» »

Nakup ups

Nakup ups

1
...
3 4
5
»

amigo_no1 ::

Kupujem ups: uporabljan bo za napajanje prenosnika lenovo n500 / lahko tudi za en namizni pc (amd barton 2500 +lcd 22") .Fino bi bilo če ima priložen kakšen delujoč softver za win xp za izklop v primeru daljšega izpada.Pod mizo imam prostora za 44x53x31 (širina,dolžina,višina) cm veliko ups škatlo. Cena do 100€.
Pomembno je tudi da ni glasen (da ne bo brnel/brenčal/ropotal kot transformatorski generator pri varjenju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Sehnsucht ::

Pozdravljeni,

obujam nekoliko zaspano temo.
V kratkem nameravam kupiti UPS, na katerega bodo priklopljeni 24/7 strežnik, telefon, modem in mrežni usmerjevalnik.
Nekih hudih nihanj v omrežju sicer ni, a se kljub temu nekajkrat na leto zgodi električni mrk (nevihte, vzdrževalna dela na omrežju in podobno). Odkar imam strežnik in IP telefonijo, je UPS vedno bolj zaželjen.
Nekaj malega sem o UPS-ih prebral in prišel do zaključka, da potrebujem line-interactive UPS s sinusnim izhodom.
Trenutno si ogledujem APC Smart-UPS 750VA.
Je moja trenutna izbira v redu?
Priporočate mogoče kaj drugega?
Iščem nekaj bolj kvalitetnega, ne kakšnih poceni jajčk ala 30€, 300€ pa tudi ne nameravam dati.
LP

Pyr0Beast ::

Iščem nekaj bolj kvalitetnega, ne kakšnih poceni jajčk ala 30€, 300€ pa tudi ne nameravam dati.
S sinusom ? Ni variante.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sehnsucht ::

Omenjeni APC ima sinusni izhod ter stane manj kot 300€. Torej je varianta.

Pyr0Beast ::

Mogoče na papirju že. Ne pa na osciloskopu :D

Povej zakaj bi sploh rabil sinusni izhod če ne za superdrago laboratorijsko opremo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sehnsucht ::

V redu, PCR mašine res nimam:)

Bom pa drugače vprašal. Kaj potem kupiti, če želim na UPS priključiti strežnik, telefon, modem, usmerjevalnik, vse preko euro vtičnice?

Pyr0Beast ::

Nič posebnega dejansko. Strežnik, če nima Aktivnega PFC-ja ne mari baš veliko za obliko soka ki ga izmeče UPS.

Telefon predvidevam da imaš analogni brez napajanja?, modem, usmerjevalnik pa uporabljata navadne transformatorje ?

Navadni trafoti sploh ne marijo kaj preveč za obliko signala, še manj pa računalniška oprema, le ta včasih deluje celo na enosmeren tok. Pravtako tudi skoraj vsi switcherji za mrežno opremo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

SmartUPS 750 bi moral biti v redu. Xeon E5405 s 6GB RAMa in 4x146GB SFF SAS diski drži 20-25 minut. Ima sicer samo IEC C13 izhode (standardni računačniški), vendar je priložen en konektor, ki ga lahko pritrdiš na poljuben kabel (npr. na podaljšek).
Mimogrede, išči DLA750I model - je isti kot SUA750I, samo ~30% cenejši.

Pyr0Beast: na poceni UPSjih (APC BackUPS in Sweex) meni routerji niso delovali na bateriji (power lučka je precej hitro utripala).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Pyr0Beast ::

Pyr0Beast: na poceni UPSjih (APC BackUPS in Sweex) meni routerji niso delovali na bateriji (power lučka je precej hitro utripala).
Switcher ali navadni trafo ?

Sicer je ender podal dober predlog. APC UPSi pa so večinoma vredni svojega denarja.

Ogibaj se kakšnih čungalunga firm ala Mustek ipd.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sehnsucht ::

Usmerjevalnik in modem imata verjetno res napajalnik s transformatorjem, vsaj po teži in velikosti sodeč.
Telefon je analogni z napajalnikom brez trafa, ravno tako strežnik, ki ima že vgrajen 12V napajalnik, napaja pa se preko pretvornika 220 na 12 @ 2A.
To kaj spremeni zadevo?

ender ::

Switcher ali navadni trafo ?
Switcher. Eden od routerjev je imel tega.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Pyr0Beast ::

Aha, serverček napajaš potem s čim podobim MicroPSU-jem, ali je to že v originalu tako rešeno ?

No, nekateri switcherji so res občutljivi na kvaliteto vira, drugi pa s tem nimajo težav.


Ender: RHF-120120 Old supplier (Rong Horng / Taiwan Lynx). Not compatible with UPS devices (e.g. APC UPS).
heh :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sehnsucht ::

@Pyr0Beast
Matična Intel D945GSEJT ima že vgrajen PSU, napajam pa jo preko switcherja (iz 220V na 12V@2A), ravno tako ima switcher brezžični analogni telefon Philips.
Verjetno se bom odločil za APC smart ups 750VA, med drugim tudi zaradi malo večje kapacitete, USB komunikacijskih vrat in dobre linux podpore (apcuspd). Pa upam, da mi switcherji ne bodo povzročali preglavic.
Hvala obema za vso pomoč.
Lp

Okapi ::

Povej zakaj bi sploh rabil sinusni izhod če ne za superdrago laboratorijsko opremo ?
Za hi-fi;)

O.

Pyr0Beast ::

:D

Ne boš verjel, ampak tudi HiFi dela BP na starem musteku :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Not compatible with UPS devices (e.g. APC UPS).
Tole je bilo dodano po tistem, ko sem pisal, če so znani kakšni problemi s kompatibilnostjo z UPSji :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Okapi ::

Ne boš verjel, ampak tudi HiFi dela BP na starem musteku
Če bi ga imel priključenega s takimle kablom za 2k € bi drugače govoril:P



O.

Pyr0Beast ::

Če bi ga imel priključenega s takimle kablom za 2k € bi drugače govori

Kaj tale ima že vgrajen UPS ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ender ::

Ne, harmonično tehnologijo! :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Desty ::

Se bom malce vrinil v temo.
Kupujem UPS in imam že ibranega. Sedaj me pa zanima, kakšna je razlika med tem in tem UPS-om. Jaz je ne vidim, razen v ceni.

Okapi ::

Po uradni spletni strani sodeč je enak model.

O.

WyattEarp ::

moj ups (Mustek 800) ima samo ''računalniške'' priklučke in gor lahko priklučim monitor in računalnik - so bli kabli zraven, ni pa možno, da bi kako drugo stvar, ker nima univerzalni - evropski štekar zadaj. kje bi se dalo kupit kak tak kabl - sem narisal kako bi rabil. da bi na eni strain u ups vštekal, na drugi bi bil pa utikač - navaden? se to da kje dobiti?
hvala.

AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

kronik ::

WyattEarp: naredi si ga sam, kje je problem?

Dami ::

En razdelilc predelaj tak da daš tisti levi priključek namest trenutnega pol pa to v ups vštekaš. V razdelilc pa lahk pol obesiš vse adapterje & shit. Tak mam jaz nareto (s to razliko da mam tak razdelilc ki ma tak kabl že po difoltu).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Cosmo ::

Kaj menite o UPS-u Eaton Nova AVR 625. Gre za bivši MGE, predhodnik 625-ke - AVR 600 je dobil zlati monitor, ima USB, dober software, ni drag (65 €), ...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

element ::

Za zaščito povprečnega osebnega računalnika pred nihanji napetosti in kratkimi izpadi, bo, glede na specifikacije, ok. Osebne izkušnje mam pa zaenkrat le z APC-jem in Socomec Siconi.

zee ::

@Cosmo: kje si dobil taksno ceno?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Cosmo ::

I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

schurda ::

Moj je MGE (Ellipse 750) in lahko rečem, da je dobra zadeva. Software omogoča nadzor nad zgodovino. Sedaj je star 3 leta in so mu malo popustile moči. Namesto 12 minut zdej zdrži kakšnih 7-8, zato se ti splača vzeti kakšen vatek več. Če ne, si obsojen na 5 minut max, se pravi skoraj zagotovo shutdown.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

LordTado ::

apc so ok,1500 mam jaz,je 6 krat dražji od kake druge firme ampak ni primerjave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

levaky ::

Za APCje poglej v nemčiji... Imaš neke modele za DELL(SUA se mi zdi), ki so pol cenejši pa še on-line so. Se mi zdi, da je cena okoli 200EUR.

ender ::

Dellovi modeli imajo oznako DLA namesto SUA, vendar žal niso več 30% cenejši (ponavadi samo nekje 5-10%).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

levaky ::

Opa, moja napaka.

Aha, da niso več tako poceni? Škoda, včasih vem da je bila ogromna razlika...

Lahko pa preveriš tudi UPSe podjetja General Electrics, ki jih zastopa mides(www.mides.si). Ne vem pa kako je scenami, moj je bil blizu 1000EUR, res pa je, da ni ravno najbolj osnoven model(imam model VH).

lp, Matej

Sc0ut ::

Imam Xpenology (2x3.5 in 1x2.5 disk) in 75W napajalnik (LC poceni ohišje). Kolikor gledam okrog, je to nekje max 30W poraba in min 10W.

Glede na to, da lahko random zmanjka elektrike (kot včeraj) sem začel razmišljat v smer UPS-a. A je za tako nizko porabo dovolj najblolj poceni UPS iz Enaa recimo? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Katerega bi vi priporočali?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Dami ::

Ne škrtari. Sem se opekel enkrat s poceni UPSom. Nabavil APCja in dela brez problemov. Ko treba menjat baterijo, najdeš kake kvalitetne na ebayu, ki so cenejše in boljše od "original" APCjevih in to je to.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

bastadu ::

Po mojih izkušnjah tudi APC ni več to kar je bil ...

ender ::

Soekris se mi zdi da imajo trenutno najboljše razmerje med ceno in kakovostjo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027165 (8576) Vuli
»

Priporočila za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
61626 (1448) čuhalev
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809097 (6358) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61188 (1056) Mr.B
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
312991 (2037) link_up

Več podobnih tem