» »

Kako združiti dva Adsl priključka

Kako združiti dva Adsl priključka

cdflip ::

Imam problem ,kako združiti moj ADSL 2mbit (imam priklopljeno na Asus router) in sosedov Adsl 2mbit (povezan z Linksys Wifi) ,da bi mi na enem računalniku downloadalo z dvojno hitrostjo. Najina računalnika sta povezana preko njegovega Linksysa in mojega USB Wifi sprejemnika. Če imam vklopljena oba mi avtomatsko vleče samo z mojega Adslja ,če sklopim mojega pa mi začne vleči z njegovega. Upam ,da obstaja kakšen software ,ki uredi to zadevo in liniji združi. Prosim za pomoč. Hvala

Hux ::

odjavi en prikljucek pa drugega povisaj pa se ceneje bo :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

cdflip ::

Hux ; najvišja možna hitrost pri meni je 2Mbit. Pač nisem blizu centrale. Še kakšen bolj konkreten odgovor ?

Brane2 ::

To sem že jaz sporaševal na SiOLu in lokalne Telekomovce pa so mi rekli, da ne bo šlo.
Vsaj ne tako, da bi se obe liniji obnašale kot ena.

Lahko pa postaviš eno mašino na oba ADLSja in ta mašina ti razporeja zahteve ostalih strojev na obe liniji.
To bi verjetno šlo.

Če to rabiš zaradi Bittorenta, si verjetno lahko za silo pomagaš tako, da na obeh strojih vlečeš dol po svoji liniji isti torrent. Ker sta stroja povezana med sabo s hitro mrežo, bosta med seboj delila kose in z neta nalagala samo manjkajoče kose.

Efekt bo ta, da boš videl praktično 2x večjo DL hitrost...
On the journey of life, I chose the psycho path.

TRIROG ::

kaj pa ce bi kupu se en router pa ga povezu na ksn linux PC, pa iz unga linux pca pol dlju ... dejansko bi naredu bridge?

cdflip ::

"Lahko pa postaviš eno mašino na oba ADLSja in ta mašina ti razporeja zahteve ostalih strojev na obe liniji.
To bi verjetno šlo."

Ne ne gre, vsaj pri meni ne. Nikakor ne morem pripraviti ,da bi pobiralo z dveh linij hkrati. Zmerom začne z moje ,ki je povezana brez Wifi direkno v router,ki je pa nato naprej povezan v switch. (imam povezanih 5 računalnikov) Šele če onemogočim omrežno lokalno povezavo mi začne pobirati iz Wifi. Poizkusil sem že vse kar sem se mogel spomniti z mojim znanjem a ne gre. Če ima še kdo kakšno idejo prosiiiiim.
Rabim pa ta torrente. Dva ista torrenta na dveh mašinah tudi ne gre nikamor.

Brane2 ::

Eh, pa nisem misli tako dobesedno. Razume se, da bi prej moral temu ustrezno sprogramirati proxie/router/firewall v mašini in po potrebi tudi vklopiti modul ali dva v kernelu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

cdflip ::

Trirog ; Linux nije baš moja jača strana kot so včasih rekli v ex jugi zato ne vem če bi se lotil kaj takega...

Matri[X] ::

V Linuxu se da narediti, da gredo povezave izmenicno skozi 2 razlicna gatewaya. Jaz sem tako skombiniral ADSL in kabelski internet (2x1Mbit). S torrentom mi je downloadalo ~230KB/s, kar je uredu. Problem je bil, ker je obcasno prekinjalo TCP povezave (opazno pri IRCu in MSNju - vendar se da resiti). Ce bi imel oboje dalj casa doma bi verjetno zadevo pogruntal do konca.

SasoS ::

S SOHO routerji to ne boš nikoli rešil. Rabiš en pošten router, CISCO, Linux, *BSD. Za Linux si oglej Routing for multiple uplinks/providers.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548569 (760) Lonsarg
»

povečanje hitrosti interneta - dva UTP kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
131346 (802) Invictus
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720853 (4546) mtosev
»

Wireless router - kaj kupiti?

Oddelek: Omrežja in internet
91254 (1098) Goldee
»

Router za 10/10 t-2 optično linijo

Oddelek: Omrežja in internet
192393 (1676) Daedalus

Več podobnih tem