» »

HARD DISK ERROR er40a46a

HARD DISK ERROR er40a46a

mujo123 ::

pozdravljeni,

a je to možno da naekrat brez razloga crkneta kar dva diska v istem računalniku?
diska sta ibm 40GB (identična), napaka pa je "er40a46a". A mam jest res tako srečo da ni večje?

Boky ::

Si proba diska priklopiti na kak drug računalnik?

mujo123 ::

ma ja... isto dobim HD error-not readable
sem testiral tudi ze z ibm disk toolom...."DEFECTIVE DEVICE"
in to kar od enkrat...sem naredu samo restart winsow

Boky ::

Če ti isto potrdi IBM drive fitnes, ti je pač disk crknil. Se zgodi. :(

pinx ::

Jaz sem mel tako "srečo" da mi je odpovedal WD Caviar 2500JB SE... ode slabih 220GB podatkov ki so se nabrali od aprila...
Edino dobro pri tem je, da sem ga nesel nazaj v Pelugo in zamenjali so mi ga s tem v podpisu... :D
WD ima (je imel :D ) 8MB cache, 7200rpm, ATA100, 3 leta garancije... Maxtor pa 16MB cache, rpm isto, ATA133 in 5 let garancije.
Je pa prednost WD pred Maxtorjem da je tišji.
Aja, vse skupaj pa je začelo, ko sem mel namen formatirat sistemsko particijo in sem si delal backup na D particijo. Naenkrat je vse skupaj zaštekalo, resetiral sem mašino, nakar več nisem mogel dostopat do D particije. Probal sem vse mogoče... nič. Opravim quick format D, delovanje windowsov se občutno izboljša. 8-O Si mislim WTF...
Po tistem je vse skupaj normalno delalo, D nisem uporabljal, potem so spet začeli winsi zmrzovat. Potegnem dol HD Tune, pogledam Health, FAIL. Dam skozi Error scan, in ugotovim da je na disku ene 7 zjeb**** sektorjev. Pišem v Pelugo mail če ga je možno menjat, je napisal da ni problema, naj kar prinesem. Prejšnji četrtek se zmenim s starši da gremo v petek skup gor, z namenom da disk menjajo. In isti četrtkov večer, je disk dokončno odpovedal. Ironično, a? Tak da pubeci, pravi cajt se spravit backup delat... ker jaz sem ga zamudil! >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910153 (6326) kmetek
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939076 (6031) dela
»

Pomoč pri nakupu diska?!?

Oddelek: Kaj kupiti
211370 (1033) Tea Time
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113363 (7260) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310032 (7217) Keyser Soze

Več podobnih tem