» »

Iran ima rakete dosega 3000km na katerih je lahko jedrsko orožje

Iran ima rakete dosega 3000km na katerih je lahko jedrsko orožje

mtosev ::

Komentirajte.

[ Malo sem naslov popravil... -- BigW ]
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: BigWhale ()

Vesoljc ::

ful mas dobra imena tem...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

jurre ::

ze po naslovu sem vedel da si ti odprl topik:D

bond007 ::

Jst preberem topic - pa si mislim - ja pa? potem preberem še nick avtorja - vse jasno, odprem temo in gledam kako ga boste zabili dol>:D

Še ontopic: daš še link, kje si to zvedu?

OldSkul ::

In te tvoje teme.

Briga me in ta Iran. Imam sam zadost problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

mtosev ::

Še ontopic: daš še link, kje si to zvedu?

Click
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

CNN obvešča, a? :\ Si se vsaj prej pozanimal, za koliko držav lahko trdimo " *Vstavi ime države* ima rakete dosega (najmanj) 3000KM na katerih je (brez besede lahko) jed(e)rsko orožje!!!".

[edit] No, slovenski CNN. Pa še nekaj. Da ne bo kdo mislil, da podpiram pravico Irana do jedrskega orožja. Še zdaleč ne. Ampak to se ni zgodilo prvič, in tudi zadnjič najbrž ne, pa ni še nikomur las na glavi dol padel zaradi tega. Upam, da bo diplomaciji enkrat za spremembo celo uspelo Iran prepričati, da posedovanje takšnega orožja ni ravno pametna stvar, ampak glede na to, kakšne zglede imajo Iranci v svojih bližnjih in dalnjih sosedah, nekako vem, da je to upanje nekam jalovo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

mtosev ::

Problem je v tem da ima to Iran kateri je na listi držav katere podpirajo tetorizem, kršijo človekove pravice, voditelje države zanima moč oblast (naredijo vse da bi na oblasti ostali (umori, izsilevanje,...)),...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gfighter ::

Hehehe...

[se oproščam moderatorju za IRC style odgovor, ampak se ne morem zadržat ]

lambda ::

mtosev, tebe bi rajš umorili kako drugače, kot pa z jedrskim orožjem. Bi bilo manj stranskih učinkov. S tvojimi topici bi moralo biti tako, kot z novicami - da bi jih moral najprej eden od adminov požegnat preden se pojavijo na seznamu.

Barakuda1 ::

Dost bo :|

Tema je odprta, če želite resno debato izvolte, če mislite nadaljevat v dosedanjem slogu, pa se bodo posti brisali.

Hvala za razumevanje

mtosev ::

Iranu se bižajo sankcije varnostnega sveta ZN.

Evropska trojka (Francija, VB in Nemčija) so zaskrbljeni in razmišljajo da bi Iran dali pred varnostni svet ZN.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Saladin ::

Če bi lahko določena velesila v katerikolem trenutku napadla tvojo (in da je ta skrb utemeljena), je razumljivo, da želijo imeti določen deterent.
Tudi ni prav, da kratijo možnost jedrskega programa ekonomske narave zaradi "možnosti" zlouporabe (pa naj bo ta utemeljena ali ne)
Naj delajo kar hočejo dokler je pod nadzorom neodvisnih institucij.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gfighter ::

Mtosev: In kaj bo potem? Ti kar jaz povem...nič ne bo. Kitajska (ali pa Rusija) bo dala veto, pa ne bo nič in tega se Iranci prav dobro zavedajo. Veliki imajo preveč v igri. Vsakršno zaostrovanje odnosov med Iranom na eni strani in Evropo ter ZDA na drugi gre prav lepo na roko Kitajcem ter Rusom ker bodo utrdili svoj vpliv na tem območju. Iran se seveda zaveda, da je dobro imeti velike prijatelje saj ZDA nikakor ne bodo tvegale (pre)velikega spora s Kitajsko, jedrsko orožje je pa na bližnjem vzhodu itak stvar prestiža ter navidezne varnosti. Poglej npr. Pakistan in njihove patriotske izlive ob paradah. Ali pa (še boljši primer) Izrael. Tudi Izrael dobro ve, kako pomembno je imeti velike prijatelje. Malo si preberi zgodovino celotnega območja in ugotovil boš, da nisi povedal popolnoma nič novega.

Problem je v tem da ima to Iran kateri je na listi držav katere podpirajo tetorizem, kršijo človekove pravice, voditelje države zanima moč oblast (naredijo vse da bi na oblasti ostali (umori, izsilevanje,...)),...


Take izjave pa rajši zadrži zase. ;)

Saladin: Jah, vprašanje je, kako bi potekala slavna "vojna proti terorizmu", če bi Sadam imel jedrsko orožje. IMHO so izraelci naredili dobro stvar, ko so mu ga vrgli v zrak, ampak še rajši bi videl, da nekdo ponovi to vajo še na njih. Pa potem še na vseh ostalih (Vključno z velikimi). Če ne bi bilo možnosti veta v VS, bi mogoče IAEA celo opravljala svoje delo, tako pa je s tistim slavnim ameriškim vetom vsak diktatorček spoznal, da je nedotakljiv, če ima le prijatelje dovolj visoko.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

ReBi ::

zdej morjo rakete sam še tok zrihtat d bojo do amerike letele, drgač je bz

Thomas ::

Hja ... ni dobr tole ...

Treba se jih bo lotiti, nekako...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gfighter ::

Jap...se strinjam. Vprašanje je le, kako?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mtosev ::

Nekupovat nafto od njih pa bojo sami propadli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tengo ::

kr neki..
McLaren Mercedes se ve...

Tear_DR0P ::

mtosev sej počas bo nafta tolk draga, da je ne bomo mogl kupvat od njih:\
boli me kurac če majo jedrsko orožje, ga ma tudi kdo drug, recimo ravno francozi in britanci, pa zda indr.
zanimivo mi je da se proti jedrskemu orožju najbolj bojujejo ravno države ki ga imajo na pretek
je pa škoda ker se jedrsko energijo shranjuje v bojne glave, namesto da bi jo ponucal za energijo in s tem dodali k thomasovemu, al pa kirmu drugmu, computingu
čeprav po drugi strani je pa ravno vojna tisti dogodek, ki prinese največje napredke v znanosti - hladna vojna je imela manj žrtev v vsem svojem trajanju, kot balkanska na povprečen dan, tko da bi mogoče mogl še eno začet
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

krneki0001 ::

Jebesh iran. Pa kaj če ima jedrsko orožje, sej ga majo že skor vsi. Če iran podpira teroriste je pa problem idiotov, ki rinejo v rit ljudstvu z opičnjakom kot najvišjim predstavnikom.
Bili smo v iranu in ljudstvo je tam čist drugačno kot jih prikazuje večina medijev(v iranu je povhen tank bencina(90 litrov) stal 300 sit). Veliko bolj so mirni in veliko lepše se obnašajo kot večina ritoliznikov. Večina jih hoče živeti mirno in brez vojen, saj imajo že tako težko življenje. Poleg tega pa nima navadno ljudstvo čisto nič ne z ameriško in ne z protiameriško propagando - oni se probajo vsega ognit in živet po svojih običajih in navadah. Sprejem kot turista pri njih je bil pri njih zelo topel in vsak se je hotel pogovarjat in so se sami ponudili, da so te odpeljali porihtat papirje na policijsko postajo in carino. Na splošno nobenih problemov ni bilo dol, pa cene so več kot ugodne, pa še za videt imaš veliko - serje pa nobeden(tut vojska pa policija ne( če jim pa kako škatlco cigaret daš, te pa še spremjajo skozi vsako področje, kjer bi lahko imel probleme)). Tko da mediji vsako stvar preveč napihnejo, sploh če so od opičnjaške države in CNN je od opičnjakov.

McWolf ::

Kar so opičnjaki sejali, to zdej žanjejo. Sicer je pa to blo ze debatirano nekje drugje,
Go tell it on the mountains!

drejc ::

O Iranu:

The Supreme Leader is elected by the Assembly of Experts and serves for life, although he can theoretically be deposed by the same assembly. Although the members of the Assembly of Experts are elected by public vote, the Guardian Council (which is appointed by the Supreme Leader) vets the candidates before the election, so the process is not completely democratic. (Wikipedia)


Tole se je izrodil v Iranu, ne folk. Ta pač špila karseda po pravilih igre.

Podobna štorija kot Irak IMO.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25328410 (23146) Brane22
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539998 (37241) Mipe
»

Iranske volitve 2009 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
61629611 (18301) Mipe
»

Ali bo Amerika napadla Iran do 20.3.2006??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18514709 (705) leinad

Več podobnih tem