» »

dd-wrt firmware

dd-wrt firmware

«
1
2 3 4

brdi ::

Pozdrav

Glede na to da sem ze ta problem napisal v eni od orptih tem ob nakupu routerja in da nihce ni odgovoril sem se odlocil da se 1x napism.

Ja moj problem je sledec kateri firmware od dd-wrt naj uporabim za moj ruther Linksys WRT54GL? Ce lahko mal napisete?


Lp

//router
  • spremenil: jvolk ()

jan01 ::

v23 sp2 standart generic
Natančno preberi navodila(predvsem, da ne boš pozabil resetirat/tiščat 30s) pred in po uspešni nadgradnji...

Kami ::

Pred nekaj urami sem namestil v23 sp2 standard generic in dela v redu.

Nekateri so napisali, da originalni firmware ne podpira posodabljanja na novi firmware, ki je večji od 3MB, zato sem prvo posodobil z v23 sp2 mini generic nato, ko pa sem imel gori mini sem še posodobil na v23 sp2 standard generic

brdi ::

jan01 ::

Ja, najprej je potrebno mini. Po uspešnem [u]celotnem[/u] postopku pa ponoviš postopek s standart verzijo...

r5r ::

Odvisno če je GL v1.0 ali v1.1.

v1.1 gre lahko kar na generic standard. :)
And it makes me wonder.

brdi ::

Jaz sem imel nalozen tomato firmware ! Sedaj sem probal dd-wrt ki pa se mi ni tok dopado po nastavitvah kot tomato tako da imam spet tomatota ! Kajti ful potrebujem QOS in tomato ima ful lepo in enostavno nastavljanje qos-a.

A se obstaja kaksen bols firmware kaj se glede qosa tice ?

jan01 ::

Za qos je najboljši xwrt(openwrt z gui(webif)

brdi ::

Zgleda ql :D am kaj pa pr tomatotu ko je tist za qos ko nastavs omejite KB in sta 2 okvircka a tam je tut eden za ul aden za dl ?

nonenone ::

obstaja dober firmware v linuxu, sem pa pozabil kje se dobi, je opisan v zadnjem Monitorju, eden boljših, ki ti odpre vse možnosti routerja-malo poglej v Monitor na netu, na žalost sem stran vrgel revijo, lp

mihec87 ::

Ok se vprasanje glede Qos-a..zanima me katero aplikacijo izberem da bom imel neovirano linijo za igrico wolfenstain:enemy territory al pa cod2 ?
Ali je vseeno kero igro izberem..

majstor ::

Namestil sem v23 sp2 standart generic firmware.

Kaj mi lahko kdo napise NASTAVITVE za najboljsi domet?

Hiša od soseda je oddaljena 20m zracne razdalje...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

majstor ::

Zdi se mi cudno ker imam router v pisarni zraven pa prenosnik (HP 7400) oddaljen 5m in mi pise na routerju signal quality 55% ???

Slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

Primoz78 ::

... tukaj imas vse odgovore na tvoja vprasanja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SimplTech ::

Pozdravljeni, malo bi si sposodil tole temo.

Zanima me, kateri firmware priporočate za router Asus WL-500g Premium. Potreboval bi nekaj enostavnega, predvsem da se QoS simpl nastavi.

Hvala za info.

marky007 ::

Lep pozdrav,

zanima me kateri firmware priporočate za router WRT54GL v1.1? Trenutno imam naložen DD-WRT v.23 SP2, se mi pa po nekaj urah obesi ob uporabi torrentov (potreben je fizični reset). Nastavitve so v redu (se mi zdi): št. odprtih portov je 4096, TCP in UDP timeout je na 90, bandwidth na torrent klientu je nastavljen (na 4mbit/128kbps liniji je 400kb, upload na 15kb), število max. odprtih povezav v torrent klientu je nastavljeno na 1000.
Videl sem da nekateri uporabljajo Tomato - kako se ta obnese?

Hvala in lp.
We are the product.

jamiroq ::

probaj hyperwrt thibor; funkcionalno je enak tomatu, afaik (interface je pa enak kot pri stock firmwareu). meni je ok, ker je pač edini ki mi deluje :/. pri ostalih firmwareih (ddwrt, openwrt, x-wrt, tomato) mi je wireless nehal delati takoj, ko sem routerju nastavil fiksni ip (t2 vdsl). pojma nimam kaj bi bilo, na obeh wrt54gl je wifi enostavno nehal oddajat (signala ni bilo zaznati z nobenim računalnikom). ko sem imel še adsl sem pa poganjal dd-wrt, predvsem zaradi pptp strežnika. in je deloval ok.

marky007 ::

Kaj pa glede torrentov? Kakšne izkušnje?
We are the product.

jamiroq ::

na vseh firmwareih so mi delali ok. je pa res, da verjetno ne pobiram toliko, da bi mi število povezav zabilo router...

bzp ::

Meni Tomato že kakšen mesec, odlično služi. Dela tudi wireless brez problema, na statičnem IP-ju od T-2.

Vanquish ::

men je tudi tomato bil ok, sam mi ni delal VPN (checkpoint) preko njega in nikjer nisem najdo kako to usposobit, pa sem menjal nazaj na dd-wrt.

kake ideja mogoče tukaj:)?

680x0 ::

Za uporabo Torrentov prek DD-WRTja je potrebna sprememba parih nastavitev - http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/To... - po tem zadeva deluje b.p.

UpRising ::

pozdrav, od kar imam inštaliran dd-wrt, se mi konstantno disconnecta mirc izpis je sledeč:
______________________________________
* [10053] Software caused connection abort
-
* Disconnected
-
* Connect retry #1 irc.uni-mb.si (6667)
______________________________________
bi kdo vedel čemu se to dogaja?

tnx!

lp,
Up

amper ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima če lahko dam na Asus wl-500gp dd-wrt firmware tudi preko kabla ali lahko to naredim samo brezžično. Namreč asusov program za upload mi dela samo wireless. Pa nimam wireless kartice.

Lepo bi prosil če mi pomagate z problemom.
Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

zee ::

firmware lahko na Asusa naložiš _SAMO_ preko žice. preko brezžične povezave ne moreš.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amper ::

kako pa to izvedem. Namreč zraven asusa sem na cdju dobil program "Firmware Restoration" ki dela samo brezžično.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Senitel ::

Lahko ga z trivial ftp (tftp) flashneš v roku parih sekund, ko router postavi ethernet povezavo...

SasoS ::

Kako to misliš da dela samo brezžično? Dela tudi preko žice, samo moraš router dat v restoration mode...

zee ::

hm. imam povsem enak router in Asusov Firmware Restoration dela samo preko žice. ker sem ga moral uporabiti, vem, da izrecno zahteva, da je računalnik priključen preko kabla.

mimogrede: na mojem Asusu WL500gp teče dd-wrt že nekaj mesecev brez težav. navodila za flashanje pa boš našel v temu namenjeni temi (uporabi iskanje).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

chucki ::

Ker mi je stari wrt54gl crknil sem danes dobil novega. Nakar sem ga flashz z ddwrt 23 generic. Lepo ga je flesnal in resterial,vendar ko hočem dostopat do ruterja nardi tole .... prosim za čimprejšno pomoč

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Sem zrihtu :D

Mam pa drug problem in sicer mi povezavo prekinja na prenosnemu in osebnemu računalniku. Delaovalo je 1 let zej pa skos prekinja povezavo.....je komu jasn kaj bi lahko bilo?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Spc ::

Ker mi je stari wrt54gl crknil sem danes dobil novega

Težko verjamem, da ti je crknil.
Jaz sem že imel brickane GLje .. pa sem še vsakega spravo k življenju .. samo FLASH moraš spraznit in na novo tftp-jat firmware.
:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pegart ::

Ker mi je stari wrt54gl crknil sem danes dobil novega. Nakar sem ga flashz z ddwrt 23 generic. Lepo ga je flesnal in resterial,vendar ko hočem dostopat do ruterja nardi tole .... prosim za čimprejšno pomoč



Tole se tudi meni dogaja. Samo da mi najprej dela in ko spremenim kakršnekoli nastavitve, nekaj ur ne morem dostopati do nastavitev routerja. Vse ostalo dela (internet, omrežje), samo do nastavitev ne morem. Po nekaj urah lahko normalno pridem v nastavitve, ampak ko spet nekaj spremenim, se vse ponovi in moram spet čakat par ur. Zelo čudno je vse skupaj.

amigo_no1 ::

Meni je isto delala nemška verzija wrt54GLja v kombinaciji z ddwrtjem.
Ameriška dela ok na ddwrtju.
(poglej kaj piše na štatli od routerja da vidiš katero verzijo imaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pegart ::

Ups, pozabil sem povedati, da imam Buffalo WHR-HP-G54-EU.

andromedar ::

A lahko še jaz malo zlorabim temo?

Namreč, rad bi svoj mali serverček (celeron466/512mb rama/200Gb disk/clarkconnect linux 4) zamenjal z nečim manjšim, ličnejšim, manj-el.-toka-jedočim. Tega sedaj uporabljam za strečt eno spletno stran za bolj kot ne domačo uporabo(apache), routanje med domačimi računalniki ter p2p (MLdonkey). Laufa skoz, neprekinjeno.

A bi lahko za to uporabil kak tale wireless router z eksternim diskom na usb? Kako delujejo kaj kot web strežniki? Se da to primerjat z mojo zdajšnjo mašino zgoraj? Wirelessa v bistvu sploh ne potrebujem...

Kateri model mi priporočate glede na moje zahteve? Fajn bi bilo, če bi bilo čim ceneje...

ali obstajajo še kake druge rešitve v tem finančnem okvirju?

Že vnaprej hvala!
Eh?

cryptozaver ::

Če bi mel ruter usb bus, bi teoretično to lahko nardedu (mountaš disk in to je to) no tut praktično le da je vprašanje kako bi apache dilal kaj več kot en session. Kot web server bi se pomoje usul ob mal večjem številu povezav...

andromedar ::

No, spletna stran ima zeloooo malo uporabnikov, je bolj za domačo uporabo. Tako da ni straha da bi bil hkrati več kot 1 user gor. Bolj me skrbi, če bi ta zadeva znala handlat (ali pa zmogla) "lighttpd" in p2p hkrati (max kakih 2000 connectionov).

Hm?

Kaki nasvet glede hardvera?

Lp
Eh?

Karlos ::

Da si sposodim temo

A se je še komu zgodilo ko je nadgradil WRT54GL z dd-wrt-mini da mu je nehalo shranjevati katerekoli nastavitve oz. če kdo ve kako se to popravi?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Tilen ::

Downgrade?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jan01 ::

Nadgradi ga na tomato firmware

cryptozaver ::

Z verzijo 24 pa kar mečkajo... zdaj je zunaj že 7 RC!

zee ::

naj kar mečkajo. bolje, da izide kasneje in dela vse, kot pa da hitijo in izdajo kakšen polizdelek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cryptozaver ::

Eh itaq bojo kmal sp-ji...

jan01 ::

Nevem, kaj eni tako verjejo v dd-wrt. Probajte tomato!

OmegaBlue ::

Ker ima dd-wrt nekaj stvari ki jih tomato nima.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

McMallar ::

Če mi dd-wrt dela vse kar hočem, zakaj bi probaval nekaj drugega?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

cryptozaver ::

Tale zadnja verzija dd-wrt nima bandwidth grafov, QOS ne dela v redu, to pa je tudi vse. No v24 dd-wrt bo znal to in še več, sta pa oba zelo dobra alternativa linksysovem FW. To je pa dejstvo!

OmegaBlue ::

Seveda ima grafe kaj ti kadiš?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

cryptozaver ::

v23 sp3 zadnja stable nima !
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143092 (2752) luky
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789135 (5364) Pyr0Beast
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473879 (2805) mihec87
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72804 (2804) PARTyZAN
»

Problemi z firmware na linsysu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131770 (1530) chucki

Več podobnih tem