» »

povečanje hitrosti interneta - dva UTP kabla

povečanje hitrosti interneta - dva UTP kabla

Marilyn ::

ekipa živjo,

glede na to da mi visita dva UTP kabla v sobi ( vsak iz svojega modema, optika), me zanima če obstaja možnost da bi z združitvijo le teh povečal hitrost prenosa.
Sem vključil tudi drugega v ruter, stestiral z speedify, vendar mi obeh ne zazna. Domnevam da bi moral imeti še eno omrežno kartico.
Kakorkoli, je kdo že to probal imeti in ali obstajajo tudi druge možnosti?

Furbo ::

Ne bo šlo zlahka, sploh pa na enem računalniku. Raje skenslaj enega providerja in naroči hitrejši paket pri drugem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Marilyn ::

Imam že dovolj hiter internet. Ampak glede nato, da lahko izkoristim še drugega ( kateri je od solastnika), bi rad priključil še tega.
Nisi obrazložil zakaj ne gre tako zlahka.

Enron x86 ::

Jaz sem pred časom uporabljal ForceBindIP:
ForceBind IP in Windows 10

Ne gre pa za to, da bi se hitrosti obeh povezav združile v eno - ampak pač, da eno povezavo uporabljaš za en namen (recimo Netflix), drugo pa za "download".
Rabiš dve mrežni.
Tako lahko recimo "prenašaš datoteke z interneta" s polno hitrostjo prek ene povezave in hkrati nemoteno gledaš TV/filme/YouTube oz. igraš igre prek druge.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Miha 333 ::

Zelo poenostavljeno: TCP povezava (npr. prenos z neke spletne strani) je iz enega IP naslova na drugi IP naslov. Tvoja dva priključka imata vsak svoj zunanji IP. Delno bi lahko to dosegel z routerjem, ki podpira dual WAN oz. load balancing, ampak to ne bi pohitrilo prenosa z ene spletne strani, ampak bi kvečjemu lahko imel dva hkratna prenosa z različnih strani, vsak preko svojega zunanjega IP. Bo verjetno ceneje, če povečaš hitrost optike.

SeMiNeSanja ::

Običajno imaš router, kateri podpira "multiwan" opcijo.
Nanj priklopiš oba priključka, skonfiguriraš in greš.....

Vendar se 'hitrost' s tem ne podvoji. Podvoji se le kapaciteta. Pa še to je odvisno od načina rabe obeh linkov, katerega si nastavil na routerju.

Najbolj osnovni način je 'failover' - uporabljaš samo eno linjo, ob izpadu se preseliš na drugo (se običajno uporablja pri 3G/4G povezavah).
Naslednji je 'Spillover' - uporabljaš eno linijo, ko jo do določenega % obremeniš, se začne 'presežek' povezav ustvarjati preko druge linje.
Tretji način je 'Round-Robin', kjer skuša algoritem breme enakomerno porazdeliti na obe liniji. To pa ne pomeni, da bo zato prenos 4GB ISO datoteke s spletnim brskalnikom kakorkoli hitrejši. Šlo bo do max hitrosti ene linije. Šele če bi zagnal še en tak prenos bi se v najboljšem primeru ta pričel prenašati preko druge linije - do njenega maximuma zmogljivosti.

Obstaja še en način, ki je pa potem že malo bolj kompliciran in ročno definiraš, da določene storitve ali destinacije vedno dostopaš po določeni liniji.
Še malo bolj napredna varianta je potem SD WAN, kjer se uporablja meritve kakovosti posamezne linije, da potem avtomatizem določi po kateri liniji bo določena storitev komunicirala.

Ampak najbrž nobena od teh opcij ni tisto, kar si upal slišati?

starfotr ::

Najbolje, da odjavite 1 priključek in uporabljata oba samo 1.

Daliborg ::

A ni Linus to naredil in opisal?

https://m.youtube.com/watch?v=tqbnjgbtD...
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Marilyn ::

@SeMiNeSanja
hvala za te odgovore

Ni potrebno, da se mi podvoji hitrost. Dovolj bi bilo, če bi lahko z eno povezavo pobiral datoteke, z drugim nemoteno brskal po spletu , na youtubu gledal videe itd.
Saj pravim, imam povezavo dovolj hitro, ampak če že imam možnost uporabljati še drugo...

Blazz ::

https://www.cisco.com/c/en/us/products/...

npr tale router rabiš, ki ima load balancing.

Marilyn ::

zanimiva zadeva, ampak draga - cca. 175eur . najraje bi videl da bi dal še eno omrežno kartico, vključil in potem stvar naštimal.

poweroff ::

Hmm, načeloma bi to lahko naredil z iptables, oziroma za torrente nastavil eno routo (čez en vmesnik), za ostali promet pa drugo routo. Sicer nisem še delal tega, ampak kolikor sem na hitro pogledal ni nek težek problem...
sudo poweroff

Sssaga ::

Meni dela net preko 2 UTP kabla na glavnem sistemu (X58). Res pa je, da imam 2 ISP-ja.

Invictus ::

Če imaš dovolj "pametno" opremo, lahko znotraj LANa implementiraš LACP. Ta ti bo vsak session odprl preko drugega Ethernet porta.

Samo hitrosti interneta pač s tem ne boš rešil.

Lahko imaš 2 ponudnika, samo potem rabiš router z 2 WAN portoma, ki zna različne sessione furati preko različnih ISPjev. Niso vsi multi WAN routerji tega sposobni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kombinacija "dveh internetov"

Oddelek: Omrežja in internet
182550 (1494) Voluharr
»

Kako združiti dve internetni povezavi v eno

Oddelek: Omrežja in internet
407228 (5786) 111111111111
»

Se LTE omrežje lahko zabaše in postane počasnejše?

Oddelek: Omrežja in internet
255151 (3798) J.McLane
»

Uporaba več ISP ?

Oddelek: Omrežja in internet
111368 (909) Trdi
»

adsl in 2 compa. vpršanje glede čalnka...

Oddelek: Omrežja in internet
221773 (1533) cackec

Več podobnih tem