» »

Nakup modrega Adsla

Nakup modrega Adsla

n0n4m3 ::

Zivjo!
razmisljam o nakupu modrega adsla, oziroma prepričujem mojo mat o le-tem... :)) , pa mi je rekla, da moram en predračun narest oziroma kok bi to koštal bla bla...
zdej pa: situejšn je following: dva kompjuterja, en v istem štuku (povezan prek kabla pomoje), drugi je v enem štuku višje in zdej fora je v tem, da bi bilo treba kabel za gor napeljevat (za kar hočejo telekomovci baje okol 6k) - kar pa bi se morda dal drgač nares in sicer tko, da bi ponucu kabel ki je že napelan, služi pa zato, da gor prklofam isdn modem... bi šlo mogoče? al se mi morda bl splača en bogi wireless ruter+kartico kupt?
poleg tega bi rd, če bi se dal, brez ics-a celo zadevo spelu.
bi biu kdo tok prjazn pa mogoče prbližn en predračunček sestavu?

Lp>:D
There is no gravity, Earth just sucks.

Zheegec ::

Nabaviš ADSL, priključnina te pride 2SIT ali koliko, pa ti vse napeljejo. Greš v trgovino pa nabaviš router pa dva patch kabla in to so vsi stroški, napelješ pa itaq sam (recimo da te pride nekaj čez 20K vse skupaj)

Wireless te pride pa malo dražje, kakšnih 40K za router + 2 WiFi kartici.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

n0n4m3 ::

kej tazga mogoče?
http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

a bi se dal pol naštimat, da bi meu un kompjuter v pritličju dostop do neta prek mojega (v zgornjem štuku), se pravi ics, kadar bi bil moj tudi prižgan, kadar pa ics bi bil sploh ne, takrat bi lahko na tistem v pritličju kliknil "poveži me" in bi se povezal direkt?
There is no gravity, Earth just sucks.

Zheegec ::

Router je skozi prižgan, računalniki dostopajo do neta preko routerja, tako da je vseeno kateri PC je prižgan ali ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

n0n4m3 ::

praviš, da z ruterjem ne bi rabil ics štelat? kljub temu, da bi imel samo en ADSL račun? kako bi bilo potem s simultano povezavo obeh? kaj ne bi prišlo do konfliktov?
There is no gravity, Earth just sucks.

Zheegec ::

NE.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jan987 ::

pr routerju so lahko vsi kompi nemotreno gor

n0n4m3 ::

ALIEN3001: kaj NE?
pizda morm bit jz tumpast da mi še kr ne gre u glavo...
ajde, še zadnjič, bom probu čim manj zakomplicirat: se pravi:kupim router, povežem gor oba računalnika, in oba bosta lahko hkrati ALI posamično na netu (brez ics-a), kljub temu da bi za dostop do neta uporabljal samo en username in password?kaj se ruterje programira al kaj?:) :))

LP
There is no gravity, Earth just sucks.

Jan987 ::

ja prav si razumu. Ti daš geslo in uporabniško ime routerju.

Sam če maš možnost namesto modrega adslja rajšpi nabavi T2 ki je cenejš in boljš

n0n4m3 ::

hvala, pa to je carsko ej.

T-2, hmmm.... ne vem kako bi blo to, sem vsaj ene 4,5km stran od centrale, že tko ne vem kok bo kej lovil, da bi pa probu vdsl šopat, mislm da ne bi blo razlike... (kaj pa vem teli dsli pa networki nikol niso bli moja forca):))
Lp
There is no gravity, Earth just sucks.

Zheegec ::

Pač ne na tvoje zadnje vprašanje, če se kaj motita oba kompa ki sta gor :D
Oba dostopada do neta preko routerja, seveda se pa net povezava deli, tako da če en downloada s polno hitrostjo za drugega ne ostane ravno veliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

n0n4m3 ::

bomo že potrpel... hehe>:D u bistvu bodo mati trpeli...

Lp pa hvala
There is no gravity, Earth just sucks.

Bevcan ::

Še prej preveri če v tvoji okolici že deluje T2 ali pa upraš gdaj pride. Cenovno se splača počakat kar dolgo drugo pa je da bi ti meu rad zadevo že jutri.
Govoril sem.

n0n4m3 ::

moja okolica je 6km stran od centrale8-)


Lp

p.s. loh pa kr optiko napelem pa bo...:P
There is no gravity, Earth just sucks.

Jackal ::

Teta je nedavno nabavila to modro zadevo - Glede na to, da ima modem izhod LAN1 in LAN2 sklepam, da bi se dala na modem priklopit dva računalnika (glede na to, da siol dopušča -če se ne motim - 4 hkratne povezave).

Gwanaroth ::

Ja, na novega Sagema, ki ga dobiš v modrem adsl paketu lahko priklopiš 4 računalnike gor + 2 ip telefona.
Lights often keep secret hypnosis..

TOP ::

Če je tako potem ne rabiš ruterja ali se motim

Gwanaroth ::

Ne rabiš routerja, ne rabiš switcha.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1765544700 (3888) tiborrr
»

Kateri router do 40-50 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10117119 (14295) BlaY0
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st&#8482;3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543171 (18711) imallears
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397732 (4463) BlazP
»

ADSL oprema

Oddelek: Kaj kupiti
161221 (842) ali3n

Več podobnih tem