» »

37" Full HD ali HD Ready

37" Full HD ali HD Ready

«
1
2

bosko555 ::

Lep pozdrav!

Trenutno kupujem nov LCD TV in se nekako ne morem odločit med Full HD ali HD Ready. Škoda mi je denarja, ker nameravam gledat v razdalji 3m nekje, mogoče kdaj 2-2,5 m. Gledal pa bom na LCD digitalno TV in pa tudi HD filme. Če je mogoče kdo imel že možnost iz takšne razdalje gledat hd ready ali pa full hd bi proso če lahko malo pove kak se mu je zdelo. To me predvsem zanima za hd filme, kajti navadn digitalna vem da se vidi na hd ready boljše.

Hvala za odgovor.

Ted ::

Če ne boš TV-ja uporabljal za računalnik in ne nameravaš gledati 1080p filmov lahko mirne duše vzameš HD ready.
Mah...

KoMar- ::

HD Ready.

darkolord ::

Ja sej je napisal da bo gledal HD filme. Potem preostane samo še Full HD. Pa tudi če jih sedaj ne bi, razlika v ceni ni tako velika, da se ne bi vseeno splačalo bolj Full HD...

KoMar- ::

Premajhen TV in prevelika razdalja je za 1920x1080, no. In "HD filmi" pomenijo tudi 720p filme, ne samo 1080i/p.

darkolord ::

Velikost 37" je IMHO ravno pravšnja, če gledaš SD in HD zadeve (na večjih je SD že preveč smeti).

KoMar- ::

Ja... to je kot nalašč za HD Ready! (sploh, ker bo gledal tudi SD)

sthep ::

Imam 32" full hd tv in vam povem, da je že tu razlika opazna. Jst ne bi razmišljal...full hd vzem, če ne ti bo žal.

PrimozR ::

Pri 27'' nimaš kajr azmišljat, FullHD.

mrdaco ::

A imaš oba tv-ja postavljena vzporedno da to trdiš??????

Jaz sem primerjal 37" FHD in HDReady iz razdalje 3m in pri vragu nisem opazil razlike pri gledanju blue raya. Razlika je le če gledaš od blizu.
Seveda je zgodba drugačna od 40" naprej.

darkolord ::

Jaz sem večkrat primerjal tako (37"). Pri SD vhodu je zelo malo razlike, pri HD je pa razlika ogromna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

LexLuthor ::

Itaq Full HD. 720p televizorji so že apriori slabši. Pa tudi razlika se opazi med 1080p in 720p. Pa še za naprej si ne zapiraš opcij za uporabo zaslona. pa še lažje ga boš prodal, če ga boš slučajno kdaj prodajal. Vzemi že 100+Hz varianto osveževanja slike.
www.pasice.si

sthep ::

100+Hz = bullshit. O tem je bilo že dosti razprave.

DarwiN ::

IMO se ti splača doplačat za FullHD pri 37" le kakšnih 50-100EUR,nič več, ker razlika bo na 2m minimalna, na 3m pa je absolutno ni..

Sicer pa FullHD danes ne naredi več tiste bistvene razlike v ceni. Mediamarket ima naprimer 3 Philips 37" TVje, vsi trije so full HD, a vendar so cene 590EUR,760EUR in 1100EUR. Tehnologija (model) in bombončki torej.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

KoMar- ::

Mislim, a ni logično, da če se bodo gledale tudi SD vsebine, da bo Full HD samo škodoval z več piksli, ki jih bo treba interpolirat?

PrimozR ::

Mogoče, ampak a ne bodo mankajoči piksli škodovali FullHD sliki oz. jo naredili brezpredmetno?

KoMar- ::

37'' zaslon je premajhen za Full HD! Ga moraš potem gledat iz razdalje 1 metra, da sploh vidiš vse piksle!

PrimozR ::

o_O

EDIT: zakaj mamo pa pol 24'' monitorje z resolucijo 1920 x 1200? Heck, zakaj da fak mamo pol 30'' z resolucijo 2560 x 1600???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

darkolord ::

Za prikaz boljših detajlov ni niti slučajno potrebno, da vidiš/ločiš posamezne piksle (v bistvu so, če jih ločiš, še preveliki).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mrdaco ::

o_O

EDIT: zakaj mamo pa pol 24'' monitorje z resolucijo 1920 x 1200? Heck, zakaj da fak mamo pol 30'' z resolucijo 2560 x 1600???


Zato ker v monitor zijaš iz razdelje 50cm, v televizor pa 3-4 metre.

shinko ::

Če boš gledal HD filme (blueray, .mkv) potem ti priporočam full Hd. Jaz si lastim 32 plačni lcd tv, ki je HD ready, gledam iz razdalje 2-3m, naslednji bo ziher 37 palčni in full hd.

lp

plavko61 ::

SONY 37V5500 + popcornhour A110 (mkv) + telemach DTV
;)
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

PrimozR ::

o_O

EDIT: zakaj mamo pa pol 24'' monitorje z resolucijo 1920 x 1200? Heck, zakaj da fak mamo pol 30'' z resolucijo 2560 x 1600???


Zato ker v monitor zijaš iz razdelje 50cm, v televizor pa 3-4 metre.

HM, pri dveh metrih višine imam 40 cm dolgo roko... Nisem vedel.

pa tudi nisem vedel, da če nekdo napiše, da bo TV gledal z dveh metrov, da bo dejansko gledal s tri do štirih metrov.

ginekolog ::

Jaz imam 37" full HD TV. Iz enega metra se vidi razlika med hdredy in fullhd, iz 3m pa ni šans. Je pa bolje nabaviti hull hd ker so razlike v ceni minimalne. (vsaj pri LG 5000 je bilo tako)
Divers do it deeper.

KoMar- ::

EDIT: zakaj mamo pa pol 24'' monitorje z resolucijo 1920 x 1200? Heck, zakaj da fak mamo pol 30'' z resolucijo 2560 x 1600???

Tole lepo pokaže tvojo ignoranco. Take monitorje se gleda iz par 10 cm, ne pa par metrov, se ti ne zdi?

Eni pač veste bolje kot nekateri, ki smo skozi dali že 40'' HD ready in 46'' Full HD ter 42'' SD plazmo... (vsakega vsaj 1 leto)... pač, bodite sami krojači svoje usode ;((. Zase vem, da bom našparal za vsaj 55'' Full HD, ker šele na takem bo 1080p prišel do izraza. Pameten nakup za 37'' je HD ready in nič drugega. Pa še prišparaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

darkolord ::

ker šele na takem bo 1080p prišel do izraza
Rajš eno kinodvorano, he he.

Me prov zanima, kolk veliko površino bo treba met za UltraHD (vsaj ene 800"?) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

KoMar- ::

Mah, to pretiravajo... saj vidite, kako nas "silijo" ves čas kupovat nove CPUje in grafične... 1920x1080 progressive se meni zdi fantastičen napredek od 720x576 interlaced in čisto dovolj za vse potrebe, razen za kino :) Tam pa že itak rolajo 2K in 4K digitalna standarda...

PrimozR ::

Okej, OP pravi,d a bo gledal s treh metrov, mogoče kdaj tudi z dveh. nekoliko daleč, ampak res ne vidim problema, če gledaš z metra in pol do dveh (37''). In kot sem rekel, očitno imam roko pri skoraj dveh metrih višine dolgo manj kot pol metra. Fat chance! 24'' normalno gledam s skoraj metra (~80 cm), za filme in serije še 30-40 cm dlje pa ni nobene ga problema. Sploh pa pri današnjih cenah res ne vem, zakaj en bi gledal FullHD TVjev. Se HD Ready sploh še dobijo?

Okapi ::

vem, da bom našparal za vsaj 55'' Full HD, ker šele na takem bo 1080p prišel do izraza.
Če prestaviš fotelj malo bližje, boš enak učinek dosegel za veliko manj denarja.8-)

O.

KoMar- ::

Težko se potem naredi "movie night" :)

darkolord ::

Mah, to pretiravajo... saj vidite, kako nas "silijo" ves čas kupovat nove CPUje in grafične... 1920x1080 progressive se meni zdi fantastičen napredek od 720x576 interlaced in čisto dovolj za vse potrebe, razen za kino Tam pa že itak rolajo 2K in 4K digitalna standarda...
Seveda je lahko govorit tkole, ko nisi še videl česa boljšega. Npr. Ultra HD. Ko sem jaz to gledal, so imel zraven razstavljen še en 4000x3000 ekran velikosti cca 30" in stvar je bla fakin a-mazing iz katerekoli razdalje.

KoMar- ::

Moj point je, da potem lahko človek ves čas nekaj menja in nikoli nima "miru" :) Najprej mora večina folka spoznat "the awesome power of HDTV", potem se bomo pa najprej pogovarjali :D

darkolord ::

Najprej mora večina folka spoznat "the awesome power of HDTV"
Obenem pa vseeno svetuješ ne-HD zadeve. Hmm...

KoMar- ::

Ne, jih ne. HD ready je tudi HDTV... look it up :) Pa 1280x720 je povsem spodobna resolucija za filme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Okapi ::

čisto dovolj za vse potrebe, razen za kino
1080p je v resnici boljša ločljivost od (klasičnega) kina. V Koloseju imajo recimo še klasične projektorje in ostrina slike na 35mm filmu je manjša od tiste na blu-rayu.

Težko se potem naredi "movie night"
To je sicer res, ampak za movie night imaš pa fullHD projektor, ki je cenejši od 55" televizorja.

O.

PrimozR ::

Moj point je, da potem lahko človek ves čas nekaj menja in nikoli nima "miru" :) Najprej mora večina folka spoznat "the awesome power of HDTV", potem se bomo pa najprej pogovarjali :D

Ja, človek ves čas menja, če kupi 42'' SD plazmo, 4xnekineki HD ready plazmo in nato hoče 55'' fullHD plazmo. Ali pa kupi 42'' fullHD LCD že s prve pa je hepi. Kaj pa tisti, ki že poznajo(mo) 'the awesome power of HD'? Vseen bi brez pomisleka vzel 37'' FullHD, heck, gledam clo 32'' FullHD.

KoMar- ::

42'' plazmo smo kupili, ko je stala takratnih 800k SIT... pač ni bilo tega, kar je danes. To, kar ti gledaš oz. iz kakšne razdalje gledaš, so pa monitorji potem in ne televizorji.

PrimozR ::

Zakaj že?

hooger ::

ne vem zakaj ne bi kupil FHD, če pa je razlika v ceni max 50EUR? :(

KoMar- ::

Ker. Bojo. SD. Viri. Izgledali. Slabše. Preberi. Prvi. Post. V. Tej. Temi.

darkolord ::

Ne. Ne. Bojo. It's. All. A. Lie.

KoMar- ::

The. Cake. Is. A. Lie., to je pa tudi vse :)

PrimozR ::

še vedno ne vem zakaj bi SD viri izgledali slabše. Najbolje bodo itak izgledali na SD plazmi. Pol pa najbolje da kupi kar SD plazmo!!

KTr1sk ::

V čem je podrobneje razlika med "HD Ready 1080p" in "Full HD" moj televizor ima oznako "HD Ready 1080p" in imam priklopljenega preko računalnika Z DVI na HDMI in imam nastavljeno resolucijo 1920x1080 in slika je res čista ter sem zadovoljen z kvaliteto.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

LexLuthor ::

Mislim, da ti 1080 signal downgrada na 720p. To naj bi pomenilo 1080p ready, kot vem.
www.pasice.si

KoMar- ::

Uh, to so pa spet tržniki, ki mešajo meglo in hočejo zmesti uporabnike. Edino, kar šteje, je število pikslov, ki jih ima tvoj zaslon. Seveda pa je še bolj bistveno, da si ti zadovoljen s sliko.

d0rK ::

Zivjo.


Ker vedno rad razmišljam o "the road not taken" me zanima naslednje. Imam starejši LCD TV, ki je samo HD ready, kar pomeni da podpira največ 720p in 1080i. Od televizije sem oddaljen 2m in me zanima, če bi sploh lahko na tej razdalji opazil razliko med 720p in 1080p. Kaj menite?


Hvala.

aiko ::

Sam imam 37" Full HD tv.. in pri 2-h metrih je razlika komaj opazna med 1080p in 720p. Če greš pa še 50 cm stran, pa sploh ne ločiš več kaj je kaj.

d0rK ::

Aja, pozabil napisati. Moj LCD ima 32 inčev.

Cveto ::

HD Ready 1080p naj bi bil enakovreden ali boljši kot FullHD.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114312 (9688) Akssi
»

Optimum HDTV viewing distance

Oddelek: Zvok in slika
111783 (1505) Okapi
»

HD ready ali full HD tv sprejemnik in rač. ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
82057 (2009) xsannyx
»

LCD 42" Kaj mu manjka, da je tako 'poceni'?

Oddelek: Kaj kupiti
253430 (1747) detroit
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273192 (2743) djordjevic

Več podobnih tem