» »

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

««
«
1 / 6
»»

Caligula ::

Resnicno sem pozitivno presenecen. Zadeva je neslisna. Se Mijavkanja se ne slisi. Nisem ga privil ampak ga vtaknil v ohisje vmes med kovino in disk dal tisto tanko zascitno zadevo v katero so ponavadi zavite kake obcutljive elektronske zadeve... skratka karkoli kar ima podoben ucinek je OK. Guma,..

Disk je resnicno tih. Neslisen glede na ostale komponente. Hiter kot hudic. Nero pokaze 57.6 Kb/s, pri Maxtorju Diamondmax 120 giga pa mi je kazal 46 Kb/s. Pa sele daj vidim, da je Maxtor nesramno glasen proti temu.

Imam 160 Giga verzijo na IDE.

To je definitivno moj najboljsi nakup letos in ni procesorja, RAMa,.. ,ki bi se mi zdel toliko posrecen nakup kot prav ta disk.
Hiter, tih, troletna garancija, sprejemljiva cena,......

Resnicno ga priporocam vsakomur in pravim, da pozabite Maxtorje, WDje,..., ker je to trenutno res najboljsi disk.
Ze v testih na netu je bil dalec najtisji in pa tudi najhitrejsi.

V praksi se vse to samo potrdi.
  • spremenil: Caligula ()

Wad@ ::

Je to ta disk(no pač 160gb).
Ker sem danes kupil takega (160gb) in nikjer ne vidim 7k250...pa tudi trgovec ni vedel da bi to bil ta disk..če pa je pravi pa je vse Ok...in naj bi imal enakega kot ti..testiram jutri(danes:8))

TribesMan ::

Še dobro da že pol leta okoli trobim da so to najboljši diski... :\

No se je vsaj nekoga prijelo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jp, to je tak disk.

Ravno zato sem dal tako temo, da folk ne bo vec spraseval, ce nebi vseeno raje kakega WDja,.. , ker razlika je taka, da bi bilo butasto kupit karkoli drugega.

Skratka ta disk je zakon. Se z najbolj bednimi DVDji pr peki ne pride do buffer underruna kk je prej pr MAxtorju skos pa tuki zraven se mrcvarim 100 aplikacij zraven,..

Skratka tako kot sem rekel, moj najboljsi nakup letos.

Fury ::

Dej prilep HDTach slikco nekam prosm :)

Caligula ::

Kje ga ze dobim?

Zaenkrat sm sam v Nerotu probal pa je dal cez 57KB/s ven.

Pa kje v Sandri 2004 je najbolsi test za to?
Ker test?

Gandalfar ::

Caligula: google it??!?

BaRtMaN ::

Tudi sam sem že kak teden ponosen lastnik 160GB PATA modela in moram priznat, da je res odličen! Kopiranje iz enega mesta na drugo na disku je veliko hitrejše v primerjavi z IBMom GXP120, edino kar me moti je čuden zvok, ki ga oddaja. Ni tisto mijavkanje, o katerem se je govorilo, ampak visok ton, ki traja od 3-10 sekund.

Caligula ::

JAz ga sploh ne slisim-daj vmes kako tank izolacijsko peno med ohisje in disk ob straneh.

M-man ::

Al pa ga obesi na gumice. Piskov praktično ni več.

odklop ::

Evo test 7k250 (120 sata) !
Tih in zelo hiter, (mam ga že 3 mesece in sem ful zadovoljen) !

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

BaRtMaN ::

Nice. V bistvu sem že razmišljal o levitaciji in bom ga dal v vezalke, ker ne vem, kje bi dobil gumice.

Urajmal ::

Sj bo crknu :P :P

Caligula ::

Cudn, sm probu pa men da Average cca 52 Mb/s ampak je cudn k mam burst sam na 93 Mb/s.

Kaj to pomeni?

jest10 ::

No ja v primerjavi z mojim WDjem 80GB 2MB ni ravno nevemkoliko boljši. Povprečno imam 48.??MB/s(koliko točno sem pozabil) prenosa, edino pri iskanju je 1ms počasnajši(kar je edina opazna razlika)

Caligula ::

Ja, sam men neki burst ne stima. Po testih na netu bi moral met burst nas 115Mb/s.
Pa nasploh men tale test sploh ne deluje ne vem kako pameten. Subjektiven obcutek pac.

Je pa ta disk ze v reviewih za 10 Db in vec tisji od ostalih sam prot Maxtorju 120 Gb z 2 Mb cacheja je pa tole vesoljska ladja.
Maxtorji so sicer hitri uni z 80 Giga ploscami sam ta je hitrejsi pa predvsem tisji.

Pa men se zdi ,da so nasploh 80 giga se relativno hitri vsi.

Aja, jz mam tri particije gor, ce to kej pomen pr teh testih.

odklop ::

Mislim .... da sem imel podobne probleme. Burst sem mel pod 100, average pa celo ko nisem mel sistema gor kazal 53-55. Pa tud dostopni čas mi je HD tach pokazal pod 12 -11,8 /11,9. Nevem zakaj tako - pac.
Trenutno mi tako deluje, kot je na slikci zgoraj že cele 3 mesece. Je pa res, da v Sisoft sandri rezultati precej nihajo. Mam tud 3 particije (10, 40, 70).
(med tem sem zamenjal bios na nf7-s, servis pack na xp, novi nforce driverji)!

Caligula ::

No, vsi k mamo Nforce 2 plate pac ze dolg cakamo, da Nvidia da vn kake spodobne IDE pa tud druge driverje :\

kuglvinkl ::

Bi jih že imeli, če bi bla KT880 vsaj tako hitra kot je nForce2.
Your focus determines your reallity

r5r ::

Kaj je to 7k250 serija diskov ? Potem pa so v tej seriji različne velikosti diskov (120 GB,160 GB, ...) in razlicni prikljucki ATA/SATA ? :D
And it makes me wonder.

Urajmal ::

@Caligula: možno da maš na kablu na katerem imaš disk še kakšen disk al pa da maš tadolg 30cm kabel to je tudi lahko vzrok zakaj imaš tako majhen burst...

Caligula ::

Jah kabel je bolj dolge sorte ja. Pa prej je bil sam pa tudi, ko sem dal se Maxtorja gor so bli rezultati isti.

Sam mislm, da ni to problem. Sem prej priklopil se Maxtorja.
Tisti ma burst 115 Mb/s sam ma average sam 43 Mb/s :'(

Sej Maxtor je tud tih dokler ne zacne kaj migat resno, ko se tiste glave zacnejo oglasat.

Pri IBMu tega ni. Priden pa tih 0:)

frenk ::

men sta včeri šla 80GB in 40GB deathstarja na serverju, pa morm zdej nek dobit 7k250 160GB UATA izvedenko...v BOF-u je ni, v JAE je ni na ceniku, v mlacomu sicer je, ampak...je še kakšna trgovina s temi diski?

Wad@ ::

Tudi meni so trgovci rekli, da jih ni...in sm kupil skoraj na slepo...pač hitachi(sam da je je)...pa baje da je kar pravi...
Poglej če je tak.

BlackHole ::

Ampak, cene diskov so pa pri nas še vedno zasoljene. V Pelugi dobim tega Hitachija (160 Gb) za 85 EUR. Ko mi vrnejo še davek, je to 17k SIT. To je več 10k SIT ceneje.

Caligula ::

JAh svercanje je zaenkrat se vedno zelo privlacna zadeva. Pri nas cene se ne padajo kot bi morale. Ze vidim, da bom moral po kamero cez mejo, ker bo nov PAnasonic pri nas za 50% drazji kot v tujini. Poden.:\

userc ::

tut sam menim da so novi 7K250 zakon diski, (ibm) hitachi pa se je toliko popravil glede zanesljivosti da mu (vsaj po tem koliko jih dobim na sevis) maxtor in seagate nista do kolen!

frenk ::

evo sem ponosen lastnik hitachija 7k250 160GB:)...kupu v BOF-u v Kranju, cena pa je 31k sit...morm še kšn hdtach test nardit

Caligula ::

Pa za burst napisi kok mas. Pa kaj sploh pomeni burst? 0:)

Dr_M ::

ce se prov spomnim je to najvecja hitrost komunikacije ide kotrolerja in diska. to bo tribesman povedu bolj tocno...
tko da ce mas tm manjso cifro ni nc narobe.disk ne bo nc pocasnej delu, ce je le vec kot je max hitrost branja.


evo bolj tocno...

Finally, HD Tach tests the drive burst speed. The burst speed is the speed that data can be accessed from the drive's on-board read-ahead memory. This measures the speed of the drive and controller interface.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

A OK, pol mam se dost fore 0:)

Tilen ::

edino pazi da nebos prevec navil >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Burst transfer je ubistvu komunikacija med RAMom na disku in kontrolerjem na plati... pač največja možna hitrost, sam to je zgolj teoretičen podatek, ki nima bistvenega vpliva na hitrost diska...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jz sm kr ponosen na tistih povprecnih 52Mb/s 0:)

zile ::

Ti rajš prestavi en avi film iz enega diska na drugega. Potem pa še recimo kakšen telefonski imenik. Pa boš vidu tvoj povprečni prenos :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

sloxl8 ::

Imam eno vprašanje, ki se nekoliko navezuje na to temo.

Kaj, hudiča, počnete z diski, da potrebujete tak prenos? Je to le modna muha ali pa se resnično ukvarjate z urejanjem videa? Ali pa morda vsak dan kopirate particije/mape iz ene na drugo?

Caligula ::

EJ, ze pr peki DVDjev se to ful pozna. Pa povsod. Moj prejsnji Maxtor je bil krava v primerjavi s tem. Pa se ful bolj tih je ta. Disk se skos po malem pozna. PR tipicnem prckanju po racunalniku mogoce kr bol k procesor.

frenk ::

sloxl8: jah disk je najšibkejši člen, torej...:)...prenosi so pa pomembni pri nalaganju igrc, winsov, programov, itd...velik več prdobiš če si kupš hitrejši disk, kot pa hitrejši procesor, sploh pa zato, ker se procesor da navit disk pa ne;)

Fury ::

Caligula - samo 52MB/s? Jest mam na 180GXP average 47MB/s - a nej ne bi blo 7k250 ibr hitrejsi?

Caligula ::

Prvo kot prvo, to je kakih 15%.
Drugo kot frugo, poserjem se jz na te teste.

V primerjavi z Maxtorjem k sm ga mel prej je to formula.

Ze tko mi je ta test kr neki pa sumljiivo kratek je pa veckrat da razlicne rezultate tud ce veckrat zapored pozenes,..

Dejstvo pa je, da je hitrejsi in pa tisji.
In mene je prisel 25.000 SIT.

Skratka poceni, hiter in tih. oz najhitrejsi v vecini primerov in zagotov najtisji.

Skratka najboljsi. :D

odklop ::

Popolnoma se strinjam s tem ! A ste že probal nove Nvidia ide driverje za nf7-s (izšli 31.3.04) ?

Tilen ::

jaz jih mam gor pa ne vidim neke razlike, je pa res da nisem se nic igral pa to da bi rekel da dela slabse/bolje
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Fury ::

Caligula: Ti si totalno cudn clovek. Vsako vprasanje vzames za napad.

Slo-Tech: Dejte prosim lepo ignore opcijo naredit - sej ni tezko. Samo en filter not pa je. Na nick.

ReXi: Men je ful padu CPU usage (ne samo v hdtach ampak nasploh je ful ocitna razlika v delovaju compa). Pa sem probal vse driverje kar jih je blo do zdej.:)

Tilen ::

tako da, so boljsi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Jp. Vse je vojna. >:D
Jz sm takoj za en filter. Fury na cedilo :D

Cudno je ze to, ker si ti moj odgovor razumel kot napad. Skratka tezavico (e) imas ti.

Projekcija je privlacna lastnost sibkih znacajev 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Gandalfar ::

Caligula... umiri se malo... ti fury pa tudi.

Trenutno komaj cakam, da priklopim drugega raptorja v raid .. speeeeeeed :)

Tomay ::

Upam samo da ne bodo tako crkavali, kot so IBM-ovi diski nekaj let nazaj.

Sicer pa nisem še videl proizvajalca diskov, ki nebi imel kake slabe serije. Mislim da je fujitsu zaradi tega nehal delat diske.

Imam en razlog zakaj raje uporabljam wd diske, kot pa maxtor, čeprav imam največ maxtorjev in to je, da jih lahko v garancijskem roku sam pošljem v Nemčijo (Poštnina=1800SIT) in mi jih potem pošlejo nazaj. Ponavadi ti prodajalci tukaj ne dajo toliko garancije, kot je da proizvajalec sam.
Maxtorjeve diske bi moral poslat na Irsko, za ostale firme pa še nisem preveril.

Poleg tega, da so diski najšibkejši člen tudi najbolj crkavajo. Baje če jih hladiš živijo malo dlje.

A je kdo že preizkusil kak par seagate raptor-jev 10.000RPM v raid 0?>:D
Voodoo 4Ever

Pat_MaGroin ::

Na enem forumu sem prebral, da ima VELIKO lastnikov tega diska tezave, ker se jim vsake par minut "sprozi" sledec zvok:

http://home.t-online.de/home/d.daeumler...

Kako je z vasimi izkusnjami?

LP

Pat_MaGroin ::

Huh, definitivno bom preklical narocilo v Pelugi ..

http://www.envynews.com/forums/index.ph...

Skoda, pa tako dobro je kazalo ...

LP

Fury ::

U mater, tale zvok je pa totalno ubijalski :)
Verjetno bo kaksen firmware upgrade, ki ga bo utisu.. upam :)
Ce bo tale zvok se naprej, pol ta serija diskov ne bo moja nasledna.

Gandalfar: Ni problema, samo tip me ucasih raskur, pa si resno zelim ignore funkcijo za kaksne, ki kar morejo na cist vse replyat - smiselno ali ne. Sej sem ze miren :)
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575776 (3928) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221434 (1081) Nocko
»

kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
191769 (1502) Caligula
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191258 (1023) glinik

Več podobnih tem