» »

Zakurjena mašina - ali je hladilnik lahko razlog za to?

Zakurjena mašina - ali je hladilnik lahko razlog za to?

slashrsm ::

Pred nekaj dnevi mi je domači strežnik neslavno prenehal delovati. Mama se je pritoževala, ker ni mogla na net, fotr je noru, brat je norel in pes je lajal.:)

Ugotovil sem, da sta po vsej verjetnosti skurjena vsaj plata in napajalnik. Zadeva si je vtičnico dellila z zamrzovalno skrinjo, pa me zanima, če je lahko to razlog za neslaven propad omenjene kište. Nekje sem enkrat zasledil, da zaradi nihanj v napetosti, ki nastanejo zaradi vklopa kompresorja v hladilniku, lahko poškoduješ računalnik. Računalnik je bil sicer priklopljen na UPS, ki naj bi uravnaval nihanja napetosti.

Šimpanz ::

Nikoli ni dobro če si računalnik deli vtičnico z kakršnokoli drugo napravo, ki je velik porabnik el. toka. Kolega je imal silne probleme z računalnikomi je bil n aisti vtičnici kot električna peč.

Izi ::

Najprej probaj zamenjati samo napajalnik.
Motnje so v omrežju vedno prisotne in tukaj ni kaj narediti. Če bi bil napajalnik kvaliteten bi moral to vse kompenzirati.

Elektrika po hišah je ponavadi vezana tako, da so vse vtičnice v eni sobi vezane zaporedno ena za drugo, se pravi na istem kablu in na eno varovalko. Tako je vseeno ali imaš ti razdelilec na eni vtičnici ali pa imaš PC priklopljen na sosednji, ker je še vedno vse na enem in istem kablu.

Boljši (novejši) napajalniki delujejo od 100 - 250V brez karšnegakoli preklapljanja med 110V ali 230V.
Moj napajalnik zdrži do 3 sekunde popolnoma brez elektrike in računalnik deluje naprej brez, da bi se resetiral.
Pri nas se dostikrat zgodi, da za sekundo zmanjka elektrike, luči ugasnejo in se zopet prižgejo, celo monitor ugasne sliko, računalnik pa se mi ni še nikoli resetiral zaradi tega.
Mi je pa pred leti dvakrat zgorel napajalnik (najcenejši, kar se ga je takrat dobilo), ko pa sem kupil kvaliteten napajalnik ni več nobenih problemov.

Tako, da sumim, da je pri tebi kriv nekvaliteten napajalnik.
Zdaj veš zakaj so na pogled enaki napajalniki 10k SIT drugi pa 30k SIT pa na obojih piše 500Watt.
Uporabljaj pa tudi prenapetostno zaščito pred računalnikom. Meni vsaj trikrat na leto skuri varovalkico na prenapetostni zaščiti čeprav zunaj nič ne bliska in grmi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628319 (12601) ender
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638640 (7042) AngelOfDeath
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310170 (8109) Pyr0Beast
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463392 (2320) krho
»

Informativno vprasanje o prenapetostni zasciti

Oddelek: Strojna oprema
161464 (1253) Mercier

Več podobnih tem