» »

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Caligula ::

A je ta disk ze komu crknu? :D

Tko, da vidm, ce me bo kdo preganju 0:)

Oz a se kej govori o kakih serijskih napakah al je vse kul?

frenk ::

caligula: men dela BP:D...itaq ma pa 3 letno garancijo:)

schurda ::

V glavnem, meni je deathstar stalno zajebaval. In dokler ne dobim keša nazaj ter moralnega povračila, od IBM-a ne kupim več diska! princip je princip.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Caligula ::

Prej bos umrl.

IBM diskov namrec ni vec.
Hitachi je pa samo tovarno prevzel in distribucijski kanal in zacel tehnologijo pedenat.

Tvoja pokoncna drza te trenutno stane tega, da se v tvoji kisti ne vrti najboljsi disk ta hip.
:D

Microsoft ::

Caligula, kolko te plačajo, da takle reklamiraš nek disk?

Hvališ ga tko, kakor da mamo vsi ostali neke diske ranga 1.7MB, 300U/min, 5k chach.

Zdej me prav zanima, kje se tist prenos tak svinsko pozna, da pa zdej kr cel PC poleti? A kr naprej neki presnemavate med diski al ka?

Caligula, če hočeš z ostalimi primerjat, kak je tvoj disk gasen, potem dej odstran tisto peno med diskom in ohišjem.
Ker ti zdej neki govoriš, kako je disk tih, uporabljaš pa nek "pripomoček" za utišanje diska. Dejmo vsi diske direkt na pleh gor, pa pol poročajmo, kaj a je glasno al ne.

Pa to, da je disk najšibkejša komponenta PCja, se sliš prav zavajujoče. Pol ja najboljš, da vsi kupmo nek PC za 15kSIt, pa damo pol en ultra hiter disk noter. Pa se pol dobimo na enem serverju, pa zašpilamo eno konkretno igro?
So še druge komonente tudi...

Zdej, če se mi vord nalož v 0.324ms hitrej z takim diskom, potem res nima smisla kupovati tak disk.
Me pa prav zanima, s čim se vi ukvarjate, da tak krvavo potrebujete ta hter prenos podatkov? A mate vsi neke 1GB povezave v svet, pa do zdej niste mogl na polno DLjat, ker je to disk zaviral?

Pa kr neki ste razglasili, da je zdej ta disk oh-in-ah in celo, da je kar najbolši. Jaz pravim, da je najboljši disk tisti, ki bo delal tako dolgo, dokler ga boš potreboval. Varnost podatkov pored hitrostjo.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

JimiBtn: zakaj pa nebi kupu boljse, za mn denarja? :)
sej tut folk daje rame v DC na AMD sistemih, ceprov se nic ne pozna.
ampak v tem konkretnem primeru z diskom pa se pozna, ce ne drugje, pa v ceni in glasnosti.
do zdej sm slisu use te aktualne diske in je tale hitachi res extremno tih, sploh ce mas mal vec ventilatorjev v kisti, sega prakticno ne slis, za razliko od ksnih maxtorjev...:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Hja, če je več za manj denarja, potem res nimaš kaj razmišljat. To se popolnoma strinjam.;)

Glede tišine; men osebno to praktično nič ne pomeni, ker mam dost dB glasen PC, pa me nič ne moti. Pri prižganem PCju zaspim ko medved bp.:P


by Miha

p.s.:Pa še to. Da se zdej, po 3 mescih neki sprašujete, al še diski delajo, je prav smnešno!:D Dubte se čez 5 let, pa se pol vprašite, če je kiremu sploh kaj crknilo.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Da se zdej, po 3 mescih neki sprašujete, al še diski delajo, je prav smnešno!

niti ne, ce je disk slab, bo su rakom zvizgat ravno po 2-4 mescih. ce to zdrzi, bo delu cez celo garancijo in se cez. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ginekolog ::

Da je disk najhitrejši (razen raptor), nismo ugotovili mi, temveč profesionalci. Beri malo teste. Tudi najtišji je, a le dokler ne pride ven majvkanje na vsakih 10 min. To mjavkanje pa se pošteno sliši, ker je tako neobičajen in glasen zvok. Včasih poleg mjiv še klikne, a to bi vse naj bilo normalno in nujno potrebno. Mene vse skupaj preveč niti ne moti, ko pa me bo, pa bom dal not gumo in bo.

btw, dinodj mi že 2 tedna pošilja račun. :\
Divers do it deeper.

Caligula ::

Ma kaj mu sploh sitnaris za to. Ce bo kaj narobe mu neses. Kakor pa jaz slisim se za tipa sploh ni bat da bi zginil, ker ma tko dobre rabate, da bo postal v EU mogoce se bolj aktiven.

Kar se tice tega diska.
Preprosto je bil najboljsi.

VSE SKOS hitreje dela. Instalacije, defragmentacija,.. in to po mojem subjektivnem obcutku vse nardi v za cetrtino ali celo tretjino krajsem casu kot prej Maxtor. Skratka niti ne pretiravam. Ful se pozna. Zdaj se cel D 80% zafilan, ki je velij 140 giga, defragmentira med gledanjem filma.

Maxtor je rabil vec kot celo noc za 100 giga.

Nasploh je razlika v praksi opazna. V testih pravijo 20%. Ja do prvega zasledovalca.
Od kakih drugih pa se vec.

Skratka disk seka. Mijavkanje bi jz se clo rad kdaj slisu. Pa se je treba koncentrirat pa glavo v kisto skor tisat. Razen mogoce, ce mas vodno.

Pa to je itak nasvet za folk, ki disk pac kupuje. Ker je najvec za najmanj. In more en mal bol konkretno dobro stvar zaagovarjat ker cene ma spet vsak v temi notr po enga zagovornika cist vsake firme pol je pa to za folk k kupuje sam se vecja zmeda.

Tomay ::

Jaz pravim, da je najboljši disk tisti, ki bo delal tako dolgo, dokler ga boš potreboval. Varnost podatkov pored hitrostjo.


Kateri disk pa je to?
Imel sem vse firme diskov in od vsake firme je že kateri crknil. Vsaka firma ima kdaj tudi slabo serijo diskov, pa crkavajo kot muhe (tudi do nekaj % slabih sem nekje prebral).

Torej če je varnost pred hitrostjo si pa kupi dva diska, pa raid 1 mirror naredi in ne kompliciraj. Če imaš podatke na enem disku brez poštenega backupa so ti podatki vedno v nevarnosti!!!
Voodoo 4Ever

Dr_M ::

Torej če je varnost pred hitrostjo si pa kupi dva diska, pa raid 1 mirror naredi in ne kompliciraj. Če imaš podatke na enem disku brez poštenega backupa so ti podatki vedno v nevarnosti!!!

kaj pa ce kupis 2 diska iz iste gnile serije? :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Pol pa verjetnostni račun naredi, kakšna je verjetnost, da ti oba crkneta.
Voodoo 4Ever

Gandalfar ::

dost manjsa kakor, da ti sam eden.. ;)

Dr_M ::

upam, da poznate Murphyev zakon :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Tega Hitachija sem stestiral. In je ... brez konkurence.

Samo to povem.

Lp

Caligula ::

Napisi zakaj, kako,.. rezultate,.. 0:)

Tudi kako, s cem si ga primerjal, da si prisel do takega sklepa,..

Sratka the works 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

sinko999 ::

Glink nekaj slikic ko sem pretestiral moje diske:
daj še ti svoje slikice malo pokaži pa da vidim teh famoznih 30% ki pravijo daje hitachi boljši od Samsunga. Potem daj defragmentirat sistem ki bo imel 300 000 datotek velikost MFT 200MB
pa da vidimo kako dolgo bo mlel disk, pa vse skupaj na 40G particiji.

45G WD 5400 R.I.P.
80G Maxtor 5400 še dela
160G Samsung 7200 še dela
Flash Drive na USB 2.0
Pa še disketnik





Ni? ni ve?no !

Caligula ::

Prvo kot prvo, HTTach se meni zdi kar nekaj, imas pa obupen dostopni cas.

Glinik je testiral z Sandro:

Upam, da ne bo jezen, ce pastam njegov tekst tukaj:

"Disk sem dal na SisoftSandro. UUUUUUUUUUAAAAAAAAAUUUUUUUU!!!!!!!1

Šiba to, imel sem 37.5MB/s prenosa. Z Samsungom SATA , 8MB Cache pa 27MB/s. Med diskoma je kar 35% !!!!!! NORO"

TribesMan ::

sinko999:

Kot je že Caligula rekel, je največji zaostanek Samsunga za Hitachijem dostopni čas, ki je 2ms slabši. To se seveda ne pozna pri testih kot je HDTach, ki meri samo maksimalen prenos. Če greš tole stestirat v kakšen Winbench ali Sandro bo razlika velika. Če pa bi res rad stestiral zmogljivosti svojega diska pa se spravi pečt DVD z 8* hitrostjo, zraven downloadaj kej z emulo ali bittorentom, poslušaj MP3 in glej film ampak vse na enkrat in seveda se mora vse dogajat na enem disku. Če se pojavi bufer underrun pri pečenju, potem je disk za en kurc. Moj 120GB Hitachi vse to prebavi z lahkoto.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sinko999 ::

TribesMan a si prebral kaj sem jast gori napisal ko imaš 300 000 datotek na disku na particiji, in vmes muziko poslušaš ter daš dvd na 8X pečti pa z 8xBT laufaš z 400 userjev
pa da ti dvd speče v realnem času daj daj no ne take ven metat, pa sem že tudi imel buffer underrun pa nič ven dvd vrglo ga je čisto lepo zapeklo tak da

potem ta disk sem stestiral tudi v real life prenosu disk na disk z samsunga 160G na WD 160 G, šlo je kopiranje filmov 100G, potem rari velikost 15M komad, pa še mp3.
šlo je 58M/s pri filmih veliki fajli pri mp3 je padlo na okoli 30M. tak da
tisti seek time me pa en qrc briga.
Ni? ni ve?no !

Malecky ::

A se mi splaca 2x120GB v RAID al ne...zj napiste cene bom sam se enga samsunga kupu pa je...

Link do kakega dobrega testa?

mloncar ::

evo, zdej je pa med novica en zelo dober test HDDjeu in po moji analizi, sem se prav odloču, ko sem učeri naročil pri mimovrtse maxtorja SATA 160gb.

sicer so v tem testu samo 80gb diski, ampak ker imajo 160gb diski dve plošči po 80gb se mi zdi ta test zelo primerljiv tudi med 160gb velikimi diski.

mogoče je hitachi tišji, ampak po teh testih hitrejši NI!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

bond007 ::

Hmm zelo zanimiv test - sam ne vem kak je kej verodostojen - saj v nekaterih testih WD raptor dosti zaostaja (predvsem za maxtorji >:D ). Kar ne morem verjeti, da v mojem računalniku domuje en 160GB maxtor (sploh si nisem mislil, da je takšna raketa ;) )

Čestitam za pravilen nakup Japan :D

sorry Caligula, sej Hitachi je pa mnde bolj tih>:D.

BaRtMaN ::

ah, nekako bi jaz najbolj verjel testom HDDjev na storagereview.com in ne drugod, četudi na x-bit labsih.

Caligula ::

Mogoce pri 80 gigabajtnih ne.
Pred letom je bil 80 giga v Monitorju hitrejsi od 160 giga ceprav sta bila pa oba najhitrejsa takrat. Govorim o Maxtorjih.
Nekje sem omenil, da so MAxtorjevi na 80 giga platah hitri. Ga ma pa kolega in je ravno tako glasen med resnim delom, kot je bol moj 120 giga Maxtor. Skratka ne ves koliko dokler ne probas tega Hitachija. In meni cisto subjektivno njegov dela pocasneje. In to kar dosti pocasneje pa ima defragmentiranega(sam sem ga naucil redno defragmentirati disk :D ).

Skratka v praksi se miz di, ko instalira spile, ki mu jih prinesem,.. da traja dlje. Predvsem pa Maxtorji ruzijo.

Mas se en test na vecji diskih tukaj

Gre se pa tudi za to, da ce bi hotel ti tvoj disk spravit na akusticne nivoje tega Hitachija bi bil tvoj ze pol pocasnejsi :D

Sicer pa-sem ze sam rekel-80gigaplatni Maxotrji so OK.
Ta Hitachi je boljsi in sploh po mojem mnenju je pri vecjih razlika vecja sicer pa bodo tudi tam tudi to testirali.
Je pa ta v primerjavi z Maxtorjem res neslisen.

Sem pa vseeno vesel, da nisi kupil kakega drugega diska. Bolje hiter in glasen kot samo glasen 0:)

Pa se Tom's hardware

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

glinik ::

Bo čas da kako rečem.

Dečki, ta disk je res dober. Že prej sem imel IBM-a in je bil hudičevo hiter, potem sem Maxtorja kupil (imel sem 3, dva sta šla po gobe) in moj prejšnji disk je Samsung SATA. Sistema še res nimam na Hitachiju, saj ga prodajam, drugače pa je to pravi LOTUS ELISE med diski!

Če že kdo kaj kupi, naj ne gleda na ceno. Samo po Hitachija in nič drugega!

Pa še to Hitachi je tišji od Samsunga, čeprav sta oba kandidata zelo tiha! To se itak samo takrat šliši, če imaš vodno.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

frenk ::

no ja če se že ne gleda na ceno pol pač raptorja>:D

All ::

Niste me še čist prepričal da je tale Hitachi tok superioren proti ostalim8-O
sploh če ga primerjam z mojin 3 leta starim Maxtorjem, ki je na penci presenetljivo tih čeprov nima oljnih ležajčkov. SLIKCA....
V Sandri so rezultati prenosa podobni, dostopni čas pa pokaže 6ms:))

PS skrbi me pa visoka obremenitev CPU-ja ki jo mate med testiranjem??

Koko bi se pa dva Hitachija obnesla v raid-u?? Ma kdo slikco?

EjTi ::

Hitachi je tišji od Samsunga

A v mirovanju ali v iskanju/branju/pisanju?

Caligula ::

Oboje Dsmidgy.

V testih je imel Hitachi kao idle za 10 Db nizji od vseh ostalih-pa mislim, da je bil Samsung tudi v testu, pod loadom pa se je Hitachiju dvignilo samo za 2 Db ostalim pa precej vec. Sploh pod loadom naj bi bila razlika se bolj ocitna.

Pa da pristavim se to:

160 Giga Hitachi 7k250 je cenejsi od Maxtorja in se eno leto daljso garancijo ima. Pri tem je tudi drasticno tisji. Skratka Maxtor na 80 giga platah je dober disk samo je7k250 Hitachi precej boljsi nakup. Zaenkrat.

Bomo pa videlo kaki bodo kaj novi modeli od drugih firm.

glinik ::

Zanima koga ta super disk? Saj vste, kje me najdete. Je naprodaj.

Lp

jest10 ::

Ma ste k top shop:D
xy je najboljši, xy se ne kvari, če kupiš xy dobiž zraven še yx:D

mloncar ::

pa pozabu si:

xy stvar lahko kupita na obroke pol xxxxxxSIT, ob nakupu xy izdelka pa dobite že Durmeo vzglavnik!


:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Caligula ::

Kolk bi hitr utihnu, ce bi ga meu >:D

Gandalfar ::

te diski so itak prevelki...

raje dva raptorja v raid0 pa šiiiba :)

Dr_M ::

raptor je predrag in zelo premejhn.
raj mam 2x 160gb hitachija v raid0. :)

pa nevem zakaj bi kupoval beta verzijo raptorja....tist pravi raptor je sele 74gb verzija, to je to, kar nej bi raptor ubistvu bil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Caligula:
Nebi. Ker mi gre na jetra prekomerno hvaljenje in nabijanje o čemerkoli, pa če to imam ali ne.

Caligula ::

Zelo pametno. Pametna nakupovalna politika. Gres pa kupis tisto cesar nihce ne hvali pa je. Sploh pa se izgogibat rezultatom testov. Te so sploh nadlezni >:D Raje pogledat kaj je najdrazje in vzames to, ker je ziher najboljse. Mislim, da mas precej pogost pristop h nakupovanju. Precej Slovencev je takih 0:) Sploh pa garancija sux! Dolgo garancijo majo samo stvari, ki se kvarijo al kako ze gre to? 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

mloncar ::

ok, pol je maxtor bolš ko hitachi ko ma 1 let manj garancije???


zdel sm dobu disk, bom OS naložu, pa mal potestiru, pa objavu rezultate maxtorja 160gb SATA!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

jest10 ::

Smešen si veš.
Kdor ne tuli s tabo pa nima pojma in je neuki potrošnik.:D :D

Caligula ::

Jp, Maxtor je zato boljsi. Ta logika je najboljsa :D

In ne Jest, ce kdo ne tuli z mano, se ni nevednez. To se ponavadi ocenjuje na osnovi argumentov. In ne me narobe razumet-sploh ne pravim, da ti to si, sam me pa zabava ta del tvoje odlocitvene politike 0:)

ginekolog ::

hitachi hiter je, samo tih pa ni. Oz nasplošno je, samo mi vsakih 10min zamjavka, včasih pa še klikne. In to je precej očiten ter glasen zvok, čeprav me ne moti. V bistvu mi da občutek, da imam muco v sobi, kar ni slabo ;)

Drugače pa nimam pripomb, celo dinoDJ mi je poslal račun pa vse :) Za 22k boljše robe enostavno ni !! (2mb, pata)
Divers do it deeper.

mloncar ::

ok, pol je maxtor bolš ko hitachi ko ma 1 let manj garancije???


tole nosm mislu resno.

vsak ima svoje mnenje in verjamem, da je hitachi zelo vredu disk, ampak sam sem se za maxtorja odloču. bomo vidl, kak se bo obnesu.. ..tišina/glasnost, pa hitros/počasnost in zaneslivost/nezanesljivost, vse to se bo pokazalo v določenem času.


ginekolog.. ..sej muce so vredu, samo ne čisto vse >:D >:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Caligula ::

Vem ,da si se zafrkaval Japan.
In ja, Maxtor (govorim o teh na 80 giga platah ker ostalo pac ni tisto pravo)je kul sam to ne spremeni tega, da je ce vzames the big picture, trenutno best buy ta serija Hitachijev.

Ne Hitachi nasploh,.. ampak prav ta serija. Lahk, da bo naslednja od WDjev al kogarkol spet boljsa,.. pa se bo pol tisto hvalilo, ne? 0:)

mloncar ::

maxtor 160GB SATA

 160gb.JPG

160gb.JPG

Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Dr_M ::

prenos je zelo podoben 7k250, ampak dostopni cas je precej slabsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Po včerajšnjem testu sodeč imajo določeni modeli Maxtorjev to prednost, da znajo zelo hitro prenašat podatke velikosti do 16k. Kar se tiče večjih datotek tipa avi pa so precej počasnejši. Ker pa povprečje velikosti datotek teži k majhnosti (recimo inštalacije programov), se izkaže, da je Maxtor kar dober disk.
Sprobajte prenos malih in velikih datotek s programom Atto disk benchmark.

Caligula ::

Lih pr instalacijah je Hitachi hitrejsi.
Tam sicer tud to pise-razen en MAxtor je kao hitrejsi neki.
Sam v praksi pa ko kolega instalira kako igro obcutno dlje traja.

Kej druzga je verjetn mocna stran Maxtorja.

Gandalfar ::

Caligula: ce imas zaprto kisto pa zvocno mal izoliran te zvok diska se zmeraj moti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576012 (4164) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452813 (2025) Dr_M
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221509 (1156) Nocko
»

kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
191823 (1556) Caligula
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191311 (1076) glinik

Več podobnih tem