» »

Router za 10/10 t-2 optično linijo

Router za 10/10 t-2 optično linijo

Suhy ::

Zanima me, če so tapoceni (linksys, levelone,..) routerji dovolj zmogljivi za optiko pri t-2 ali Siol (10/10Mbit)?

OmegaBlue ::

Odvisno od modela vsekakor ni vsak za 40€ dober.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Suhy ::

recimo Linksys WRT54GL ali pa Belkin Wireless G Plus MIMO. Bo ok?

OmegaBlue ::

WRT54GL z dd-wrt ali tomato brez problema prebavi 20/20 (nekateri pravijo tudi 50/50 naj bi tudi prebavil po nekih testih). za belika pa nevem :/

Je pa tudi Buffalo WHR-HP-54 izredno dober, je cenejši od linksysa, prebavi malo več prometa in boljši wireless del.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Suhy ::

hvala za pomoč...

kaj brez menjave firmware-ja bo še vedno zmogel linijo 10/10?

darkolord ::

ja

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: jvolk ()

danielka84 ::

Pomoje je čist odvisno s kakšnim prometom bo mel opravka.
Če boš imel 10 računalnikov z torrenti in donkey zadevami, pol ti bo krepiral takoj.. ali pa ti bo use delalo grozno pocasi.

Jes bi na tvojmu mestu uredu zadevo z monowallom in bi bil brez skrbi... je pa cist tvoja stvar kako bos ustimal..
Sam imam linijo 10/1.5 in sem imel Asus wl500Gp z DD-wrtjem in se je zadeva sesula vsake tolk cajta.. sploh ko sem na štirih pcjih zaštartal utorrent, pa še to, da sm mel nastavljen connection limit! na 200.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Ko je ravno govor o bolj zmogljivih usmerjevalnikih, me zanima, kateri bi bil sposoben prepuščati 100Mbit. Plus tega je zaželeno, da nima prevzetih kakršnih dodatnih opcij (npr. NAT), ki jih zame pravi "router" ne potrebuje, saj jih moram posledično izklapljati (pri OpenWRT).

WRT54GL mi začne omejevati promet nekje pri 30Mbit žične povezanosti in 14Mbit brezžične (WPA1 (PSK) + AES). Iz tega sledi, da ta linksys ustreza zahtevam za prepustnost povezave 10Mbit.
And it makes me wonder.

Mavrik ::

Ko je ravno govor o bolj zmogljivih usmerjevalnikih, me zanima, kateri bi bil sposoben prepuščati 100Mbit. Plus tega je zaželeno, da nima prevzetih kakršnih dodatnih opcij (npr. NAT), ki jih zame pravi "router" ne potrebuje, saj jih moram posledično izklapljati (pri OpenWRT).


Se mi zdi, da se taki stvari reče "switch". Mislim... NAT je bazična funkcija vsakega routerja, kerega boš našel.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Mogoče ti bo kaj pomagalo če boš navil MIPS processor iz 200MHz na 250MHz ampak mu obvezno poskrbi za hlajenje.
To lahko narediš v DD-WRTju.

WRT54GL mi začne omejevati promet nekje pri 30Mbit žične povezanosti in 14Mbit brezžične

Ja sej več kot 14Mbit/s - 18Mbit/s na standardnem 54g ne dobiš .. z afterburnerjem (speedboosterjem) pa gre nekje do 31.3Mbit/s
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

r5r ::

Switch žal ne omogoča usmerjanje prometa med različnimi omrežji.
IMHO obstajajo še eni tipi: L2, L3. Za katere pa ne vem, ali delujejo lahko samostojno ali pa potrebujejo zadaj en router, ki usmerja med vlani. Tu se moje znanje konča, zato pa sprašujem. :D

Pa naj ne bo kakšen Cisco 2800 in Catalyst 3750, ker so cena vrtoglave. (Slučajno vem, da se tole uporablja.)
And it makes me wonder.

nejcpirc ::

Jst imam to srečo, da lahko uporabljam 10/10 T-2 optiko (Lj- Šentvid)...pred približno tremi leti sem nabavil Level one router za okrog 10.000 SIt;) Danes, po treh letih, dela na tej povezavi brez problemov:)) Na njega imam priklopljena 2 kompa in ob hkratnem delovanju recimo na prvem Skypa in online špila(WOW, COD4, ...), na drugem kompu pa utrorrenta(omejen na 5/5) ...povezava deluje brez problemov, ping v špilu ni, download je stabilen 8-)

Konfiguracija reouterja, recimo določitev statičnega ipja, DNSov,..., forwardiranje portov...preprosto:\

V Mlacomu za 32€... LevelONE Router FBR-1418TX 4x100Mbs

V glavnem, če iščeš stabilno, cheap opcijo routerja za običajnega uporabnika, potem vsekakor priporočam ;)

Suhy ::

uf, zdej pa sem dobil ves možen info, ki sem si ga želel, ...

za LevelOne sem full vesel, da dela, ker delam precej s to firmo.. sem načeloma tudi zadovoljen glede kvalitete tako switchev, routerjev kot tudi printserverjev..

za Monowall ali kaj podobnega se ne morem odločit, ker ta zadeva ni zame, je za enga frenda, tako da,... sam itak uporabljam linux router-firewall - shorewall in sem nadvse zadovoljen z delovanjem..

tako da sem se dokončno odločil, da za tokrat nabavim WRT54GL, gor bo pa viselo itak sam par računalnikov, največ www, pa komunikacija, pa tu in tam kak torrent..

amigo_no1 ::

test iz Monitorja februar 07:
klik

samo tabela:
klik

//obe datoteki sta iz njihove strani (vendar nimam več direktnih linkov), da ne bo kdo mislil da gre za skenirano verzijo.

//popravljeni linki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

Suhy ::

hm.. sem preletel članek, zdej pa sem v mali dilemi...
WRT54GL in WRV200 imata skoraj isto ceno... Za katerega od teh dveh bi se odločil??

Spajky ::

onega Buffalo-ta za 55€ kupi in daj gor DD-WRT soft pa je .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spc ::

Nasplošno je znano, da planet in level one uporabljata realtekove chipsete zato sta te dve izbiri slabi.
Buffalo, Linksys, 3COM pa je vse Broadcom tako, da bolj priporočam broadcomove chipsete kot pa realtekove.
 

mspiller ::

Jaz sem nad LevelOne zelo razocaran. Konkretno WBR3405tx. Vcasih se zgodi, da se routerju malo zmesa in se zacne restartat na 3-4 min. To dela dokler ga ne izklopim za nekaj casa. Prav tako se mi je dogajalo, da ko sem ugasnil glavno masino povezano direktno na router, je crknil wireless. So mi ga na servisu zamenjali, ker je vmes crknil celoten router, vendar se je z novim zadeva isto obnasala. Sedaj na t-2 brez pppoe je malo boljse (restarta se samo se parkrat dnevno pri 4mbit povezave). Vendar pa moj naslednji router pod nobenim pogojem ne bo vec LevelOne. Bo pa en openwrt capable.

Kaksni so pa kaj ti asus routerji z usb porti?

zee ::

pri nas doma Asus WL500g Premium z dd-wrt firmwarom dela brez problema. Minus je samo šibkejši wireless signal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daedalus ::

Za katere pa ne vem, ali delujejo lahko samostojno ali pa potrebujejo zadaj en router, ki usmerja med vlani. Tu se moje znanje konča, zato pa sprašujem.

Ja, reče se jim z linuxom oboroženi PC-ji (če nimaš ravno kupčka € za routerje, ki podpirajo vlan tagane pakete). In pol lepo z enim PC-jem premetavaš pakete med vlani. Lahko pa seveda zmečeš kup denarja za "taprave" rešitve, your call.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020913 (15114) broken/link
»

Internet več uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
252143 (1836) NeMeTko
»

profesionalni hardware za networking (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
817852 (5122) Poldi112
»

Kako najbolje do gigabit (w)lana?

Oddelek: Omrežja in internet
52517 (2199) Spc
»

Kateri ADSL ROUTER z WLANom?

Oddelek: Kaj kupiti
182279 (1832) OldSkul

Več podobnih tem