» »

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Microsoft ::

Velik vas je kle neki občutljive na hrup. Pismo, kak se pol kje sprehajate po mestu?! Ja znorite že na prvem koraku.:D >:D :P
Aja, pa sigurno spite z glavo v kišti. Hja, takrat je pa res pomemben ropot diska. Jaz vam predlagam, da ko greste spat, se rajši uležte na posteljo (naprava, ravne oblike, mere nekje 190x80cm, mehkejša na otip:D), saj boste tako dosti manj slišali hrup disak. Če boste kišto še zaprli z stranice, bo še toliko obljše.:D :D

Caligula, tamle si napisal: ...razen en MAxtor je kao hitrejsi neki.

Sigurno so se zmotili! To je nemogoče!!! Maxtor že ne more biti hitrejši, ker kolker si ga ti prehvalil, mu na celem svetu ni pare! Pa pika!

Nekje manjka še samo napis v stuli "Hitači uber ales", pa bo pravljica o tem disku popolna.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Jimbtn, slabo oz sploh nisi bral postov.

1.Ne hvalim Hitachija. Hvalim serijo 7k250
2.Omenil sem, da so MAxtorji (in samo te maxtorji) na 80 giga platah hitri
3.Jaz nimam zvocno zatesnjene kiste. Pravzaprav mam na vrhu odprto-dimnik.

Prav z lahkoto se obregam ob Maxtorja, ko gre za hrup.
Sem ga imel. Rozljanje oz ruzenje. To povzame celo zgodbo.

Mislim, da se vsak ta Hitachi, ko gre za kalibracijo malce drugace slisi.
Moj je zelo tih. Mogoce zato, ker mam ob straneh peno-to sem mel ze pri Maxtorju, ker se mi ne da sraufat noter v ohisje stvari.

Da bi slisal tisti klik sem se moral trudit se bolj.
Mijavkanje sem slisal ko sem dal glavo blizu pa cakal :D

JimBtn, folk, ki ma ta disk ne pise nic satiricnega-I wonder why >:D

By the way, vsi, ki mate maxtorje si instalirajte Maxboost. Se pozna pozitivno pri hitrosti in pa disk se malo utisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

BUMP

še malo se razpišite :)

kuglvinkl ::

Samo, potem tale disk ni ravno za tiho kišto? Sicer se hrupa navadim, samo ne vem zakaj bi se ga, če lahko kupim drug disk. Torej, kolk to mijavka?

Drugače rečeno, se mijavkanja navadiš kot dveh črt pri trinitroncih?
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Sam sicer nimam tega diska, samo kolikor sem slišal je to samo na kakšnih 10 minut in ni nič posebnega.
V glavnem - mijavkanje je tako glasno kot moj WD v idle :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Daedalus ::

Jaz sem se ga zelo hitro:) Glede na stružnico od Quantum Fireball 15Gb diska, ki sem ga mel prej v računalu, je tale disk skoraj popolnoma neslišen, razen seveda občasnega mjavkanja, ki pa ni moteče. V idle, al pa ko ne kopira česa velikega se ga ne sliši. Končno lahko uživam v tišini, moj cimer pa tud:D Da pohitritve sistema sploh ne omenjam:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Dr_M ::

zdej sm tut jest slisu ta disk pr eni kolegici in obcutki so mesani....definitivno tisji od prejsnji IBMovih serij, ampak v kisti z 2 ventilatorjema se ga kr slisi med delom. mijavkanja nism slisu, pravtako se diska ne slisi med idlom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Jz sm opazu, da ko ni na peni, se mal bolj slisi med branjem. Morm rect, da se vibracije pol na ohisje prenasajo in to se slis. Ker so phisja zlo bedna. Sam mijavkanje mi je pa kul in ga nimam vec na peni, kermi je ratalo vsec 0:)

Je pa disk cist tih, ce das tanko peno ob straneh. Ves zvok nastaja ob prenasanju vibracij na ohisje. Disk tud, ce ga v roki drzis je cist tiho.
Skratka sam v stiku z ohisjem nastajajo slisni zvoki.

Tko da, ce koga skrbi je to zelo lahko reljiva zadeva sam sej pravm, men je mjavkanje vsec ratalo.

Medtem, ko kaka struznica od Maxtorja nima nobene sanse, da bi bla simpaticna.

Microsoft ::

Men je pa prav MAXTOR-jeva struznica vsec.>:D

Tak fajn je, ko odprem cel disk MP3jev, pa zacne ruzit, da je kar hudic.8-O Najpre se zacne trest kista, cez cas zance kar poskakovat. Potem se zacnejo trest tla, potem stanovanje, potem pa kar cel blok. Na koncu se trese ze cel Maribor.
Jst vam recem, to je huj ko pa struznica.
Sam do zdej mi je se VEDNO prebral vse podatke.;)

Ne pa, da bi mel nekega macak, ki prdi nekje v PCju.:P


by Miha

[malo preveč istih smajlijev,se ti ne zdi,moderator boštjan]
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Dr_M ::

tej maxtorjevi diski, se lohk kvecjemu primerjajo s ksnimi starimi seagatei ali wdji.
pr punci sm nastimu v acoustic managerju pri maxtorju na najbolj tiho, pa je se zmeri glasjensi, kot ksni mal starejsi IBMi ki so bli oznaceni za zelo glasne. :)

pr hitachiju je pa tko...ce ne ves za mijavkanje, ga sploh ne slisis. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Pa dejte no že s tem mjavkanjem komplicirat... a res nimate nič bolj pametnega za počet v življenju, kot čakat da vam disk zamjavka na vsake 10 minut. Jest mam Hitachija 180GXP (ki isto mjavka kot 7k250) že eno leto in pol. Pa vam lahko povem, da mjavkanje zamirkam ene 2* na mesec, al pa še to ne... kot prvo je skoraj neslišno, kot drugo pa ponavadi poslušam muziko ali pa kej delam in gre mimo mene... To mjavkanje je zame sam plus, saj je to kalibracija. In kalibracija je dobra stvar, saj zagotavlja vedno visoko kvaliteto pri pisanju in branju.

Ti diski so res perfektni... več je zelo težko dobiti (še posebej za ta denar)...

Pa še en podatek za statistiko. Od 11 vgrajenih Hitachijev (tolk sem jih jest zmontiral) še nobeden ni šel na servis... Medtem ko recimo WD in posebej Maxtor crkujejo kot za stavo...
Še posebej mi gre na kurac WD, ker se kar na lepem zgodi da računalnik noče več bootat... Winsi se med bootanjem ustavijo. In pol moreš cel sistem še enkrat nalagat... pa sploh ni nobenega bad sectorja al pa kej tazga... preprosto zgubi podatke. Najbolj kritični za to so 400BB in 800JB... skoraj vsak mesec dobim enega nazaj na ponovno instalacijo. I hate it!
Maxtorji so pa itaq pečke. Še nisem videl maxtorja ki bi laufal pod 50°C... groza. Še spečeš se gor.

Jest zaenkrat priporočam samo Hitachi 7k250, Seagate, ter WD Raptor... To so edini diski na IDE in SATA s katerimi ni težav... no vsaj jest do sedaj nisem opazil nobenih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

po tvojih besedah sodeč,sem pol srečneš,ker mam sam maxtorja prek sata kabla in mi T ne preseže 40 stopinj,pa še stlačen je pod disketnik

Microsoft ::

Dr_M, jst sm hotu sam pokazat na to, da niso drugi diski v primerjavi z Hitachijem tako, kot jugo pa BMW, recimo.
Drgac pa verjamem, da je ta disk hitrejsi od mojga, to ni dvoma. Samo kdo to RES rabi, je pa drugo vprasanje...

boštjan, sma ze dva. :)) Sicer ne merim temperature, vendar mam tri diske, ki lavfajo cez cel tedn, in zaenkrat se kar delajo. ;)


by Miha

p.s.:Ja, smajliju je blo res mal prevec. Ampak to je bil samo odraz 2L kokakole... :)))
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Samo kdo to RES rabi, je pa drugo vprasanje...

ce neb nihce tega rabu, bi se dons mel diske z 3600rpm, pa 3MB prenosa... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Hja, to ja, napredek more bit, samo so razliek med tem (3600rpm, pa 3MB) diskom in mojim dosti vecje, kot med mojim in Hitachijem...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

JimiBtn: sam mas pa res dolgo "lajtngo" da ti potegne.

ni stvar v tem, da bi su zdej disk zamenat, ampak je stvar v tem, da ce gres kupit novega, da kupis tist kar se najbolj splaca.
ce bi mi dau za isto ceno 160gb 8mb sata seagate,wd,maxtor,samsung,hitachi bi uzel hitachija definitivno. ce bi biu hitachi drazji za 5k sit, bi uzel maxtorja...itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Ja itak, ce je ista cena, pa da je najboljsi, pol tak nimas kaj studirat.

Men gre bolj na kur** tema, ki je v mojih oceh kot neka reklama za ta disk, istocanso ga pa priakzuje, kakor da je to taka revolucija, da lahak ostale firme se 100 let sanjajo, da bodo nardile saj priblizno tak dober disk.

Overall, mislm, da povprecni uporabnik ne bo opazil neke razlike med diski...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

hja....
sej se se marsikje ne opazi razlike, pa folk useen daje po 2x vec kesa za prakticno isto stvar...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

No, sam med diskoma ni glih razlike za 2x v ceni, ce sta iste kapacitete... Al pac?

Drgac pa jst gledam tak, osebno, da men ni tezk potrpet 5 sekund, da naloz neke fajle. Zdej de bi pa dajal vec denaraj za to, da bi cakal 4 sekunde, se mi ne zdi glih potrebno.

Seveda, tistim ki je vsaksa sekunda pomemgna ko hudic, pa tak niam izbire. Sam jst nevem, kje vse bi za domaco rabil nek hiter disk? Video?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

ja ampak ce dubis oba za isti dnar, za kaj se bos odlocil??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Boljsega, seveda, to ni dvoma.

BTW, cen ne poznam, tak da cist mozno, da stanejo enako...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Ja Hitachija, ne?

Joj joj.

Microsoft ::

Ja, tako je.

En stavek bo dost, ne pa cel roman v stilu oh-in-sploh top-shop ameriske reklame.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

30 days money back guarantee, we take credit cards, we give Jim Btns,.. :D

7k250 rulz. Pa se macka v zaklju zastojn zraven dobis...

Microsoft ::

Pismo, jst sm pa mislu, da ze spis. :P

Se prav, da dobis disk tud v zaklu? Ni kaj, zanimiva pakunga.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

nere ::

kje pa se dobi v slo te diske?

bi rabil en 120g za v zunanje ohišje, tako da itak ne bom mogel izkoristiti hitrosti, bi pa bilo v redu če je disk tih.

pa kje je garancija 3 leta? ker v glavnem sem videl po 2 leti

Caligula ::

Majo v BOFu, na bolhi, v oglasih od Slo-techa,..

Naceloma ma v trgovini 3 leta garancije.

Zheegec ::

Ali kdo ve, kje imajo ZAGOTOVO ta 7K250 160GB 8MB disk na zalogi (Mlacom in Techtrade nimata ravno 160GB), BOF ima zihr?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MI5Ek- ::

Jaz sem pred enim tednom v Pelugi vzel dva komada Hitachi 7K250 160GB 8MB in je tam 24 mesecev garancije, majo pa jih tudi sedaj na zalogi.

boštjan ::

ALIEN3001, v MB BOFu ziher,za LJ pa ne bi vedo,pokliči

Vikking ::

kaj pa tale zadeva: HDD IBM/HITACHI IC 120GB 7200 kok je kej z performensom in glasnostjo!

SodVina ::

Da nebi po nepotrebnem odpiral novega foruma:
kar se tice /k250 160 giga diskov

a ima hitachi se kaksno drugacno verzijo 160gb diskov, kot 7k250 (uata in SATA)

naprimer, v nekaterih trgovinah ne ceniku le pise hitachi 160 8mb uata (ali SATA), a to avtomatsko pomeni, da je to verzija 7k250, ali je lahko tudi kaj drugega?

thx

Dr_M ::

mogoce se kje dubis ksno zelo staro verzijo gxp 180....ampak teh ze kr neki casa ni vec. kr poglej datum na disku, ce je biu narjen po novembru (verjetn se tut ksn starejsi) lani je 100% 7k250, itak pa so zdej pr nas v prodaji diski ki so bli narjeni nekje med februarjem in aprilom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Mislm da obstjajo tut 180GXP serija 160GB.. nism pa zihr :)

Dr_M ::

gxp180 so bli 120 pa 180gb ce me spomin ne vara.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SodVina ::

drgac bi pa moglo na disku pisat 7k250 ali ne?

Dr_M ::

to sm tut jest mislu da pise, pa sm pol ure bulu v nalepko, ampak nism opazu tega...mogoce sm pa res slep ze ;) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

kva je s temi HITACHI-ji EXCELSTORE, je to kej za kej al ga maxtor šiša?

SodVina ::

Torej je skoraj nemogoce, da bi dobil v trgovini starejsi model hitachija:D , ampak ce ga pa dobim, pa itak ne bom vedu, da sem ga8-O

BaRtMaN ::

SodVina: uporabiš AIDA32 info tool, ki ti pove vse. Sicer pa bi moglo pisat na nalepki na disku. Pa od prodajalca zahtevaj to serijo.

Zheegec ::

Naprimer v BOF dobiš disk iz marec 2004, težko da imajo kje še stare zaloge.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

to sm tut jest mislu da pise, pa sm pol ure bulu v nalepko, ampak nism opazu tega...mogoce sm pa res slep ze

na nalepki od tega diska ne piše nikjer 7k250 serija,ampak samo model diska in pol se da prek googla to pogledat,če je ta serija in trenutno res ni druga kot ta serija

SodVina ::

a je pri tej seriji diskov dober samo 160, al kompletna 7k250 serija?

Dr_M ::

vsi...sam ta je najbolj ugoden...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SodVina ::

zal nisem v tej temi opazil obcutljivosti na tresljaje. A kdo ve, ce ga ze majhen tresljaj vrze s tira, al se ga lahko obcasno butne z vrati (to mi je uspelo pr wd 80gb 8mb, pa je se vedno brezhiben) a je komu tanov hitachi ze padel iz rok?:(

Vikking ::

Če ma kdo preveč denarja naj proba, ker bi Sodvina rad vedu!:P

zanima me po čem veš da si dobu 7k250 disk! in ne recimo excelsior al pa IC????

M-man ::

SodVina, tukaj je debata o diskih ne o mobitelih, kjer je pomembno kako preživi udarce ob tla.:D :D :D :D

SodVina ::

M-man, Kako je disk obcutljiv na tresljaje, je ze moje pojme relevantno. Kaj, ce imas racunalnik na zuru, kjer se ti nekaj ur trese na mizi?

Caligula ::

Ma toliko ali manj kot drugi. Navsezadnje se mu na 10 minut tiste butaste glave rekalibrirajo kar se pri drugih diskih ne dogaja kar pomenio ,da je verjetno malo bolj sposoben se upirat tresljajem kot povprecen disk.

Sam na pivo pa ni odporen. Nasploh probaj folk prepricat, da naj ne bruha v kisto in naj ne ne mece cez okno.

SodVina ::

Vcasih je tezko kaksnemu kaj povedat...:O
A je res, da so vecji diski obcutljivejsi na tresljaje, ker so pac bolj zgosceni podatki?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575926 (4078) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452786 (1998) Dr_M
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221478 (1125) Nocko
»

kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
191799 (1532) Caligula
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191291 (1056) glinik

Več podobnih tem