» »

Kateri trdi disk?

Kateri trdi disk?

1
2
3 4

freserovski ::

jp, tu se tipočno vidi kak vsak svojo kobilo hvali :D >:D , pa še jo bom jaz >:D :po mojem mnenju je IBM/Hitachi 120 gb z 8 mb predpomnilnika najboljša izbira (najtišji in tudi zelo hiter, če ne najhitrejši med zgoraj naštetimi:\ )
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

frenk ::

jest mam ibm 40 giga in 80 giga...oba sta preglasna:(

MrX ::

ok, odločil sem se da grem v ponedeljek kupit WD80 8mb.

zdej pa me zanima a je možno tko naredit, da dam jst WD-ja v kišto in pol vse podatke (tud winXP) prenedem na WD-ja, ker bom Maxtorja 40GB (sedanji disk) prodal.

boštjan ::

OS lahko preneseš z nortono ghostom

MrX ::

boštjan: a ti TO mislu?

boštjan ::

u got it dude:D. Kako pa se dela s tem programom pa si kaki tutorial preberi, ker jaz še nisem delal s tem,raje na novo naložim vse

Dami ::

ti daj ghost gor, nared disketo in jo bootaj. pol pa naredi kopijo komplet diska(ne particije) in jo daj pol na drug disk.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrX ::

Dami: i don't get it:\

frenk ::

Mr.X:jest mam ceu tutorial u knigci od 8rda+ ker sm zravn plate to dobu...če si s kranja ti loh posodm, čene pa upraš kerga k ma 8dra+...pa skenerja tud nimam

Law_Enforcer ::

Za prenos celotne vsebine diska (skupaj z OSom) je dober tudi Migrate Easy

matrix2 ::

fant takole naredi in mislim, da boš zelo srečen kupi WD-ja. Testiral sem že vse možne diske, ki so top tale trenutek, ampak bolj tihega, zanesljivega in hladnega diska od WD ga ni. Trenutno imam Maxtor 160Gb/8Mb/133Mhz in ga bom vrgel v kanto!! Ropoče pa tudi prevroč je no, če pa namestiš en orng pihalnik pod njega, potem je OK:-))

Dami ::

Mr. X: Ti sam ghosta dej gor pa ti bo vse jasno. V bistvu ti sploh ni treba diskete delat ampak lahk že v winsih vse nardiš če izbereš "Clone" ter izbereš pol keri disk naj se kam kopira (pazi da ne boš dal particije). Po restartu bo računalnik sam začel delat kopijo. Aja, morš pa met tud novi disk not z delujočo particijo. Težava je sam kr si rek da maš 40gb ne. No, on ti bo pol nardil 80gb vlko particijo, torej čez cel novi disk. Tak da če hočeš met 2 jo boš mogu zmanjaš s partition magicom.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrX ::

jst ne bom razdelil 80GB na 2 particiji. disk ostane nerazdeljen, ker mi je brezveze delat particije.
jst samo hočem da se vsi podatki klonirajo iz starega diska (maxtor40gb) na nov disk (wd80gb), ker bom maxtorja prodal.

frenk ::

mogoče bi pa particijo loh kopirou...sam bi mogu 80 giga na dve particiji razdelit...sj poj pa loh skupj spet daš

micka ::

fant takole naredi in mislim, da boš zelo srečen kupi WD-ja. Testiral sem že vse možne diske, ki so top tale trenutek, ampak bolj tihega, zanesljivega in hladnega diska od WD ga ni.


Viš kok smo si različni.Pri meni v kišti je ravno WD 120GB JB najbolj glasen disk v idle načinu.Drugi didk je seagate baracuda 80GB in tretji Hitachi 180GB (oba približno enako glasna-beri neslišna).WD piska kot kak reaktivc,tko da ga bo kmalu zamenjal še en Hitachi..

lp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: micka ()

Cokolesnik ::

>> WhiteWolf: res je, imel sem 7200 hitrih, a dokaj glasnih obratov. Ki pa so se začeli vrteti vedno slabše, zato se tudi nisem čudil, ko so mi pri Emisiji zatrdili, da IBMovi diski z vsemi problemi pri njih nimajo več 3 letne gar, temveč le eno leto. Oni ponujajo 3 leta le za WD in še enega (se ne spomnim), za Maxtorja pa dve leti. Kako je drugje, se nisem pozanimal, saj sem bil odločen vzeti kaj takega kot je WD.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

boštjan ::

micka, maš dobro privijačen WD disk?

MrX ::

jst sm klicu dons v eno štacuno in sm jih vprašu kako je kej s kvaliteto Seagate diskov. pa so mi rekli da so v enem letu samo enega pokvarjenega nazaj dobil, WD pa Maxtor pa se mnogo veliko bolj kvarijo in mi je priporočal seagate.

Seagate BARACUDA IV 120GB 7200RPM ATA100 8MB 35.000sit

bom mogoče kr to vzel

falotXP ::

Ja, vse lepo in prav Mr. X, samo prodajalec ti je pozabo povedati, da so Seagate diskov prodali le 5, WD in Maxtor diskov pa 50 in med temi 5 se jih ne more več pokvariti...to je to. Ne mi rečt, da se Seagate diski bolj prodajajo kot WD in Maxtor.

Sicer pa že povedano "Vsak kmet svojo kobilo hvali" velja.

Hair_Y ::

Ker sem se že pred to temo odločil za H/IBM 120GB me zdej zanima
to:
- v testu diskov Monitor(februar) piše, da ima le 2MB predpomnilnika
- nekaj mi zdej jamrate, da dajejo le 1leto garancije

Kaj je zdej res in kaj ne.
Vem le to, da je res hiter in tih...

Nedo ::

WD

freserovski ::

120 gb verziji sta dve, ena ma 2 mb predpomnilnika, druga 8, tako, da raje vzami tisto z 8 mb, samo par $$$ razlike. Prepoznaš ga pa tako, da ma za oznako pač neki xxxxxxxx-1, to je z 8 mb, če je pa vzadaj -0, ma pa 2
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

WhiteWolf ::

Tisti Ibm 120Gb, ki ima 2MB ima leto garancije, drugi z 8MB pa tri leta!

MrX ::

odločil sem se za Seagate BARACUDA IV 120GB 7200RPM ATA100 8MB 35.000sit :D

tx-z ::

js sam zaenkrat z maxtorjem 80gb 7200rpm 8MB bufferja čist zadovoljen,, v tisti trgovini k sm ga js kupu, pa so rekl da so samo ene 10 maxtorjev letos prodal..-da se najmanj prodajajo
tx-z

DSmidgy ::

samo prodajalec ti je pozabo povedati, da so Seagate diskov prodali le 5, WD in Maxtor diskov pa 50 in med temi 5 se jih ne more več pokvariti

Ene 2 let nazaj sem biu serviser. Sem ene 300 do 400 kompjutrou sestavu pa je pomoje ene 2x komp nazaj pršu zarad diska(ene 80% je blo Seagate diskov). Od IBMja je biu pa usak tačetrt zanič.

frenk ::

Mr.X: mau premisl zakva ti je to serviser ponujou...men je u comtronu zatrjevou kolk so LG pekači dobri...poj sm pa kmau vidu eno velko LG zastavo u nihovi štacun:D

falotXP ::

Ene 2 let nazaj sem biu serviser. Sem ene 300 do 400 kompjutrou sestavu pa je pomoje ene 2x komp nazaj pršu zarad diska(ene 80% je blo Seagate diskov). Od IBMja je biu pa usak tačetrt zanič.


Ja OK... saj jaz nisem govoril o IBM diskih ampak o WD in Maxtor diskih, kajti, kot vsi vemo se se IBM diski dosti kvarili in je bilo dosti težav z njimi in kot vem, ne najdeš v sakem računalu Seagate diskov, ampak mislim, da je več WD in Maxtor diskov, saj sta to bolj uveljavljeni in priznani znamki na svetovnem tržišču.

matrix2 ::

ja res je, da je Maxtor-jev in WD-jev več po naših mašinah. To pa iz razloga komercializacije, saj ti že v vsaki štacuni najprej porinejo ti dve firmi. Preveč pa zanemarjajo ostale firme, ki so ravno tako na nivoju. Glede IBM-a pa še vedno mislim, da je eden najhitrejših diskov bil že, ko so še ostali gagali. Vemo pa da je potem neslavno zašel v težave zaradi prevelikih reklamacij. Ko se bo IBM zopet vrnil na svoja slavna pota takrat mislim, da se bomo vsi lepo spominaji teh časov, ko sta kraljevala WD in Maxtor:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matrix2 ()

MrX ::

kupil sem WD120GB 8mb in ga dal v kišto. priklopil sem ga pod maxtorjem 40GB, se pravi če povem po domače, tja kjer ni konec kabla, ampak tam vmes, a se zastopmo?:8)
ko sem ponovno zagnal rač. mi je windowsXP avtomatsko inštaliral driver za WD-ja. če pa grem naprimer v "moj računalnik", pa ni nobenga novega diska, samo c: (maxtor40GB).
jumperje nisem nič prestavljal. ali bi jih moral?

rad bi naredil takole:
najprej bi skopiral vse podatke, tudi winXP na WD-ja, potem pa bi formatiral Maxtorja, ker bi ga imel samo za filme in musko.
WD pa bi imel za master, maxtorja pa za slave.

a bi mi lahko nekdo razložil postopke in kako se to uredi? hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

Dami ::

A particijo pa formatiral se bo pa kr samo od sebe?:\
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrX ::

evo glih to mi je en model govoru. kako pa formatiraš pa particije nardiš?

frenk ::

Mr.X: sej je ena tema dost ane:)

Dami ::

mr.x: disk management v xpjih. najdeš ga pod administrative tools.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrX ::

ce je disc1 maxtor, pol je disc0 ta novi WD, ane??

Dead_Eye ::

hmm, z mano je IBM končal za dolgo časa po tem ko mi je disk crknil po 1 letu in 1 mesecu (garancija valda potekla). doma pa imam enga starega seagate 6.4 GB - počasen, ampak dela že enih 5 let bp. IBM-ja je nadomestil WD 80GB 2MB in do zdaj sem dokaj zadovoljen.

zato me zanima kako je kaj s 120GB 8MB seagate diskom?
The one and only

boštjan ::

Mr.X,a BIOS ti prepozna WD disk?
Drugače pa bi jaz tako nardil.WD bi priklopo kot primarni master,maxtor pa kot primarni slave. Bootal iz XP CD in pol v namestitvenem postopku nardiš particije na WD. Če pa hočeš XP iz maxtora na WD prenest pa uporabi norton ghost.

MrX ::

boštjan: a k bootam iz cdja od winxp, a samo particijo nardim, inštalacijo za winxp pa prekinem?

MrX ::

Maxtorja nimam nč porazdeljenega.

zdej že vem pribljižno kako bom naredu:
1) naredim particijo za 120gb k botam iz cdja od winxp, vendar ne inštaliram winxp.
2) v manage > disk management formatiram disk WD
3) pol pa z nortonom ghostoh kloniram vse na WD
4) formatiram maxtorja, ker ga bom imel za musko in filme

pa sedaj imam WD na master, Maxtorja pa na slave.

MrX ::

jst sm dal pri norton ghost na clone, naštemal da hočm iz maxtorja vse kopirat na WD in potem mi je restartu comp, pol pa mi je pišel do 60%, pol pa ni več. k sm pršu nazaj v windowse mi je rekel, da je bila ena napaka. pred tem sm pa pregledal disk za viruse in spyware.

a morm narest bootable ghost disketo??

AtaStrumf ::

Jaz mam 2 WD-ja 80GB 8MB in oba delata super hitro in tiho. Ne slišim nobenega piskanja in sploh sem tu prvič prebral, da to piskanje sploh obstaja. Moja punca ima res FUL dober sluh, pa ni nič prijavila da bi kaj piskalo. Ji bom rekel naj malo bolj prisluhne pa bom za sekundico ustavil Volcanota 7+ in dva sistemska venta, ker me res zanima kaj bo rekla.

Jaz bi definitivno priporočil WD-ja JB (8MB) in kapaciteto po želji!

Glede IBM-ov: kot po tekočem traku crkovali so tako DTLA kot IC (imel sem oba) in zato se ne grem več z njimi zezat. Če so lahk zajebal 2x lahk tudi tretjič in četrtič in ...

Wox ::

AtaStrumf: Ma ne se hecat. Poleg Vulkanoto 7+ pa ja da ne moreš diska slišat. Ni šans. Razen če maš kakšnega 2-3 leta starega IBMa.

boštjan ::

pa dobro no,jaz mam volcanota 7+ na 3300 obratih in odprto kišto,pa prislonom uho na disk pa nema piskanja pri WD400JB.Pa je tudi kolega bil pri meni,ki ma res dober sluh pa ni slišal nobenega piskanja. Tak da če mene pitate je tisto piskanje zgolj napaka na disku. Pa tudi ko je vse v IDLE načinu,je disk TIH!!

AtaStrumf ::

Viharnik mal preber kaj je folk napisal da jih od tega piskanja glava boli ipd pa čist tko BTW Volcano 7+ je na 2500 obratih kar sploh ni tako glasno.

Boeing ::

Baje WD-jevi diski nimajo temperaturne diode... oz. je blo s strani tovarne izjavljeno, da bojo to popravli... kak je zdej z tem?

No ja, sm že tak navajen, da za vsako stvar v moji kištici vidim, na kolk se kuha... in to hočm tut pr disku... drgač raj kupim maxtorja al pa barracudo pa bo mir.. zanima me pa predvsem za WD-je z 8M bufferja.

LP B.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Xplicit ::

imam namen nabavt dva nova diska (predvidoma 2x WD 80G) pa bi jih po vsej verjetnosti zvezal v raid, sam me zdej zanima ce imam ta dva diska in dva cd-roma (dvd in cdr) a je pol se kaksna moznost da imam se en dodatni disk priklopljen, da mi nebiblo treba preklopvat cd-roma in diska (dodatni dosk bi bil predvidoma v rack-u da bi bil prenosljiv)

plosca je pa ASUS A7N8X Deluxe

Xplicit ::

aja pa se to

gledu sm cenik od AGT-ja (ker pr JAE nimajo WD diskov) in pise da je WD 80GB 7200RPM ATA100 8MB
a je to tiskarska napaka al res prodajajo se ata100 diske (bom jutr poklicu v trgovino da se prepricam, sam ce slucajno kdo ve kej vec o tem)

in pa ce je to res kje se v ljubljani da dobit WD 80GB 7200RPM ATA133 8MB diske
(btw - v Mlacom NE grem nabavljat)

AtaStrumf ::

To je zelo pametno, da ne greš v Mlacom, sploh ker kupuješ disk, kar pa se tiče tega ATA133 ga pa na WD-ju boš našel, ker je to Maxtorjeva pogruntavščina in je en navaden nateg, tako da ne bodi nategnjen :D. ATA100 je čist prav in ni nobena tipkarska napača.

branko_bm ::

ja v malcom ne hodi... tam je vse prezakomplicirano in neprijazno, sploh ce se pojavi problem !


zanima me le kaksna je razlika:
-----------------------------------------------------------------------------------------
med SATA
- Seagate Barracuda 7200.7 120GB SATA (ST3120026AS)
proti
- WD Caviar 1200JB 120GB Special Edition, 8 MB Cache
-----------------------------------------------------------------------------------------
ali pa
- Seagate Barracuda Serial ATA V 160GB (ST3160023AS)
proti
- WD Caviar 1800JB 180GB Special Edition, 8 MB Cache
-----------------------------------------------------------------------------------------

in sicer kaksna je rezlika v hitrosti (koliksna) ? a je SATA disk hitrejsi od WD z 8mb ??? kateri je hitrejsi in KOLIKO? in ali imata ta dva Segate diska tudi 8mb predpomnilnika? (to da sta tisja ne dvomim!) le hitrost ???

branko_bm ::

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575784 (3936) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452738 (1950) Dr_M
»

kateri TRDI DISK kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
302545 (1972) frenk
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634772 (3344) Jaffa
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361752 (1254) boštjan

Več podobnih tem