» »

Nakup ups

Nakup ups

1 2
3
4 5

il ::

Tudi sam imam telefonijo priklopljeno na UPS. Pri tem se je pojavilo nekaj pomembnih stvari, ki pa jih običajo sploh ni v podatkih o UPSjih. Pri mali porabi (cca 5-10W) nekateri UPS z "green" funkcijo izklopijo napajanje po 5 min, če je priključena moč manj kot 50W! Tak primer je bil poceni Mustekov 600 UPS. Zato sem nabavil drugega, vendar obvezno "neumnega" brez povezave za računalnik, ki deluje pri malih močeh BP.

Po mojih izkušnjah vse naprave delujejo OK tudi vsi switcher pretvorniki tudi z najcenejšim UPS.

Volk- trenutno bi na tvojem mestu vzel kar nekaj poceni.

Volk| ::

Telefon bom dal na ups zato da bo lahko mati telefonirala, ko ni elektrike:)
Glede na to da so ta male porabe si bo verjetno kako urco lahko privoscila telefoniranja.

Nekaj poceni pa tako iscem. Samo da bo delalo pa da ne bo hrupa.
@il
hvala za nasvet. Ni videt slab. Vec kot 300W pa tako ne rabi za te napravice
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Azrael ::

Switcher in UPS s še tako čudno obliko izhodne napetosti ni problem. Vsak switcher deluje v resnici na istosmerni tok. Na začetku vsakega switcerja je usmernik z relativno velikim kondenzatorjem in ta potem požre vse anomalije.

Problem so switcherji, ki imajo aktivni PFC, temu vezju pa se ob čudnih oblikah pritisnejene napetosti rado strga. Switcher brez aktivnega PFC pa teh težav nima.
Nekoč je bil Slo-tech.

Vuli ::

kaj pa za uporabo računalnika se splača? Če bi imel na UPS priklopljen comp in ko bi zmanjkalo štroma, bi pol veretno comp lahko deloval še kakih 5 min, lih tolk za ugasnit rač, za kaj več pa verjetno ne bi bilo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Azrael ::

Seveda je bolje delujoč UPS, kot nič.

Sploh, če delaš kaj resnega, ni ob elektromrku delo izgubljeno (navadno vse od zadnje shranjene verzije dalje), tako pa imaš čas zaključiti z delom, pri mnogih smart UPS zaustavitev sistema uspešno izvede že program od UPS (za primer, ko nisi pri računalniku.

Sicer nakup UPS vstopnega ranga danes ni bistveno dražji, kot nakup dobre prenapetostne zaščite in tako za malo več denarja dobiš poleg prenapetostne zaščite še UPS.

Koliko časa bo PC delal na baterijo, je odvisno od kvalitete akumulatorja in UPS kot celote, nekaj minut do nekaj ur, odvisno od količine soldov, ki si jih namenil za UPS.
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

p....so dragi kabli(podaljsek za ups)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Azrael ::

Pobrskaj po prvi strani te teme, je opis kako ceneje priti skozi, če nimaš dveh desnih rok, si pa leviča:D .
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

Hvala ti, Azrael za nasvet, da naj preberem za nazaj:)
Nasel veliko uporabnega.
Nekako gledam TEGA kaj si ti predlagal, ker ni predrag, pa mislim, da zato kaj potrebuje mati, čist ok.
Edino je toti "ne smart" da ne bo tezav zaradi preniske napetosti, glede na porabnike, ki jih nameravam gor priklopit? Nikjer na strani nisem nasel te info.

Omenil si se da si ga kupil v tujini zaradi garancije. Mas kaki link, kje si ga kupil?
Kaj pa glasnost? Nameravam ga namestit v dnevni sobi. Ne bi ravno hotel da me bo mati nadrla, da mora to poslusat:|

Ob izpadu elektrike spucas kake signale? Se jih da izklopit?
Pa se to. Tam ni racunalnika. Ga je potrebno najprej kaj nastavit preko racunalnika ali vklopim pa dela?

Upam da nisem prevec zamoril. :|
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

il ::

Volk, pazi pri nakupu tega UPS, ker ima med lastnostmi zapisano:

5) Funkcija vračevanja energije (UPS green mode)

To zna biti problem (lahko pa tudi ne), tako da ti priporočam preizkus pred nakupom.

Volk| ::

Kaj ta funkcija omogoča?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Da ti stvar crkne, ko jo najbolj potrebuješ :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

Aha, to je tisti "smart".
Torej zame odpade.
Ali pa se mogoče da to programsko izklopit?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Programsko se jo ne da, vsaj kakor jaz vem.
MOgoče, če bi se kaj s čiperajem poigral ali pa vsake 4 min vkopil 100W žarnio ali kaj podobnega gor za s ali 2.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volk| ::

Ok, kupil sem TOLE in zadeva dela ok. Nic hrupa, piski opozorila spremljivi. Ima možnost izklopa smart-a tako da tudi pri šibki napetosti dela.
Gor sem priklopil LCD TV, modem, komunikator(sagem), in pa telefon(bzrezžična slušalka). Pustil sem da se polni 24 ur, nato pa izklopil iz omrezja. Z vključeno TV je zadeva delala 4 minute. Nato sem pustil spet da se je napolnil, izklopil TV(niti standby) in je zadeva zdrzala 8 minut. Glede na obljubjeno sem razočaran. Ali pa ta modem in komunikator toliko požreta?

Pa vedno se slisi nek "klik" not. Kao da nekaj preklaplja. Ni moteče, samo ne vem kaj to dela?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pyr0Beast ::

Poklej malo po knjižici. Notri 100% piše, da zadeva dela 10 min pri polovični obremenitvi. Pri polni lahko pričakuješ manj kot minuto.

Rabi pa stvar nekaj dni konstantnega polnjenja (lahko uporabljaš zraven) da se celice nekako formirajo).

Jaz imam pred sabo zadevo, razkopano, kolikor se da pa filam baterijo z avtomobilskim polnilcem :)
Držalo cca 28 minut z 40W ...
Pri polnih 360W lahko računam na nekaj sekund ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Sorry, nisem redno spremljal teme, in tako je vprašanje naslovljeno meni ostalo brez odgovora.

No, kakorkoli že, si že zrihtal. Čas delovanja na akumulator se bo še malo podaljšal po nekaj ciklih, če le nisi dobil kako pozabljeno staro zalogo in je akumulator zato fuč.

Priporočam pa, da mu še 2 ali 3 cikle postiš manjšo obremenitev (TV naj bo ugasnjen), potem pa kar korajžno na polno.

Se je UPS kaj grel, ko je delal na akumulator?

Klikanje pri preklopu na akumulator je neizbežno, klikanje ki nastaja prio delovanju na omrežje je pa posledica napetostnega stabilizatorja, če je napetost omrežja prenizka ali previsoka.
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

Pa je dobro, da se akumulator cisto sprazni? 1x sem ga do piskanja za "low batery" torej je bilo se nekje 20-30%, drugic sem pa ga cisto spraznil. Koliko mi je znano za baterije(gsm, navadne polnilne) je to pravzaprav dobro. Verjetno to tudi velja za ups baterijo.

Greje se komaj kaj opazno. Sem mislil da se bo bolj.

Aha, torej je klikanje znak da on uravnava napetost. Ja, tam je znano dejstvo da niha napetost zelo. Moram k mami prinest enkrat racunalnik pa dati ups gor da vidi zadeve saj v navodilih pise da ima vse "števce" za pregled stanja napetosti.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Voip ::

Tudi moj UPS-Trust klika. Res pa je, da se to pojavlja zelo redko, pač ko niha napetost. Če pa tebi klika prepogosto imate mogoče slabo električno omrežje - napetost ni konstantna ali pa je nekaj narobe z UPS-om.

Pyr0Beast ::

Dokler klika, pa se ne kadi, ni panike :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Včasih je dovolj kakšen švasarski mojster v soseki, da luči mrkajo, UPSi pa veselo klikajo. Je pa tudi pomembno kje si. V mestih kjer so transformatorske postaje zelo blizu skupaj, je nihanj manj. Na vaseh oz. tam kje je do transformatorja nekaj km, so nihanja napetosti vsakodneven pojav.

Se je pa vsekakor dobro pozanimati o vzroku, če se pojavi nihanje napetosti. Če gre za težavo v hiši, je to resno opozorilo, da lahko prid do požara na električni inštalaciji, saj je z njo nekaj narobe.
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

Pred leti je elektro delal test, ker smo se pizdili, da ne moremo skoraj nic vecjega delat(varjenje, elektro motor ni imel moči).
Njihove ugotovitve so bile da je "kar uredu". Obljubili so da bodo v 3 letih se potegnili dodatno žico da bo tok boljši.Seveda še do danes nič od njih. Še celo slabše. Na to linijo se je še priključila ena hiša.
Smo namreč na vasi kjer so hiše razmetane.

Bom stesiral s prenosnikom in bom te vedel ali klika zaradi nihanja. Mislim pa da je to krivo, ker itak vemo ze nekaj let da je slab tok. zato pa je tv komunikator in modem prej ven metalo in je trebalo resetirat. Mati se pa je pizdila ker ni mogla gledat tv. Od včeraj( pa še nevihta je bla) pa zaenkrat zadeve delujejo ok.Upam da ne bom prehitro reko;).

Kaj se pa pri tem klikanju pravzaprav dogaja? Je to škodljivo za UPS?
Električar ravno nisem, tako da sem hvaležen za odgovore da se malo "razsvetlim";)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Azrael ::

Notri je vgrajen stabilizator napetosti, tisti nekoliko starejši jih dobro poznajo, saj je bil nekdaj to takorekoč obvezen dodatek za vsak TV na lampe (koliko je bil resnično potreben je drugo vprašanje in odgovor naj off topic za to temo).

Stabilizator nihanje napetosti v rangu +/- 20 do 30 % (odvisno od konstrukcije) stabilizira v nihanje napetosti do največ 2% okoli deklarirane vrednosti.

Ima pa slabo lastnost, da povzroča dodatne izgube - gretje in posledično večja poraba in račun za elektriko. Zato so UPSi, ki imajo tak stabilizator, grajeni tako, da vklopijo stabilizator samo, ko je to potrebno.

Je več klikanja, samo v tolažbo, moj Fiskars je star 13 let ima (tudi) stabilizator napetosti, ki se kar pogosto vklopi, tioda UPS še vedno lepo dela (ima pa seveda že menjane akumulatorje).
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

Aha, spomnim se teh stabilizatorjev. Bili so enako veliki kot je zdaj ta moj UPS.;)
No, pri mami klika zadevica vsakih nekaj minut. Greje se pa manj kot tisti adapterji kaj so gor priklopljeni tako da ni panike.

Kako pa je z praznjenjem baterije? Jo je fajn do konca spraznit občasno? Nekje sem zasledil da ne, drugje pa da ja.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Azrael ::

Mogoče akumulator ne ravno prazniti do konca, če ni potrebe, uporabljati ga občasno, pa vsekakor. Predlagam, da UPS enkrat na mesec za kakšno minuto izklopiš iz elektrike, da bo akumulator malo delal , če ni bilo kakšnih drugih elektromrkov.

Mnenja o praznenju so sicer deljena, nekateri trdijo, da je praznenje, sploh do konca slabo za akumulator, po drugi strani pa 2 akumulatorja takega tipa kot so v UPS, prvega že 4 leta, drugega pa 2 leti uporabljam izključno tako, napolniti in potem prazniti do konca (oba sta v svetilki). Ne vem mogoče imam samo srečo ali pa jim to res ne škodi.
Nekoč je bil Slo-tech.

Volk| ::

Hvala, Azrael, za pojasnila
Veliko si pomagal z nasveti.

Prej sem sicer mislil, da ups dela tako, da se iz omrezja polni baterija, le-ta pa je tista, ki napaja porabnike.
Nisem vedel, da pravzaprav se naprave napajajo direkt iz omrezja, akumulator pa se "vkljuci v omrežje" le tedaj, če zmanjka elektrike.

To pomeni da je vmes še en "člen" ki nadzira nihanje napetosti. Glede na moje prejšnje razlaganje je bil ta nepotreben, saj je baterija napajala naprave, ki pa je itak vedno oddajala isto napetost.

Človek se vedno kaj nauči;)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

pirpy ::

lp
Jaz pa sem pred kakšnim mesecem kupil rabljen apc smart-ups 2200rm (cca 50 kg) in ga vključil kar na hišno instalacijo tako da imam določene vtičnice ki so namenjene občutljivim napravam in vse luči speljane čez ups(večinoma varčne sijalke le nekaj navadnih).Čeprav so akumulatorju stari 4 leta so v solidne stanju saj mi software (po kalibracji )kaže runtime 222 minut če so vklopljeni; 2 računalnika ,modem,telefonija luči v dnevni ter druge naprave v standby(trenutna obremenitev).
program power chute ki je poleg ups-a pa dela dnevnik iz katerega lahko razbereš podatke za vse partametre glede ups-a . vhodna napetost ,frekvenca, obremenitev, temperatura, stanje baterije...(in potem lahko naprimer zvečer pogledam kdaj je bil vklopljen televizor, ali pa kdaj je oče vklopil odjemalnik silaže in kako dolgo je bil vklopljen ker se je napetost znižala za 15 V :) ...) vse te podatke lahko v malo okrnjeni obliki vidim tudi direkt v power chute .
Edini problem ki ga še nisem rešil je ugašanje drugega računalnika prek mreže,ups imam priklopljen na server v kleti ki se ob signalu skoraj prazna baterija izklopi, ne morem pa poslat shutdown ukaza preko mreže ( pri prejsnjih verzijah xp se je to dalo sedaj pri novih verzijah in predvsem visti ki je na compu v dnevni pa zadeva ne deluje(razen če imaš računalnika v domeni kar ne pride v poštev v mojem primeru).
Drugače pa sem zelo zadovoljen z njim.

P.S. prej sem imel online ups 1000VA vendar sem ga vrgel v kanto saj mi je pri 600 W porabnikov kuril več kot 1000W (cos fi 0.6)in že ,če ni bilo nič priklopljeno na njega je kuril 70 W, ta pa v normalnem delovanju pri polnih baterijah kuri 35 W.


Borut
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirpy ()

Azrael ::

@Volk|

Tvoj UPS je line interactive in dokler je napetost v omrežu, se naprave priklopljene na UPS napajajo iz omrežja (UPS je takrat kot podaljšek s prenapetostno zaščito). Šele ko napetost ne odgovarja zahtevam, se napajanje naprav preklopi na akumulator (preko pretvornika, ki napetost akumulatorja spremeni v napetost s katero delajo naprave).

Tak UPS je cenejši, porabi manj zase, vendar kakšna hudo grdobija iz omrežja (strela) lahko pride skozi in uniči vse po spisku.

Če pa bi € odštel vsaj 10 ali še večkrat toliko, kot si, bi dobil double conversion UPS, ta pa bi delal tako kot si si zamislil na začetku. Najprej bi se napetost omrežja pretvorila v napetost za polnjenje akumulatorjev in istočasno se ta (nizka) napetost še pretvarja v napetost za delovanje naprav (zato dvojna pretvorba).

Več izgub, dražje, toda, če bo po omrežju prišlo kaj nevarnega, bo uničilo samo UPS ali vsaj njegov vhodni del, naprave priklopljene na ta UPS pa bodoverjetno zdržale.

Edit, dodal na čigav post se nanaša moje pisanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

ender ::

pirpy: namesto s powerchute, poizkusi UPS nadzorovati preko apcupsd - po mojih izkušnjah je precej manj nadležen.

azrael: praktično vsi UPSji imajo prenapetostno zaščito (pa večina ti daje še garancijo za naprave, prikopljene nanj). Smo imeli pred kratkim primer pri stranki, ko je udarila strela v napeljavo, in je skurilo UPS (napajalni kabel je privarilo v vtič), vse kar je bilo priklopljeno na UPS pa je preživelo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

pirpy ::

@ender
kot si predlagal sem instaliral apcupsd na sever in client, ga nastavil in zadeva pravilno ugasa racunalnika .
Zanima me kako naj sedaj nastavljam ups (kalibracija,občutljivost...).
vidim samo trenutne podatke ni pa podatkov kaj se je dogajalo cez dan.??

Hvala
zehanje je nalezljivo

ender ::

Za dnevnik desno-klikni na apctray ikono in izberi Events, ali pa odpri C:\apcupsd\etc\apcupsd\apcupsd.events z beležnico.
Nastavljanje UPSja je malenkost bolj komplicirano kot s PowerChute, in sicer moraš najprej ustaviti Apcupsd servis (Start -> Run -> services.msc), potem pa poženeš C:\apcupsd\bin\apctest.exe, s katerim lahko nastavljaš EEPROM (deluje preko tekstnega menuja). Ko končaš, spet poženeš Apcupsd servis.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Volk| ::

PO 14 dneh uporabe ups-a se je stanje delovanja iz 8 minut povecalo na 1 uro(ko zmanjka elektrike).
Navdusen sem!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

schurda ::

@ender: Zanima me, če velja da preživijo naprave na vseh vtičnicah v UPS ali samo tiste, ki so dejansko na bateriji.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Voip ::

Odvisno od UPSa. Nekateri ( v večini ) imajo prenapetostno zaščito za vse izhode torej tudi tiste ki niso na bateriji, nekateri - predvsem starejši pa samo "baterijski del."

levaky ::

Tudi sam se odločam za nakup UPSa oz. sem že odločen, samo še izbiram:)

Izbiram med naslednjimi:
APC Smart-UPS SUA1000I 417€
Mides EP 1000 450€
Mides VH 700 540€
Mides VH 1000 600€

Mides ima UPSe izdelovalca General Electrics. Pri Midesu mi je všeč, saj se podjetje nahaja par 100m od mene, tako da imam vso pomoč tako rekoč na dosegu roke, res pa je, da niso najbolj ugodni, predvsem glede na APC.

APC ima odprtokoden software za povezavo UPSa z pcje, Mides samo zaprtokodno, kar zna biti problem, saj bi bil na UPS priklopljen strežnik z linux-om. EP sistem je nekako enakovreden APCju, medtem ko naj bi bil sistem VH malo bolj napreden.

Trenutno me zelo mika VH 700 z ceno 540€. 700W sistem bi moral biti dovolj za poganjanje strežnika in ADSL modema. Všeč mi je tudi, da vsebuje 36V/14Ah baterijo namesto 12V/7Ah. Ima tudi samodejno preverjanje kapacitete akumulatorjev, ne omogoča pa priključitve dodatne baterijske omarice, vendar mislim, da tega ne bom potreboval. Za online ups se odločam predvsem zaradi motenj v napeljavi in zasciti pred udarom strele (indirekten). Edino kar me skrbi je software za povezav, saj je closed source. Se bom probal pozanimati, ali lahko software dobim pred nakupom in ga stestiram.

Kaj bi izbrali vi?

lp, Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

beo ::

Best buy za APC so Dell verzije UPS-ov (razlika mislim da samo v pakiranju), npr. DLA1500I. Seveda bo za ugodno ceno treba narociti iz DE.

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

ender ::

beo: da se jih dobiti tudi pri nas, vendar je še vedno ceneje, če naročiš iz Nemčije (čeprav je poštnina okoli 30€).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

peele ::

Lep pozdrav,
tudi sam uporabljam on-line serijo UPS, proizvajalca General Electric, kjer izhod ni odvisen od vhoda. UPS naprava ima dve leti garancije. Uporabljam jo pol leta in sem izredno zadovoljen, saj služi svojemu namenu. Kar se cene tiče je primerljiva z APC-jevo in drugimi proizvajalci, tehtnica, ki je prevagala v GE korist pa so predvsem karakteristike (od zmogljivih baterij, ki omogočajo temperaturno kompentzacijo, teste,... pa do možnosti priklopa laserskega tiskalnika. UPS sem dobil direktno na sedežu podjetja MIDES, ki zastopa znamko GE v Šenčurju, kjer so mi ga v servisu tudi predstavili in naredili teste. Skratka zaenkrat sem zadovoljen in ta on-liner priporočam tudi ostalim.
Lep pozdrav, M.

levaky ::

Tudi sam sem se na koncu odločil za VH 1000. Sicer je bila cena 600€ brez DDV, ampak sem na koncu vseeno sklenil, da bom vrgel tistih dodatnih nekaj € in bom rešen za nekaj časa.

Po dosedanjih izkušnjah mi sistem deluje odlično. Programska koda je sicer closed source, vendar brez problema deluje v Linuxu. Trenutno me heca samo še SNMP podpora v linuxu, saj imam na UPS priklopljen tudi win box in bi rad ob izpadu elektrike windows mašino takoj ugasnil.
Najlažje bi stvar rešil z network kartico v UPSu, vendar je cena 300€ preveč zame.

Tudi meni so UPS na sedežu MIDES podjetja pokazali, pokazal je nadzor preko M$ in preko weba(v primeru ethernet kartice), razložil še nekaj dodatnih funkcij,... Odličen odnos prodajalcev in serviserjev do kupca. UPS ima priložen tudi nek mali applet v javi za nadzor in konfiguracijo UPS preko weba, kar pride v poštev, ko bi rad pogledal stanje nekje od daleč.

Sam sem trenutno zelo zadovoljen z nakupom, kaj več bom pa povedal po kake pol leta:)

lp, Matej

bjelakrez ::

kater ups priporocate, ce mislim na njem imeti priklopljen samo linux server z raid poljem (brez monitorja in ostalega; headless server z mislim da 400w napajalnikom). najbolj mi je pomembno to, da zna ugasnit racunalnik ce zmanjka elektrike (da ne izgubim podatkov). prosim za pomoc.

hvala

levaky ::

Če res rabiš samo zato, da ti po izpadu elektrike drži PC pokonci samo toliko časa, da se le-ta uspešno ugasne, je načeloma dober vsak Smart UPS. Malo poglej na NUT-ovo stran kateri UPSi so podprti in izberi enega iz tam. Sam bi ti vseeno svetoval da vzameš kakega poceni APCja. Bo veliko manj komplikacij z nastavitvami in iskanjem pravih driverjev po NUTu.

lp, Matej

ender ::

Če imaš APCjev UPS, uporabi raje apcupsd kot pa NUT.

Pa ni treba, da je SmartUPS - vsi APC BackUPSji imajo USB za nadzor.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

levaky ::

Ja imaš res, v primeru APC upsa je bolje uporabiti apcupsd.

bjelakrez ::

saj v bistvu sem imel v mislih APC-ja. samo ne vem katerega?

levaky ::

Kaj takega: http://www.ceneje.si/apc-ups-zascita-sm...

Pomojem bi moralo biti popolnoma dovolj. Pri polni obremenitvi naj bi deloval 6min, kar je pomoje dovolj za izklop PCja.

Lahko pa tudi 620VA: http://www.ceneje.si/apc-ups-zascita-sm...

Na ceneje.si sem našel tudi neko SMART APOLLO serijo, vendar tega ne poznam in zato ne vem ali se jo splača kupiti. Ne vem niti, ali je podprta s apcupsd-jem.

lp, Matej

ender ::

Po mojem bi bil že kakšen BackUPS dovolj.

Mimogrede, namesto SmartUPSa 650 se bolj splača kupiti SmartUPS 750, ki je cenejši (DLA modeli so delani za Dell, in so približno 30% cenejši kot ne-OEM SmartUPSji, razlika je pa samo v nalepkah na embalaži).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

levaky ::

Maš res... Nisem vedel da imajo BackUPSi tudi RS232 izhod. Imajo pa najbrž na izhodu samo podatke Je elektrika/ni elektrike, kar pa je za potrebe don_ziggy-a dovolj.

ender ::

Ne, BackUPSji imajo USB izhod, in dajejo skoraj enake podatke, kot SmartUPSji.

APC : 001,041,1045
DATE : Sat Aug 09 23:21:17 CEST 2008
HOSTNAME :
RELEASE : 3.12.4
VERSION : 3.12.4 (19 August 2006) gentoo
UPSNAME : server
CABLE : USB Cable
MODEL : Back-UPS BR 800
UPSMODE : Stand Alone
STARTTIME: Sun Mar 02 10:20:53 CET 2008
STATUS : ONLINE
LINEV : 236.0 Volts
LOADPCT : 30.0 Percent Load Capacity
BCHARGE : 100.0 Percent
TIMELEFT : 27.5 Minutes
MBATTCHG : 5 Percent
MINTIMEL : 3 Minutes
MAXTIME : 0 Seconds
OUTPUTV : 230.0 Volts
DWAKE : 000 Seconds
DSHUTD : 000 Seconds
LOTRANS : 194.0 Volts
HITRANS : 264.0 Volts
RETPCT : 000.0 Percent
ITEMP : 29.2 C Internal
ALARMDEL : Always
BATTV : 27.4 Volts
LINEFREQ : 51.0 Hz
LASTXFER : Low line voltage
NUMXFERS : 2
XONBATT : Fri Jul 25 13:46:50 CEST 2008
TONBATT : 0 seconds
CUMONBATT: 5 seconds
XOFFBATT : Fri Jul 25 13:46:53 CEST 2008
SELFTEST : NO
STATFLAG : 0x07000008 Status Flag
SERIALNO : QB0703332810
BATTDATE : 2001-09-25
NOMBATTV : 24.0
FIRMWARE : .o4 .I USB FW:o4
APCMODEL : Back-UPS BR 800
END APC : Sat Aug 09 23:21:38 CEST 2008
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Dami ::

Ne splača se to pri nas kupvat. Jaz sem nabavo pol leta nazaj Backupa 1500VA za 210e+poštnina (zdaj so se mal podražl sicer) a mi je žal da nisem smarta vzel. Ne zato ker bi blo kaj narobe z mojim, sam razlika je bla 50e. Naroču sn pa tule.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ender ::

Ja, v tujini so precej cenejši. Poštnina iz Nemčije pride okoli 30€, vidim pa da so cene v zadnjem mesecu nekoliko narasle.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bjelakrez ::

hvala vsem za nasvete! v bistvu me najprej zanima model, nato pa ce bo res toliko cenejsi v tujini, ga bom kupil tam. samo na geizhalsu nisem videl Dell-APC UPSov.

kaksna je razlika med smart-upsi in back-upsi? ali oba znata ugasniti linux masino? ce prav razumem, na server nalozim apcupsd in ga potem nastimam, da ko je racunalnik napajan iz baterije, ga ugasne. je nekak tko?

a je tale zadost dobr, da lahko gor prklopim 2 racunalnika in bi oba ugasnu? ce se ne motim, ta nima izhoda, ki bi imel samo prenapetostno zascito. v tem pogledu mi je bolj vsec tale. kaj pa pravite na tega? ta ima tak izhod, kot tudi zascito za telefon in mrezo. to je najbrz tudi pametno imeti. samo dvomim, da se ga dobi. ali priporocate katerega drugega s temi lastnostmi? ima jih tudi tisti bk650ei, samo ali je zadosti mocan?

LP Ziga
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027189 (8600) Vuli
»

Priporočila za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
61631 (1453) čuhalev
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809104 (6365) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61192 (1060) Mr.B
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
312994 (2040) link_up

Več podobnih tem