»

ATA 100 Diski (prenos)!

Oddelek: Strojna oprema
292216 (1492) zile
»

RAID 4 x 40GB / HPT370 / Abit VP6 / problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81277 (1148) miranpozar

Več podobnih tem