» »

Zaščita pred strelo

Zaščita pred strelo

1
2
»

jype ::

EWEER> Ob direktnem udaru ti lahko pomaga samo višja sila, vse prenapetnostne zaščite pa zatajijo. Drgač pa kupiš v BigBangu kaj, za katero ti garantirajo (je enih par takih izdelkov) pol pač naj oni ti kupujejo kompe pa televizije.

To drži za električne vodnike, ne pa za vsakršne telekomunikacijske vodnike.

Ker se je meni dvakrat zgodilo podobno kot aljazhu (skozi telekomovo parico sem dobil atmosfersko razelektritev, ki se je elegantno sprehodila skozi opremo), sem zadevo rešil tako, da sem kupil dva pretvornika (cenejši 100M ethernet pretvornik z UTP na multimode vlakno stane približno 50 EUR + DDV) in pet metrov dolgo zaključno vrvico. Od takrat naprej lahko v takem primeru kupim le še skurjen pretvornik, vse ostalo pa je 5 metrov izolatorja (in en debel UPS pri električni žici) oddaljeno od telekomovih paric.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

;-) ::

Ja in kaj boš z zaščitenim net kablom(ali telefonskim) če ti bo kompa skurlo...V vsakem primeru če hočeš da ti električne napreve preživijo direkten udar moreš izklopit-simple like pasulj, pa nevem kaj se napravljate v stotih temah.

Če pa vseka sosedom pa tebi požge zaščite maš pa itak tud stroške, tak da boljše izklopit. Pa btw btk za telekomunikacijske vodnike...itak so prklopleni na modem oz. napravo ki rabi za delovanje elektriko pa je spet vse v pizdi:D ?

jype ::

EWEER> Ja in kaj boš z zaščitenim net kablom

Kabel je _optični_ in ker steklo ne prevaja električnega toka, tako ni mogoče, da bi skozenj prišel napetostni sunek.

EWEER> Če pa vseka sosedom pa tebi požge zaščite maš pa itak tud stroške, tak da boljše izklopit. Pa btw btk za telekomunikacijske vodnike...itak so prklopleni na modem oz. napravo ki rabi za delovanje elektriko pa je spet vse v pizdi

Ne. 230V naprave bistveno bolje preživijo napetostni sunek, ki pride skozi telefonsko parico, ker je prevodnost telefonske parice precej bolj omejena, kot prevodnost 230V vodnikov in naprav, ki so praviloma tudi ustrezno ozemljene. Seveda ne tvegam in imam UPS za terminalne naprave (nek tripplite 500VA) na eni fazi, UPS za računalnike (APC 3kVA) pa na drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ted ::

Slovenske zavarovalnice za relativno majhen denar (mislim da okoli 50 evrov) ponujajo zavarovanje za indirektni udar strele. Če maš za par tisoč evrov elektronike doma mislim da to ne bi smel biti previsok strošek.
Mah...

alkoo ::

Se strinjam, da to nebi bil prevelik strošek. Ampak imam slabe izkušnje z zavarovalnicami, ki vedno nekaj najdejo, da potem ne povrnejo škode (ali povrnejo zelo zelo malo), tako da (vsaj jaz) dvomim v tako zavarovanje.

AngelOfDeath ::

Zavarovalnice izplačajo točno to kar piše po pogojih

Če nimaš zavarovano za določen primer ali če si nepismen to navsezadnje ni njihov problem. Se drugič bolj potrudi pa si preberi pogoje in vprašaj agenta če ne veš...
edit: Slovnica

kekz ::

Brez veze spraševati agente. Jaz sem ugotovil, da marsičesa niti agenti ne vedo.
Nam je pred leti rač. opremo zalila voda, ker je spuščala streha. Lastnik zgradbe je imel to zavarovano. Na koncu nismo dobili nič, saj se je zavarovalnica zmislila, da za najemnike pa to ne velja. 8-O

perci ::

kekz, v takih primerih ni slabo iti do odvetnika

Ne boš verjel, kako hitro se odnos spremeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

alkoo ::

AngelOfDeath: nimaš pojma zakaj se je šlo, tako da ne mi o nepismenosti.

Pač zavarovalnicam ni za zaupat. Moje mnenje.
Glede teme...ja najboljše je da je ob nevihti vse izklopljeno.

tris ::

Ja če treska...vse izklopljeno + Kabli iz vtičnic ven oz. fizično izklopljeno! 100% in najcenejša zaščita.
...itak se tega povsod ne da naredit.....;(

kekz ::

100% in najcenejša zaščita.

Me zanima, kako poceni bi bilo to za npr. Amazon, Google in podobne, da bi ob vsaki nevihti vse izključili. >:D

Pyr0Beast ::

Ahh, dokler komp ne rabiš 24/7 ni problem izklapljat, ko pa kakšne ključe lomiš ali pa renderiraš pa problem hitro rata. Za serverje je pa itq tko, če maš denar za server moraš met denar tudi za nadomestenga XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tris ::

kekz:

Torej vsi našteti nimajo 100% zaščite....:D

Itak pa to niti ni pomembno,...mislim, da je v postu predvsem govora in zanimanja za domače uporabnike.

AngelOfDeath ::

Tukaj mislim da je opisano zavarovanje teh stvari

Mobisux


Link se mi zdi koristen za tiste ki hočejo zavarovati digitalno tehniko...


Nisem noben zavarovalniški agent - samo širim informacije okol :)
edit: Slovnica
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenapetostna zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
253966 (3277) shintaro
»

Zaščita pred strelo - strelovod (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6717413 (6035) jype
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714943 (11409) mojca
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212132 (10488) revvs
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463387 (2315) krho

Več podobnih tem