» »

ADSL oprema

ADSL oprema

Jeebs ::

Ok, stvar je preprosta. Mam en P3 450 v nulo zrihtan in bom zdej 1x nabavu ADSL. V prihodnosti bo verjetn še seka dobila kakšno qurc kištico in me zanima najboljša kombinacija omrežnih in ostale opreme, da bi tole dvoje povezal. Kakšen predlog?>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Matek ::

3 mrežne kartice + crossover kabel. V P3 maš 2 mrežni, v eno je všaltan modem, iz druge pa gre crossover kabel v sestrino kišto (ki ima 1 mrežno kartico). Potem samo naštimaš mrežo, ICS in to, pa je. Sam potem bo P3 moral bit prižgan, če bo sestra hotela it na net. Če pa nočeš tega, pa moraš kupit še en switch/hub, v katerega priklopiš najprej modem, potem pa še obe kišti, pa se lahko oba po želji (tudi naenkrat) povezujeta, neodvisno od on/off stanja obeh kišt.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Sicer pa je blo že veliko debat o tem. Search!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MadMax ::

MMM: off-topic: a ti nimas funkcije popravi?
Ta baje dela 3 ure, ne le pol minute;)

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jeebs ::

OK, razumem. Lohk direktno priporočiš kakšno dobro omrežno kartico? Nočm glih tiste ta najbolj pocen robe kupovat. Aja, pa k pravš switch, a ni treba za tole že router imet, če hočš, da lohk eno kišto ugasneš? Ne vem, enkrat sm neki bral v tem smislu. BTW, kakšna je razlika med switchem in hubom. Pa kakšno robo kakšen od vas priporoča? Mislm, da ima brat en switch od Allied Tellesyn, če ga še ni prodal. Bi si s tem lohk kako pomagal?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Chessman ::

Ruter potrebuješ samo v primeru če želiš več kot tri mašine priklopit, dve delujeta normalno brez njega (le fiksen IP nesmeš imet). Kaj se tiče omrežnih kartic zakon so 3COM ali Intel, vendar je cena precej visoka, drugače ti bo pa brez problema delovala vsaka tudi tista za 3K sit.
Če ti brat še ni prodal switch potem ga hitro pokliči, seveda ga lahko uporabiš za tvoj problem.

Jeebs ::

Hm... Zakaj pa ne smem imet fiksnega IP, če nimam routerja? ;( Aja, tistih glih najbolj pocen kartic ne mislm kupovat, ker dam rajš mal na kvaliteto. Zadnjič sm tko na hitr vidu eno za 14k, sam sm čist pozabu kera firma, model... Kakšna je sploh razlika med bolj osnovnimi in mal boljšimi?
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Han ::

Boljše/dražje imajo navadno zmogljivejši procesor in boljši gonilnik. Po moje se za domačo rabo absolutno ne splača dat za mrežno kartico več kot 3k SIT. Kupi LevelOne pri Izidu ali kje drugje za dobra 2k SIT.

Chessman ::

Prednost fiksnega IP-ja je ta da se ti ne spremeni, torej imaš vedno enakega in lahko dostopaš do svoje mašine. Vendar dobiš EN fiksen IP. torej za en računalnik.

V primeru dinamičnega IP-ja pa ti siol omogoča da se na internet prijaviš dvakrat. S tem vsaka mašina dobi svoj IP. Torej dobiš dav IP-ja. Ker dva računalnika v omrežju ne moreta delovati z istim IP-jem ti takšen priklop ne deluje če imaš statičen IP. Iz podobnega razloga tudi ne moraš priklopiti preko huba/switch treh mašin, ker ti SIOL omogoča samo dva IP naslova.
V primeru ruterja dobi fiksen IP ruter, kakšne ip-je pa dobijo pasamezne mašine pa določiš lahko sam.

Za ceno kot si napisal lahko dobiš prej omenjeni mrežni kartici. Verjami mi da se ti doma ne izplača imeti teh kartic. Internet ti bo deloval isto z vsako kartico. Drugače se pa pozna če imaš v mreži več računalnikov in le ti konstantno menjujejo podatke v velikih količinak, v tem primeru bo malenkost bolje delovala dražja karta.

Mac ::

Jaz imam Planet-tove mrežne kartice z wake on lan,2.871 sit pri comtron-u, pa Planetov switch 8 portni (10.837), gor je 6 (7) računalnikov, nikoli problemov. Vse je 10 /100 MB.
Pa so to najcenejše stvari, ki sem jih našel. Torej imam vse skupaj za ceno 3Com-ove mrežne kartice, pa ne mi reči, da dela kaj slabše, ker pač ni od kake "dobre firme".
_____________________________________
... lahko pa se seveda tudi motim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mac ()

Jeebs ::

Ok, torej če jst prov razumem, če imam fiksni IP sploh ni načina, da bi internet uporabljala 2 računalnika brez routerja? Se motim? Hvala vsem za odgovore!:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

dizel ::

Jeba1: Tvoja trditev drži v primeru, da hočeš tak internet met,
da je lahko samo en računalnik prižgan in surfa. Potem s fiksnim IPjem res rabiš router.
Drugač je pa tko kot je že MadManMato napisal.
Mora bit računalnik, ki je priključen na internet skoz prižgan in nameščen program,
ki omogoča šeranje internetne pvezave. Ali je to ICS (internet connection sharing) al
pa kak proxy programček, v tem primeru maš lahko fiksen IP in dostop večih računalnikov do neta in ne rabiš routerja.

Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Jeebs ::

Ok, zdej mi je pa vse jasno. :) Dve omrežni v mojga (vseen bom kupu mal boljše), pa eno v sekin comp, pa ICS naštimat pa bo. :) Če sm se kje spozabil pa povejte. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

blue96 ::

mrežne so osnovne najboljše. preverjeno.
.

ali3n ::

jeba1: moj komentar in hkrati nasvet: meni ta ICS slabo dela (Win2000 na obeh računalih) - tako da študiram user manuale različnih freeware softwerskih routerjev (jih je kar nekaj). Dogaja se mi, da mašina ki ni direkt na internetu pogosto dobi premal bandwidth-a (kot da bi mel 33.6 modem, ne pa ADSL)...
Moje mrežne nastavitve so vidne v tem postu - v pomoč jebi1 (verjetno ti bo koristilo) in v informacijo ostalim - kako mam naštiman... če kdo pozna rešitev, kako doseči normalne prenose, naj se oglasi...

PS: jeba - vzem najcnej kartice 10/100 - res se ne splača metat 10kSIT za eno
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ToniT ::

ale3n: Malo sem gledal tvoje nastavitve in mi ni všeč naslednje:
Na računalniku B imaš napisan DNS 192.168.0.1, moral bi pa imeti vpisana DNS-ja od Siola (193.189.160.11, 193.189.160.12).

ali3n ::

ToniT - res pomaga :D hvala...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548346 (537) Lonsarg
»

Print - ethernet kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
142794 (2589) SasoS
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61734 (1642) PaJo
»

Internet Connection Sharing naeknrat za VMware virtual ethernet in fizicni ethernet k

Oddelek: Pomoč in nasveti
101200 (1111) Yeznick
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201694 (1390) CaqKa

Več podobnih tem