» »

dd-wrt firmware

dd-wrt firmware

1 2
3
4

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zockyx ::

Dones sm sprobu omejit hitrost na določen ip!(Qos) In morm rečt... da dd-wrt poklekne!:)
Prjatu ma na istem routerju tomato-ta :) pa mu dela vse lepo! :)

Jutri bom sprobal tomatota...pa javim, kako se obnese ;)

Tilen ::

Katero verzijo dd-wrt si uporabil? Poročaj kako se bo Tomato obnesel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jan01 ::

@zocky88
Še boljši pa je tomato mod http://victek.is-a-geek.com/tomato.html
(ne pozabi po uspešnem flashanju narediti hard reset(tišči reset tipko 30s, najbolje, da ga izklopneš, začneš tiščati reset, priklopneš(še vedno tiščiš) in tišči še kakih 30s)

ERGY ::

@zocky88
Še boljši pa je tomato mod http://victek.is-a-geek.com/tomato.html
(ne pozabi po uspešnem flashanju narediti hard reset(tišči reset tipko 30s, najbolje, da ga izklopneš, začneš tiščati reset, priklopneš(še vedno tiščiš) in tišči še kakih 30s)


Tišči dokler ne vidiš power lučke da se vgasne pa vžge nazaj oz boš vidu ko se stvar resetira, je čisto logično.

BigWhale ::

Jaz sem ravnokar flashal z v24-Vintage Firmware. Baje bi moral, ker imam WRTGS 1.1. Tukaj pa vidim, da so nekateri gor dali kar dd-wrt.v24_mega_generic.bin.

Kake izkusnje?

zockyx ::

Evo glih odpravljam se ... fleshat ruter na tomatota ;)

Drugač mam pa zadnjo verzijo dd-wrt sp1!

...se oglasim kasneje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zockyx ()

Pyr0Beast ::

Mega DD-WRT je za 32M routerje. Standard je 16, tiny je 8,6,4 :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zockyx ::

Ekola!
Tale tomato ma qos, ker neki! In mi ni ratal nastavt omejitev!

Sm pa nasu drugo rešitev!

Namreč v tomatotu sm dodal scripto v firewall za omejitev hitrosti na določen računalnik preko(ip-ja ali mac naslova) in deluje odlično! Brez kakršnih koli problemov, zapletov, prekinjanja interneta itd.. :)

Scripto sem pa spisal z nekim generatorjem! Če bo kdo rabil naj mi pise na zs pa pošljem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zockyx ()

Veron ::

zocky88, lahko bi povedal, kdo ti je "našel rešitev" :P

jan01 ::

@zocky88 tomato MOD ima tudi nastavitve za omejevanje glede na ip/mac.

zockyx ::

zocky88, lahko bi povedal, kdo ti je "našel rešitev" :P


Če bi vedel da si gor... no pri tej situaciji mi je pomagal VERON:P

Danke danke ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zockyx ()

Prospekt ::

Kupil sem buffalo whr-hp-g54
Poskusil naložiti tomato, vse šlo v kurac ni ni delalo.
resetiral nazaj na default

sedaj sem naložil dd-wrt pa se ne morem povezat z admin konzolo, pingam ga lahko, pa wireless ne dela

Kaj mi je storiti? Oprostite če ni slovnično napisano ampak se nekako že od 9h ukvarjam s tem in bom kmalu šel po štrik v trgovino da se ubesim...

matter ::

catal: no zadeva ni za obesit :P, če pa že, imaš na netu veliko več boljših in inovativnih rešitev za končanje muk :)

ontopic: ali lahko pingaš router? Ali ti DHCP dodeli IP naslov?
Če ja, se nanj poveži preko telneta. username in password je standardni.
Kaj naredi, ko se probaš povezat preko httpja ?
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

matter ::

Evo takole gre:

Po tem ko si preveril, da pingaš router IP naslov.
Prvo naredi tole:
you have just updated the firmware, you probably need to reset the router

Če ne pali pa naredi tole:
Poveži se preko telneta ali SSHja na router. (lahko uporabiš program putty ali pa kar cmd v wiondowsu)
vpiši:

nvram set httpd_enable=1
nvram set http_enable=1
nvram commit

you can just reboot, or start httpd from the commandline

httpd -p 80
Grem basket pa bom neloke metal

Prospekt ::

Pingat se ne pusti več (transmit failed, error code 1231).
Telnetat se tudi ne pusti.
IPja mi tudi ne dodeli, kolikor mi je jasno.
Tudi Default Gateway je prazen.
Če se povežem prek httpja mi samo napiše da strani ni mogoče prikazati.
Povezava je Omejena.
Mislim, da tudi firmware ne pregleda ko ga prižgem (prej je kakšnih 10sekund gorela rdeča luč, sedaj pa samo utripne skupaj z g (wireless) lučko in to je to.

Aja furam Visto 64bit, če kej spremeni.

EDIT: Poskusil 30/30/30 reset, pa ne spremeni zadeve. Kar je čudno, ker je po neuspelem tomatotu 30/30/30 delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Pyr0Beast ::

Potem drugace kot preko T-FTP ne bo slo.

Drzis reset tipko, vklopis strom (se vedno drzis), pocakas cca. 30s ali pa tako dolgo, da se izklopi rdeca lucka, nekaj od tega.
Tftp pa deluje tistih nekaj 5s takoj po zagonu, tako da moras biti ZELO hiter :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Prospekt ::

Kaj pa naj naložim?
Katero verzijo česa?

Malo sem v dvomih, ker rdeča lučka niti 5 sekund ne gori ob vklopu in kolikor sem prebral naokoli, ravno ta rdeča luč pomeni oprezanje za firmwarom...

matter ::

predlagam da preveriš dd-wrt forum, faq, wiki, da vidiš kje si.
Grem basket pa bom neloke metal

Prospekt ::

Bom, hvala vsem.
Bom jutri nadaljeval s tem sranjem.

TOP ::

Pomoje je šel ruter rakam žvižgat,kako ti ni uspelo dat gor FW Tomato kaj je elektrike zmanjkal,ali si znel napačnega.

jan01 ::

Zakaj ne bereš navodila? Potem, ko si uspešno flashal na tomato bi moral narediti hard reset(izklopneš router, začneš tiščati reset(init tipko), vklopneš router(še vedno tišči init!) in šele po kakih 30s po vklopu prenahaš s tiščanjem. Vglavnem, zdaj to naredi, da se izbrišejo vse prejšne nastavitve. Priporočam tomato firmware...

Prospekt ::

Mislim, da sem ga uničil. Hard Reset ne dela (po vseh 3 različnih načinov ki sem jih zasledil na netu).
Po resetu ali priklopu DIAG ter Wireless lučki samo 2x utripneta in to je to. Spomnim se, da je DIAG lučka utripala še kar nekaj časa po priklopu/resetu.

Ali mislite, da mi ga bo uspelo zamenjati?

jan01 ::

Probaj še enkrat s tftpjem, pa prej si ročno nastavi na pravi ip, mask, gateway.

primus1024 ::

si probal s tftp? naložit moraš mini-dd-wrt.
tule so navodila http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

Prospekt ::

Da tudi s TFTPjem sem poskusil.
(ponavadi je v 4. poskusu uspel naložit, sedaj pa po 20 še vedno nič...)
Bom še enkrat kasneje poskusil, če si bo slučajno premislil :)

In JA, sem nastavil ip,mask,gateway....

jan01 ::

In JA, sem nastavil ip,mask,gateway....

Nastavil si na kaj? Privzeto buffalo ali tomato/dd-wrtjeve ipje?

misek ::

A mogoče kdo ve, kako bi lahko na Linksys WRT54GL routerju z DD-WRT v24 nastavil delovanje NATA, da bi lahko deloval na različne načine. Za testiranje ene VOIP aplikacije bi rad nastavil različne tipe (Full cone NAT, Address-Restricted cone NAT, Port-Restricted cone NAT in Symmetric NAT). Ali pa bi morda to lahko izvedel tudi z računalnikom, ki bi deloval kot NAT? Kateri SW uporabiti v tem primeru?

cryptozaver ::

Vsak Linux lepo zna delat NAT...

hocuspocus ::

Jst imam DD-WRT v24 RC-7 (02/18/08) micro na wrt54GS routerju in morem rečt da deluje PERFEKTNO. Z originalnim firmwareom sem imel takšne probleme da sem moral router vsak dan resetirati ker se je povezavaa enostavno prekinla, ta firmware pa zdaj že uporablam preko 1 leta in še nikol nisem doživel, da se bi povezava prekinla. Zelo priporočam.

gruntfürmich ::

zakaj mi zablokira wireless internet na notebooku, če gledam ip-tv na drugem računalniku preko žice?? (dd-wrt)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shock ::

Mogoče zarad tega ker ti gre še multicast promet preko wirelessa.

gruntfürmich ::

kok pa bi se lahko tega znebil? da povečam meje wirelesa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gkovac ::

tudi jaz imam problem z mojim (novim) WRT54GL in dd-wrt v23 sp2 (naložil sem že v24 ampak sem imel polno nekih "unknown" tabov in napisov pa sem ga nadomestil z v23 sp2).

Skratka... vsak dan se mi WAN disconnecta... ko iztaknem router in DSL modem se mi zadeva normalno postavi nazaj in deluje do nevemkdaj in potem se zgodba ponovi. Omenit moram še to, da se disconnecta samo WAN in da ne dela samo internet. Mreža in wireless delujeta naprej brez problemov... skratka znoru bom vsak čas. Ima kdo kakšno idejo kaj je za naredit?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OmegaBlue ::

Siol in dinamični ip?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gkovac ::

ne... Amis. Imam pa statični IP.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

kriko1 ::

SuLc: si naredil reset konfiguracije po namestitvi? Pri prehodu iz enega fw na drugega (brand) je dobro to storititi (kot si omenil čudne tabe...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

OmegaBlue ::

Ti ni pobralo prejšni router?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

McMallar ::

SuLc: Hard reset reši te težave. Meni se je podobno zgodilo in je bilo pol teksta v angleščini, pol pa v nemščini (original FW).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

gkovac ::

prejšnji router mi je šel po gobe... sem kupil novega (identičnega) :D Se mi je zdelo, da bi mogoče probal še hard reset.

bom probal še hard reset in upam, da se to ne bo dogajal več. Javim kaj je bilo. Hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gkovac ::

Samo za informacijo... hard reset ni rešil nič, razen tega, da mi je povezava zdržala 2 dni namesto en dan. Resno ne vem več kaj bi lahko bilo narobe in čedalje bolj se mi zdi, da z mojim routerjem ni nič narobe (in da sevede ni bilo nič narobe s starim), ampak da me zaj#$%"%& Amis, čeprav trdijo da je pri njih vse OK.

Edina možnost, ki mi trenutno preostane je da probam original firmware ali pa Tomato pa da vidim če bo to pomagalo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

jinzo ::

@SuLc,

Jaz sem mel podobno težavo, in sem ugotovil da se amisov modem/router zelo rad ( in hitro ) pregreje.
In mi je enako, dropalo WAN oz. mi ni resolvalo DNS-jev, torej je samo delno deloval. Sedaj sem vse skupaj pripopal na eno steno, pa deluje že dalj časa brez težav :)
(Imam pa isti setup, amisov modem/router + WRT64GL z DD-WRT in morem rečt da stvar deluje zelo dobro za moje potrebe :))

kriko1 ::

To je tudi možno, drugače vklopi debugging na routerju in glej če se kaj kritičnega zapiše not
ko ti pade povezava. Če ni nič, išči vzrok okoli amisovega modema.

gkovac ::

Eno leto in pol nisem imel nobenih problemov.. vse mi je delalo brez problemov.

Sem vklopil debugger pa da vidim kaj se bo zgodilo. Bom pa preveril kaj je z modemom če se res pregreva. Hvala vsem za trud.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Karen ::

Daj probaj še enkrat naložit dd-wrt, tokrat po navodilih in preveri za pravo verzijo. Torej default nastavitve oz. hard reset, potem firmware update, potem pa na roke nastavit (ne uvozit nastavitve). Sicer pa imam jaz enako amis kot ti, pa mi je 1x tedensko linija dol padala, če ne pogosteje (so rekli da sem predaleč od centrale in da mi lahko znižajo, ampak vedno med 20:00 in drugo uro zjutraj izpad). Potem sem ene 6x v dveh tednih prijavil napako, pa ene 5x so mi poslali mail da so odpravili napako. Potem sem jim povedal specifiko izpadov. Sledil je naslednji dan klic telekomovca ki mi je pojasnil da sem predaleč in da predlaga znižanje iz 4mbit na 2mbit in da se mi bo sicer to dogajalo (v stilu ko se ptič vsede na žico se to zgodi, ko zapiha veter ipd. bullshit s slabo parico). Nekako tej teoriji nisem verjel.... ampak čudež: Od famoznega klica telekomovca sem imel samo en kratkotrajen izpad pa še to sredi dneva... sicer sedaj nobene prekinitve že 2 meseca. Pa razumi zadevo. Po mojem je za ptiče prmraz da bi zdajle na žici telefonskega droga sedele... hehe.

Pyr0Beast ::

Lotanje slabih stikov in kontaktov dela cudeze :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gkovac ::

Od nedelje pa do danes mi net še ni padel (trkam na les)...
Po hard resetu sem postavil Amis modem tako, da lahko diha, čeprav se mi zdi, da je še vedno vroč. Očitno je bilo to res kar je napisal Oxygenium. Hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

misek ::

A mi zna kdo povedati, kako naj v DD-WRT v24 SP1 nastavim, da bo PPPD daemon pisal v log datoteko (ali syslog) pri povezovanju?

GeForce ::

Torej, da ne bo polno tem o DD-WRT, bom pisal kar v tole. Stvar je taka:
Uspešno sem naložil DD-WRT na Linksys E3200, sedaj pa imam nekaj problemov z Optwareom, Transmissionom in Sambo, pa me zanima ali se kdo tukaj kaj ukvarja s tem? Bi imel par vprašanj zanj. :)

OmegaBlue ::

Najbolje da vprašaš in se bo že kdo oglasil.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143115 (2775) luky
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789170 (5399) Pyr0Beast
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473890 (2816) mihec87
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72818 (2818) PARTyZAN
»

Problemi z firmware na linsysu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131787 (1547) chucki

Več podobnih tem